پزشکی و بهداشتی

پماد کالاندولا و خواص جالب آن را بشناسید

پماد کالاندولا و خواص جالب آن را بشناسید

پماد کالاندولا و خواص جالب آن را بشناسید

اگر تا حالا با سوختگی مواجه شده باشید حتما نام پماد کالاندولا را هم شنیده اید ، در ادامه به شما خواص این پماد را خواهیم گفت. فرقی نمی‌کند چند ساله اید، در چه شرایطی زندگی می‌کنید و چقدر برای سلامتیتان وقت و هزینه صرف می‌کنید. به احتمال زیاد شما هم چند بار با التهاب و حساسیت‌های پوستی مواجه شده اید. خارش، قرمزی پوست و گاه وجود دانه‌های قرمز در پوست نقاط مختلف بدن، از نشانه‌های التهاب پوست می‌باشد.

 

التهابات پوستی از شایع‌ترین مشکلات پوستی هستند. عموما به التهاب، قرمزی و خارش پوست عنوان درماتیت اطلاق می‌گردد. عوامل متعددی در ایجاد درماتیت موثر هستند.فرقی نمی‌کند چند ساله اید، در چه شرایطی زندگی می‌کنید و چقدر برای سلامتیتان وقت و هزینه صرف می‌کنید. به احتمال زیاد شما هم چند بار با التهاب و حساسیت‌های پوستی مواجه شده اید. خارش، قرمزی پوست و گاه وجود دانه‌های قرمز در پوست نقاط مختلف بدن، از نشانه‌های التهاب پوست می‌باشد. التهابات پوستی از شایع‌ترین مشکلات پوستی هستند. عموما به التهاب، قرمزی و خارش پوست عنوان درماتیت اطلاق می‌گردد. عوامل متعددی در ایجاد درماتیت موثر هستند.

 

پماد کالاندولا دینـه

گل کالاندولا یا همیشه بهار یک گیاه شناخته شده، جهت تسکین التهابات پوستی می‌باشد. پماد کالاندولای دینه فرآورده‌ای کاملا گیاهی است که بیش از ۳۰ سال است از عصاره اختصاصی گل کالاندولا، موم طبیعی زنبور عسل و روغن گیاهی در بخش داروسازی گیاهی دینه ایران تهیه می‌شود و بدلیل فرمولاسیون طبیعی و اثر بخش آن در درمان انواع التهاب‌های پوستی به ویژه سوختگی‌های ادراری نوزادان، حساسیت به انواع شوینده‌ها و مواد شیمیایی، عرق سوز، حساسیت به مواد غذایی، خراش‌ها و بریدگی‌های سطحی، گزیدگی حشرات، سوختگی با اجسام داغ، آب جوش و بخار آب وحتی پیشگیری از کبودی در ضربه‌ها و همچنین پیشگیری و درمان درماتیت ناشی از پرتودرمانی کاربرد داشته و همواره مورد تایید پزشکان و مصرف کنندگان محترم قرار گرفته است. از این رو پماد کالاندولای دینه پماد مورد نیاز در هر خانه ودر سفر می‌باشد؛ که در بسته بندی‌های ۱۵ و ۳۰ گرمی تولید شده است.

 

این پماد علاوه بر دارا بودن خاصیت ضد التهابی، با تسریع در تشکیل سلول‌های جدید پوست، موجب ترمیم پوست آسیب دیده شده و گردش خون در موضع آزرده را بهبود می‌بخشد. اثر پماد کالاندولای دینه در کاهش شدت التهابات پوستی مشابه کورتیکواسترویید‌ها بوده و در عین حال فاقد عوارض جانبی آن‌ها می‌باشد. اثربخشی سریع بافت طبیعی همخوان با پوست لطیف و عدم وجود عوارض جانبی، این پماد را در رده‌ی اول محصولات مراقبت از پوست نوزادان جهت تسکین سوختگی‌های ادراری قرار داده است.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا