پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • پول می گیریم همسرتان را تعقیب می کنیم

  مجموعه : اخبار اجتماعی و سیاسی

  پول می گیریم همسرتان را تعقیب می کنیم

  پول می گیریم همسرتان را تعقیب می کنیم

  روش های کسب درآمد در جامعه واقعا عجیب و غریب شده! کسانی هستند که در ازای گرفتن پول حاضرند همسرتان را تعقیب کنند!چندی قبل در بین صفحات اینستاگرام صفحه‌ای با این عنوان که «آیا به همسر خود شک دارید؟ آیا نسبت به نامزدتان بی‌اعتماد هستید؟ تعقیب او را به ما بسپارید تا از فعالیت شریک زندگی‌تان مطلع شوید» به نمایش در آمد. در آن صفحه عکس‌هایی از پسران جوان سوار بر موتورسیکلت به نمایش گذاشته شده بود.

   

  هر گونه تعقیب جرم تلقی می شود

  یک حقوقدان درباره قوانین مربوط به تعقیب دیگر اشخاص به «آرمان» ميگوید: بر‌اساس تعاریف اعتماد در متن كنش‌هاي انسان نمود پيدا مي‌كند، به ويژه در آن دسته از كنش‌هايي كه سوءگيري معطوف به آينده دارند و آن نوعي رابطه كيفي اســت. بر‌اساس قوانین ایجاد هرگونه تعقیب جرم تلقی می شود، چون اشخاص برای احقاق حقوق خود، تعقیب، پیگیری و رسیدگی به شکایات می بایست به محاکم دادگستری مراجعه کنند.

   

  حسین احمدی نیاز ادامه می دهد: اشخاص می بایست محاکم دادگستری را تنها مرجع مورد اعتماد برای پیگیری مسائل خود بدانند. درضمن اگر دادگستری خصوصی باشد و هر فرد بخواهد خودش، قاضی یا نگهبان باشد و بخواهد این چنین در جامعه احقاق حق و پیگیری کند، طبیعتا در جامعه بی‌نظمی و بی‌قانونی شکل ميگیرد. طبق اظهارات وی بر‌اساس قانون چنین اقداماتی کاملا ممنوع تلقی ميشود و هر نوع اقدام اعم از:

   

  تعقیب، شنود، رسیدگی و این چنین اقدامات دخالت در امر قضا یا دخالت بر امر دادگستری محسوب شده و جرم تلقی می شود. این حقوقدان ادامه می دهد: بر‌اساس قانون فعالیت چنین صفحه‌هایی در فضای مجازی جرم تلقی می شود و دادستان عمومی یا انقلاب و دادستان کل کشور ميتوانند به این موضوعات رسیدگی کرده تا در اسرع وقت برخوردهای قضائی مناسب با فرد یا اشخاص خاطی اعمال شود. احمدی نیاز درباره جرایم این اقدام ادامه می دهد:

   

  بر‌اساس قانون هرگونه مباشرت و معاونت در این جرم قابلیت تعقیب کیفری را داشته و برای حفظ نظم عمومی دادستان کشور ميتواند درباره برخورد با این سایت‌ها و کانال‌ها اقدامات قضائی را انجام دهد. او درباره فعالیت‌های نهادهای نظارتی در صفحه‌های مجازی شبکه‌های اجتماعی ميگوید:‌

   

  در این شرایط دادستان کل کشور و دادستان‌های شهرستان‌ها می بایست معاونانی در زمینه جرایم یارانه‌ای داشته باشند و به این شکل مسائل تخصصی را مورد بررسی قرار دهند. به عنوان مثال همان‌طور که پلیس فتا امر تخصصی پلیس در مقوله جرایم سایبری و یارانه‌ای اســت، دادستان‌ها و دادگاه‌ها نیز می بایست نهاد تخصصی برای رسیدگی به این امر اتخاذ کنند. طبق اظهارات وی حفظ نظم عمومی و پیشگیری از وقوع جرم ایجاب ميکند که اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

   

  ترویج بی‌اعتمادی در جوامع پیشرفته

  یک جامعه شناس تعقیب اشخاص را ناشی از بی اعتمادی موجود در دنیای امروز ميداند و  ميگوید: ‌دنیای پیشرفته امروز دنیای تنهایی و بی کسی اســت. به بیان دیگر بی‌اعتمادی یکی از مزیت های جامعه سرمایه‌داری اســت. امان ا… قرایی مقدم ادامه می دهد: در جامعه امروز اشخاص نسبت به یکدیگر در سمت‌های مختلف بی‌اعتماد هستند. در اصل تنها دلیل بروز این شک و تردید در زندگی‌ها و تعاملات اجتماعی کمرنگی معنویات در جامعه اســت.

   

  به نقل از پترین سورکین، جامعه‌شناس هنر امروزه ذهنیت اشخاص تغییر کرده اســت. زمانی که در جامعه مادیات حاکم شود، طبیعتا اشخاص نسبت به یکدیگر شک ميکنند. این مقوله ویژگی جامعه امروز اســت، چون ارزش‌ها در جامعه کمرنگ شده اســت. طبق اظهارات وی زمانی که در جامعه باورهای اعتقادی و اعتماد به یکدیگر کم رنگ شود، دیگر اشخاص نسبت به یکدیگر بی‌اعتماد ميشوند. طبق اظهارات وی امروز در اخبار و نقل قول‌ها اشخاص مسائل جدید را مطرح ميکنند و همین مسائل ميتواند زمینه بروز بی‌اعتمادی در جامعه باشد.

   

  این اســتاد دانشگاه ادامه می دهد: بروز مسائل و مشکلات جدید نشان ميدهد که نمی بایست در جامعه به هیچ‌فرد اعتماد کرد و اشخاص خود را در معرض خطر ميبینند. به بیان دیگر این مقوله منجر به بروز و تشدید بی‌اعتمادی در جامعه ميشود. قرایی مقدم ادامه می دهد: با بررسی وضعیت طلاق در جامعه و تصمیمات اشخاص در ازدواج ميتوان زمینه بروز بی‌اعتمادی را طبیعی دانست. به عنوان مثال ازدواجی که از روی برآورده کردن توقعات، انتظارات و… باشد، نارضایتی‌های متعدد را به دنبال دارد.

   

  به نقل از مرتون، جامعه‌شناس زمانی که اشخاص هدف داشته باشند، اما وسیله رسیدن به آن را نداشته باشند، وارد آسیب ميشوند. طبق اظهارات وی زمانی که در بین خانواده‌ها و دوستان اشخاص توانایی پاسخ‌دهی به نیازهای یکدیگر را نداشته باشند، دیگر آسیب‌ها بروز ميکند. با بررسی دلایل طلاق در جامعه ميتوان به نارضایتی‌های متعدد در زندگی‌های زناشویی پی برد. این اســتاد دانشگاه ادامه می دهد: در اصل جو اجتماعی در دنیای پیشرفته بر پایه بی‌اعتمادی اســت.

   

  قرایی مقدم ميگوید: در اغلب موارد زن و شوهر از نارضایتی همسر خود در زندگی مشترک مطلع هستند و همین مساله باعث اســتخدام جاسوس ميشود. این در حالی اســت که این اقدام بنیان خانواده را سست کرده و نهادهای نظارتی می بایست با این اشخاص برخورد کنند. امروز این اشخاص با عناوین کارآگاه و جاسوس، تعقیب‌کننده و… وارد جامعه شده‌اند. به عنوان مثال مرد یا زنی که توانایی پاسخگویی به نیاز همسرش را ندارد، طبیعتا از خیانت همسرش بیم دارد و مبادرت به اســتخدام جاسوس ميکند.

   

  این اســتاد دانشگاه تاکید ميکند: این اقدام میزان بی‌اعتمادی را در جامعه افزایش ميدهد. قرایی مقدم ادامه می دهد: زمانی که سرمایه معنوی در جامعه کاهش یابد دیگر مسائل و نارضایتی‌ها بروز ميکند. طبق اظهارات وی بی‌اعتمادی ویژه یک گروه در جامعه نیست، بلکه امروزه همگان در جامعه به بی اعتمادی دچار شده‌اند. این نارسایی در شهرهای بزرگ شدت ميیابد.

   

  بعضی بی‌قانونی‌ها عادی ميشود

  با بررسی اقدامات انجام شده در جامعه می بایست گفت که ورود یا بهتر بگویم دخالت اشخاص غیر به فعالیت دستگاه قضا فقط در حد تعقیب زوج‌ها خلاصه نميشود، بلکه از دیرباز فعالیت اشخاصی تحت عنوان «شر خر» که با تصاحب چک‌های بی‌محل مبادرت به اعمال زور به فرد بدهکار ميکردند را شاهد بودیم. از سوی دیگر فعالیت بعضی اشخاص با عنوان شاهد طلاق نیز بارها از سوی رسانه‌ها منتشر شده اســت.

   

  این مسائل در شرایط کنونی به امر بدیهی تبدیل شده اســت، ولی با اطلاع‌رسانی ميتوان اشخاص را با مشکلات متعدد این مسائل آگاه کرد. از سوی دیگر زمانی که این نوع بی‌قانونی‌ها در کشور عادی شود ميتواند منشأ بروز دیگر نارسایی‌های اجتماعی، حقوقی، فرهنگی، خانوادگی و…باشد. اگر تاکنون رسانه‌ها درباره حقوق شهروندی اطلاع‌رسانی ميکردند، دیگر اشخاص به حقوق خود واقف بودند.

   

  بهای آن را بپردازید تا همسرتان را تعقیب کنیم!!!

  بر‌اساس قرار داد هزینه فعالیت آنها به شکل ساعتی مشخص شده بود. این در حالی اســت که متولدین دهه ۶۰ بیشتر آقای پوآرو شرلوک هلمز و خانم مارپل را جزو کارآگاه‌های خصوصی به یاد دارند. هرگونه اقدام کارآگاهی یا تعقیب از سوی فرد بدون نظارت نهادهای مسئول همچون قوه قضائیه، نیروی انتظامی و… غیر قانونی اســت. جالب اســت بدانید که در بین دنبال‌کنندگان اشخاص مختلف پست گذاشته و به این شکل از مسئولان راه‌اندازی آن تشکر کرده بودند.

   

  به عنوان مثال بعضی از بانوان به این شکل به اصطلاح دست مردانشان را رو کرده بودند. اعتماد لازمه مراودات اجتماعی اســت. اعتماد عبارت از تمایل به خطرپذیری در بطن اجتماع بر‌اساس حس اعتماد به دیگران اســت. به این شکل که دیگران بر‌اساس انتظار ما پاسخ داده و به روش‌های حمایتی دوجانبه عمل ميکنند یا حداقل اینکه قصد آزاردهی ندارند.

   

  در تعاریفی که از سرمایه اجتماعی مطرح شده اســت، اعتماد اجتماعی یکی از مهم‌ترین مولفه‌هایی اســت که به عنوان عنصر تشکیل‌دهنده سرمایه اجتماعی در جامعه در نظر گرفته شده اســت. به عبارت دیگر اعتماد اجتماعی هم به عنوان یک جزو ذهنی، هم به عنوان علت و هم به عنوان پیامد و معلول سرمایه اجتماعی اســت. اعتماد اجتماعی از شرایط و الزامات عمده و کلیدی برای موجودیت هر جامعه محسوب ميشود و برای حل مسائل اجتماعی ضروری اســت.

   

  اعتماد اجتماعی باعث پیدایش آرامش و امنیت روانی ميشود و برای حرکت موفقیت آمیز اقتصاد و افزایش توسعه سیاسی و اجتماعی ضرورت دارد. اعتماد اجتماعي به ميزان قابل توجهی اختلال در روابط اجتماعي را كاهش مي‌دهد و از اين طريق ارتباط موثري در روابط بين مردم، حكومت، نهادها و گروه‌هاي واسطه بين مردم و حكومت دارد كه ماحصل آن شكل‌گيري شبكه اعتماد و شعاع اعتماد اســت.

   

  شبكه اعتماد عبارت از گروهي اســت كه بر‌اساس اعتماد متقابل به يكديگر از اطلاعات، هنجارها و ارزش‌هاي يكسان در تعاملات بر خوردارند و نقش قابل توجهی در تسهيل فرايندها و كاهش هزينه‌هاي تعاملات دارند. شبكه اعتماد مي‌تواند بين اشخاص يك گروه يا بين گروه‌ها و سازمان‌هاي مختلف به وجود آيد. به نظر فوكوياما، جامعه شناس آمریکایی قبل از ورود به سيستم تجاري يا اجتماعي بايد اطلاعات كافي درباره شبكه‌هاي اعتماد موجود در آن سيستم و ويژگي‌هاي آن به دست آورد؛

   

  چون اعتماد را پايه هرگونه مبادلات اقتصادي و اجتماعي مي‌داند. در مرداد سال جاری، عضو انجمن جامعه‌شناسی ایران گفت: میزان احساس اعتماد اجتماعی در کشور ما پایین اســت که این موضوع بستر خشونت را در جامعه فراهم ميکند، زیرا هر کس تلاش دارد حق خود را بگیرد و به سازمان‌های مرتبط اتکا ندارد. به گزارش آنا، احمد بخارایی ادامه داد: رسانه‌های تصویری می بایست با آموزش‌های اولیه نسبت به آگاهی بخشی خانواده‌ها در مورد نحوه حمایت و مراقبت از کودکان برنامه‌های مختلفی را در نظر بگیرند.

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •