کسب و کارها

ونیر کامپوزیت دندان چیست؟

ونیر کامپوزیت دندان، روکش نازکی از جنس رزین (نوعی پلاستیک) و مشابه ماده باندینگ دندان با قابلیت ترمیم و جداسازی است. این مواد بر پشت و روی دندان های شما قرار می گیرند تا ظاهر آنها را بهبود بخشند. دندانپزشکان می توانند با ترکیب چند رنگ رزین، رنگ دندان طبیعی تری برای ونیر کامپوزیت دندان شما بسازند.

  1. در اولین مرحله برای ونیر کامپوزیت، دندانپزشک دندان های شما را جهت آماده سازی فرآیند کامپوزیت دندان، تمیز می کند.
  2. ممکن است لازم باشد جهت بهتر چسبیدن مواد، لایه کوچکی از مینای دندان شما برداشته شود.

مراحل بعدی بسته به اینکه ونیرهای کامپوزیت دندان شما مستقیم یا غیرمستقیم باشد، متفاوت است.

* در ونیر کامپوزیت دندان مستقیم، دندانپزشکان با حک مینای دندان شما، شکل دلخواهی ایجاد می کنند. سپس نوعی چسب روی دندان های شما می گذارند تا روکش رزین کامپوزیت، راحت تر متصل شود. در مرحله بعدی، مواد ونیر کامپوزیت را روی دندان قرار داده و با ابزار مخصوص به آن شکل می دهند. در آخر، نوری آبی برای استحکام ونیر کامپوزیت، روی دندان های شما می اندازند.

* برای ونیر کامپوزیت دندان غیرمستقیم، به جای شکل دادن به ونیر کامپوزیت روی دندان ‌ها و سپس محکم کردن آن‌ ها، دندانپزشک ابتدا از دندان‌ های شما اسکن دیجیتال یا قالب می‌گیرد. سپس ونیر یا روکش دندان شما، در آزمایشگاه ساخته می شود. در مرحله بعدی، دندانپزشک ماده ای مثل چسب را روی دندان های شما قرار می دهد و سپس روکش های کامپوزیت ساخته شده در آزمایشگاه را می چسباند. نهایتا هم جهت سفت شدن چسب و محکم شدن ونیر کامپوزیت، نور آبی رنگی روی آنها می تابانند.

قیمت ونیر کامپوزیت دندان با توجه به کلینیک، دندانپزشک و متریال استفاده شده متفاوت است.به طور متوسط، 5 تا 7 سال ماندگاری دارد و بعد از آن شما به یک مجموعه روکش جایگزین نیاز دارید. شما می توانید با مسواک زدن منظم با خمیر دندان فاقد اسکراب و پرهیز از جویدن یخ و اجسام سخت با دندان های جلویی، آن ها را سالم تر نگاه دارید.متخصص کامپوزیت دندان در شیراز و سایر شهرها را در سایت دندانپزشکان ایران مشاهده نمایید.

ونیر کامپوزیت، راهی مطمئن برای اینکه با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزنید.

 

کامپوزیت مناسب چه افرادی است؟

ای کسانی که بدلیل عیوب ظاهری دندان هایتان، اعتماد به نفس خود را از دست داده اید؛ با معجزه کامپوزیت دندان، راحت تر لبخند بزنید. عیوبی مانند دندان های کج یا بد شکل، دندان های شیشه ای و دندان هایی که لکه دار شده یا تغییر رنگ داده اند را با کامپوزیت دندان بپوشانید.اگر دندان‌های شما در وضعیت نسبتاً خوبی قرار دارند و فقط می‌خواهید ظاهر آن‌ ها از جمله رنگ و شکل شان را تغییر دهید، ونیر کامپوزیت می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.متخصص لمینت دندان در شیراز و سایر شهرها را در سایت دندانپزشکان ایران مشاهده و نوبت بگیرید.

 

تغییرات چشمگیر دندان ها، قبل و بعد از انجام عمل ونیر کامپوزیت برای دندان ها.

ونیر کامپوزیت دندان چیست؟

سایت دندانپزشکان ایران، به عنوان اولین و تنها سامانه نوبت دهی تخصصی دندانپزشکی در کشور می باشد. با سایت دندانپزشکان ایران، هر جای ایران که باشید، می توانید با بهترین داندانپزشکان ایران، در حوزه زیبایی، عمومی و … آشنا شوید و به صورت آنلاین نوبت بگیرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا