پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • پست های تبلیغاتی نجومی شاخ های اینستاگرام

  مجموعه : اخبار اجتماعی و سیاسی

  پست های تبلیغاتی نجومی شاخ های اینستاگرام

  تبلیغات در اینستاگرام کاری اســـت کــــه بسیاری از صاحبان کسب و کار انجام می دهند، برای تبلیغات باید سراغ پیج های با فالور بالا رفت کــــه شاخ های اینستاگرامی یکی از گزینه های مورد نظر اســـت. برای تبلیغ در اینستاگرام مهمترین فاکتور عدد اســـت. اینکــــه چقدر فالوئر داری؟ اگر ویدیو بگذاری چقدر بازدید‌کننده داری؟ اگر پست بگذاری چقدر لایک ميخورد؟ چقدر از فالوئرهایت واقعی اســـت؟ صاحبان کالاها و صفحاتی کــــه قصد تبلیغ محصول یا خدماتشان را دارند با بالا و پایین کردن این اعداد در آخر به این سوال ميرسند: «برای تبلیغات چقدر پول ميگیری؟»

  پست های تبلیغاتی نجومی شاخ های اینستاگرام

  به گزارش نیک شو، چند وقت پیش یکی از روزنامه‌های خارجی تعرفه تبلیغات سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرهای‌شان را در یک جدول منتشر کرده بود. در این جدول نام کاربرانی کــــه دنبال‌کننده‌های میلیونی داشتند به همراه رقمی کــــه برای تبلیغ یک محصول ميگیرند، نوشته شده بود. اما برخلاف کشورهای پیشرفته، در کشور ما سلبریتی و اینفلوئنسر تعریف دقیق و آدم مشخصی ندارد، چون یک روز از خواب بیدار ميشوی و ميبینی ناگهان یک نفر کــــه دیروز ویدیوی خودکشی‌اش با روسری در اینستاگرام منتشر شده بود، حالا سلبریتی شده و قیمت‌های میلیونی برای تبلیغات در صفحه‌اش ميگیرد. برای نوشتن گزارشی مشابه همان روزنامه خارجی معروف، به سراغ تعدادی از سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها کــــه کــــه در امر تبلیغات فعالند رفتیم، اما هیچ‌کدام از این افراد راضی نشدند نامشان در این گزارش منتشر شود. به همین دلیل در ادامه نوع تبلیغات و قیمت تقریبی آن‌ را در ایران ميخوانید.

   

  برداشت اول:

  پست های تبلیغاتی نجومی شاخ های اینستاگرام

  دوربین موبایل روی سوژه مورد نظر کــــه قرار اســـت تبلیغ شود، زوم ميکند و بعد صدا و تصویر صاحب صفحه همراه با سوژه پخش ميشود: «خیلیا بهم دایرکت دادن و ازم پرسیدن ناخنامو کجا خوشگل ميکنم. پیج ناخن‌کارمو این زیر تگ ميکنم. شما هم برید اینجا تا ناخناتون مثل من خوشگل شه. راســـتی اگه تا پس‌فردا برید آرایشگاه و بگید از طرف پیج من اومدید، ٢٠ درصد تخفیف دارید.» در ادامه ویدیویی از ناخن‌هایش در حالت‌های مختلف ميگیرد و برای یک روز تا چند ساعت اجازه ميدهد ویدیو روی صفحه‌ اینستاگرامش بماند.

   

  البته این کــــه یک ویدیو تبلیغاتی اجازه دارد تا چند ساعت در صفحه باشد، بستگی دارد به پولی کــــه صاحبان محصول برای تبلیغ کالایشان ميدهند. هر قدر بتوانند جیب صاحب صفحه مورد نظرشان را پُرتر کنند، ميتوانند زمان بیشتری را برای ماندن در آن صفحه بخرند. این نوع تبلیغ‌های اینستاگرامی، تبلیغ‌هایی هستند کــــه خلاقیت و ایده‌ای پشت آن نیست و معمولا قیمت کمتری هم دارد. اگر ميخواهید بدانید چقدر هزینه دارد، ميتوان گفت نرخ آنها بین افرادی کــــه در اینستاگرام معروف شده‌اند و این تبلیغات را ميپذیرند از ٤٠٠ هزار تومان تا ٢ میلیون تومان اســـت.

   

  برداشت دوم:

  پست های تبلیغاتی نجومی شاخ های اینستاگرام

  صاحب صفحه اینستاگرامی کــــه قرار اســـت محصول یا صفحه‌ای را معرفی کند به همراه موبایلش برای فیلمبرداری در محل کار صاحب صفحه یا کالا حضور پیدا ميکند و در حالی کــــه از آن محصول اســـتفاده ميکند، شروع ميکند به معرفی کالا و تعریف و تمجید از آن: «خیلیاتون ازم پرسیده بودید تو کــــه موهاتو هر دقیقه یه رنگ ميکنی و کوتاه و بلند ميکنی از چه اکستنشنی اســـتفاده ميکنی کــــه موهات نه ریخته نه بدحالت شده.

   

  راســـتش من اینجا اکستنشن ميکنم کــــه خانم فلان (یعنی صاحب موسسه یا کلینیک یا کسی کــــه از طرف او کالا و خدمات را پرزنت میکند) براتون از خدماتشون ميگن.» بعد دوربین به سمت صاحب کالا-خدمات کــــه گوشه‌ای ایستاده ميچرخد و او شروع به تبلیغ ميکند. اکثر این تبلیغات در اینستاگرام، متناسب با این کــــه اینفلوئنسر مربوطه چقدر محبوبیت دارد، چند k فالوئر دارد و زمینه فعالیت‌هایش چیست، مبلغی حدود ٢ تا ٥ میلیون تومان برای صاحب کالا هزینه ميبرد و چند ماه تا یک سال به صاحب کالا- خدمات مورد نظر اجازه اســـتفاده رایگان از خدمات آن صفحه یا کالا را ميدهد.

   

  برداشت سوم:

  پست های تبلیغاتی نجومی شاخ های اینستاگرام

  داســـتان از دفتر کار صاحبان کالاهایی شروع ميشود کــــه قصد دارند محصولات و خدماتشان را جدی‌تر معرفی کنند. به همین دلیل آنها با دوربین و وسایل حرفه‌ای به سراغ شاخ‌هایی ميروند کــــه فعالیتشان در اینستاگرام حساب‌شده‌تر باشد، مانند سلبریتی‌ها، اینفلوئنسرها و کمدین‌های اینستاگرامی، کــــه هم شناخته‌شده‌تر هستند، هم منتقدان کمتری دارند و هم کار حرفه‌ای‌تری انجام ميدهند. این نوع تبلیغات، سناریو، بازیگر و سیاهی لشکر دارد.

   

  البته نرخ این‌گونه تبلیغات هم متفاوت اســـت، ولی اگر شما با آن سلبریتی یا اینفلوئنسر آشنایی داشته باشید یا خدمات شما به‌گونه‌ای باشد کــــه هزینه آن، اندازه میزان پول تبلیغاتی باشد کــــه قرار اســـت به آن سلبریتی پرداخت کنید، شانس این را دارید کــــه به آن فرد پیشنهاد اســـتفاده از خدمات یا محصولتان را بدهید؛ مانند انجام خدمات دندانپزشکی کــــه زمانی در اینستاگرام مد شد و همه سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها یکباره همه دندان‌هایشان سفید و ردیف شد. اگر توانستید تبلیغ با دادن خدمات را پایاپای کنید کــــه هیچ، اگرنه برای این تبلیغات باید مبلغی از ١٠ تا حتی ٥٠ میلیون تومان پرداخت کنید.

   

  برداشت چهارم:

  پست های تبلیغاتی نجومی شاخ های اینستاگرام

  از اســـتودیوی کاری صاحبان صفحات با فالوئرهای بالا شروع ميشود. صاحبان کالاها برای تبلیغ محصولشان به دفتر این افراد مراجعه ميکنند، اما تنها کاری کــــه ميکنند این اســـت کــــه سر قیمت به توافق ميرسند و بعد نوع محصول را به این افراد توضیح ميدهند و این افراد هم کلیپی متناسب با آن محصول آماده ميکنند و در صفحه‌شان به اشتراک ميگذارند. البته این نوع تبلیغات را بیشتر کمدین‌های معروف اینستاگرامی انجام ميدهند و نرخ آن هم حدود ١٠ تا ٢٠ میلیون تومان اســـت.

   

  تبلیغات اینستاگرامی

  برای کاربران جذاب اســـت؟

  پست های تبلیغاتی نجومی شاخ های اینستاگرام

  تبلیغات خدمات و کالاها چند سالی اســـت کــــه از صداوسیما و روزنامه‌ها به فضاهای مجازی کوچ کرده اســـت. حالا اینستاگرام یکی از بهترین رسانه‌هایی اســـت کــــه ميتوان تبلیغ محصولات را در آن انجام داد، اما واقعا این تبلیغات بازخوردی را کــــه باید، داشته اســـت؟ برای یافتن پاسخ این سوال به سراغ «صالح» یکی از کافه‌دارهای پایتخت رفتیم. او کــــه برای تبلیغ صفحه کافه‌اش چند ماهی در صفحه تمام سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها تحقیق کرده اســـت تا بهترین فرد را برای تبلیغات پیدا کند، ميگوید: «وقتی کــــه برای تبلیغات با این افراد ارتباط ميگیریم، ابتدا فضای کار و مخاطب را نگاه ميکنند، بعد از آن یکسری از این افراد برای انجام تبلیغات فقط پول ميگیرند و عده‌ای با توجه به اینکــــه تبلیغات ما در رابطه با معرفی کافه اســـت، یک یا دوبار میهمانی‌شان را در کافه ما به‌صورت کاملا رایگان ميگیرند و در کلیپ یا عکس‌های میهمانی، صفحه کافه را معرفی ميکنند.

   

  این افراد کــــه پولی بابت تبلیغ نميگیرند و از محصولات و خدمات اســـتفاده ميکنند، اصرار دارند بگویند کــــه ما فقط برای تبلیغ جایی نميرویم و محصولی را معرفی نميکنیم مگر اینکــــه خودمان به آنجا رفته باشیم یا از آن محصول اســـتفاده کرده باشیم و واقعا مورد تاییدمان باشد.» صالح در پاسخ به این سوال کــــه آیا تبلیغات اینستاگرامی برای کاربران جذاب اســـت و کاربران با این کار، صفحه‌اش را فالو کرده‌اند و مشتری‌هایش افزایش پیدا کرده یا نه؟ ميگوید: «من با چند اینفلوئنسر کار کردم و این افراد هم کسانی بودند کــــه مخاطبانشان انتخاب شده بود و صفحه‌شان محتوا داشت، ولی بازخوردی کــــه داشتم آن چیزی نبود کــــه فکر ميکردم و نتوانست آنقدر برای صفحه کافه، فالوئر جذب کند، اما تبلیغات در پیج‌هایی کــــه مخصوص معرفی رستوران‌ها و کافه‌هاســـت بیشتر جوابگو اســـت، زیرا در این صفحات کاربران در کامنت‌ها نظراتشان را راجع به کافه‌ها و رستوران‌هایی کــــه رفته‌اند ولو اینکــــه منفی باشد، ميدهند و این اتفاق بسیار خوب اســـت.»

   

  قاعده دیگری از تبلیغات در اینستاگرام

  پست های تبلیغاتی نجومی شاخ های اینستاگرام

  با کوچ کردن تبلیغات از صدا و سیما و مطبوعات به فضای مجازی، حالا تعدادی از سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها هستند کــــه وقتی برای تبلیغی قرارداد ميبندند و تبلیغشان روی بیلبورد ميرود در قراردادشان ذکر ميشود حتما قسمتی از تبلیغات باید روی صفحه اینستاگرام آن سلبریتی منتشر شود یا گاهی اوقات خود سلبریتی‌ها برای دریافت دستمزد بیشتر، پیشنهاد گذاشتن تبلیغات روی صفحه‌ اینستاگرامشان را به صاحبان کالاها ميدهند. در این میان هر قدر هم فالوئر آن سلبریتی بیشتر باشد متناسب با آن، قیمت این کار هم افزایش پیدا ميکند.

   

  در تب تند تبلیغات اینستاگرامی بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌ها برای اینکــــه از قافله عقب نمانند برای تبلیغات به سراغ سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها ميروند. قاعده کار آنها این‌گونه اســـت کــــه این افراد یا تسترهای معروف فضای مجازی را به رستوران‌شان دعوت ميکنند و از آنها ميخواهند روبه‌روی دوربین غذاهایشان را امتحان کنند و حتی اگر ناراضی بودند از آن تعریف کنند. گاهی دیده شده اگر رستوران یا کافه‌ای در پرداخت پول دیرکرد داشته باشد، صاحب صفحه‌ای کــــه برای تبلیغ به آن رستوران رفته، ویدیو یا پستی علیه آنجا منتشر ميکند تا به این وسیله آن رستوران یا کافه را تنبیه کرده باشد. در آخر باید گفت با وجود اینکــــه تبلیغات در اینستاگرام همه‌گیر شده اســـت، تعدادی از صاحبان کالا و مشاغل اعتقاد دارند این نوع تبلیغات نميتواند مشتری خوب و ثابتی برای آنها فراهم کند.

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •