همسرداری

پنهان کردن راز از همسر ،آیا کار درستی است؟

پنهان کردن راز از همسر ،آیا کار درستی است؟

پنهان کردن راز از همسر ،آیا کار درستی است؟

بسیاری از زن و شوهر هستند کـــه از همدیگر راز پنهان می کنند، از طرفی می دانیم کـــه زندگی مشترک زن و شوهر دارای نقاط مشترک بسیار زیادی است و در این میان سوال پیش می آید کـــه آیا پنهان کردن راز از همسر کار درستی است یا خیر؟ روراست و صادق بودن با همسر لزوما به این معنی نیست کـــه باید همه چیزتان مشترک باشد؛ رویاها، ترس‌ها و یا فانتزی‌های شما قرار نیست حتما با همسرتان یکی باشند. در واقع صداقت ممکن است مانند شمشیر دولبه‌ای در زندگی زناشویی‌تان باشد.

 

خیلی مهم است کـــه بدانید چه چیزهایی را با همسرتان درمیان بگذارید و چه چیزهایی را نه، و این آگاهی یک مهارت ارزشمند برای زن و شوهر است. اگر بدانید چه زمانی رازداری خوب و بجاست کمک‌تان می‌کند آرامش و سازگاری با همسرتان را تداوم ببخشید.

پنهان کردن راز از همسر ،آیا کار درستی است؟

رازداری و حریم خصوصی

شما در هر رابطه‌ای این حق را دارید کـــه برای خودتان یک حریم خصوصی داشته باشید کـــه شامل رابطه زناشویی، خانواده و گروه دوستان نیز می‌شود. در هر رابطه‌ای شما حق دارید زمانی را به خودتان اختصاص دهید، فقط خودتان!

 

آیا درست است از همسرتان رازی را پنهان کنید

در یک سبک زندگی سالم و هوشمندانه باید به خلوت احساسی خودتان و همسرتان احترام بگذارید تا بتوانید با هم صمیمی‌تر باشید! بله درست است شما نمی‌توانید بدون اینکـــه با درونی‌ترین بخش از وجود خود با احترام و اهمیت برخورد کنید، با همسرتان نزدیک و صمیمی باشید.

 

آیا صداقت همیشه بهترین سیاست است؟

برای توصیه به رازداری در برابر همسرتان دلایل قانع کننده‌ای داریم. شما مجبور نیستید وقایع آزاردهنده یا خجالت آور گذشته را افشا کنید. ممکن است راز شما مربوط به کسی باشد کـــه از شما خواسته آن را با هیچکس درمیان نگذارید. زوج‌های زیادی هستند کـــه سالها از زندگی مشترک‌شان می‌‌گذرد و رازهای شخصی برای خود دارند. حس اینکـــه فضا و خلوتی برای خودتان دارید برای‌تان لازم است.

 

بدانید چه زمانی رازتان را با همسرتان درمیان بگذارید

اگر رازی دارید کـــه فکر می‌کنید باید آن را به همسرتان بگویید اما هنوز تردید دارید، به واکنش‌های فیزیکی خودتان وقتی کـــه آن راز را مخفی می‌کنید توجه کنید. اگر فشار خون‌تان بالا می‌رود یا دیدید خیلی سر‌یع‌تر پلک می‌زنید، و یا نفس کشیدن برای‌تان سخت‌تر می‌شود یا بیشتر عرق می‌کنید پس اینها علامت این هستند کـــه باید آن راز را پیش همسرتان برملا کنید!

 

آیا درست است از همسرتان رازی را پنهان کنید

اگر رازی را پنهان می‌کنید چون نمی‌خواهید با مسئولیت‌های آن در زندگی مشترک‌تان مواجه شوید پس این کار شما دردسرساز خواهد بود. امتناع از آگاهی دادن نسبت به واقعیت‌ها یا اطلاعاتی کـــه همسر شما برای تصمیم گیری به آنها نیاز دارد، یک دغل کاری صدمه زننده است!

پنهان کردن راز از همسر ،آیا کار درستی است؟

رازهایی کـــه اگر راز بمانند کـــه به زندگی زناشویی‌تان می‌توانند آسیب بزنند:

مشکلات شغلی

پرداختن نکردن صورتحساب‌ها

پول قرض کردن

افشا نکردن یک بیماری

دیدار مخفیانه با دوستان و خانواده

دروغ گفتن در مورد چگونه پول خرج کردن

پنهان کردن اعتیاد به مواد مخدر یا هر عادت نادرست دیگری

مشکلات قانونی

رابطه نامشروع

 

چه زمان راز را بگوییم؟

اگر قرار است رازی را برای همسرتان بازگو کنید باید بدانید کـــه زمان‌هایی وجود دارند کـــه مناسب این کار نیستند:

زمان خواب

وقتی کـــه یک یا هر دو در شرایط استرس برانگیزی قرار دارید

وقتی کـــه یک یا هر دو عصبانی یا آشفته‌اید

وقتی کـــه یکی یا هر دو خسته یا بیمارید

وقتی کـــه همسرتان با خبر بدی روبرو شده

 

کمک خواستن از مشاور

به گزارش نیک شو، صداقت و روراستی برای داشتن یک زندگی مشترک موفق ضروریست و مرز باریکی میان رازهایی کـــه مجاز به پنهان کردن‌شان هستید و آنهایی کـــه حق ندارید آنها را از شریک زندگی خود مخفی کنید وجود دارد. اگر متوجه شدید فاصله‌ای بین شما و همسرتان در حال شکل گرفتن است کـــه فکر می‌کنید علت آن می‌تواند پنهان کردن رازی از همسرتان باشد، پس وقت آن است کـــه با یک مشاور حرفه‌ای مشورت کنید و از او کمک بخواهید.

 

زن یا مردی کـــه بفهمد همسرش به او دروغ گفته و یا بخشی از واقعیت را از او مخفی نگه داشته یا موضوع مهمی را به او نگفته می‌تواند احساس کند مورد خیانت واقع شده. این اتفاق شرایطی ایجاد خواهد کرد کـــه جبران آن واقعا دشوار است و ممکن است هرگز بین شما و همسرتان اعتمادی دوباره ایجاد نشود.اگر فکر می‌کنید این موقعیتی است کـــه ممکن است در آن قرار بگیرید پس هر چه زودتر با آن روبرو شوید بهتر است.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا