موفقیت و پیشرفت

پیروزی در زندگی با این سه توصیه مفید

پیروزی در زندگی با این سه توصیه مفید

زندگی ما همیشه در قیاس با دیگران طی می شود، اما مقایسه کردن نه پیشرفتی حاصل می کند و نه دردی را دوا می کند. برای پیروز شدن در زندگی باید خودمان را باور داشته باشیم و جدا از بقیه و زندگی شان ببینیم که خودمان کجا هستیم، چه چیزهایی داریم و با وجود آنها چه می توانیم بکنیم. در ادامه بحث راه کارهایی را بیان می کنیم که می تواند در پیشرفت همه ما تاثیر داشته باشد.

پیروزی در زندگی با این سه توصیه مفید

پیروزی در میدان زندگی

 

ما بیشتر دوست داریم تا موفقیت را با پول تعریف کنیم، با وجود اینکه می‌دانیم پول نمی‌تواند معادل شادی باشد. به نظر می‌رسد ما زندگی خود را در مسیری هدایت کرده‌ایم که در آن نمی‌دانیم موفقیت همان داشتن پول است یا خوشحالی! به نظر من وقت آن رسیده که مسیر زندگیمان را عوض کنیم و به دنبال راه زندگی خودمان باشیم.

 

طی تحقیقی که توسط Daniel Kahneman و Angus Deaton انجام شده، شاخص‌های روانشناسی در بین نیم میلیون شهروند آمریکایی که به طور تصادفی انتخاب شده بودند جست و جو شد. همانطوری که انتظار می‌رفت این نتایج نشان داد، هنگامی که نیازهای اولیه‌ی ما برآورده می‌شوند، میزان رضایتمندی و حس خوشبخت بودن ما کاسته می‌شود.

 

کسب رضایت دیگران

مجله‌ی روانشناسی Positive اخیرا نتایج دو بررسی را منتشر کرده است که در آن ۴۰۰ آمریکایی به دو گروه تقسیم شدند: اشخاصی که احساس خوشبختی زیادی می‌کردند و اشخاصی که کمتر شاد بودند. خصوصیات اشخاصی که در گروه اشخاص شاد بودند این بود که این اشخاص بیشتر وقت خود را در کمک به دیگران گذرانده و بر روی خانواده و روابطشان متمرکز بودند. این مطالعه نشان داد اشخاصی که دارای چنین ویژگی‌هایی هستند، علاوه بر زندگی خود، زندگی دیگر اشخاص پیرامونشان نیز برایشان مهم و ارزشمند است.

 

داشتن چنین هدفی در اشخاص، می‌تواند سطح رضایت عمومی را بالا برد. بنابراین هنگامی که شما در جستجوی امتیازی در زندگی خود هستید، به حقوق و دستمزد، اندازه‌ی خانه و یا نام تجاری ماشین خود نگاه نکنید؛ بجای آن به توانایی خود در لذت بردن از روابط و فعالیت‌‎های خود نگاهی بیندازید؛ به این ترتیب، همیشه در زندگی برنده خواهید بود.

 

قدردانی

قدردانی چیزی فراتر از سپاسگزاری‌ می‌باشد که پس از کمک کردن کسی از آن‌ها می‌کنیم. تحقیقات نشان داده‌ است که این قدردانی به شدت به وضعیت روانی فرد وابسته است. با انجام این تمرین رفته رفته بر چیزهای مثبت در جهان متمرکز خواهید شد، از طرفی هنگامی که تصمیم می‌گیرید تا این کار را انجام دهید، احساس حسادت و غبطه خوردن به دیگران در وجود شما کمتر می‌شود. همانطور که Zen Shin در رابطه با تفکر می‌گوید: یک گل هرگز خودش را با شکوفه‌های کناری‌اش مقایسه نمی‌کند!

 

روابط

کیفیت روابط ما نه تنها بر زندگی روزمره ما تاثیر می‌گذارد، بلکه در سلامتی درازمدت ما نیز تاثیرگذار است. دکتر Robert Waldinger، مدیر مطالعات رشد بزرگسالان دانشگاه هاروارد، مطالعه‌ای را در سال ۱۹۳۸ با کمک ۲۶۸ دانشجو آغاز کرد. این گروه توانست اطلاعات بیش از ۱۳۰۰ شرکت‌کننده را جمع آوری کند. هدف عمده و مهم این مطالعه، بررسی چگونگی نقش روابط در سلامت عمومی اشخاص بود.

 

اشخاصی که در ۵۰ سالگی در روابط خود موفق‌تر بودند، در سن ۸۰ سالگی اشخاص سالمی بودند. علاوه براین، دکتر Waldinger اشاره کرد که تنهایی، عاملی کشنده است و اثرش از سیگار و الکل نیز بدتر است! تنهایی کشنده است! برای موفقیت، به روابطتان زمان اختصاص دهید

 

بیشتر بدانید:

 

خصلت های افرادی که در زندگی به خواسته هایشان می رسند

دلیل موفقیت افراد خودشیفته در زمینه شغلی

این افراد هرگز در زندگی و کار خود موفق نمی شوند

توصیه های کاربردی برای پیشرفت شغلی

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا