دانستنی های جنسی

نکات مهم که همه خانم ها باید درباره میل جنسی بدانند

نکات مهم که همه خانم ها باید درباره میل جنسی بدانند

نکات مهم که همه خانم ها باید درباره میل جنسی بدانند

میل جنسی خانم ها واقعا سرکش است به شرطی که آن ها بتوانند این نیرو را در خود به درستی تقویت کنند و نسبت به آن آگاهی داشته باشند. امروز ما برای خانم ها نکات جالبی داریم. همه زنان در زندگی دوره هایی را تجربه می کنند که شاد و خرم هستند و به علاوه دوره هایی که حال هیچ چیز را ندارند. دلایل زیادی برای افزایش و کاهش تمایل جنسی هست، در صورتی که کنجکاو هستید که بیشتر در این مورد بدانید در ادامه برایتان توضیح خواهم داد.

 

بعضی غذاهای خاص می توانند کمک کنند

نکات مهم که همه خانم ها باید درباره میل جنسی بدانند

دکتر سینتیا ساس، متخصص بهداشت تغذیه غذاهایی را به ما معرفی کرد که می توانند تمایل جنسی را افزایش دهند،

 

توت ها،

توت ها حاوی آنتی اکسیدانی هستند به نام آنتوسیانین، که سبب تقویت گردش خون، و ایجاد تاثیری طبیعی شبیه به وی اگرا می شود. بر اساس تحقیقات سال ۲۰۱۱ هفته ای یک فنجان می تواند سبب کاهش فشار خون نیز بشود.

 

هندوانه،

به لطف سیترولین، ماده مغذی که با تاثیر زنجیروارش رگ های خونی را آرام می کند و جریان خون را به همه قسمت های بدن افزایش می دهد، هندوانه می تواند به افزایش تمایل جنسی کمک کند.

 

نخود،

نخودها منابع مناسبی از زینک هستند، که نشان داده می تواند به تنظیم تستوسترون در مردها کمک کند. برای افزایش تمایل جنسی باید به فکر همسرتان نیز باشید پس هر چند وقت شب شام وعده ای حاوی نخود به او بدهید!

 

شیرین بیان،

در یک تحقیق مشخص شد بوی آبنبات شیرین بیان هنگامی که با بوی خیار میکس می شود می تواند تا ۱۳ درصد جریان خون در منطقه مهبلی را افزایش دهد.

 

یوگا می تواند کمک کند

نکات مهم که همه خانم ها باید درباره میل جنسی بدانند

حرکت Downward Dog واقعا تمایل جنسی را بالا می برد؟ در یک تحقیق از زنان خواسته شد به مدت ۱۲ هفته روزانه یک ساعت یوگا کار کنند، در پایان محققان به این نتیجه رسیدند که ۷۵ درصد از این خانم احساس رضایت بیشتری از زنگی جنسی خود دارند. با در نظر گرفتن خاصیت آرامش بخش یوگا این تاثیر معنا پیدا می کند.

 

دکتر تیموتی مک کال، نویسنده کتاب ” یوگا به عنوان درمان ” می گوید، یوگا به صورت خودکار تنفس عمیق تر را تسهیل و سیستم عصبی را آرام می کند، بنابراین به خون رسانی بیشتر و بهتر به ارگان های لگنی نیز کمک می شود. از کیت هانلی مربی یوگا خواستیم حرکاتی که بیشترین کمک به تمایل جنسی را می کنند به ما معرفی کند و او این حرکات را پیشنهاد داد،

 

حرکت کبری « تحقیقات نشان داده این حرکت می تواند تستوسترون را بالا ببرد » حرکت Extended Side Angle « قسمت لگن را می کشد » و حرکت Savasana « این حرکت ذهن را آرام می کند ».

 

استرس تمایل جنسی تان را می کشد

نکات مهم که همه خانم ها باید درباره میل جنسی بدانند

تحقیقات نشان داده بانوانی که استرس را تجربه می کنند، وسطح کورتیزولشان بالا می رود نسبت به عوامل تحریک جنسی واکنشی ضعیف تر دارند. استرس قابلیت تمرکز و حضور کامل را از بین می برد، ولی حواس پرتی تنها فاکتور نیست. تنش می تواند برای رابطه نیز گران همه شود. تحقیقات نشان داده همسرانی که در موقعیت های استرس زا قرار داده شده اند کیفیت رفتارشان با یکدیگر کاهش پیدا کرده.

 

خشم و عصبانیت مسلما نمی تواند از عوامل افزایش تمایل جنسی باشد. استرس حتی از درست خوابیدن نیز جلوگیری می کند، که همین سبب تشویش و کاهش میل جنس است. تحقیقات در سال ۲۰۱۵ نشان داد حتی یک ساعت خواب اضافی در طول شبانه روز می تواند تا ۱۴ درصد تمایل جنسی را افزایش دهد.

 

مغز بزرگترین ارگان جنسی تان است

نکات مهم که همه خانم ها باید درباره میل جنسی بدانند

مغز جایی است که جرقه ها آغاز می شوند، ۵ مورد از مهمترین مناطق،

 

استریاتوم،

در سال ۲۰۱۲ یک تحقیق نشان داد هنگامی که چیزی میبینید که سبب بالا رفتن تمایل جنسی می شود این ناحیه در مغز روشن می شود.

 

آمیگدال،

بعضی تحقیقات اظهار داشته اند که ممکن است مقدار تمایل جنسی تان متناسب با اندازه آمیگدال در مغز باشد. آمیگدال مرکز احساسی بادامی شکلی در مغز است.

 

هیپوتالاموس،

هنگامی که چیزی با ارزش را تجربه می کنید « مثل یک بوسه » این قسمت از مغز دوپامین تولید می کند، انتقال دهنده عصبی که برای لذت و انگیزه بسیار مهم است.

 

غشاء مغزی،

لایه بیرونی قسمت خاکستری مغز مسئول عملکردهای بسیاری است، از جمله افکار شما درباره نزدیکی. این قسمت عامل ایجاد واکنشی زنجیره ای است که در نهایت سبب تولید هورمون های جنسی می شود.

 

غده هیپوفیز،

این غده از خود هورمون جسم زرد ترشح می کند، که تخمدان را تحریک به تولید استروژن می نماید. این غده هورمون مادری پرولاکتین نیز تولید می کند که هنگام بارداری و شیردهی تمایل جنسی را کاهش می دهد.

 

تمایل جنسی ممکن است با بالا رفتن سن افزایش پیدا کند

نکات مهم که همه خانم ها باید درباره میل جنسی بدانند

در سال ۲۰۱۰ یک تحقیق نشان داد باروری زنان در ۳۰ و ۴۰ سالگی افول می کند، و فانتزی های جنسی آنها بیشتر و قوی تر می شود، و روی هم رفته تمایل جنسی شان افزایش می یابد. محققان فکر می کنند که این یک ترفند تکاملی است، که می خواهد با افزایش عمل نزدیکی شانس تولید مثل را بالا ببرد.

 

دکتر اشترایشر می گوید، شرایط زندگی هم در این میان ایفای نقش می کنند، هرچقدر بیشتر با همسرتان راحت باشید و کمتر نگران بارداری تمایل جنسی نیز بیشتر بالا می رود. به علاوه اعتماد بنفسی است که با بالا رفتن سن پدید می آید،

 

در یک تحقیق بزرگ که سال ۲۰۱۵ انجام شد محققان دریافتند بانوانی که با بالا رفتن سن تمایل جنسی شان افزایش پیدا می کند به تصور خود از بدنشان ارزش می دهند. به هر حال هیچ چیزی مثل حس جذاب بودن نمی تواند شما را سر حال بیاورد!

 

بعضی داروها می توانند روی تمایل جنسی تاثیر بگذارند

نکات مهم که همه خانم ها باید درباره میل جنسی بدانند

بعضی داروها ممکن است سبب شوند تمایل جنسی تان کاهش پیدا کند. در صورتی که به هرکدام از داروهایی که مصرف می کنید مشکوکید از پزشکتان بخواهید یک جایگزین پیشنهاد دهد.

 

قرص های ضد بارداری،

سطح فعالیت استروژن و تستوسترون را کاهش می دهند. قرص های تنها حاوی پروژسترون و IUD ها درست مثل قرص های ضد بارداری عمل می کنند با این تفاوت که روی تمایل جنسی تان تاثیر نمی گذارند.

 

بازدارنده‌های بازجذب سروتونین « SSRIS »،

این داروهای ضد افسردگی به عنوان سرکوب کنندگان تمایل جنسی شناخته می شوند. ولی نوع دیگری از داروها – بوپروپیون – کمتر روی تمایل جنسی تاثیر دارند.

 

داروهای فشار خون،

در یک تحقیق فرانسوی، ۴۱ درصد از بانوان یائسه ای که از این داروها استفاده کرده بودند گزارش دادند تمایل جنسی شان کاهش پیدا کرده. بتا بلاکرها، معمولا برای درمان فشار خون بالا استفاده می شوند، و از مقصران اصلی هستند. ممکن است بهتر باشد والزارتان نوع دیگری از داروی ضد فشار خون را که نشان داده می تواند تمایل جنسی را افزایش دهد، به کار ببرید.

 

آنتی هیستامین ها،

این داروها سلول های تولید کننده موکوس در سراسر بدن را خشک می کنند، از جمله واژن. ولی نسل دوم آنتی هیستامین ها عوارض جانبی کمتری دارند « مواردی مثل Zyrtec و Claritin ». درمان های غیر دارویی نیز برای حساسیت هست، مثل تزریق ها و قرص های ایمنی درمانی.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا