پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • پای دختر مورد علاقه صادق برمکی به پرونده قتل مهاباد باز شد

  مجموعه : اخبار حوادث,تجاوز و قتل

  پای دختر مورد علاقه صادق برمکی به پرونده قتل مهاباد باز شد

  پای دختر مورد علاقه صادق برمکی به پرونده قتل مهاباد باز شد

  دختری به نام تارا، وی با صادق برمکی در رابطه دوستانه بوده است، این روزها در فضای مجازی درباره قتل فجیع این جوان با چاقو و ساطور و سپس آتش زدن جسد وی و گرفتن سلفی با آن، حسابی جنجال به پا کرده است. از طرفی پای یک دختر نیز در این میان باز شده است که می گویند مورد علاقه هر دو جوان بوده است، از طرفی دیگر بحث شیطان پرست بودن آن ها داغ شده! اما بیایید نگاهی داشته باشیم به حرف های این دختر که خبرنگار سایت رکنا با وی انجام داده است.

   

  به گزارش نیک شو، این روزها درشهر مهاباد کمتر کسی را پیدا می کنی که از ماجرای دردناکی که برای «صادق برمکی»، پسرجوانی که چند روز پیش به طرز فجیعی به قتل رسید، خبر نداشته باشد. عامل اصلی این جنایت در اعترافات اولیه خود مدعی شده که صادق را به دلیل خصومت شخصی به قتل رسانده و این درحالی است که تحقیقات برای روشن شدن زوایای پنهان این پرونده همچنان ادامه دارد.

   

  برادری

  سال ها از رفاقت «صادق» و «دانیال» می گذشت. بیشتر اوقات را با همدیگر می گذراندند. رفاقت شان آن قدر صمیمی بود که مثل برادر شده بودند. ولی این برادری با قتل یکی از آن ها، برای همیشه از بین می رود. مثل داستان هابیل و قابیل! ماجرای ناپدید شدن صادق برمی گردد به عصر پنج شنبه 31 شهریورکه قرار شد او شب را در خانه دانیال بگذراند. چه کسی می دانست چه جنایت تلخ و هولناکی در کمین این جوان نشسته است.

   

  روز بعد، مادر صادق که دلشوره گرفته بود با تلفن همراه پسرش تماس می گیرد ولی هر بار، موفق نمی شد با پسرش صحبت کند؛ چراکه تلفن همراه او خاموش بود. با دانیال تماس می گیرد و او با خونسردی عنوان می کند که صادق برای دیدن دوستش، صبح امروز به تبریز رفته است. دروغی که مادر به آن مشکوک می شود.«منصور»، پسرعموی صادق در گفت و گو با «قانون» می گوید:«وقتی جریان ناپدید شدن صادق را به ما گفتند، همه اقوام دست به دست هم دادند تا شاید از او ردی بگیریم.

   

  هرکجایی که به ذهن مان می رسید را از بیمارستان های شهرگرفته تا کلانتری و پزشکی قانونی جست و جو کردیم اما هیچ اثری از پسرعمویم به دست نیاوردیم. انگار صادق یک قطره آب شده بود و به داخل زمین فرو رفته بود؛ حتی به پلیس هم گزارش دادیم و درخواست کمک کردیم اما تلاش های آن ها هم نتیجه ای نداد».

   

  کشف جسد صادق در کوه های مهاباد

  سه روز از ناپدید شدن صادق می گذشت اما هیچ کس از سرنوشت او اطلاعی نداشت. تحقیقات پلیس برای به دست آوردن سرنخی از ماجرا ادامه داشت تا اینکه، چوپانی با پلیس تماس گرفت و خبر از کشف جسد سوخته پسر جوانی داد. بلافاصله تیمی از ماموران به محل حادثه رفتند و با جسدی روبه روشدند

   

  که به طرز فجیعی به قتل رسیده بود. جسد به پزشکی قانونی منتقل شد اما تا آن لحظه هنوز هیچ کس نمی دانست این جسد سوخته متعلق به صادق است.منصور می گوید:«حوالی ظهر روز یک شنبه، پلیس به ما خبر داد جسد سوخته پسرجوانی را در کوه های اطراف شهر پیدا کرده اند. دعا کردیم که جسدصادق نباشد اما وقتی به پزشکی قانونی مراجعه کردیم از روی انگشتر و دسته کلیدی که از جسد کشف شده بود، متوجه شدیم او کسی جز صادق نیست».

   

  بدنبال ردی از قاتل

  با کشف جسد صادق، تیمی از کارآگاهان جنایی مهاباد تحقیقات گسترده ای را در این زمینه آغاز کردند تا عامل اصلی این جنایت را شناسایی و دستگیر کنند. این درحالی بود که بررسی های اولیه پزشکی قانونی، حاکی از آن بود که قبل از اینکه جسد صادق به آتش کشیده شود، با ضربات چاقو و ساتور به قتل رسیده است. به این ترتیب تحقیقات پلیس آغاز شد وکارآگاهان به دنبال سرنخی از ماجرا بودند. طبق گفته خانواده صادق، او قرار بود به خانه دانیال برود و به احتمال زیاد او از سرنوشت پسرجوان باخبر است.

   

  اعتراف به جنایت هولناک

  با این سرنخ، دانیال بازداشت و به اداره آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او در اظهارات ابتدایی مدعی شد که هیچ اطلاعی از ناپدید شدن ناگهانی دوست صمیمی اش نداشته است اما بررسی های کارآگاهان، خلاف حرف های او را ثابت کرد و مشخص شد روز پنج شنبه، برخی اهالی محله او را همراه دانیال دیده اند.

   

  دانیال جوان که خود را در پایان راه می دید، سرانجام لب به اعتراف گشود و پرده از راز جنایت مخوفی که به همراه دو تن دیگر از دوستانش رقم زده بود، برداشت. او دراعترافاتش به ماموران گفت: «از مدتی قبل با صادق به دلیل دختری که دوستش داشتم اختلاف پیدا کرده بودم. من از او می خواستم که کنار بکشد تا من با این دختر ازدواج کنم

   

  ولی او به حرف هایم توجهی نمی کرد و رفتارهایش آزاردهنده بود؛ به حدی که از او کینه به دل گرفتم و در نهایت نقشه قتلش را طراحی و ماجرا را با دو تن دیگر از دوستانم مطرح کردم. آن ها هم قول دادند که همراهی ام کنند».

   

  ماجرای فیلم برداری از صحنه جنایت

  هم زمان با دستگیری متهمان، فیلمی از صحنه قتل پسر جوان به دست آمد که در آنان از صحنه قتل و آتش زدن قربانی فیلم گرفته بودند. ماجرای این فیلم که برای بار اول به دست خانواده صادق افتاد، وقتی سر از صفحات حوادث روزنامه ها وفضای مجازی درآورد، کلی سر و صدا به پا کرد و باعث شد پرونده قتل صادق 18ساله، بیشتر از پیش خبرساز شود. اما ماجرای این فیلم چه بود که باعث شد خبرقتل صادق از این همه حساسیت برخوردار شود؟منصور از ماجرای پیدا شدن این فیلم که صحنه های دلخراشی دارد،

   

  این طور میگوید:«هیچ وقت فکرش را نمی کردیم که دانیال، دوست صمیمی صادق عامل اصلی این جنایت باشد. طبق آن چیزی که از پلیس شنیده ایم، آن ها دانیال را به بهانه ای به اداره آگاهی می کشانند و بعد از یک روز که او را تحت بازجویی قرار می دهند، به قتل اعتراف می کند. یک روز از اعتراف دانیال نگذشته بود که یکی از اقوام مان با من تماس گرفت و گفت هرچه سریع تر خودم را به مغازه اش برسانم. وقتی به آنجا رسیدم، متوجه شدم چند ساعت قبل یکی از دوستان

   

  مشترک دانیال و صادق، فلشی را به فامیل مان تحویل داده و گفته که این فیلم را به اداره آگاهی ببرد». او ادامه می دهد:«فلش خالی بوده اما وقتی آن را ریکاوری کردیم، حدود هفت یا هشت فیلم به دست آمد. وقتی فیلم ها را دیدیم با صحنه های هولناکی روبه رو شدیم وبه هیچ وجه نمی توانستیم باور کنیم چند پسر جوان تا به این حد وحشیانه عمل کنند و از جنایتی که درحال انجامش هستند، فیلم و عکس سلفی بگیرند». او درباره محتوای فیلمی که متهمان

   

  از صحنه قتل و سوزاندن تهیه کرده اند نیز گفت: «فیلم حدود 15 دقیقه است و چندبار قطع و وصل می شود. اولین ثانیه های آن هم صادق را در حالی که سرش زخمی است و به حالت بیهوش روی صندلی عقب ماشین نشسته و سرش روی بالشتک افتاده، نشان می دهد. متهمان خیلی خونسرد و آرام هستند، صدای ضبط خودرو را بلند کرده اند و ماشین هم در حال حرکت است.

   

  آن ها دستکش سفید دارند و به صورت شان هم ماسک زده اند».وی افزود: «فیلم لحظه ای قطع می شود اما در شروع دوباره می بینیم متهمان ماشین را به بیرون از شهر برده اند و در حال پیاده شدن از آن هستند. سپس با ساتور و چاقو ضرباتی به صادق می زنند. در این لحظه، صدای یکی از متهمان می آید که به دیگری می گوید: برو تو هم بزن… داره بلند میشه…».

   

  آشنای صادق، لحظه آتش زدن مقتول را نیز این گونه توضیح می دهد: «فیلم خیلی فجیع است و نمی توان به راحتی به آن نگاه کرد. ثانیه های آخرش، صادق را در حالی که آتش همه جای بدنش را گرفته، بخشی از فیلم، دو نفر از متهمان را دیدم که دوربین را بالا می آورند و به حالت سلفی ژست می گیرند».

   

  این روزها حرف از این است که عاملان این جنایت جزو یک فرقه شیطان پرستی هستند. منصور دراین باره می گوید:« یقین دارم که صادق عضو باند شیطان پرستی نبوده، به دلیل اینکه خود صادق قربانی عقاید اعضای یک باند شیطانی شده است. حتی شایعه هایی درباره مصرف زیاد موادمخدر آن ها در فضای مجازی منتشر شده که درست نیست.

   

  من شنیده ام حتی قاتلان تا به این لحظه از این کار ابراز پشیمانی نکرده اند. در هنگام تماشای این فیلم، متوجه شدیم درحالی که صادق زنده زنده در آتش می سوزد و درحالی که دانیال دور آتش می چرخد می گوید« این است آتش دانیال».

   

  سرانجام پرونده

  با اعترافات صادق، همدستان او نیز دستگیر شدند و حالا تحقیقات پلیس برای روشن شدن زوایای دیگر این پرونده همچنان ادامه دارد. توکل حیدری، رییس کل دادگستری آذربایجان غربی دراین باره می گوید:«در این زمینه چهار نفر دستگیر شده اند که سه نفر از آن ها به اتهام مشارکت در قتل عمد با قرار بازداشت موقت و یک نفر دیگر نیز به اتهام معاونت در قتل عمد با قرار وثیقه به زندان معرفی شدند.

   

  پدر صادق برمکی، در پیامی به مردم مهاباد گفته است:«من پدر صادق برمکی هستم. قتل پسرم صادق برای همه مردم ایران و به خصوص مهاباد بسیار ناراحت کننده بود. من و خانواده ام از این حادثه بسیار ناراحت هستیم و مرگ صادق برای مان خیلی گران تمام شده است.از همه مردم مهاباد به خاطر ابراز همدردی با ما و شرکت در مجلس ختم فرزندم قدردانی می کنم و همه مهابادی ها را به آرامش دعوت می کنم. پرونده قتل صادق در دادگاه تشکیل شده است

   

  و طبق روال قانون پیش می رود. ما تابع قانون هستیم و هرچه قانون بگوید می پذیریم و درحال حاضر منتظر نتیجه پزشکی قانونی هستیم». بنابراین گزارش، رسیدگی به این پرونده به طور ویژه در دستور کار دادگستری مهاباد قرار دارد و بازسازی صحنه جنایت نیز تا روزهای آینده صورت خواهد گرفت.

   

  قتل جوان مهابادی سناریوی مخوفی را رقم زد که اذهان جامعه را به سمت خود کشاند، گروه جنایی رکنا برای پی بردن به بطن ماجرا گفت و گویی با دختر مورد علاقه صادق برمکی انجام داد.هفته گذشته خبر قتل هولناک پسر مهابادی به نام صادق برمکی تیتر یک حوادث رسانه های کشور شد.دراین سناریوی هولناک چند جوان دوست 19 ساله خود را به بیابان های اطراف یکی از روستاهای مهاباد بردند و پس از زدن چند ضربه ساطور در حالی که از او فیلم می گرفتند او را نیمه جان رها کرده و رفتند.

   

  صبح روز بعد بار دیگر این چند جوان به سرکردگی فردی به نام دانیال به محل جنایت بازگشتند و متوجه شدند که هنوز صادق جان در بدن دارد، اما با این حال او را در حالی که هنوز زنده بود به آتش کشیدند و از لحظه به لحظه جان دادن او فیلم گرفتند.پس از این جنایت هولناک دانیال و همدستانش گرفتار قانون شدند و از جنایت هولناک خود پرده برداری کردند. چند روز پس از این ماجرا گمانه زنی ها در مورد انگیزه اصلی عاملان این جنایت آغاز شد.

   

  مهم ترین فرضیه ها دراین خصوص شامل دو دسته بود، یکی مسائل ناموسی و دیگری انگیزه های شیطان پرستانه.در حالی که گمانه زنی ها ادامه داشت و حتی به مطرح شدن نام دو دختر به نام های ملیکا و کیمیا کشیده شده بود همه افکار به سمتی رفت که انگیزه عاملان این جنایت ناموسی است.

   

  هویت دختر در عکس اما ماجرا به همین جا ختم نشد زیرا خانواده مقتول معتقد به فرضیه دیگری غیر از مسائل ناموسی هستند. در همین هنگام عکسی از صادق در فضای مجازی منتشر شد که دختری را در کنار او نشان می داد و این گونه ادعا می شد که آن دختر همان شخصی است که باعث به هم خوردن دوستی چندین ساله دانیال و صادق شده است.با پیگیری ماجرا از واقعیت این ماجرا پرده برداری شد. دختری که در عکس های منتشر شده در فضای مجازی در کنار صادق است در واقع تارا، دختر مورد علاقه صادق بوده است.

   

  عشق نافرجام گروه جنایی رکنا با پیدا کردن این دختر گفت و گویی را با وی انجام داد که بخشی از آن را در ادامه می خوانید.
  غم سنگینی در سینه دارد، از دست دادن فردی که دو سال از زندگی خود را به صورت شبانه روزی به خود اختصاص داده باشد و قبول اینکه دیگر در کره خاکی جایی ندارد بسیار مشکل است.

   

  تارا در گفت و گو با خبرنگار رکنا در مورد مدت آشنایی خود با صادق می گوید: دو سال بود که صادق را می شناختم، او بسیار پسر خوب، سالم و خانواده داری بود. او قلب بسیار رئوف و مهربانی داشت، شاید به ظاهر زیاد مذهبی به نظر نمی رسید اما برای ارزش های انسانی ارزش خاصی قائل بود.

   

  دوستی قدیمی او در مورد دانیال نیز می گوید: از دوران پیش از دبستان دانیال و صادق با یکدیگر دوست بودند، برخلاف صادق، دانیال حالت عادی نداشت، او به موادمخدر نیز اعتیاد داشت، انگار عقده ای عجیب در وجود او نهفته بود که هر از چندی دست به کار عجیبی می زد، آخرین بار که تقریبا یک ماه و نیم پیش بود تصمیم گرفت که شیطان پرست شود، به همین دلیل روی مچ دست راست خود یکی از نمادهای شیطان پرستی را خالکوبی کرد،

   

  دندان های خود را نیز به شکل وحشتناکی درآورد و در صفحه مجازی خود کارهای عجیبی می کرد و مطالب زشتی می نوشت. به خاطر دارم در یکی از جمع های دوستانه به صادق پیشنهاد داد تا با او همراه شود اما صادق به هیچ وجه نمی پذیرفت.

   

  آخرین پیام دختر موردعلاقه مقتول ادامه می دهد: ما دانیال را جدی نمی گرفتیم و فکر می کردیم این نیز یکی دیگر از حرکات عجیب اوست و پس از مدتی از سرش خواهد افتاد تا اینکه شب حادثه برای آخرین بار با صادق صحبت کردم و او از مدارکی صحبت کرد که می توانست دانیال را به خطر بیندازد به همین دلیل دانیال از او خواسته بود

   

  که یا با او همراه شود و یا مدارک را بازگرداند اما صادق هیچ کدام را قبول نمی کرد، قرار بود فردای روز حادثه صادق چیزهای بیشتری از دانیال و آن مدارک بگوید و از من نیز قول گرفت تا چیزهایی که به من می خواهد بگوید را با کسی در میان نگذارم اما صادق روز بعد زنده نماند. در آن شب با دوستانش بیرون بود و گفته بود که تا پیش از ساعت 12 شب بازمی گردد و ساعت 11:06 برای همیشه آفلاین شد، این در حالی بود که من فهمیده بودم صادق با دانیال و دوستانش بیرون است.

   

  رازی که گفته نشد این دختر در ادامه گفت و گو می افزاید: پس از ارتکاب این جنایت متوجه شدم که صادق مدارکی در اختیار داشت که اگر به دست پلیس می رسید موقعیت 17 تن از همراهان دانیال را به خطر می انداخت، به همین دلیل تصمیم به قتل او گرفتند و با خوراندن مشروب مسموم به او، صادق را به قربانگاه کشاندند و نیت کثیف خود را عملی کردند.

   

  من این حرف ها را به افسر پرونده گفتم .باور کنید نقشه قتل صادق را از مدت ها پیش طراحی کرده بودند، بخاطر دارم در یک گروه تلگرامی که دانیال نیز حضور داشت صادق با چند نفر جر و بحثش شد و دانیال به صادق گفت نگران نباش این موضوع تا پاییز برای همیشه حل خواهد شد، پس از این جنایت متوجه شدم که قصد کشتن او را داشتند. در قسمتی از فیلم جنایت که توسط دوستان صادق دیده شده است، صادق از دانیال کمک می خواهد و به او می گوید که مرا نجات بده و به بیمارستان برسان، من غرق در خون شدم، دانیال بی توجه است و اقدامی غیر قابل باور می کند.

   

  کیمیا کیست تارا در مورد کیمیا و ملیکا نیز می گوید: ملیکا را اصلا نمی شناسم و فکر می کنم شایعه باشد اما کیمیا دختری بود که سه ماه پیش به مدت یک هفته با دانیال دوست بود و سپس با هم قطع رابطه کردند، صادق هیچ نقشی در قطع رابطه آنها در این ماجرا نداشت.

  پای دختر مورد علاقه صادق برمکی به پرونده قتل مهاباد باز شد

  چر ا یی خشونت در جامعه

  مصطفی آب روشن/ جامعه شناس

  کاهش آستانه تحمل افراد یا افزایش خشونت ورزی در جامعه را می توان از ابعاد مختلفی واکاوی کرد. از منظر جامعه شناختی، نبود فرصت های شغلی، فقر، بحران های اقتصادی- اجتماعی، تبعیض و نابرابری و احساس طرد شد گی زمینه خشونت های رفتاری را در انسان فراهم می کند؛ به گونه ای که ناخود آگاه سطح برانگیختگی افراد جامعه در روبه رو شدن با مشکلات زندگی به شدت افزایش پیدا می کند.در واقع نا کامی افراد جامعه در سطح گسترده،

   

  یکی از عواملی به شمار می رودکه در بروز خشونت های اجتماعی تاثیر گذار است. اگر موانع متعددی بر سر راه افراد ایجاد شود و افراد جامعه احساس ناکامی کنند، به طور بالقوه بستری برای بروز خشونت فراهم خواهد شد. در واقع خشونت نوعی پاسخ اعتراض آمیز است که فرد نسبت به فشارهای درونی و بیرونی که به وی تحمیل شده از خود بروز می دهد؛ به عبارتی هر چقدر نظام اجتماعی در پاسخ به نیازهایی که از منظر افراد جامعه ضروری تلقی می شود بی تفاوت عمل کند، شاهد افزایش نزاع و خشونت های کلامی و فیزیکی به اشکال مختلف خواهیم بود.

   

  گاهی رفتارهای خشونت آمیز که به شدت در جامعه ما به خصوص در بین جوانان رواج پیدا کرده است، پاسخ به انگیزه ای ناکام یا نیروی نهفته که باید تخلیه شود نیست بلکه مانند همه کنش ها و پاسخ های رفتاری تحت تاثیر عامل یادگیری است. یادگیری می تواند از طریق مشاهده و تقلید از دیگران صورت گیرد. در واقع برخی رفتارهای خشونت آمیز در فرآیند اجتماعی شدن آموخته می شود؛ به طوری که این شیوه حل مساله الگوهای رفتاری،به بخش بزرگی از افراد جامعه تبدیل شده است.

   

  فرزندانی که در بسترهای خشونت آمیز محیطی و خانوادگی زندگی می کنند، از طریق مشاهده و یادگیری به این باور فکری می رسند که این شیوه رفتاری عادی و پسندیده است. به عبارتی کودکان، بیش از آنکه از گفتارهای نصحیت گونه والدین تاثیر بپذیرند، از کردار و رفتارهای خشونت آمیز آنان الگو پذیری می کنند و می آموزند که خشونت یکی از راه های موثر دستیابی به اهداف شخصی یا کنترل دیگران است.

   

  یکی از عوامل خشونت ورزی در جامعه ما، تضاد منافع است البته این مولفه به تنهایی کافی نیست. در واقع هر چه تراکم جمعیتی بالایی داشته باشیم و از سوی دیگر با محدودیت منابع مواجه شویم، به طور طبیعی تراکم اخلاقی بیشتری را نیز شاهد خواهیم بود.بر همین اساس در ایام تعطیلات و تابستان که جمعیت زیادی در یک منطقه جغرافیایی گرد هم می آیند، بیشترین خشونت های کلامی و فیزیکی را شاهد هستیم زیرا محدودیت و ناکافی بودن منابع، تعاملات افراد را در شرایط مساله واری قرار می دهد.

   

  از دیگر ریشه های افزایش خشونت ورزی در مناسبات اجتماعی، نبود فرهنگ گفتمان دو سویه و تبادل نظر دموکراتیک است که از منظر فرهنگی و ساختاری، جامعه را به سوی خشونت ورزی سوق می دهد. بدیهی است که اگر روابط نابرابر قدرت، عادلانه تلقی نشود زمینه ساز خشونت ورزی در جامعه خواهد شد. به طور مثال، اهمیت دادن به فرزند پسر در خانواده زمینه های خشونت ورزی ساختاری را علیه زنان به وجود می آورد.

   

  در خانواده ها تفاوت هایی در خصوص جامعه پذیری جنسیتی وجود دارد که باعث می شود دختران و پسران با هنجارهای اجتماعی متفاوتی جامعه پذیر شوند و هر یک نقش جنسیتی خاص خود را فرا گیرند؛ نقشی که در آن دختران با فرو دستی، وابسته بودن به دیگری و تحمل خشونت، پاداش دریافت می کنند و از سوی دیگر رفتارهای سرکشانه در مورد پسران، عادی و قابل اغماض تلقی می شود؛ بنابراین فرزندی که احساس حقارت و کمبود محبت می کند، دست به رفتارهای خشونت آمیز می زند. به عبارتی حفظ موقعیت از متغیرهایی است که افراد را وادار به رفتارهای پر خطر می کند و ممکن است شخص برای جبران آن از خشونت های کلامی و فیزیکی استفاده کند.

   

  بخشی از نگرش های خشونت آمیز در جامعه ما، پیامد بی اعتمادی به واکنش به موقع پلیس و ناامیدی به نظام عدالت کیفری است که ناشی از اطاله دادرسی یا طولانی شدن روند رسیدگی هاست که این تصورات قالبی منفی، فرد را به برخوردهای شخصی و خود محورانه سوق می دهد.درواقع احساس ناتوانی و محدودیت های قانونی ایجاد شده در جهت احقاق حقوق از دست رفته، برخی شهروندان را مجبور می کند خود وارد عمل شوند و درنهایت،

   

  انعکاس این الگوی فکری به افزایش خشونت های رفتاری در جامعه دامن می زند.ناگفته نماند که میان سطح سواد افراد جامعه و خشونت های رفتاری، رابطه معناداری وجود دارد؛ به عبارتی هر چقدر جامعه از سطح آگاهی و سواد بالاتری برخوردار باشد، افراد از دامنه لغات بیشتری برخوردار بوده و به طبع قدرت متقاعد کننده تری را در گفت وگو پیدا می کنند. در واقع در بیان عواطف، احساسات یا نگرانی موفق تر هستند و از سوی دیگر، هر چه بار ذهنی

   

  و احساسات انباشته شود و نتواند به شکل مفاهیم درست و در قالب ارتباط موثری قرار گیرد، افراد برای به دست آوردن مطالبات خود از رفتارهای خشونت آمیز کلامی و فیزیکی استفاده خواهند کرد کهبخش بزرگی از مشکلات خانوادگی و نزاع های خیابانی در جامعه امروز ما، از فقدان مهارت های ارتباطی موثر ناشی می شود.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

  *

  code

 • مطالب پربازدید
 •