مهارت های زندگی

نکات مهم درباره تمیزکاری آلودگی ها از خانه

نکات مهم درباره تمیزکاری آلودگی ها از خانه

درمورد تمیزکاری وسایل خانه از آلودگی ها امروز برایتان مطلب جامعی تهیه نموده ایم که می توانید در ادامه آن را بخوانید. اخیرا تعدادی از دانشمندان به منظور حفظ سلامت و بهداشت، دستورالعملی تهیه کرده اند که به شما کمک می کند، حداقل قسمت های مهم خانه را تمیز نگهداشته تا بدین ترتیب از نظر بهداشت و سلامتی، مشکلی برای شما پیش نیاید. این دانشمندان اعتقاد دارند که برخی از تمیزکاری های خانه واقعا باید هر روز انجام شوند و برخی از موارد دیگر را می توان 6 ماه یا حتی یک سال به تعویق انداخت.

نکات مهم درباره تمیزکاری آلودگی ها از خانه

آموزش های خانه داری

 

کامپیوتر= 7 روز ای 1 دفعه

در مطالعه ای که به تازگی انجام شده، مشخص شده است که صفحه کلیدها، 5 برابر بیشتر از سنگ توالت، باکتری دارند. علی رغم اینکه 70 درصد مردم، پشت میزشان غذا می خورند، 10 درصد از آنها، هرگز کامپیوترشان را تمیز نمی کنند. کارشناسان اعتقاد دارند که 7 روز ای 1 دفعه باید کامپیوتر و صفحه کلید خود را با اسپری ضدعفونی کننده، تمیز کنیم و البته مابین کلیدهای صفحه کلید را با گلوله های پنبه، همیشه تمیز نگهداریم.

 

بالش= هر سه ماه 1 دفعه

البته روبالشی های تان را باید هر 7 روز بشویید اما خود بالش ها باید هر 3 ماه 1 دفعه شسته شوند تا مایت ها را از خود دور نگهدارید.

 

تشک= هر دو ماه 1 دفعه

تشک ها را می توانید با استفاده از جوش شیرین بشویید و تمیز کنید.

 

فرش= هر 6 تا 12 ماه 1 دفعه

تحقیقات نشان داده است که فرش ها می توانند در هر 6.5 سانتی متر مربع، 200 هزار باکتری در خود جای دهند. بنابراین لازم است که آنها شسته شوند و فقط جارو کشیدن نمی تواند آنها را تمیز کند.

 

حمام= 7 روز ای 1 دفعه

طبق گفته این کارشناسان، حمام و وان های درون آن، بیش از سطل آشغال، حاوی باکتری هستند. بنابراین بهتر است حمام تان را 7 روز ای 1 دفعه تمیز و ضدعفونی کنید.

 

یخچال= ماهی 1 دفعه

دانشمندان می گویند، یخچال ها، به ویژه کشوی مربوط به سبزیجات، که می تواند تا 750 برابر باکتری در خود نگهدارد، باید ماهی 1 دفعه تمیز شوند.

 

اجاق گاز و یا مایکروویو= هر 7 روز

این متخصصان می گویند، سطح اجاق گازها و یا مایکروویو، 7 روز ای 1 دفعه باید تمیز شوند و هر دو 7 روز 1 دفعه هم به طور کامل و با جزئیات تمیز شوند. داخل مایکروویو و یا فر می توانید مخلوطی از نصف فنجان آب و نصف فنجان سرکه سفید قرار داده و آن را حرارت دهید تا بخار آن، اطراف فر یا مایکروویو را بگیرد. بدین ترتیب آنها تمیز و ضدعفونی خواهند شد.

 

ملحفه رختخواب= هر 7 روز یا دو 7 روز ای 1 دفعه

در ختم کلام هم= دانشمندان می گویند، اگر قبل از خواب، حمام نمی کنید، یا عادت دارید برهنه بخوابید، بنابراین ملحفه هایتان را 7 روز ای 1 دفعه بشویید، در غیر اینصورت دو 7 روز ای 1 دفعه مناسب است.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا