جامعه شناسی,روان شناسی

نیازهای اساسی مردان در زندگی مشترک چیست؟ (8 مورد)

نیازهای اساسی آقایان در زندگی مشترک چیست؟

یادتان باشد برای کسب احترام به عنوان یک زن باید به همسر خود و نیازهای او احترام بزارید. منتظر نباشید او نیازهای خود را به زبان بیاورد تا شما آنها را برآورده کنید. همینکه بدون درخواست نیازهای او را برآورده کنید باعث رضایت دو چندان شوهرتان خواهد شد. روانشناسی تاکید دارد خانم ها باید خواسته های مردها در زندگی مشترک را بشناسند و به آنها عمل کنند.

 

چرا نیازهای آقایان در ازدواج باید تامین شود؟

رابطه ازدواج مثل دیالوگ است و هر دو باید به خواسته های معقول و شدنی خود دست پیدا کنند. اگر یک ازدواج سالم، موفق و باکیفیت می خواهید حتما به مهم ترین نیازهای اساسی مردان در زندگی مشترک و ازدواج که در ادامه آورده شده است عمل کنید.

 

‎‎1) از او حمایت کنید

مردها عاشق مورد حمایت قرار گرفتن توسط خانمشان هستند. آنها می خواهند شما آنها را تصدیق کرده و به عنوان سوخت برای ادامه مسیر عمل کنید.

کلا همه ما نیازمند حمایت شدن هستیم، اما وقتی همسرمان ما را صادقانه تائید می کند احساس رضایت بیشتری می کنیم. برای شناخت دقیق تر اصول زندگی مشترک می توانید با دکتر محمد رضا سعید فیروزه روانشناس و مشاور روابط عاطفی در مرکز مشاوره آنلاین ویکی روان در ارتباط باشید تا مبانی زندگی مشترک و نیازهای اساسی آقایان در زندگی مشترک را آموزش ببینید.

 

2) به شوهرتان احترام بزارید

نیازهای اساسی مردان در زندگی مشترک چیست؟ (8 مورد)

احترام گذاشتن به همسر وظیفه هر فردی است. باید به او احترام بزارید چون انتخاب شماست. بدون دلیل از او انتقاد نکنید، نیاز مرد در ازدواج این است که با احترام با او برخورد شود تا این رفتار زن موجب رشد شخصیت او و تضمین دوام ازدواج باشد.

 

3) مسائل عاطفی را فراموش نکنید

فقط خانم ها نیازمند احساسات و مسائل عاطفی نیستند! از خواسته های آقایان بعد از ازدواج توجه به نیازهای عاطفی آنهاست. یعنی باید به آنها ابراز علاقه کلامی کنید، بگویید چقدر قدردان تلاش های آنها هستید و چقدر از بودن در کنار او خوشحالید.

باید در این مورد خلاقیت داشته باشید. مردها هم مانند خانمها نیازمند ابراز علاقه و احساسات هستند، پس دست به کار شوید چون یکی از دلایل شکست ازدواج های امروزی نادیده گرفتن نیازهای مردها و ایجاد روابط عاطفی موازی است!

 

4) مردها میخواهند همسرشان با آنها مشارکت داشته باشد

همه کارها را به گردن همسرتان نیندازید. با هم تعامل داشته باشید، از او بخواهید وظایفی به شما محول کن و در کنارش باشید. باید با اصول زندگی مشترک و شناخت نیازهای آقایان بعد از ازدواج آشنا باشید، به همین خاطر پیشنهاد می کنیم برای بهبود ازدواج و رابطه به شوهرتان از مشاوره تلفنی روابط عاطفی در مرکز مشاوره های معتبر استفاده کنید.

 

5) به نیازهای جنسی او توجه کنید

نیازهای اساسی مردان در زندگی مشترک چیست؟ (8 مورد)

می دانید ارتباط جنسی به آقایان انرژی می دهد و فقط به خواسته آنها ارتباط ندارد. نیازهای جنسی به مردها اعتماد به نفس و حس مرد بودن می دهد. آنها وقتی با زنی که دوستش دارند نزدیکی جنسی دارند احساس رضایت می کنند.

پس بایدتان باشد از دید روانشناسی یکی از اساسی ترین نیازهای مردها در ازدواج و زندگی مشترک برقراری ارتباط جنسی را همسرشان است. باید این خواسته آنها به خوبی برآورده شود. همانطور که او در قبال خواسته ها شما مسئولیت دارد.

 

6) با او همفکری کنید

دیگه زمان زن های منفعل گذشته است. یک زن امروزی باید با شوهرش همفکری داشته باشد تا باعث رشد شخصیت خود و همسرش شود. مردهای نیاز دارند شما در کنارشان باشید و در بیشتر امور آنها را راهنمایی کنید. خاصیت اصلی ازدواج همین است. در کنار هم می توانید رشد کنید، پس برای رشد شخصیتتان به منظور تامین نیازهای اساسی مردها بعد از ازدواج کتاب بخوانید، از مشاوره روانشناسی استفاده کنید.

باید پله پله رشد کنید تا در کنار همسرتان زندگی بهتری تجربه نمایید.

 

7) او را تحلیل و بررسی کنید

ما ازدواج می کنیم تا چیزهایی در زندگی مشترک تجربه کنیم که احتمالا در زندگی مجردی قابل تجربه کردن نیستند. یکی از آنها بودن در کنار فردی است که موجب ترقی ما خواهد شد. در واقع یکی از خواسته های مردها در ازدواج و زندگی مشترک این است که همسرشان عیب های آنها را شناخته و به خوبی در جهت رفع آنها قدم بردارد. اما چطور؟

اگر در مورد همسرتان نیاز به ترقی و رشد دارد، حتما با او به صورت خصوصی و محترمانه صحبت کنید. به هیچ وجه او را مورد تمسخر قرار ندهید. قبلا در سایت نیک شو گفتیم، مردها نیاز دارند همسرشان به آنها احترام بگذارد پس این مورد را از یاد نبرید.

 

8) مردها می خواهند تجربیات جدیدی به زندگی آنها بیاورید

نیازهای اساسی مردان در زندگی مشترک چیست؟ (8 مورد)

یکی از زیبایی های ازدواج به زنی پیشرو این است که او تجربیات جدید و جالب به زندگی شوهرش می آورد. یعنی او فقط دنباله رو ایده های همسرش نیست، بلکه تلاش می کند صاحب اندیشه و ایده بوده و باعث ایجاد تنوع در زندگی شود.

 

سخن پایانی

می بینید شما به عنوان یک زن چقدر ساده می توانید نیازهای اساسی مردان در زندگی مشترک را شناخته و آنها را رفع کنید. روانشناسی شانس ساخت ازدواجی مستحکم را خیلی بیشتر از ازدواجی از بین رفته می داند، چون نقشه راه برای مرد و زن مشخص بوده و آنها می توانند نیازهای همسرشان را تامین کنند.

اگر در مسیر شناخت نیازهای شوهرتان در ازدواج نیاز به همفکری دارید، می توانید با مشاور روانشناس آنلاین و تلفنی در ویکی روان یا مجموعه های مشابه مانند دکتر ساینا و سیمیاروم در ارتباط باشید. یک متخصص روانشناس به خوبی شرایط را بررسی کرده و راهکارهای واقعی ارائه می دهد.

 

3.7/5 - (3 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا