پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • نکاتی درباره رابطه جنسی عاشقانه دوران نامزدی

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  نکاتی درباره رابطه جنسی عاشقانه دوران نامزدی

  نکاتی درباره رابطه جنسی عاشقانه دوران نامزدی

  داشتن رابطه جنسی در دوران نامزدی یکی از چالش های مهم همه زوج ها است، آن ها با یکدیگر تازه آشنا شده اند، در حال کشف کردن یکدیگر هستند و از طرفی در آغاز رابطه،نیروی جنسی و جذابیت طرفین برای یکدیگر در بالاترین درجه خود قرار دارد. یکی از هدف های اصلی دوران نامزدی شناخت کامل زوجین از یکدیگر در همه موارد و به خصوص مسائل جنسی است. اما باید بدانید کــه قوانین رابطه جنسی در دوران نامزدی چیست و بتوانید روی همه چیز در این دوران کنترل داشته باشید.

  نکاتی درباره رابطه جنسی عاشقانه دوران نامزدی

  رابطه جنسی داشتن در دوران نامزدی همیشه با عدم اطمینان همراه است

   

  رابطه جنسی در دوران نامزدی
  به گزارش نیک شو، بیشتر زوج های جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، با مشکلات متعددی روبرو هستند، کــه متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گرد کــه آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و…. قابل مشاهده می باشد .

   

  برای بیشتر افراد کــه در دوران نامزدی به سر می برند، یک سوال جدی مطرح است : چقدر اجازه داریم به هم نزدیک شویم؟ در این دوران باید مثل زن و شوهرها رفتار کنیم یا مثل دوست یا غریبه؟ حد و مرز نگه داشتن در دوره نامزدی کار سختی است. از یک طرف علاقه شدید و میل به کشف کردن یکدیگر شما را به سمت هم جذب میکند و از سوی دیگر، هنوز درباره آینده مشترکتان تردید دارید و نمیدانید کــه آیا این نامزدی به زندگی زیر یک سقف ختم خواهد شد یا نه.

   

  در دوران نامزدی ، شما چه صیغه محرمیت خوانده باشید و چه عقد رسمی کرده باشید، در هر صورت یک هدف اصلی دارید. شناختن یکدیگر و فهمیدن این کــه آیا زوج خوبی در کنار هم هستید یا نه. نمیتوان انکار کرد کــه بخشی از این شناخت، در سایه علاقه و عشق ایجاد میشود. مثلا این کــه چقدر برای یکدیگر گذشت دارید، چقدر میتوانید به یکدیگر ابراز احساسات کنید و زبان احساسات تان تا چه اندازه یکی است.

  نکاتی درباره رابطه جنسی عاشقانه دوران نامزدی

  در دوران نامزدی کشش جنسی بین زوجین در حد بسیار بالایی است کــه باید تحت کنترل قرار گیرد

   

  قسمت دیگر، شناختی است کــه اساسا با نزدیک شدن به هم کسب میکنید. مثل شناخت درباره گرایش های جنسی، جذابیت های جنسی و در یک کلام تناسب جنسی کــه با طرف مقابلتان دارید. در این شرایط چه طور باید با نامزدتان رابطه داشته باشید تا مانع شناخت تان نشود؟ رابطه جنسی بی مهابا و بی پروا، میتواند روی شناخت تان تاثیر بگذارد و جایگاه هوا و هوس را در رابطه تان آنقدر پررنگ کند کــه دیگر شناخت یکدیگر و رسیدن به تفاهم فراموش شود.

   

  شما رابطه جنسی در دوران عقد را چطور می بینید؟
  اشخاص مختلف نسبت به رابطه جنسی (منظورمان هر نوع نزدیکی فیزیکی محبت آمیز است، نه ارتباط کامل جنسی) نگاه متفاوتی دارند. برای بعضی افراد، رابطه جنسی راهی برای صمیمی تر شدن است. بعضی ها رابطه جنسی را تعهد آور می دانند و برخی آن را مرحله نهایی صمیمیت می دانند. بسته به این کــه نگاه شما به یک رابطه جنسی به کدام یک از این ها نزدیک است، تمایل تان برای رابطه فرق می کند.

   

  اگر رابطه جنسی را تعهد آور بدانید (کــه هست) با برقراری رابطه جنسی به طور ناخودآگاه احساس می کنید کــه باید هر طور شده این نامزدی را ادامه دهید

  نکاتی درباره رابطه جنسی عاشقانه دوران نامزدی

  دوران نامزدی برای شناخت و کشف یکدیگر است

   

  به دلیل این کــه شما فردی را به خصوصی ترین حریم زندگیتان راه داده اید و با او لذتی را تجربه کرده اید کــه حاضر نیستید آن را با کسی دیگر تجربه کنید. بنابراین، حتی اگر اختلافاتی در دوران نامزدی مشاهده کنید، از آن چشم پوشی خواهید کرد.اگر رابطه جنسی را راهی برای صمیمی تر شدن ببینید، یعنی خود را به دست هیجانات عاشقانه ای سپرده اید کــه با این رابطه نصیبتان شده است

   

  لذتی کــه از این رابطه نصیب شما می شود، اجازه نمی دهد رنجی را کــه در سایر مواقع از طرف فرد مقابلتان دریافت می کنید، ببینید. شما با وجود اختلافاتی کــه با هم دارید یا دلخوری هایی کــه بینتان پیش می آید، یک کلید موثر دارید کــه هر قفلی را باز می کند. این کلید، رابطه جنسی است. شما در سایه این نزدیکی و این لذتی کــه در کنار هم تجربه می کنید، احساس نزدیکی روحی خواهید کرد، همه اختلافات را برای مدت کوتاهی فراموش می کنید و ممکن است تفاوت های فردی تان را (کــه اصلا به خاطر شناخت همان ها نامزد کرده اید) نادیده بگیرید.

   

  نتیجه؟! یک وقتی چشم باز میکنید و میبینید چند سال گذشته، رابطه جنسی تان به پرشوری دوران نامزدی نیست و حالا هر چه می بینید، تفاوت و فاصله و جنگ اعصاب است! آن وقت خیلی دیر شده چون شما زیر یک سقف به عنوان همسر با هم زندگی می کنید.

   

  اگر نزدیکی فیزیکی و کنجکاوی های جنسی را مرحله ای از شناخت بدانید، یعنی بخواهید از طریق نزدیک شدن به فرد مقابلتان، تناسب جنسی، گرایش های یکدیگر (مثل گرایش های نامعقول و انحرافات جنسی)، بیماری های احتمالی (مثل سردمزاجی) و… آن وقت اوضاع بهتر می شود.

   

  چون شما با چشم بازتری طرف مقابل را می سنجید. به جای آنکــه عمل جنسی داشته باشید، خیلی وقت ها گفتگوی جنسی خواهید داشت و درباره تفاهم های جنسی تان صحبت خواهید کرد. برای شناخت، می دانید کــه لازم نیست تا ته خط بروید و یک رابطه کامل جنسی را تجربه کنید. بلکــه با زیر نظر گرفتن حرف ها، حرکات و رفتارها، تب و تاب و… کدهای کافی را برای شناخت دریافت می کنید و در عین حال، مجالی هم برای ابراز محبت دارید.اگر شما رابطه جنسی را مرحله نهایی صمیمیت ببینید، کنترل خوبی بر بده بستان های عاطفی، نزدیکی های فیزیکی و تعاملات جنسی تان خواهید داشت

   

  شما میدانید کــه رابطه جنسی بی مهابا، می تواند روی شناخت تان تاثیر بگذارد و جایگاه هوا و هوس را در رابطه تان آنقدر پررنگ کند کــه دیگر شناخت یکدیگر و رسیدن به تفاهم فراموش شود. در این صورت، محبت می کنید، دست یکدیگر را می گیرید، با عبارات عاشقانه یکدیگر را خطاب می کنید، درباره کنجکاوی های جنسی تان و تمایلات خود صحبت می کنید، اما مراقب هم هستید کــه این نزدیک شدن، از حدی کــه منطق شما را تعطیل کند، پیش تر نرود.

   

  کامتان تلخ نشود
  رابطه جنسی داشتن در دوران نامزدی، خطرهای دیگری هم دارد. دوران نامزدی، به سفت و سختی دورانی کــه شما زیر یک سقف زندگی می کنید نیست. هر چیزی می تواند این نامزدی شکننده را به هم بزند. اختلافات بین خودتان، اختلافات خانوادگی، مشکلات پیش بینی نشده ای کــه یکی یا هر دو را از ازدواج منصرف می کند و…. بنابراین اگر در دوران نامزدی بی مهابا رابطه جنسی داشته باشید، ممکن است با برهم خوردن رابطه تان، رنج و تحقیر و دل شکستگی و خسارت زیادی را احساس کنید.

   

  بارداری های ناخواسته در دوران نامزدی هم اوج دردسرهایی است کــه ممکن است تجربه کنید. جدا از شرمی کــه مقابل عرف و فرهنگ جامعه و خانواده تان تجربه می کنید، باید بی برو برگرد حتی اگر با هم تفاهم کافی نداشته باشید، این رابطه را به ازدواج منتهی کنید.

   

  با همه این اوصاف، شاید بهترین و بی ضررترین راه این باشد کــه از همان اول دوران نامزدی، تکلیفتان را با خودتان و نامزدتان مشخص کنید و با اصلاح نگاهتان به این دوران، از خطرات آن دور بمانید. یادتان باشد، وقتی به یکدیگر محرم هستید یا عقد کرده اید، شرعا اجازه نزدیکی جسمی و رابطه جنسی را دارید اما اینجا مسایل دیگری به جز شرع و عرف مطرح است. شناخت یکدیگر و خوشبختی یک عمر کــه فقط در سایه هشیاری شما در دوران نامزدی به دست می آید.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •