اخبار تکنولوژی

هزینه لازم برای ساخت اپلیکیشن موبایلی در ایران

هزینه لازم برای ساخت اپلیکیشن موبایلی در ایران

هزینه لازم برای ساخت اپلیکیشن موبایلی در ایران

با گسترش استفاده از اینترنت در ایران طی 5 سال گذشته ، ساخت و استفاده از وب سایت ها و اپلیکیشن ها در ایران هم روز به روز در حال افزایش است. مشتریان همیشه از مقدار هزینه‌ای که برای طراحی و ساخت یک اپلیکیشن باید بپردازند، تعجب می‌کنند. قیمت پایین و کیفیت بالا همان چیزی است که همه به دنبال آن هستند؛ چه از انگلستان، ایالات متحده آمریکا، هند یا از اوکراین یا در ایران. همه برنامه‌نویسان این نکته را خوب می‌دانند، زیرا اپلیکیشن‌های iOS و اندروید را برای شرکت و مشتریان مختلف راه‌اندازی کرده‌اند. نیازی به گفتن نیست، هزینه و تعرفه طراحی اپلیکیشن تلفن‌همراه به‌طور گسترده‌ای متفاوت است.

 

هزینه ساخت اپ چقدر خرج برمی‌دارد؟

چه مواردی قیمت طراحی اپلیکیشن را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد؟

برآورد قیمت طراحی اپلیکیشن بستگی به عوامل مختلف و تعداد ساعات کاری دارد. هزینه طراحی اپلیکیشن بستگی به تعدادی از عوامل مورد نیاز برای موفقیت اپلیکیشن دارد و شامل طراحی ایده، نوع و پیچیدگی محصول و پشتیبانی پس از انتشار است.

 

بسته به موارد مورد نیاز پروژه، یک تیم طراحی می‌تواند با تعداد پایه گسترش یابد. تیم طراحی شامل مدیر پروژه، طراح UI / UX، حداقل دو برنامه‌نویس و یک مهندس تضمین کیفیت است. اگر برنامه نیاز به یک زیرساخت برای توسعه محتوای اپلیکیشن داشته باشد‌، پس باید یک توسعه‌دهنده محتوا نیز به تیم ملحق شود.

 

عوامل تاثیرگذار بر تعرفه طراحی اپلیکیشن

پیچیدگی فنی

تعداد دستگاه‌ها و سیستم‌عامل

طرح‌های سفارشی و انیمیشن‌ها

پیچیدگی فنی

 

میلیون‌ها ویژگی وجود دارد که پیچیدگی فنی را به پروژه می‌افزاید. برخی از رایج‌ترین ویژگی‌ها عبارتند از: یکپارچگی شخص ثالث (به عنوان مثال، برای پیاده‌سازی ویژگی‌های پرداخت ما می‌توانیم با خدماتی مانند Stripe یا Braintree آن را ادغام کنیم. اضافه‌کردن قابلیت‌های به اشتراک‌گذاری رسانه‌های اجتماعی به یک اپلیکیشن می‌تواند با فیس‌بوک، توییتر، + Google و سایر API‌های شبکه اجتماعی انجام شود)، توسعه پنل مدیریت (یک ابزار بسیار مفید است که باعث می‌شود

 

برنامه‌های کاربردی، مدیریت کاربران و محتوا، مشاهده آمار و… در دسترس قرار بگیرد)، خرید درون برنامه (انواع مختلفی از خرید در اپلیکیشن مانند خرید کالاهای مجازی با قابلیت‌های اضافی وجود دارند) و استفاده از اجزای سخت‌افزاری (پیداکردن رویکرد مناسب برای هر دستگاه و بررسی اینکه چگونه اجزای سخت‌افزاری مختلف با نرم‌افزار ارتباط برقرار کنند، هزینه‌های توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل را افزایش می‌دهد).

هزینه لازم برای ساخت اپلیکیشن موبایلی در ایران

تعداد دستگاه‌ها و سیستم‌عامل

هنگامی که یک اپلیکیشن iOS ساخته می‌شود، باید پس از هربار آپدیت، اپلیکیشن به‌روز‌رسانی شود و سازگار با نسخه‌های جدید عرضه شود.اما برای اپلیکیشن‌های آندروید طراحی اپلیکیشن متنوع‌تر است و سه عامل بر هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید تاثیر می‌گذارند:

 

چه تعداد دستگاه و سیستم‌عاملی را پشتیبانی کند. هرچه تعداد دستگاه‌های مورد پشتیبانی اپلیکیشن بیشتر باشد، به دلیل زمان صرف‌شده برای تطبیق اپلیکیشن روی اندازه‌های مختلف صفحه نمایش، مشخصات سخت‌افزاری و تست برنامه، قیمت طراحی اپلیکیشن نیز بیشتر خواهد شد.دستگاه‌های خاص برای یک بازار مشخص با توجه به تقسیم بازار اندروید ممکن است هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید از قیمت ساخت اپلیکیشن iOS فراتر رود

 

طرح‌های سفارشی و انیمیشن‌ها

رابط کاربری سفارشی برای پیاده‌سازی بسیار پیچیده است، بنابراین هزینه بالاتر از قیمت طراحی با اجزای استاندارد خواهد بود. شما می‌توانید برای پایین‌تربردن هزینه طراحی طرح‌ها و انیمیشن‌های استاندارد را انتخاب کنید.

 

با توجه به نکاتی که مطرح می‌شود، می‌توان ساخت یک اپلیکیشن را قیمت‌گذاری کرد. بسیاری از شرکت‌های ساخت اپلیکیشن برای اپلیکیشن‌ها با کاربری مختلف مبالغ متفاوتی هم می‌گیرند. در واقع اپلیکیشن‌هایی که رابط کاربری ساده‌تری دارند را می‌توان حتی با مبلغ ٢‌میلیون تومان ساخت، اما به‌عنوان مثال حالا که بازار اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی داغ است، برای ساخت چنین اپ‌هایی از حدود ٤٠‌میلیون تومان پول می‌گیرند اما انتهای این رقم مشخص نیست. برای ساخت اپلیکیشن اول باید به نکات بالا دقت کنید و ببینید چه مواردی را لازم دارید و بعد برای ساخت آن اقدام کنید. البته این را هم درنظر بگیرید که اگر اطلاعات کافی از اپ‌ها نداشته باشید، به راحتی سرتان کلاه می‌رود و شرکت‌های ساخت اپلیکیشن با فن‌هایی که بلدند و اصطلاحاتی که به کار می‌برند، می‌توانند به راحتی شما را گول بزنند.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا