افراد موفق

هدف جک ما برای زندگی آینده اش بعد از علی بابا

هدف جک ما برای زندگی آینده اش بعد از علی بابا

هدف جک ما برای زندگی آینده اش بعد از علی بابا

امروزه کمتر کسی اسم علی بابا را نشنیده باشد. علی بابا نامي آشنا اســت. موسس علی بابا طی یک کنفرانس خبری اظهر داشت که بازنشسته مي شود و به دنبال تدریس به بچه های آینده مي رود و طی این سال ها موسس علی بابا تا کنون چند مدرسه و مهد کودک را ساخته اســت.

 

جک ما در این کنفرانس خبر داد که با همراهی شرکایش در علی بابا مدرسه ای با نام Yungu را در اســتان Zhejiang چین تاسیس کرده که دوره تحصیل ۱۵ ساله از مهد کودک گرفته تا دبیرستان را ارائه مي دهد.او در ادامه گفت که بچه ها در این مدرسه رحم و شفقت، اســتقلال و مسئولیت پذیری اجتماعی را یاد مي گیرند تا به شهروندان جهانی تبدیل شوند.

 

این معلم سابق زبان انگلیسی اضافه کرد که در پنج سال گذشته با همراهی معلمان دیگر در مناطق روستایی چین به تدریس پرداخته و از آن زمان فکرهایی در سرش برای این کار داشته اســت.

 

ما که در آزمون های ابتدایی، راهنمایی و دانشگاه بارها و بارها با شکست روبرو شده، برای آنکه شوخی کوچکی با مخاطبانش داشته باشد گفت که با در نظر داشتن حجم رقابتی که ميان فارغ التحصیلان هاروارد و اســتنفورد برای ورود به علی بابا وجود دارد اگر الان درخواســت اســتخدامش را تسلیم این شرکت مي کرد هیچگاه پذیرفته نمي شد.

 

جک ما در این کنفرانس همچنین ابراز نگرانی کرد که اگر سیستم های آموزشی ظرف ۲۰ تا ۳۰ سال آینده تغییر نکنند، نسل جدید امکانات و مهارت های لازم برای زندگی در عصر دیجیتال را فرا نخواهد گرفت.ما اظهار داشت که به باورش افراد باهوش آنهایی هستند که از مغز خود به خوبی اســتفاده مي کنند و صحبت هایش را اینطور ادامه داد:

هدف جک ما برای زندگی آینده اش بعد از علی بابا

اغلب آدم های باهوش مي خواهند برنده شوند. وقتی آدم های باهوش یاد مي گیرند که چطور به دیگران توجه کنند و انسان باشند آنگاه امور به درستی پیش مي روند در غیر اینصورت شرکت ها چیزی نخواهند بود جز گروهی از گانگسترها. به همين خاطر اســت که باور دارم ما به افراد و رهبران خردمند بیشتری نیاز داریم.

 

یک ماشین هوشمند هميشه باهوشتر از انسان اســت اما یک ماشین هیچگاه نمي تواند خرد بیشتری نسبت به انسان پیدا کند. ماشین ها قلب ندارند و فقط به چیپ های خود تکیه مي کنند. بنابراین این چیزی اســت که باور دارم: انسان ها باید هميشه یاد بگیرند که خردمند باشند.این ميلیاردر چینی همچنین پیشنهاد داد که سیستم های آموزشی باید طوری تغییر داده شوند که بچه ها در عصر هوش مصنوعی یاد بگیرند چطور یک انسان باشند.

هدف جک ما برای زندگی آینده اش بعد از علی بابا

او اظهار داشت که مهارت هایی نظیر موسیقی، رقص، نقاشی و ورزش بسیار مهم هستند و قلب انسان را درگیر خود مي کنند.جک ما همچنین از تفکر مستقل، نوآوری و خلاقیت نیز به عنوان دیگر ضروریات زندگی بشر امروز یاد کرد.وقتی جوان ها زیاد در مورد موفقیت مي خوانند تصور ميکنند که قطعا به موفقیت دست پیدا مي کنند.

 

اما آنها باید از اشتباهات خود درست بگیرند و جلوی اشتباهات خود را نگیرند. وقتی شما اشتباهی مي کنید، مي دانید که چطور با آن روبرو شوید و مشکل را رفع کنید و به این مي گویند خرد. این در واقع این همان چیزی اســت که باید به بچه ها یاد بدهیم.

 

 

7 درس بزرگ از شکست هایی که جک ما تجربه کرده است

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا