پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی جهان در سال 2021

  مجموعه : اخبار تکنولوژی

  پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی جهان در سال 2021

  پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی جهان در سال 2021

  امروزه فعالیت بیشتر مردم در شبکه های اجتماعی هستش حتما خیلیاتون بابیشتر این شبکه ها اشنایی دارین. براتون گزارشی درباره ده شبکه برتر که اکثر مردم باهاشون سروکار دارن تهیه کردم اميدوارم خوب و مفید باشه.ميثم لطفی: شبکه های اجتماعی حاکميت دنیا مجازی را در اختیار دارند و این طور که آمارهای رسمي نشان مي دهد، یک سوم مردم جهان در این پلتفرم های تعاملی عضو هستند.

   

  بطور کلی گفته مي شود 72 درصد کاربران اینترنتی جهان در شبکه های اجتماعی حضور دارند و 89درصد این افراد در گروه سنی 18 تا 29 سال به سر مي برند. کارشناسان مرکز Biz Trends براساس آخرین مطالعه خودروی 10 شبکه اجتماعی برتر جهان، آمار و ارقام جالبی منتشر کردند که به قرار زیر بازگو مي شود.

   

  فیس بوک

  فیس بوک همچنان به عنوان بزرگ ترین و پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی در جهان یاد مي شود. تنها در کشور آمریکا بیش از یک ميلیون سازمان کوچک و متوسط آگهی های تبلیغاتی خو د را روی فیس بوک منتشر مي کنند و همچنین گفته مي شود سازمان های بزرگ آمریکایی سالانه بیش از 100 ميلیون دلار بودجه تبلیغاتی خود را به فیس بوک اختصاص مي دهند.هم اکنون تعداد مشترکان فیس بوک از 2 ميلیارد نفر هم فراتر رفته است و بیش از یک ميلیون سایت اینترنتی با لینک مستقیم برای ورود به صفحه شخصی در فیس بوک موجود است.

   

  توییتر

  توییتر برای آن دسته از کاربرانی که تمایل دارند پیام های کوتاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، بهترین شبکه اجتماعی محسوب مي شود. توییت های کوتاه طی چند سال گذشته توانسته اند دنیای شبکه های رسانه ای را متحول کنند. کارشناسان مي گویند توییتر را باید به اندازه فیس بوک جدی گرفت و آن را یکی از تاثیرگذارترین سایت های اینترنتی جهان دانست. این سایت هم اکنون بیش از 650 ميلیون عضو ثبت شده دارد و 34درصد بازاریابان از توییتر برای فروش محصول و موفقیت حضور خود در بازار جهانی استفاده مي کنند.

   

  LinkedIn

  از این سایت به عنوان بزرگ ترین شبکه اجتماعی سازمانی در جهان یاد مي شود. این سایت شبکه های تخصصی در ميان کارشناسان جهان ایجاد کره است و مدیران و کارمندان را به هم متصل مي کند. در حال حاضر بیش از 467 ميلیون نفر در LinkedIn عضو هستند و با گذشت هر یک ثانیه دو عضو جدید به این شبکه اجتماعی افزوده مي شود. در هر ماه به طور ميانگین 97 ميلیون نفر از اعضای LinkedIn به صفحه اختصاصی خود سر مي زنند و این مرکز پیش بینی کرده تعداد مشترکان خود را تا سال 2020 به سه ميلیارد نفر برساند.

   

  Google Plus

  این شبکه اجتماعی که تحت مدیریت گوگل خدمات خود را ارایه مي دهد، به طور ميانگین در هر ماه 500 ميلیون کاربر فعال دارد و در بیشتر مواقع برای بازاریابی و فعالیت های آنلاین تخصصی مورد استفاده قرار مي گیرد. در فصل دوم سال 2017 ميلادی ميزان ارتباط مثبت ميان مشترکان Google+ و برندهای بزرگ جهان 53درصد بیشتر شده است.

   

  در حال حاضر یک ميلیارد حساب کاربری فعال در Google+ موجود است و گفته مي شود هر سال تعداد کاربران آن 33 درصد افزایش مي یابد. بزرگ ترین گروه مخاطبان این شبکه اجتماعی را افراد 45 تا 54 سال تشکیل مي دهند و تعداد آنها از سال 2012 به بعد 56 درصد افزایش یافته است.

   

  یوتیوب

  این سایت که یکی از زیرمجموعه های گوگل محسوب مي شود، بزرگ ترین مرکز انتشار تصاویر ویدیویی آنلاین در جهان است. پیش بینی مي شود یوتیوب در سال 2016 ميلادی بیش از 5.6 ميلیارد دلار درآمد داشته باشد. هم اکنون در هر ماه شش ميلیارد ساعت ویدیو روی سایت یوتیوب مشاهده مي شود و کاربران موبایلی روزانه یک ميلیارد ویدیو منتشرشده روی آن را تماشا مي کنند. در مجموع روزی چهار ميلیارد ویدیو روی یوتیوب مشاهده مي شود و در هر دقیقه معادل 300 ساعت فایل تصویری جدید در این سایت قرار مي گیرد.

   

  Pinterest

  این شبکه اجتماعی یکی دیگر از ابزارهای رسانه ای آنلاین محسوب مي شود که طی مدت کوتاه پیشرفت قابل ملاحظه داشته است. هم اکنون بیش از 70 ميلیون کاربر فعال در این شبکه اجتماعی عضو هستند که 85درصد آنها را زنان تشکیل مي دهند و بیش از 9 ميلیون کاربر هم از طریق صفحه اختصاصی خود در فیس بوک وارد Pinterest مي شوند.

   

  این شبکه اجتماعی یکی دیگر از ابزارهای رسانه ای آنلاین محسوب مي شود که طی مدت کوتاه پیشرفت قابل ملاحظه داشته است. هم اکنون بیش از 70ميلیون کاربر فعال در این شبکه اجتماعی عضو هستند که 85درصد آنها را زنان تشکیل مي دهند و بیش از 9 ميلیون کاربر هم از طریق صفحه اختصاصی خود در فیس بوک وارد Pinterest مي شوند.

   

  اینستاگرام

  بازاریاب ها این روزها اینستاگرام را یکی از بهترین پلتفرم های اجتماعی مي دانند و توجه ویژه به آن دارند. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار کاربردی برای روایت انواع داستان های تصویری است و مي تواند در زمينه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. بیش از 800 ميلیون کاربر جهانی در طول هر ماه به صفحه اختصاصی خود در اینستاگرام سر مي زنند و روزانه 75 ميلیون کاربر از خدمات آن استفاده مي کنند. به طور کلی 20درصد کاربران اینترنتی جهان با اینستاگرام درگیر هستند و جوانان بزرگ ترین گروه مخاطبان این مجموعه اند.

   

  از مجموع مشترکان اینستاگرام، 51 درصد را مردان تشکیل مي دهند و 14 درصد مطالبی که روی آن منتشر مي شود حین رانندگی به اشتراک گذاشته مي شود. البته طبق آمار هشت درصد حساب های کاربری در اینستاگرام جعلی یا غیرواقعی هستند و 90 درصد اعضای این گروه را افرادی تشکیل مي دهند که کمتر از 35 سال دارند. اینستاگرام یکی از زیرمجموعه های فیس بوک محسوب مي شود.

   

  Tumblr

  به عنوان یکی از زیرمجموعه های یاهو توانسته است خود را به یکی از موفق ترین شبکه های اجتماعی جهان تبدیل کند. این پلتفرم ميکروبلاگ برای به اشتراک گذاری عکس، ویدیو، فایل صوتی، متن، پرسش و هر آنچه کاربر نیاز دارد مورد استفاده قرار مي گیرد. هم اکنون بیش از 420 ميلیون نفر در Tumbir عضو هستند و این افراد تاکنون 217 ميلیون وبلاگ شخص ی ایجاد کرده اند.در هر روز بیش از 120 هزار وبلاگ در این شبکه اجتماعی به روز مي شود و تاکنون 99 ميلیارد عکس و مطلب روی آن قرار گرفته است.

   

  Flickr

  این شبکه اجتماعی که به به اشتراک گذاری عکس و ویدیو اختصاص دارد، یکی از زیرمجموعه های یاهو محسوب مي شود و روزانه 3.5 ميلیون عکس جدید روی آن قرار مي گیرد. این شبکه اجتماعی در مجموعه 92 ميلیون مشترک فعال دارد که کاربران آن از 63 کشور باید با یکدیگر ارتباط برقرار مي کنند. تاکنون بیش از 10 ميلیارد عکس از سوی کاربران Flickr روی آن منتشر شده است و این افراد بیش از دو ميلیون گروه اختصاصی تشکیل داده اند.

   

  Reddit

  این شرکت اجتماعی موبایلی با هدف سرگرمي مورد استفاده قرار مي گیرد و اعضای ثبت شده انواع محتویات مورد نظر خود را به اشتراک مي گذارند. این ابزار اجتماعی در هر ماه به طور ميانگین 174 ميلیون کاربر فعال دارد و طی 10 سالی که از زمان تاسیس آن مي گذرد بسیار محبوب شده است. کاربران از 209 کشور جهان در Reddit عضو شده اند و در هر ماه 7.55 ميلیارد صفحه در این شبکه اجتماعی مشاهده مي شود.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •