دانستنی های جنسی

چرا قرص ضدبارداری مردانه به تولید انبوه نمی رسد؟

چرا قرص ضدبارداری مردانه به تولید انبوه نمی رسد؟

چرا قرص ضدبارداری مردانه به تولید انبوه نمی رسد؟

شاید در ذهن تان سوال باشد که قرص ضدبارداری مردانه وجود دارد یا خیر ، در پاسخ باید به شما بگوییم که بله وجود دارد اما هنوز به تولید انبوه نرسیده و این عدم تولید دلیل دارد که در ادامه با هم مرور می کنیم. تحقیقات روی قرص های ضدبارداری مردان از 50 سال قبل شروع شد و با وجود موفقیت های دلگرم کننده اما هنوز در داروخانه ها بصورت عمده و عام به فروش نمی رسد.

 

عدم تمایل مردان و کمبود بودجه دو عامل اصلی عدم خرید قرص های ضدبارداری مردان هستند. در اذهان عمومی این نقش بسته که زنان همچنان مسئولیت باردار نشدن را باید برعهده داشته باشند. اما تحقیقات در بسیاری از کشورها نشان می دهد که اگر این قرص ها در دسترس قرار بگیرند عده زیادی از آن استفاده می کنند. نتیجه برخی نظر سنجی ها را با هم مرور می کنیم: یک سوم از مردان بریتانیایی که رابطه جنسی دارند گفته‌اند که از روش های هورمونی پیشگیری مانند قرص یا ایمپلنت استفاده می‌کنند که این میزان برابر با تعداد زنان بریتانیایی است که از چنین روش هایی استفاده می‌کنند.از هر ده نفر که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند هشت نفر عقیده داشتند که پیشگیری از بارداری باید یک مسئولیت مشترک باشد.

چرا قرص ضدبارداری مردانه به تولید انبوه نمی رسد؟

با این وجود ۷۷% از مردان آمریکایی که بین ۱۸ تا ۴۴ سال سن دارند، علاقه‌مندند که برای جلوگیری از بارداری روشی به جز کاندوم یا وازکتومی را امتحان کنند.

 

رایج ترین روش های جلوگیری از بارداری در جهان

چرا قرص ضدبارداری مردانه به تولید انبوه نمی رسد؟

طبق یک تحقیق در سازمان ملل، بیش از یک سوم زوج ها در سراسر جهان به هیچ وجه از روش های جلوگیری از بارداری استفاده نمی‌کنند، اما در بین استفاده کنندگان، داروهای ضد بارداری زنان با اختلاف زیادی رایج ترین انتخاب است. نزدیک به ۱۹٪ از زنانی که ازدواج کرده اند یا در رابطه هستند به روش عقیم سازی اعتماد دارند ، ۱۴٪ از حلقه ضد بارداری، ۹٪ از قرص و ۵٪ از روش تزریق استفاده می‌کنند. روش های پیشگیری که ویژه مردان است از اقبال کم تری برخوردارند . ۸٪ مردان از کاندوم و تنها ۲ درصد از وازکتومی استفاده می‌کنند.

 

قرص هی ضدبارداری برای زنان اوایل دهه ۱۹۶۰ ارائه شد، بنابراین زنان توانستند بدون دخالت شرکای جنسی شان جلوی باردار شدنشان را بگیرند.

 

جمعیت بیش از صد میلیونی زنان در حال حاضر در تمام جهان از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده می کنند. در اروپا، استرالیا و نیوزلند ، استفاده از قرص رایج ترین راه جلوگیری است.

چرا قرص ضدبارداری مردانه به تولید انبوه نمی رسد؟

چرا قرص ضدبارداری مردانه به تولید انبوه نمی رسد؟تولید داروهای ضد بارداری مردان از نظر علمی پیچیده تر از داروهای ضد بارداری زنان است. اطلاعات عمومی نیز در زمینه باروری مردان در جوامع بسیار اندک است بخاطر همین تمایل به استفاده از روش های جلوگیری از بارداری به زنان محول شده است چراکه بیش از 5 دهه است مردم با آن آشنایی دارند.

چرا قرص ضدبارداری مردانه به تولید انبوه نمی رسد؟

اما در اصل باید به فرهنگ ها توجه کنیم ، تغییر نگرش ها و فرهنگ و برابری جنسیتی اولین اقدام ضروری برای رفع موانع اجتماعی و اقتصادی در گسترش تولید و مصرف داروهای ضد باروری مردان خواهد بود.

 

مطالب بیشتر:

با بهترین و جدیدترین قرص های ضدبارداری آشنا شوید

همه چیز درباره قرص ضد بارداری یاز yaz

مناسب ترین قرص ضدبارداری برای خانم های ایرانی کدام است؟

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا