کسب و کارها

نکات مهم در انتخاب جراح لثه و کاشت ایمپلنت

نکات مهم در انتخاب جراح لثه و کاشت ایمپلنت

نکات مهم در انتخاب جراح لثه و کاشت ایمپلنت

آیا تاکنون یک یا چند دندان خود را بر اثر عوامل مختلفی چون عفونت، بیاری‌های لثه، تصادف، عصب‌کشی‌های ناموفق، زمین خوردن یا… از دست داده‌اید؟ به نظر شما بهترین راه برای جایگزین کردن دندان‌های از دست داده چه روشی است؟ آیا تاکنون نام ایمپلنت به گوشتان خورده است؟

 

همان‌ طور که می‌دانید داشتن دندان‌هایی یکدست و سالم تاثیر بسزایی روی چهره افراد و طرح لبخند آن‌ها می‌گذارد. به همین خاطر در دندانپزشکی روش‌های متفاوتی پدید آمده تا افراد بتوانند در هر سنی که یک یا چند دندان خود را از دست دادند به راحتی با جایگزین کردن آن‌ها زیبایی را به چهره خود بازگردانند. در چند سال اخیر دندانپزشکان انجام ایمپلنت فوری تهران و سایر شهرها را به جای استفاده از پروتز‌های بریج ترجیح داده‌اند. چرا که در این روش علاوه بر آن که دندان‌ها تراشیده نمی‌شوند، ظاهری طبیعی و دوام و طول عمر بالایی دارند که به موجب آن‌ها افراد زیادی اقدام به انجام آن می‌نمایند. از آنجایی که ایمپلنت یک درمان نسبتا پیچیده به حساب می‌آید بنابراین برای انجام آن می‌بایست نکات مهمی را در انتخاب جراح لثه و کاشت ایمپلنت بدانید.

 

ایمپلنت؛ جایگزینی مناسب برای دندان از دست رفته

اگر تعداد از دندان‌های خود را از دست داده باشید و برای پر کردن جای خالی آن‌ها به دندانپزشکی مراجعه نمایید، قطعا اگر وضعیت فک و دیگر دندان‌های شما در حالت مناسب قرار داشته باشد یکی از روش‌های درمانی که به شما پیشنهاد می‌شود انجام ایمپلنت است.

 

ایمپلنت یک روش جراحی برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته است که جنس پایه آن از تیتانیوم بوده و سازگاری بالایی با بدن انسان دارد. ایمپلنت‌ها جایگزین مصنوعی برای ریشه دندان هستند که در استخوان فک قرار داده می‌شوند و توانایی پشتیبانی از تاج یا دندان مصنوعی را دارند. این پیچ تیتانیومی پس از نصب در فک با گذشت زمان به استخوان فک جوش می‌خورد و محکم در جای خود نگه داشته می‌شود. پس از گذشت مدت زمان لازم یک دندان مصنوعی در بالای ایمپلنت قرار می‌گیرد که شباهت بسیاری به دیگر دندان‌های طبیعی شما دارد.

 

چرا ایمپلنت دندان یک جراحی حساس و پر اهمیت است؟

نکات مهم در انتخاب جراح لثه و کاشت ایمپلنت

همان ‌طور که در بالا نیز اشاره کردیم انجام ایمپلنت که به منظور پر کردن جای خالی دندان‌ها استفاده می‌شود یکی از جراحی‌های حساس و پر اهمیت در حیطه دندانپزشکی است چرا که برای انجام ایمپلنت ابتدا می‌بایست وضعیت دهان و دندان‌های بیمار توسط یک دندانپزشک متخصص و متبحر بررسی شود تا در صورتی که بیمار از استخوان فک کافی برخوردار باشد اقدام به انجام ایمپلنت نماید.

 

اولین نکته‌ای که می‌بایست در مورد انتخاب متخصص کاشت ایمپلنت دندان در نظر داشت این است که متخصص مربوطه مجوز و گواهینامه‌های لازم را برای کاشت ایمپلنت‌های دندان داشته باشد. چرا که این درمان کاری اختصاصی بوده و از عهده هر دندانپزشکی برنمی‌آید. عدم مراجعه به دندانپزشکی خبره و کاربلد در این زمینه می‌تواند علاوه بر آنکه وقت و هزینه بسیاری از بیمار تلف کند، عوارض متعددی را نیز برای او به همراه داشته باشد که عبارتند از:

 

لق شدن ایمپلنت‌ها پس از گذشت مدت زمان کوتاه

خونریزی، ورم لثه و آسیب دیدن دندان‌ها

عفونت در محل انجام ایمپلنت

بروز مشکلات سینوسی برای بیمار

بروز زخم یا آسیب در اطراف ایمپلنت اعم از دیگر دندان‌ها یا رگ‌های خونی

احساس درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در لثه‌ها، لب‌ها یا دندان‌های طبیعی بیمار به خاطر آسیب‌های عصبی

 

ضرورت انتخاب یک متخصص ایمپلنت با تجربه

بر اساس مواردی که در بالا گفته شد بدون شک شما نمی‌توانید برای انجام ایمپلنت بدون هیچ گونه آگاهی و تحقیق نزد یک دندانپزشک رفته و به دنبال جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته خود از طریق ایمپلنت باشید. چرا که در این صورت حتما باید منتظر عواقب ناگوار بیماری‌های دهان و دندان پس از جایگذاری ایمپلنت بمانید.

 

از آنجایی که کاشت ایمپلنت یک جراحی بسیار پیچیده است بنابراین در طی این جراحی به متخصصینی نظیر پریودنتیست‌ها، ایمپلنتولوژیست‌ها و جراحان فک و دهان نیاز خواهد بود که هر یک لازم است تا در حرفه خود تجربه و مهارت کافی داشته باشند. جایگذاری دندان‌های از دست رفته و پر کردن محل خالی آن‌ها از آن جهت که تاثیر بسزایی روی بهبود زیبایی چهره و طرح لبخند افراد دارد بنابراین لازم است تا با دقت و مهارت بسیاری انجام شود. عدم ابتلا به بیماری‌های لثه و نمایان شدن دندان‌هایی شبیه به دندان‌های طبیعی از جمله اقداماتی است که تنها از عهده یک فوق تخصص لثه و ایمپلنت با تجربه برمی‌آید.

نکات مهم در انتخاب جراح لثه و کاشت ایمپلنت

در انتخاب متخصص ایمپلنت چه مواردی را باید در نظر بگیریم؟

ایمپلنت دندان از این رو که ارتباط مستقیمی با سلامت انسان دارد بنابراین لازم است تا پیش از انجام آن مواردی را در انتخاب متخصص ایمپلنت و بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران و مراکز استان ها در نظر داشت که به شرح زیر هستند.

 

گذراندن دوره‌های تخصصی در رشته‌های مرتبط با کاشت ایمپلنت

استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات بروز در مطب

روزها و ساعت‌های حضور متخصص ایمپلنت در مطب

آیا پیش از کاشت ایمپلنت مشاوران روند درمان را به خوبی توضیح می‌دهند.

رضایت مراجعه‌کنندگان قبلی

میزان مهارت و تجربه دندانپزشک متخصص

 

سوالات متداول

متخصص ایمپلنت چه کاری انجام می‌دهد؟

یک متخصص ایمپلنت برای آن که دندان‌هایی با ظاهر طبیعی و زیبا را جایگزین دندان‌های از دست رفته شما نماید، در طول دوره درمان کارهای زیر را انجام می‌دهد.

انجام معاینات لازم و بررسی وضعیت استخوان فک

آگاه کردن بیمار از روند درمان و انتخاب برند ایمپلنت

انجام ایمپلنت و ارائه نکات و مراقبت‌های پس از جراحی

قالب‌گیری

قرار دادن روکش و اباتمنت

تنظیم مراجعات دوره‌ای برای بررسی وضعیت ایمپلنت‌ها برای رسیدن به نتیجه نهایی

 

تاثیر مراقبت‌های قبل و پس از جراحی ایمپلنت چیست؟

اگر می‌خواهید ایمپلنت شما طول عمر بالایی داشته باشد و پس از جراحی دچار درد و عوارض کمتری باشید، لازم است تا رعایت نکات لازم را در خصوص مراقبت‌های قبل و پس از جراحی ایمپلنت را جدی بگیرید.

 

هزینه انجام ایمپلنت چقدر است؟

به طور کلی هزینه انجام ایمپلنت ارتباط مستقیمی با نوع ایمپلنت، هزینه لابراتوار، تخصص و تجربه دندانپزشک معالج، مرکز درمانی و نیاز یا عدم نیاز به جراحی‌های بازسازی دارد.

 

در انتخاب جراح لثه و کاشت ایمپلنت چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در انتخاب جراح لثه و کاشت ایمپلنت می‌بایست در نظر داشت تجربه و مهارت پزشک معالج است. چرا که رعایت این نکته ضروری می‌تواند شما را از عواقب ناگوار بیماری‌های دهان و دندان به خاطر انجام ایمپلنت‌های نامناسب محفوظ دارد.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا