زناشویی

پوزیشن های تصویری دخول در دوران بارداری +فیلم

پوزیشن های تصویری دخول در دوران بارداری +فیلم

پوزیشن های تصویری دخول در دوران بارداری +فیلم

بسیاری از زوج ها سوال دارند که چطور در دوران بارداری دخول داشته باشیم تا بتوانیم بدون دردسر رابطه جنسی و زناشویی داشته باشیم؟ ما در این مطلب به تمامی این سوال ها جواب می دهیم.

 

پوزیشن های سکس در دوران بارداری

در یک بارداری معمول و کم خطر ، نزدیکی و دخول مشکلی ایجاد نمی کند.بسیاری از مادران در اولین ویزیت مراقبتهای بارداری، این سوال را مطرح میكنند. البته بسیاری نیز ممکن است از بیان این مساله خجالت بکشند!

 

سوالات معمولا به این صورت است که نزدیکی در بارداری به چه صورت باید باشد؟ آیا خطری برای جنین ایجاد میكند؟

 

به طور كلی، باید بدانید در حاملگی های بدون مشكل و طبیعی، نزدیکی و دخول با تخلیه منی در واژن خطریندارد.

 

به دلیل این که :

جنین داخل کیسه آب قرار دارد که نقش محافظتی و ضربه گیر دارد .

زاویه بین واژن و رحم طوری است که با دخول در یک وضعیت عادی ، ضربه ای به جنین وارد نمی شود .

دهانه ی رحم توسط یک پوشش ضخیم به نام پلاگ موکوسی پوشانده شده است که از ورود میکروبهای واژن به داخل رحم جلوگیری می کند. دهانه ی رحم راه ارتباطی بین واژن و داخل رحم است.

 

در واقع نزدیکی در بارداری و دخول واژینال در بارداری و حتی تخلیه مایع منی در واژن در حاملگی مشکلی ایجاد نمی کند. مثل همیشه ، فقط رعایت مسایل بهداشتی را توصیه میکنم.

 

نزدیکی کردن در براداری برای چه کسانی ممنوع است ؟

برخی از پزشکان ممکن است در برخی شرایط نزدیکی کردن را برای شما ممنوع یا محدود کنند. از جمله این شرایط ، می توانم به وضعیت های زیر اشاره کنم :

 

کوتاه بودن دهانه رحم (کم بودن طول سرویکس)

نشت مایع آمنیون

جفت سرراهی و پایین

سابقه سقطهای مکرر

خونریزی یا لکه بینی

استرس خود مادر یا پزشک

پوزیشن های تصویری دخول در دوران بارداری +فیلم

پوزیشن های مناسب برای دخول در بارداری

مساله ای که اهمیت دارد ، ملایمت در دخول و کم عمق بودن آن است . در اینجا پوزیشن هایی را که این خصوصیات را دارند ذکر کرده ام :

 

1. پوزیشن پهلو : در این پوزیشن ، دخول بسیار کم عمق بوده و کمترین میزان دخول به لحاظ عمق را خواهیم داشت. ضمن اینکه مادر در وضعیت راحتی قرار داشته و فشاری روی او وارد نمی باشد .

 

2. پوزیشن دخول از پشت : در این حالت دخول داخل واژن، اما از پشت انجام می شود . در این وضعیت نیز میزان دخول به لحاظ عمق ، بسیار کم بوده و آسیبی مادر و جنین را تهدید نمیکند . ضمن اینکه راحتی مادر نیز فراهم است .

 

3. پوزیشن زن بالا : در این پوزیشن مادر کاملا تسلط بر میزان وشدت و سرعت دخول می باشد. ممکن است عمق دخول بیشتز از سایر پوزیشن ها باشد. اما همین که شدت آن توسط مادر کنترل می شود، نکته ی مثبت این نوع دخول می باشد .

 

سوالات شما راجع به رابطه جنسی در بارداری

۱- آیا نزدیكی در بارداری برای جنین ضرر دارد یا باعث سقط می شود؟

در یك حاملگی طبیعی و بدون خطر، دخول هیچ ممنوعیتی ندارد و ضرری نیز برای جنین ندارد. اگر احیاناً پس از نزدیكی در حاملگی، سقط ایجاد شود، این را بدانید که هیچ ارتباطی به نزدیکی شما نداشته است. به هر حال سقط انجام میشد. پس پدر و مادر نباید خودشان راسرزنش كنند. چون این بارداری ، یک بارداری طبیعی نبوده است.

 

2- آیا پوزیشن نزدیکی در دوران بارداری مهم است ؟

اصولا با پیشرفت حاملگی و رشد رحم ، دیگر امکان استفاده از برخی پوزیشن های دخول در بارداری قبل برایتان امکان پذیر نخواهد بود . ضمن اینکه طبق چیزی که اینجا گفتم ، مادر بارداری در هفته های بالاتر نباید به مدت طولانی به پشت بخوابد. پس با استفاده از پوزیشن های دخول در بارداری ذکر شده در بالا ، می توانید سکس بی خطری داشته باشید. بهتر است دخول در دوران بارداری ملایم و کم عمق باشد. هم چنین تا حد ممکن ، نوک پستان تحریک نشود. چون هورمون اکسی توسین (ایجاد کننده انقباض رحم ) ترشح می شود.

 

3- آیا نزدیکی کردن در بادراری باعث زایمان زودرس می شود ؟

خود نزدیکی و دخول در بارداری به تنهایی در یک خانم باردار کم خطر این مشکل را ایجاد نمی کند. اما در خانمهای که مشکلاتی دارند (مثلا سابقه زایمان زودرس ، رحم دو شاخ ، سرکلاژ و ..) ، نزدیکی و دخول در باردای می تواند سبب تحریک انقباضات رحم شود .

پوزیشن های تصویری دخول در دوران بارداری +فیلم

4. آیا لازم است در دوران بارداری هم جلوگیری داشته باشیم ؟

خیر. در دوران بارداری که مجدد باردار نمی شودید! پس جلوگیری کردن معنی ندارد. تخلیه مایع منی داخل واژن هم ممنوع نیست. چون پلاگ موکوسی دهانه رحم از ورود میکروبها به داخل رحم جلوگیری میکند.

 

5. آیا می توانم در بارداری ارگاسم بدون دخول داشته باشم ؟

شرایط ارگاسم در بارداری نیز مثل دخول در بادراری است. اگر علایم خطر (مثل دهانه رحم کوتاه و …که ذکر شد ) را ندارید ، می توانید ارگاسم در بارداری داشته باشید.

 

6.آیا می توانم برای کاهش آسیب به جنین، از راه مقعد در بارداری نزدیکی کنم ؟

نزدیکی از مقعد عموما برای یک خانم دردناک و آسیب زا می باشد. در دوران بارداری بدلیل افزایش ریسک همورویید ( بدلیل یبوست و شرایط کلی بارداری ) ، توصیه می شود هرگز از راه مقعد در بارداری نزدیکی نکنید.

 

در این قسمت پوزیشن های نزدیکی برای رابطه جنسی در حاملگی و بارداری بر حسب ماه های دوران بارداری:

این حالت های نزدیکی را از ماه سوم به بعد استفاده کنید.

 

1- پوزیشن نزدیکی در بارداری حالت V

این پوزیشن برای دوران بارداری بسیار مناسب است و باعث می شود تا به شکم فشار وارد نشود.وقتی روی پهلو دراز می کشید می توان گفت هیچ فشاری به شما وارد نمی شود.هر دو پای زن کنار همدیگر است و روی کمر مرد قرار می گیرند. حتما از بالش برای آسیب نرسیدن به گردنتان استفاده کنید.

 

۲- زن در بالا کنترل گر باشد

این پوزیشن و حالت نزدیکی در بارداری به شما کمک می کند که به شکم خود فشار وارد نکنید و کنترل خوبی داشته باشید.همچنین با کنترل عمق نفوذ آلت خیالتان راحت تر خواهد بود.

 

۳- روش های نزدیکی در بارداری (روی صندلی)

پوزیشن با صندلی – همدیگر را در آغوش بگیرید.مرد روی صندلی می نشید سپس زن مانند تصویر بالا به او ملحق می شودصندلی را کنار دیوار یا مبل قرار دهید تا بتوانید از آنها کمک بگیرید.

پوزیشن های تصویری دخول در دوران بارداری +فیلم

۴- مدل نزدیکی در بارداری (درازکش به پهلو)

نزدیکی از پشت در بارداری ، در این روش زن به پهلو دراز کشیده تا به جنین و شکم او فشار وارد نشود.

 

۵- مرد در بالا

در این مدل یا پوزیشن یادتان باشد حتما یک بالش را زیر کمر خود مانند تصویر قرار دهید،در این حالت مرد باید زانو بزند تا وزنی به شکم زن وارد نکند.

 

۶- نزدیکی روی لبه تخت

زن به طرف پایین تخت و مرد بیرون از تخت بسته به ارتفاع تخت زانو بزند یا بایستد.پاهای زن جمع شوند، در دوره بعد از ۳ ماه یک بالش زیر یک طرف از پلو بگذارید تا فشار زیادی به شما وارد نشود.

 

۷- داگی استایل

اگر نیمه دوم بارداری هستید فراموش نکنید که حتما زن باید چند بالش زیر شکم خود قرار دهید تا به جنین، کمر و شکم او فشار وارد نشود.همچنین زیر زانو های زن و مرد باید نرم باشد.خلاصه از هر مدل، حالت و یا پوزیشنی که استفاده می کنید مواظب باشید که همیشه با ملایمت برخورد کنید تا به شکم و کمر و جنین فشار وارد نشود.

 

مخصوصا در ماه های اول ممکن است خانم باردار حین رابطه جنسی خسته شود و قادر به ادامه نباشد،مرد باید او را درک کند و زن باید به او توضیح دهد که به خاطر بارداری خسته شده و شوهرش را دوست دارد. (برای جلوگیری از سوء تفاهم).

 

نزدیکی در سه ماه اول بارداری

بعد از مشاهده علائم اولیه بارداری و اطمینان از بارداری می توان رابطه جنسی داشت؟برای کسانی که حاملگی طبیعی دارند از همان ۳ ماه اول بارداری می توان رابطه زناشویی را آغاز کرد.در سه ماه اول بارداری به دلیل افزایش هورمون های زنانه به احتمال زیاد تمایل زن به نزدیکی و رابطه جنسی بیشتر می شود.جریان خون بیشتر در سینه ها در بارداری باعث حساس تر شدن و بیشتر شدن احساسات زنانه می شود.در بارداری از نزدیکی مقعدی به شدت دوری کنید چرا که احتمال دارد با ایجاد عفونت در واژن خطر سقط جنین را افزایش دهد.

 

نکته۱:

یکی از دلایل سقط جنین در سه ماه اول بارداری انقباضات شدید رحمی است.ناگفته نماند که سقط در سه ماه اول دلایل بسیار زیادی می تواند داشته باشد.برای رهایی از این خطر تعداد دفعات نزدیکی در سه ماه اول را محدود کنید. و زن تا جایی که مقدور است از ارضا و ارگاسم شدن کامل خود جلو گیری کند تا خطر سقط به حداقل برسد.

پوزیشن های تصویری دخول در دوران بارداری +فیلم

نکته۲:

مردان تا جایی که امکان دارد به هیچ عنوان آلت خود را تا آخر فرو نکنند، چرا که ممکن است باعث لکه بینی و تحریک کردن دهانه رحم و خدا نکرده پاره شدن کیسه آب شود.

 

نزدیکی در سه ماه دوم بارداری

در ۳ ماه دوم گاهی در حین نزدیکی زن احساس می کند که جنین حرکت می کند،بعضی خانم ها خیلی زود احساس گناه می کنند و دیگر دوست ندارند رابطه را ادامه دهند.این احساس گناه بیهوده است و نباید مانع لذت بردن زن از رابطه جنسی شود.در هنگام نزدیکی هر گاه زن احساس خستگی کرد بهتر است پوزیشن خود را تغییر دهد مثلا روی پهلو بخوابد.برای رمانتیک کردن حس و حالتان قبل از نزدیکی می توانید از ” آهنگ بارداری ” استفاده کنید.

 

نزدیکی در سه ماه سوم بارداری

در سه ماه سوم باز هم تغییرات جدیدی در بدن زن صورت می گیرد.مشکلات گوارشی می تواند تاثیر منفی در رابطه جنسی زن و مرد داشته باشد.برای رفع این مشکل از پوزیشن نزدیکی در بارداری شماره ۴ استفاده نمایید.اگر زن فکر می کند ممکن است اکسیژن لازم به جنین نرسد بهتر است به پهلوی چپ دراز بکشد.بعد از ارگاسم معاشقه طولانی تری داشته باشید زیرا مرحله برگشت از ارگاسم به حالت عادی در این دوره برای زن بیشتر طول می کشد.با همسرتان حرف بزنید و اگر احساس خستگی می کنید از او بخواهید کمر شما را ماساژ دهد.ماساژ می تواند برای روان و جسم زن باردار بسیار مفید باشد.

 

فواید رابطه جنسی در دوران بارداری

نزدیکی در دوران بارداری مانند ” ورزش در دوران بارداری “به شما کمک می کند عضلات قوی تری داشته باشید و به بدن خود در تغییرات حاملگی کمک کنید.

 

کاهش فشار خون

نزدیکی در بارداری باعث تنظیم و یا کاهش فشار خون شما می شود.اکسیتوسین که به عنوان هورمون عشق نیز شناخته می شود حین رابطه جنسی در بدن شما آزاد می شود.این هورمون به شما کمک می کند تا تنش های بدن و روان خود را از بین ببرید و فشار خون طبیعی و سالمی داشته باشید.

 

کاهش درد

جالب است که زنان باردار با انجام رابطه جنسی و احساسات شدید عاشقی به مقدار زیادی درد را در جسم خود کاهش می دهند.

 

خواب آرام

بی خوابی های دوران بارداری یکی از معضلات این دوران است.کمر درد، تکرر ادرار، استرس و غیره به بانوی باردار اجازه خوابی راحت نمی دهد.بعد از رابطه و ارگاسم شما احساس خستگی خواهید کرد که به خواب عمیق شما کمک می کند.نزدیکی می تواند به شما کمک کند تا خواب عمیق تر و سالم تری داشته باشید.

 

افزایش صمیمیت

اگر شما با همسر خود در دوران بارداری رابطه جنسی خوبی داشته باشید،نه تنها باعث صمیمیت شما در دوره می شود بلکه صمیمیت ایجاد شده تا مدت های طولانی تری بعد از بارداری ماندگار خواهد بود.بعضی ها فکر می کنند که زنان در دوران بارداری سرد و بی احساس می شوند، ولی این درست نیست.رابطه جنسی و نزدیکی در دوران بارداری که باعث تولید و آزاد شدن اکسیتوسین می شود،دلسردی و کم حسی زنان را از بین برده و باعث با محبت تر شدن و با اعتماد به نفس تر شدن بانوی باردار می گردد.

 

روابط زناشویی در دوران بارداری از نظر اسلام

نزدیکی در بارداری از نظر دین مبین اسلام منع نشده مگر اینکه باعث وارد شدن آسیب به جنین و یا زن شود.برای اینکه بفهمید که نزدیکی به زن با بچه آسیب وارد می کند یا نه باید به پزشک مراجعه کنید.نه تنها در بارداری بلکه در تمام مراحل زندگی همیشه باید در نظر داشت که لذت بردن به تنهایی و آسیب وارد کردن به شریک جنسی کاری غیر انسانی است.

 

پیامبر عزیز اسلام خطاب به حضرت علی (ع) می فرماید:ای علی. اگر همسرت تو باردار شد، با او آمیزش نکن مگر آنکه وضو داشته باشی.برای اینکه اگر میان شما فرزندی تقدیر شود بخیل و کوردل خواهد بود (اگر بدون وضو نزدیکی کنی)

 

این هم فیلم درباره پوزیشن های دوران بارداری:

 

5/5 - (1 امتیاز)

ali

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا