ورزش و سلامتی

چطور پاهای چاق و اندامی داشته باشیم؟

چطور پاهای چاق و اندامی داشته باشیم؟

چطور پاهای چاق و اندامی داشته باشیم؟

مطمئنا هیچ چیز به اندازه داشتن پاهای اندامی و جذاب حس خوبی ندارد، پاهای بدن بعنوان ستون اصلی بدن هستند و نقش مهمی در استایل شما دارند پس باید برای زیباتر شدن پاها تلاش کنید. خیلی از افرادی که پاهای لاغری دارن، براشون این سوال مطرحه که چجوری پاهای چاقی داشته باشیم؟ انواع رژیم های پر کالری یا ورزش ها ناحیه پا، کدام موثرترن و…؟

 

برای حجم دادن و زیبا کردن عضلات پا هیچ ورزشی به اندازه بدنسازی موثر نیست و فقط با تمرینات منظم و بر اساس اصول علمی بدنسازیه که میشه به حجم دلخواه عضلات پا رسید.

چطور پاهای چاق و اندامی داشته باشیم؟

یه نکته مهم:

توجه داشته باشید که برای حجم دادن به توده عضلانی پا باید صبر داشته باشید، چراکه پا‌ها بزرگ ترین عضلات بدن هستن و برای رشد دادن اونها زمان لازمه.

 

قدم اول، روی پاهاتون تمرکز کنید:

برای افزایش عضله ساز در پاها و داشتن پاهای چاق، باید انجام تمرینات هوازی مثل شنا، پیاده روی و… رو متوقف کنید و انرژی خودتون رو صرف تمریناتی کنید که روی عضله سازی پاها تمرکز دارن.اگه قصد دارید پاهای چاقی داشته باشید، باید از تمرینات شدتی برای رشد عضلات پاها استفاده کنید، بلند کردن وزنه با فرم صحیح 10 یا 15 مرتبه با شدت بالا می تونه شما رو به هدفتون برسونه.

 

تمرینات اسکات بهترین تمرینات برای عضله سازی در پاها بوده و باعث چاقی پاها میشه.

 

تمریناتی مثل چمباتمه زدن و بالا بردن وزنه می تونن در این زمینه موثر باشن.

چطور پاهای چاق و اندامی داشته باشیم؟

برای انجام این تمرین کافیه بایستید و پاهاتون رو به اندازه عرض شانه باز کنید، دست هاتون رو در مقابلتون قرار بدین و خم بشید و چمباتمه بزنید و پس از موازی شدن ران ها با زمین کمی مکث کرده و مجددا به حالت قبل بارگردید.این حرکت رو 15 الی 30 مرتبه در روز انجام بدید.

چطور پاهای چاق و اندامی داشته باشیم؟

قدم دوم، تغذیه:

برای چاق شدن پاهاتون بهتره بیشتر پروتئین بخورید. این ماده غذایی سوخت تمرین رو فراهم میکنه اما علاوه بر این روی عملکرد عضلات، ریکاوری و افزایش حجم عضلات هم تاثیرگذاره. سعی کنید پروتئین مصرفی خودتون رو در طول روز پخش کنید به جای اینکه همه اون رو در یک وعده سنگین مصرف کنید، چراکه این کار فرصت کافی برای جذب رو به بدنتان میده؛ گوشت خالص، سینه مرغ، ماهی، حبوبات، لبنیات و… هم از جمله منابع خوب پروتئین هستن.

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا