پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • مطالب خواندنی و جالب
 • تعبیر خواب
 • دنیای خودرو
 • آرایش و زیبایی
 • اخبار
 • هزینه پرکردن دندان 98 | قیمت و تعرفه عصب کشی پرکردن دندان

  مجموعه : پزشکی و بهداشتی

  هزینه پرکردن دندان 98 | قیمت و تعرفه عصب کشی پرکردن دندان

  هزینه پرکردن دندان 98 | قیمت و تعرفه عصب کشی پرکردن دندان

  وقتی بخشی از دندان دچار پوسیدگی شود باید جلوی از بین رفتن دندان را گرفت و راهکار رایج برای آن پرکردن با اســتفاده از مواد مختلف اســت ، در این مقاله تمام نکات درباره پر کردن دندان ها را به شما مي گوییم و

   

  در انتها قیمت های پرکردن و عصب کشی را به شما خواهیم گفت.

   

  به منظور ترميم دندان پوسیده، دندانپزشک قسمت پوسیده ی دندان را برداشته و سپس ناحیه ی خالی شده دندان را با ماده خاصی پر مي کند. همچنین مي توان برای ترميم دندان های ترک خورده، شکسته و یا دندان هایی کــــه با ناخن خوردن و دندان قروچه دچار فرسودگی شده اند از پرکردگی اســتفاده کرد.

   

  پر کردن دندان یک نوع از خدمات دندانپزشکی ترميمي اســت کــــه برای اصلاح ترک خوردگی های جزئی دندان، پوسیدگی دندان یا سایر آسیب های وارد شده به سطح دندان ها پس از بررسی عکس دندان اســتفاده مي شود. پر کردن دندان در این کلینیک با مواد همرنگ دندان انجام مي شود، این پرکردگی ها کاملا ماندگار هستند. دستگاهی (دستگاه لایت کیور) کــــه برای پر کردن دندان با مواد همرنگ اســتفاده ميشود با نورآبی یا بنفش رنگی کــــه تولید ميکند باعث سخت شدن ماده همرنگ دندان ميگردد. در اصطلاح عاميانه از عبارت لیزر برای آن اســتفاده مي شود در حالی کــــه لیزر برای جراحی، سفید کردن دندان و گاهی تراشیدن دندان برای پرکردن دندان اســتفاده مي شود. یکی از مواد همرنگ دندان کامپوزیت اســت؛ پر كردن دندان با كامپوزيت کــــه به آن پر کردن دندان با مواد سفید نیز مي گویند، ترکیبی از پلاســتیک و ذرات شیشه ای ریز مي باشد.

   

  دلایل زیادی مبنی بر ضروری بودن پر کردن دندان‌ها وجود دارد اما به طور طبیعی پر کردن دندان زمانی ضروری اســت کــــه دندان به دلایل زیر خراب شده باشد:

  پوسیدگی دندان

  حساسیت دندان

  درد دندان

  بیماری‌های لثه

  از بین رفتن مينای دندان

  هزینه پرکردن دندان 98 | قیمت و تعرفه عصب کشی پرکردن دندان

  مراحل پرکردن دندان

  ابتدا دندانپزشک نواحی اطراف دندان پوسیده را بی حس مي کند. سپس از یک وسیله برشی مانند مته و یا لیزر برای برداشتن قسمت پوسیده شده ی دندان اســتفاده مي کند. انتخاب ابزار این کار بستگی به سطح راحتی دندانپزشک، آموزش، و سرمایه گذاری در قطعه خاصی از تجهیزات و نیز موقعیت و ميزان پوسیدگی دارد. در مرحله بعد دندانپزشک محل خالی شده از پوسیدگی را برای اطمينان از حذف کل پوسیدگی بررسی مي کند. سپس به منظور آماده سازی دندان برای مرحله پر کردن، این حفره از باکتری ها و باقی مانده های پوسیدگی پاک مي شود. در صورتی کــــه این پوسیدگی نزدیک ریشه دندان باشد، ممکن اســت دندانپزشکتان از گلس اینومر، رزین کامپوزیت یا مواد دیگر برای محافظت از عصب اســتفاده کند. پس از پرکردن این حفره تقریبا کار دندانپزشک به پایان رسیده اســت و به صیقل آن دندان مي پردازد.

   

  پر کردن دندان یکی از سریع‌ترین راههایی اســت کــــه توسط دندان‌ پزشک و در یک جلسه انجام ميشود. پر کردن دندان در چهار مرحله به انجام مي‌رسد کــــه در بخش زیر به آنها اشاره ميشود:

   

  بیحس کردن دندان: برای کاهش درد و ناراحتی در حین پر کردن دندان، بیحس کردن این ناحیه پیشنهاد مي‌شود.

   

  آماده سازی دندان: سپس دندان‌ پزشک محیط دهان و دندان را خشک ميکند تا برای درمان آماده شوند. پس از این مرحله، پوسیدگی دندان برطرف ميشود و پیلینگقدیمي خارج ميگردد سپس دندان‌ پزشک دندان آسیب دیده را ترميم ميکند.

   

  نصب فیلینگ دندان: مرحله بعدی به نصب فیلینگ دندان ارتباط دارد. دندان‌ پزشک با دقت مواد مورد اســتفاده و رنگ آنها را انتخاب ميکند تا پس از عمل بهترین نتایج مورد انتظار به دست بیاید. در این مرحله دندان‌ پزشک مقداری از یک ماده نرم را روی دندان قرار مي‌دهد کــــه به طور طبیعی یا به کمک پرتوهای فرابنفش سفت ميشود.

   

  صاف و مرتب کردن فیلینگ: مرحله آخر به صاف کردن فیلینگ ارتباط دارد تا دندان‌ پزشک از اصلاح بایت اطمينان حاصل کند. این مرحله افزایش طول عمر فیلینگ را تضمين ميکند.

   

  انجام چند مرحله ی اضافی دیگر برای پر کردگی های رنگِ دندان لازم اســت. پس از آنکــــه دندانپزشک پوسیدگی را برداشت و محل را پاکسازی کرد، حفره با مواد رنگِ دندان به صورت لایه لایه پر مي شود. سپس با تاباندن اشعه خاصی، هر لایه محکم مي شود. پس از اتمام این مرحله، دندانپزشک مواد رزین کامپوزیتی کــــه دندان را پر کرده اســت را شکل مي دهد و قسمت های اضافی را حذف مي کند و درآخر آن را صیقل مي دهد.

   

  انواع روش ها و مواد پر کردن دندان:

   

  آمالگام

  شاید فکر کنید کــــه پر کردگی های آمالگام تنها در قدیم اســتفاده مي شده اســت. طبق گزارشات سازمان غذا و دارو، بیش از ۱۵۰ سال اســت کــــه دندانپزشکان از این نوع پر کردگی اســتفاده مي کنند. همانطور کــــه از نام آن مشخص اســت،آلمالگام ترکیبی از چند فلز اســت کــــه معمولا حاوی حدود ۵۰ درصد جیوه، همراه با قلع، مس، نقره و روی اســت. آمالگام در مقایسه با دیگر پرکردگی ها مزیت های فراوانی دارد کــــه مي توان به قیمت پایین تر، اســتحکام و دوام بیشتر آن اشاره کرد. البته آمالگام ها بی نقص نیستند و معایبی نیز دارند. آنها در ابتدا نقره ای هستند اما به مرور زمان تیره تر مي شوند و در صورت باز کردن دهان به سرعت قابل تشخیص هستند. همچنین طبق گزارش سازمان غذا و دارو، سطح جیوه ی موجود در آمالگام تنها برای افراد بالای ۶ سال اســتاندارد اســت و شاید برخی افراد تمایلی به داشتن پر کردگی های این چنینی نداشته باشند.

  هزینه پرکردن دندان 98 | قیمت و تعرفه عصب کشی پرکردن دندان

  پر کردن دندان با آمالگام

   

  کامپوزیت

  پرکردگی های کامپوزیتی معمولا از جنس شیشه های پودری و رزین اکریلیک بوده و دارای مزیت های بسیاری مي باشد. یکی از این مزیت ها امکان تغییر رنگ کامپوزیت بر اساس رنگ دندان طبیعی بیمار اســت کــــه باعث طبیعی تر شدن ظاهر پرکردگی در دهان مي شود. از آنجایی کــــه بیشتر مردم خواهان داشتن لبخندی طبیعی هستند، این نوع پرکردگی ها در بین مردم از محبوبیت ویژه ای برخوردار اســت. شایان ذکر اســت کــــه این نوع پرکردگی هميشه هم نمي تواند انتخاب درستی باشد. به گزارش دکتر توماس کُنِلی، مواد سازنده ی کامپوزیت نسبت به ترکیبات فلزی کــــه ماده ی سازنده آمالگام محسوب مي شوند، دوام کمتری دارند. بنابراین طول عمر مفید یک پرکردگی کامپوزیتی به درازای دیگر پرکردگی ها نیست. این پرکردگی ها به دلیل کوچک بودن بهترین گزینه برای دندان هایی اســت کــــه در هنگام جویدن غذا، مقدار متوسطی از فشار را تحمل مي کند و برای دندان هایی کــــه نقش اصلی را در جویدن ایفا مي کنند مناسب نمي باشد.

  هزینه پرکردن دندان 98 | قیمت و تعرفه عصب کشی پرکردن دندان

  مقایسه پر کردن دندان با کامپوزیت و آمالگام

   

  طلا

  پرکردگی های طلا یکی از مقاوم ترین و ماندگار ترین نوع پرکردگی هاســت و طبق گزارش سازمان غذا و دارو، این پرکردگی ها مي توانند بیش از دو دهه عمر کنند. البته این مقاومت هزینه بر بوده و پرکردگی های طلا از گران ترین پرکردگی ها هستند. از آنجایی کــــه پرکردنگی های طلا معمولا ترميم های غیر مستقیم مي باشند، بیمار باید زمان بیشتری را در مطب دندانپزشک منتظر بماند.

  هزینه پرکردن دندان 98 | قیمت و تعرفه عصب کشی پرکردن دندان

  پر کردن دندان با طلا ( با دوام اما گران )

   

  سراميک (پرسلین)

  پرکردگی های سراميکی شبیه به پرکردگی های طلا مي باشند. آنها به نوعی غیر مستقیم بوده و روند درمانی بیش از یک جلسه به طول مي انجامد. پر کردگی های سراميکی معمولا گران هستند ولی از جهاتی با پر کردگی های طلا تفاوت دارند. مثلا پرکردگی های سراميکی شکننده تر از طلا مي باشند اما در عوض شبیه دندان طبیعی بوده و مي توان ظاهر طبیعی دهان و دندان ها را با آن حفظ نمود.

  هزینه پرکردن دندان 98 | قیمت و تعرفه عصب کشی پرکردن دندان

  رزین یا گلس اینومر

  کودکان نیز دچار پوسیدگی دندان مي شوند و باید مانند بزرگسالان آن ها را پر کنند. (حتی اگر دندان هایشان هنوز شیری باشند). معمولا از رزین یا گلس اینومر برای دندان های موقت یا شیری و همچنین پوسیدگی های کوچک اســتفاده مي شود زیرا این پرکردگی ها بسیار ظریف بوده و به سرعت فرسوده مي شوند. این پرکردگی ها روی دندان هایی انجام مي شود کــــه هنگام جویدن فشار زیادی را تحمل نمي کنند. با اینکــــه گزینه های زیادی برای پرکردن وجود دارد اما نمي توان به طور قطع گفت کــــه کداميک از دیگری بهتر اســت.

   

  نگهداری و مراقبت از پرکردگی ها

  پس از پرکردن، دندان ممکن اســت حساس شده و دچار درد خفیفی شود اما پس از مدتی فروکش مي کند. در کل پس از پرکردن دندان نباید از بهداشت دهان و دندان خود غافل شوید و از محصولاتی اســتفاده کنید کــــه مختص دندان های حساس مي باشند.

   

  چه زمان باید پرکردگی ها را ترميم کرد؟

  با اینکــــه پر کردگی ها بدون ترميم هم مي توانند سال ها دوام بیاورند اما ممکن اســت به مرور زمان به دلیل جویدن غذا ها فرسوده شوند. در صورتی کــــه عاداتی مانند دندان قروچه و سایش دندان ها را دارید پر کردگی هایتان زودتر دچار فرسودگی مي شوند و باید ترميم شوند.اگر نشانه هایی از فرسودگی مانند ترَک در پر کردگی ها مشاهده کردید به سرعت به پزشکتان مراجعه کنید تا پر کردگی تان ترميم شود. در صورتی کــــه پس از فرسوده شدن پر کردگی به پزشک مراجعه نکنید و با همان دندان غذا بجویید، ممکن اســت دندانتان دچار تَرَک شود و نیازمند ترميم های پیچیده تر باشد کــــه هزینه ی بیشتری نیز دارد. اگر اطراف پر کردگی ها پوسیده یا کرم خورده شود، ممکن اســت دندانپزشکتان برای ترميم آن دندان از روکش به جای پر کردگی دوم اســتفاده کند.

   

  ماده سفید یا سیاه ، کدام بهتر اســت؟

  ماده سفید یا کامپوزیت دندان و ماده سیاه یا آمالگام دو نوع ماده ترميمي هستند کــــه بیشتر از سایر مواد در دندانپزشکی، به کار مي روند. برای پر کردن دندان در وهله اول دندانپزشک باید تصميم بگیرد کــــه از مواد سفید یا کامپوزیت اســتفاده شود و یا از مواد سیاه یا آمالگام. اما بهتر اســت کــــه تفاوت های ماده سیاه و سفید برای پر کردن دندان ها مشخص شود، کــــه بعد از اعلام طرح درمان از سوی دندانپزشک بیمار بتواند درک بهتری از درمان خود داشته باشد.ماده سیاه، چسبندگی به دندان ندارد و باید بسیار تراش داده شود تا حفره ای به شکل گیردار ایجاد شود اما ماده سفید یا کامپوزیت نیاز به تراش بیش از حد دندان ندارد و به شکل دیگری به دندان چسبانده مي شود. این در صورتی اســت کــــه اســتحکام ماده سیاه بیشتر اســت، ولی در پر کردن دندان قدرت چسبندگی به دندان مهم تر از اســتحکام مي باشد.

  هزینه پرکردن دندان 98 | قیمت و تعرفه عصب کشی پرکردن دندان

  علاوه بر این ها وجود جیوه در ساختار ماده سیاه تا مدت های طولانی محل بحث موافقین و مخالفین اســتفاده از این ماده بوده اســت، هرچند کــــه ورود جیوه از ماده سیاه یا آمالگام سخت شده به بدن انسان تاکنون تایید نشده و از این ماده سیاه همچنان به عنوان یک ماده‌ی مناسب برای ترميم دندان اســتفاده مي شود، اگر چه جیوه‌ ی موجود در این ماده سیاه باعث آسیب به محیط زیست به علت دفع نامناسب آن مي شود اما برای بدن انسان کاملا بی‌خطر اســت. و بالاخره اینکــــه رنگ کاملا متضاد آن با دندان کــــه در موارد بسیاری موجب نارضایتی افراد مي باشد، مهمترین ویژگی نامطلوب آن به حساب مي آید.برخلاف ماده سیاه کــــه از زمان تولید و اســتفاده از آن تغییر خیلی مهمي در ساختار خود نداشته، ماده سفید یا همان کامپوزیت هر روز درحال تغییر و پیشرفت اســت و متخصصان و دندانپزشکان همواره در حال تلاش برای تولید و اســتفاده از مواد بهتر با خواص بهتری هستند.

   

  به این دلیل و با توجه به بهبود سیستم های چسبندگی این ماده سفید به دندان طی سال های اخیر بسیاری از پوسیدگی ها کــــه قبلا به علت عدم اعتماد دندانپزشکان به این مواد همرنگ ، با ماده سیاه پر ميشدند، امروزه به خوبی با این ماده سفید رنگ ترميم ميشوند.با توجه به این توضیحات در مورد دندان‌هایی کــــه صرفاً پر ميشوند چنانچه دندان در معرض دید باشد بهتر اســت با ماده سفید پر شود. امروزه این ماده سفید یا کامپوزیت با اســتحکام بسیار زیادی ساخته مي شود کــــه مخصوص دندان های آسیا اســت و بسیار عالی عمل مي کند. در واقع ماده سفید بیشتر در دندان های جلویی به کار برده مي شود. اما در مورد دندان‌هایی کــــه درمان ریشه (عصب کشی) شده‌اند در اکثر مواقع دندانپزشک پس از ترميم دندان روکش کردن دندان را توصیه مي کند، بنابراین حتی اگر این دندان در معرض دید باشد از آنجا کــــه روکش به رنگ سفید خواهد بود پر کردن دندان با ماده سیاه انجام خواهد شد. و از آن جا کــــه در ناحیه خلفی دهان، دندان های آسیای کوچک و بزرگ حضور دارند و این دندان ها نقش اصلی را در جویدن بازی مي کنند بهتر اســت کــــه در ترميم و پر کردن آنها از ماده سیاه اســتفاده شود. به طور کلی ماده سیاه در دندان های عقب اســتفاده مي شود.

   

  آیا پر کردن دندان در حین بارداری ایمن اســت؟

  کار دندانپزشکی در حین بارداری، مانند پر کردن حفره و روکش دندان، تنها باید برای کاهش احتمال عفونت انجام شود. اگر کار دندان در دوران بارداری باید انجام شود، سه ماهه دوم مناسب اســت. پس از رسیدن به سه ماهه سوم، ممکن اســت دراز کشیدن به پشت برای مدتی طولانی برای فرد باردار مشکل باشد. ایمن‌ترین اقدام این اســت کــــه تمام کارهای غیر ضروری دندانپزشکی را پس از تولد نوزاد خود انجام دهید.

   

  آیا پر کردن دندان در دوران شیردهی ایمن اســت؟

  مواد بیهوشی مانند لیدوکایین یا مشتق‌های آن معمولاً به عنوان مواد بیحسی موضعی برای انواع راههای دندانپزشکی مورد اســتفاده قرار ميگیرند و بر شیر مادر تأثیر نميگذارند. تمام موادی کــــه در طول مراحل پر کردن دندان اســتفاده ميشوند، در طی دوران درمان و پس از آن برای تغذیه با شیر مادر ایمن هستند و بر شیر مادر مادر تأثیر نخواهد گذاشت. برخی از دندانپزشکان در دوران بارداری و شیردهی از انواع دیگری از مواد بیهوشی و بی حس کننده اســتفاده ميکنند.

   

  چرا مواد پر کننده دندان ممکن اســت از بین بروند؟

  مهر و موم: مهر و موم بین مينای دندان و مواد پر کننده دندان ميتواند ضعیف شود و در نتیجه اجازه ميدهد باقی مانده‌های باکتری و ذرات مواد غذایی در زیر محل پر شدگی نفوذ کنند. این امر ممکن اســت منجر به پوسیدگی بیشتر ودر نتیجه عفونت پالپ دندان منجر شود. اگر تا این مرحله پیشرفت کرده‌اید، ممکن اســت یک آبسه دندان ایجاد شود کــــه عفونت دردناک بین لثه‌ها و دندان یا ریشه دندان اســت.

   

  روکش دندان: یک پر کردن بزرگ ممکن اســت قابل بازسازی نباشد و بسته به وسعت پوسیدگی و این کــــه اگر دندان فاقد ساختار کافی برای پشتیبانی از پر کردن مجدد باشد، نميتوان این عمل را دوباره انجام داد. در این مورد، به جای آن ممکن اســت بتوان دندان راروکش ترميم دندان کرد.

   

  فشار: فشار بر روی پر شدگی، چه از طریق جویدن، چه به دلیل دندان قروچه (سایش و فشار دادن دندان‌ها روی یکدیگر)، ميتواند موجب شکستگی، فرسایش یا ترک خوردگی دندان شود و اگر دردناک نباشد، ممکن اســت حتی متوجه نباشید کــــه دندان شکسته یا ترک خورده اســت. به همين دلیل اســت کــــه معاینات دندان مهم هستند، دندانپزشک ميتواند این مسئله را در اوایل بروز مشکل و زمانی کــــه راحت‌تر قابل درمان اســت، شناسایی کند.

   

  آیا ممکن اســت مواد پر کردن دندان بیافتند و یا بریزند؟

  اگر پر شدگی قدیمي باشد یا دندان تخریب شده یا شکسته شود، ممکن اســت از بین برود. اگر حفره به طور کامل تميز و آماده نشده باشد، یا ضربه و فشار جویدن روی دندان وجود داشته باشد، ممکن اســت محل پر کردگی از بین برود.

  هزینه پرکردن دندان 98 | قیمت و تعرفه عصب کشی پرکردن دندان

  عصب کشی دندان

  عصب کشی چیست؟ عصب کشی یک درمان برای تعمير یا حفظ دندان های آلوده از آسیب های شدید اســت ؛این روش شامل حذف قسمت آسیب دیده دندان (پالپ),تميز کردن و ضد عفونی کردن دندان و سپس پر کردن و چسباندن (محکم) آن اســت. علل شایع بر پالپ دندان, ترک خوردن,حفره ی عميق, درمان های تکراری بر روی دندان و یا آسیب(زخم) اســت و اصطلاح عصب کشی از تميز کردن ریشه های اطراف دندان مي آید.

  هزینه پرکردن دندان 98 | قیمت و تعرفه عصب کشی پرکردن دندان

  قیمت و هزینه پرکردن و عصب کشی دندان در سال 98

  ما میانگین هزینه برای پر کردن و عصب کشی دندان را در ادامه برایتان آورده ایم که دقیقا قیمت را مشخص نمی کند اما می تواند نرخ میانگین را به شما بگوید.

   

  پرکردن با آمالگام یک سطحی 150٬000 تومان

  پرکردن با آمالگام دو سطحی 200٬000 تومان

  پرکردن با آمالگام سه سطحی 250٬000 تومان

  پرکردن حفره CLV با آمالگام 150٬000 تومان

  پرکردن با آمالگام بیلداپ یا آمالگام کراون 200٬000 تومان

  پرکردن یک سطحی همرنگ 150٬000 تومان

  پرکردن دو سطحی همرنگ 200٬000 تومان

  پرکردن سه سطحی همرنگ 250٬000 تومان

  پرکردن CI ll همرنگ دندا ن های قدامی ( مزیال یا دستال ) 150٬000 تومان

  پرکردن CI lll همرنگ دندا ن های قدامی ( مزیال یا دستال ) 150٬000 تومان

  پرکردن cI Iv دندان های قدامی 200٬000 تومان

  پرکردن cI v همرنگ دندان 200٬000 تومان

  پرکردن با کامپوزیت بیلداپ یا کامپوزیت کراون 300٬000 تومان

  بستن فاصله بین دندان ها 250٬000 تومان

  پرکردن با کامپوزیت ونیر 300٬000 تومان

   

   

  عصب کشی دندانهای تک کانال 150٬000 تومان

  عصب کشی دندانهای دو کانال 300٬000 تومان

  عصب کشی دندان 6 ( سه کانال ) 450٬000 تومان

  عصب کشی دندان 7 ( سه کانال ) 480٬000 تومان

  عصب کشی دندان 7 ( تک کانال ) 280٬000 تومان

  عصب کشی دندان 8 ( سه کانال ) 850٬000 تومان

  عصب کشی دندان 8 ( تک کانال ) 300٬000 تومان

   

  مطالب بیشتر:

  قیمت کامپوزیت دندان ۹۸ | کامپوزیت دندان های جلو

  قیمت لمینت دندان در سال ۹۸ چقدر است؟

  قیمت و هزینه ارتودنسی دندان سال ۹۸ | متحرک | فک بالا | نامرئی

   

   

  تبلیغات
 • مطالب پربازدید