همسرداری

وقتی احساس خوشبختی به همسر منتقل می شود

وقتی احساس خوشبختی به همسر منتقل می شود

وقتی احساس خوشبختی به همسر منتقل می شود

زمانی که ما آدما وارد رابطه ای می شویم اگر این رابطه سر انجام خوبی داشته باشد همیشه حس خوشبختی می کنیم البته هر انسانی با توجه به شرایط زندگی که دارند ، خوشبختی را احساس می کنند و بنابراین نگاه به خوشبختی هر فردی باهم فرق دارد .یکی ممکن است با پول خوشبختی را ببیند یا یکی ممکن است فقط سلامتی و شادی را نشانه خوشبختی ببیند .

 

در کل خوشبختی هر چیزی که تعریف شده باشد حس خوبی دارد و باعث افزایش طول عمر و سلامت جسمانی ما می شود .در این جا مقاله ای تهیه کرده ایم در خصوص خوشبختی از خواندن آن لذت ببرید .

 

تاثیر رفتار بد طرف مقابل باعث کاهش سلامت و طول عمر می شود :

*زمانی که فردی احساس خوشبختی نکند هیچ چیزی برایش مهم نیست حتی ممکن است از خودش هم روزی سیر شود و عقیده ب این دارد که ادامه زندگی معنایی ندارد مثلا به سلامت خود اهمیت نمی دهد و دائما در حال سیگار کشیدن است یا غذای مناسبی درست نمیکند .خوب اینها همه نشات گرفته از رابطه ای که در آن خوشبختی نیست آرامش نیست .

 

یا برعکس این رفتار بد و برعکس احساس بدبختی:

*زمانی که احساس آرامش و خوشبختی می کنید اون وقت است که دنیا گلستان است و همه چی زیباست .با روی خوش با دوستانتان رفتار می کنید و خیلی چیزهایی که واقعا عالی است و این واقعا حس خوبی است در واقع این نشان از خوشبختی است.

 

در واقع بدبختی و خوشبختی تاثیر زیادی در سلامت و افکار ما دارند این که طرف مقابلت چه رفتاری داشته باشد خیلی مهم است .پس در انتخاب شریک زندگی خود دقت داشته باشید .چون تنها با او می توانی احساس خوشبختی کنید .

 

به گزارش نیک شو، نتایج تحقیق بدست آمده از دانشگاه تیلبورگ هلند که نشان می دهد که شریک زندگی در بدبختی و خوشبختی و حتی سلامت و طول عمر شما تاثیر به سزایی دارند .

وقتی احساس خوشبختی به همسر منتقل می شود

“من” و “تو” را از هم جدا کنید

هر کسی بارها و بارها، فراز و فرودهای احساسی زیادی در زندگی تجربه کرده است. اما مهم این است که به عنوان شریک یک رابطه با هر ناملایمتی عنان از دست ندهیم. اما چگونه؟

 

چطور می‌توانم حساب خودم را از شریک زندگی‌ام جدا کنم در حالی که او را این طور ناامید، بدخلق و خالی از شور زندگی می‌بینم؟

 

هانس گئورگ لائور، روانشناس و زوج‌درمان می‌گوید، اولین گام در این راه این است که “من” و “تو” را از هم جدا کنید.

 

این مسئله به نظر او اتفاقا در رابطه‌های عاشقانه که دو نفر خودشان را یکی احساس می‌کنند، مهم‌تر است.

 

این روانشناس می‌گوید، پاسخ به این پرسش که “انتهای حریم من کجاست است و حریم او کجا آغاز می‌شود”، بسیار مهم است.

 

به اعتقاد لاوئر آن کسی که برای خود این مسئله را حل کرده است که “ناخشنودی شریک من” به طور خودکار به معنای “ناخشنودی من” نیست، از خودش در برابر پیچ و خم‌های تند احساسی حفاظت می‌کند.

 

آیا وجدان داری که باعث بدبختی یکی بشید ولی احساس خوشبختی کنید ؟

مسلما هر فردی یک وجدان بیدار دارد مگر واقعا سنگ دل باشد و وجدان نداشته باشد که بدبختی یکی را ببیند ولی احساس خوشبختی و آرامش کنید .

لائور عتقاد ب این دارد که همه این رفتار های بد و خوب برگرفته از خانواده و افرادی که در طول ماسیر زندگی با تو است نشات گرفته است .

 

آیا ما انسان ها طوری بزرگ شده ایم که وجدانمان از ناخوشنودی یک انسان دیگر به درد بیاید ؟ 

به عقده ی روانشناسان اگر فردی احساس آرامش و خوشبختی می کند آن را بیان کنید و این حس خوب را به شریک زندگی خود انتقال دهد چرا که فردی به دنبال امید و منتظر یک معجزه است .خوب این خوشبختی تو نشان از معجزه ای است که او منتظرش است .

 

در شرایطی اگر همسرتان نسبت به قبل احساس خوبی ندارد و ناراحت و افسرده است با او به گفت و گو بپردازید بیشتر از قبل با او حرف بزنید .مهم تر از همه به حرف های او گوش دهید .بدون اینکه ذره ایی که نظر و یا انتقادی کنید .

 

لائور اعتقاد دارد که باید همه ما به حریم خصوصی همدیگه احترام بگذاریم از بحث های الکی و قضاوت های بی جا پرهیز کنیم .باید مرز بین “تو” و “من” را از جدا کنیم .

 

گاهی سکوت بهترین راه است 

گاهی فرد بیان می کند که من میدانم درد همسرم چیست و راه و چاره آن را میدانم و می خواهم توصیه هایی به او بکنم اما آیا درست است باز هم فقط سکوت کنم و به حرف های او گوش دهم ؟

 

لائور اعتقاد بر این دارد که گاهی ما از روی دلسوزی پند و نصیحت هایی می کنیم که واقعا طرف مقابل ما احساس خوبی نسبت به توصیه های ما ندارد چون واقعا که نسبت به رفتار بد و ناخوشایند طرف مقابل از قبل ، پیش خود قضاوت هایی کرده ایم که او را پند و نصیحت می کنیم که نشات گرفته از قضاوت ما نسبت به طرف مقابل است که واقع این طور نبوده و نیست .

 

اگر عاقلانه فکر کنیم متوجه می شویم که همه ی این بحث ها و گفت و گو های بی جا باعث می شود که همسرتان بیشتر احساس تنهایی کند و فکر کند که کسی او را درک نمی کند .

 

در حقیقت روانشناسان بر این باورند که اگر همسرتان همیشه غمگین و بد رفتار است دیگر بردباری و صبوری فایده ای ندارد و واقعا خیلی سخت است که بین “من” و “تو” مرزی باشد.در این موقعیت به همسرتان طی پیامی بگویید که دیگر این حالت بد او در شما هم تاثیر گذاشته و واقعا حال شما را بد می کند .

 

انتخاب حق شماست!

اگر دیدید که همسرتان همیشه بد اخلاق است و ناخوشایند دیگر امیدی برای ادامه زندگی با او فایده ای ندارد .و ممکن است سوالات زیادی برای شما ایجاد شود که چرا بیشتر دقت نکردید در انتخاب همسر و شریک زندگیتان .چرا او باید احساس کند که قربانی این زندگی نکبت بار شده است؟

 

لائور اعتقاد دارد در چنین حالتی دیگر این زندگی معنایی ندارد و باعث ایجاد عدم تعادل در زندگی شده است که هر دو طرف به نوبه ای در آن سهیم هستند. مسلما شادی و خوشبختی تاثیر به سزایی در پیرامون اطرافمان دارد .وقتی پر انرژی و شاد هستید حتما کسی که از کنارتان رد می شود او هم از خوشحالی شما شاد می شود .

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا