مطالب خواندنی و جالب

پرطرفدارترین اسم های خارجی

پرطرفدارترین اسم های خارجی

پرطرفدارترین اسم های خارجی

شاید لیستی از اسم های پرطرفدار ایرانی را بارها مرور کرده باشید اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید در جهان چه نام هایی پرطرفدار است. انتظار به دنیا آمدن فرزندتان را می‌کشید؟ در جستجوی انتخاب یک اسم مناسب برای دلبندتان هستید؟ در این لیست نه تنها به ده تا از اسمهای برتر دنیا در سال 2017 اشاره می‌کنیم بلکه معنا و ریشه‌ی آنها را نیز به شما می‌گوییم، شاید بتوانید از آن ها برای نامگذاری فرزند عزیزتان استفاده کنید، مخصوصا در این روز هایی که بازار انتخاب اسم فرنگی برای فرزندان داغ است. واقعا مهم است که نامی را روی فرزندتان بگذارید که آنها را در مسیر سعادت و کامیابی قرار دهد! یادتان باشد که یک اسم می‌تواند با تاثیری که می‌گذارد، تفاوتهای بزرگی ایجاد کند.

 

1. اِما (Emma)

این لیست را با اِما شروع می‌کنیم. این اسم کلاسیک ریشه‌ی لاتین دارد و قرنهاست که در تمام دنیا از این اسم استفاده می‌شود. اِما یعنی «کامل، بی‌عیب» یا «عالمگیر».

 

2. لیام (Liam)

اسم بعدی لیام است. این اسم پسرانه، تغییر یافته‌ی یک اسم آلمانی است و در واقع از نام ویلیام (William) گرفته شده. «will» به معنی آرزو و «helm» به معنی کلاهخود است که با هم به اسم ویلیام این معنی را می‌دهد: «جنگجو با اراده‌ی قوی».

 

3. نوآ (Noah)

نوآ اسمی پسرانه است که عبری بوده و بسیار کلاسیک است. این اسم ریشه‌ در انجیل دارد و به معنی «صلح» یا «آرامش» است.

 

4. اولیویا (Olivia)

اولیویا نامی دخترانه است. این اسم بسیار پرطرفدار بوده و از کلمه‌ی لاتین «olive» گرفته شده. اولیویا یک اسم کلاسیک است: شکسپیر به یکی از شخصیت‌ها در نمایشنامه‌ی «شب دوازدهم»، لقب الیویا را داده است.

 

5. اِوا (Ava)

نام دخترانه‌ی اِوا ریشه‌های مختلفی دارد. اِوا در لاتین به معنی «پرنده» است. برگردان عبری این اسم، Eve، یا Chava، به معنی زندگی است.

 

6. ایزابلا (Isabella)

ایزابلا ممکن است نامی ایتالیایی یا اسپانیایی به نظر برسد اما در واقع ریشه در انجیل دارد. ایزابلا از کلمه‌ی عبری Elisheva به معنی «خداوند کامل است» یا «قول و وعده‌ی خداوند» است. نام Bella (بِلّا) نیز از ایزابلا گرفته شده و به معنی «زیبا» ست.

 

7. سوفیا (Sophia)

سوفیا اسمی کلاسیک است که ادعا می‌شود اسپانیایی است، اما در واقع یونانی است. سوفیا به زبان یونانی به معنی «خِرد و دانایی» است. نگارش دیگر این اسم، Sofia است.

 

8. الیجا (Elijah)

نام پسرانه‌ی «الیجا» ریشه‌‌ی عبری کهن دارد به معنی «یَهُوَه خدای من است». نامهای «الیاس» و «ایلیا» نیز برگرفته از این اسم هستند.

 

9. لوگان (logan)

لوگان نامی دخترانه است که خیلی‌ها آن را یک = نام خانوادگی اسکاتلندی می‌دانند و ریشه در کلمه‌ی lagan در زبان سِلتی دارد. امروزه لوگان یک اسم پرطرفدار به معنی «چال کوچک» است.

 

10. میا (Mia)

میا یک نام دخترانه‌ی ساده و زیباست که ریشه در لاتین داشته و چند معنی دارد. میا می‌تواند به معنی «در آرزوی بچه» یا «مال ِ من» باشد.همه‌ی این اسامی زیبا و پسندیده هستند اما این وظیفه‌ی پدر و مادر است که نامی مناسب برای فرزندشان انتخاب کنند.

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا