پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • چگونه در نگاه دیگران دوست داشتنی و جذاب باشیم؟

  مجموعه : جامعه شناسی,روان شناسی

  چگونه در نگاه دیگران دوست داشتنی و جذاب باشیم؟

  حتما افرادی را دیده اید که به محض قرار گرفتن در یک جمع مورد توجه قرار می گیرند و چهره های محبوب و دوست داشتنی و جذاب هستند. به راستی این افراد چه خصوصیاتی دارند که اینطور دیگران را به خود جذب می کنند. همه میخواهند که از نظر دیگران خوب و باحال باشند، اما اکثرا نمیتوانند. این کار هیچ رمز و رازی ندارد. فقط باید بدانید که چطور باشید و چطور رفتار کنید. روش های متفاوتی برای رسیدن به این منظور وجود دارد.

  چگونه در نگاه دیگران دوست داشتنی و جذاب باشیم؟

  در این جا به چند نکته اشاره میکنیم تا بدانید که چطور از نظر دیگران باحال جلوه کنید. این کارها را انجام دهید و بعد خواهید دید که چقدر دوستانتان علاقمند به رفت و آمد با شــما میشوند.

   

  نامزدی خوب و خوشگل پیدا کنید

  یک نامزد خوب همیشه شــما را پیش اطرافیان سربلند خواهد کرد و باعث میشود که از نظر دیگران فرد ارزشمندی جلوه کنید. چرا؟ چون یک فرد خوب و زیبا حتماً دوستان زیادی دور و بر خود دارد، شــما هم با آنها آشنا خواهید شد. و دوستانتان حتماً بدشان نخواهد آمد که با کسی رفت و آمد کنند که افراد زیادی را میشناسد.

   

  خوب لباس بپوشید

  مردم دوست ندارند با آدم های بدتیپ و ژولیده رفت و آمد کنند. البته نمی گویم وقتی می خواهید با دوستانتان بیرون بروید کت و شلوار و این چیزها تنتان کنید، اما سعی کنید همیشه مرتب و خوش پوش باشید. یادتان باشد که مردم معمولاً از روی قیافه و ظاهر در مورد افراد نظر می دهند.

   

  زیاد به دوستانتان زنگ نزنید

  سعی کنید زیاد دنبال دوستانتان نرفته و مدام به آنها تلفن نکنید. حد مشخصی برای این مسئله وجود ندارد، اما دقت کنید همیشه کمتر از مقداری که آنها به شــما زنگ میزنند به آنها زنگ بزنید.

   

  همیشه با قصد و منظور به دوستانتان تلفن کنید

  فقط برای حرف زدن به دوستانتان تلفن نکنید. تلفن هایتان را کوتاه کنید. فقط یکبار زنگ بزنید. و اگر لازم بود برایش پیغام بگذارید. اگر آنها با شــما تماس نگرفتند، دوباره به آنها زنگ نزنید مگر اینکه مسئله ای ضروری پیش آمده باشد. مثلاً اگر می خواهید شام بدهید و دوست دارید که آنها را هم دعوت کنید، و آنها با شــما تماس نگرفتند، مشکل خودشان است. شــما نباید دنبال آنها بروید.

   

  مطلع و آگاه باشید

  مردم دوست دارند با کسی رفت و آمد کنند که بتوانند از او مطلبی یاد بگیرند. اما هول نشوید، اطلاعاتتان را زمانی در اختیار آنها بگذارید که از شــما سوال کنند. چون ممکن است فکر کنند قصد پز دادن دارید. و این اصلاً خوب نیست.

   

  شوخ و بذله گو باشید

  نمیگویم که دلقک باشید. اما اگر طبع شوخ دارید، کمی از آن را به دوستانتان نشان دهید. لازم نیست که منبع سرگرمی و خنده شوید. تعادل را حفظ کنید. و خواهشاً اگر میخواهید جوک تعریف کنید، سعی کنید که حداقل آنرا بیمزه تعریف نکنید که مردم جای خندیدن گریه کنند.

   

  افسرده نباشید

  اگر حالتان خوب نیست، بهتر است که در خانه بمانید. چون مردم دوست دارند که وقتی با دوستانشان بیرون میروند به آنها خوش بگذرد. کسی دوست ندارد در آن زمان شــما را مشاوره روان پزشکی کند. بله، میتوانید به یکی از دوستان نزدیکتان مشکلتان را در میان بگذارید، اما وقتی یک شب با دوستان بیرون رفته اید سعی کنید که مشکل را فراموش کنید.

   

  اسرارآمیز باشید

  اگر همه جزئیات زندگیتان را به دوستانتان بگویید، ممکن است زیاد جذب شــما نشوند. همیشه چیزی را ناگفته نگاه دارید، و افراد همیشه علاقه مند به دانستن آن موضوع باقی میمانند.

   

  ضعف و ناتوانی هایتان را به کسی نگویید

  هر کسی ضعف و ناتوانی دارد، اما لازم نیست که این مسئله را به اطلاع همه برسانید. اگر این کار را بکنید، آن ضعفتان را باعث شوخی و خنده ی اطرافیان میکنید. اگر نسبت به چیزی حساسیت دارید، با کسی آن را مطرح نکنید و پیش خود نگاه دارید.

   

  با افراد اجتماعی و باحال رفت و آمد کنید

  اگر بخواهید همیشه افراد شکست خورده و به دردنخور را وارد اکیپ دوستانتان کنید، خودتان هم خیلی زود جزء همان ها به حساب خواهید آمد. و از طرف دیگر، اگر افراد اجتماعی و درست و حسابی را در اطراف خود داشته باشید، مردم هم همان فکر را در رابطه با شــما خواهند کرد.

   

  افراد را به یکدیگر معرفی کنید

  جزء آن افرادی باشید که گروه ها و اکیپ های مختلف را به هم معرفی میکنند. اگر شــما دو اکیپ دوست دارید، آنها را به هم معرفی کنید. البته اگر فکر میکنید که این دو گروه به هم میخورند. و از آنجا که آنها فقط شــما را میشناسند، احتمالاً وقتی با هم روبه رو میشوند در مورد شــما صحبت خواهند کرد.

   

  همیشه دیر بر سر قرار بیایید

  زود رسیدن سر قرار دو اشکال دارد. یکی اینکه وقتی شــما وارد میشوید دیگران متوجه شــما نخواهند شد. و دیگری اینکه دوستانتان تصور خواهند کرد که شــما جای دیگری نداشته اید که بروید و فقط منتظر آمدن به آنجا بوده اید. اما دقت کنید که خیلی دیر هم نرسید.

   

  به حرفهایتان عمل کنید

  عمل کردن به حرفها و قول هایتان به دیگران ثابت میکند که فرد قابل اعتمادی هستید و می توان رویتان حساب کرد. اما عمل نکردن به حرفهایتان، نه تنها شهرتتان را لکه دار می کند بلکه باعث می شود چند تا از دوستانتان را هم از دست بدهید.

   

  آخرین نفری نباشید که مجلس را ترک می کند

  اگر شــما آخرین نفری باشید که جمع را ترک کند، نشان میدهد که شــما مزاحم بوده اید. اگر بخواهید بیش از حد بمانید احتمالاً شانس دعوت شدن در آینده را از دست خواهید داد.

   

  برای بیرون رفتن برنامه ریزی کنید

  هر چند وقت یکبار (دوسال یکبار کافی است) برنامه ریزی کنید و دیگران را جایی دعوت کنید. همه چیز را مرتب کرده و بعد همه را دعوت کنید.

   

  تحت هیچ شرایطی خونسردیتان را از دست ندهید

  کسی دوست ندارد که با کسی بیرون برود که سریعاً عصبانی شده و کنترل خود را از دست می دهد. اتفاقات بد ممکن است بیفتد و شــما هم باید واکنش نشان دهید. اما لازم نیست که کنترل اعصابتان را از دست بدهید. همیشه خونسردی خود را حفظ کنید.

   

  باحال باشید

  رعایت همه ی این نکات باعث می شود که در جمع دوستان به عنوان فردی باحال و خوش مشرب شناخته شوید. اما لازم نیست که برای این کار خیلی تلاش کنید. بگذارید همه چیز عادی پیش برود.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •