پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • نمره تافل مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی

  مجموعه : مطالب گوناگون

  نمره تافل مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی

  نمره تافل مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی

  برای تحصیل در دانشگاه های خارجی باید حتما نمره ی تافل شما مورد قبول دانشگاه مورد نظر باشد . برای بدست آوردن مدرک تافل باید برنامه ریزی درست و دقیق برای درس خواندن داشته باشیم در اینجا مقاله ای در این خصوص تهیه شده است.با ما همراه باشید.

   

  نمره تافل (TOEFL) هم چون نمره آیلتس (IELTS) برای پذیرش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور که به زبان انگلیسی تدریس مــی کنند، الزامــی اســت. بعضا تا شما مدرک زبان آیلتس یا تافل ارائه نکنید، از بررسی اپلیکیشن شما خودداری مــی شود. حتی اگر رزومه آکادمــیک عالی و توصیه نامه فوق العاده و بیانیه هدف حرفه ای در اختیار داشته باشید.

   

  اگر قصد تحصیل در دانشگاه های آمریکا برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا داشته باشید که باید GRE-GMAT هم اضافه کنید. سالانه در ایران ده ها هزار نفر متقاضی ثبت نام در آزمون آیلتس، تافل و جی آر ایی هستند و در سال های اخیر به دلیل افزایش نرخ ارز و افزایش هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون های بین المللی و سخت شدن کسب حد نصاب، رقابت بین متقاضیان افزایش یافته اســت.

   

  توجه داشته باشید که برای اخذ ادمــیشن با بورسیه (scholarship) شما نیاز دارید که نمره آیلتس یا نمره تافل خیلی خوب ارائه کنید. نمره تافل خیلی خوب یعنی انکه نمره شما، قابل رقابت با دیگر متقاضیان تحصیل در دانشگاه و رشته مورد نظر در کشور مقصد باشد. چرا که یکی از معیارهای بررسی صلاحیت شما، نمره زبان انگلیسی اســت تا در واقع دانش زبان انگلیسی (English language proficiency) شما بررسی شود.

   

  اگر شما بتواند نمره تافل خوب ارائه کنید و رزومه مطلوبی هم داشته باشید، شرایط لازم برای اخذ ادمــیشن را دارید. اما این، به معنای احراز شرایط کافی نیست. شرط کافی، رایزنی با اساتید، ارائه بیانیه هدف خوب، مقالات ISI و در واقع متقاعدکردن اساتید دانشگاه مقصد به حمایت از پروژه و برنامه شما در طی دوره تحصیل در دانشگاه به خصوص در مقطع دکتری اســت.

  نمره تافل مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی

  برای پذیرش در دانشگاه های آسیایی چه نمره تافل نیاز اســت؟

  معمولا در اختیار داشتن نمره تافل ۸۰ تا ۸۵ از ۱۲۰ کفایت مــی کند.

   

  مدرک تافل تا چه زمانی اعتبار دارد؟

  نمره تافل کسب شده تا ۵ سال اعتبار دارد.

  نمره تافل مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی
  آخرین اطلاعات از ثبت نام و شرکت در آزمون های تافل در ایران و سایر نقاط جهان را در ETS.org دنبال کنید

  نمره تافل مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی

  دانشگاه سلطنتی اســتکهلم(KTH.SE)، پاتوق دانشجویان ایرانی دوره دکتری مهندسی در سوئد، نمره تافل ۹۰ از ۱۲۰ را درخواســت مــی کند

   

  آیا نمره تافل را شخص داوطلب مــیتواند به دانشگاه مقصد ارسال کند؟

  مطلقا خیر. شما به صورت اینترنتی از ETS درخواســت مــیکنید تا کارنامه تافل شما را به کد دانشگاه مقصد ارسال کند. این کار با پرداخت هزینه اینترنتی انجام مــی شود. اگر قصد راه اندازی اســتارت آپ دارید، این روش خیلی خوبی برای کسب درآمد اینترنتی اســت. چون سالانه هزاران دانشجوی ایرانی با این مشکل روبرو هستند.

   

  من کارت ارزی برای ارسال نمره تافل به دانشگاه ندارم. چه باید کرد؟

  از شرکت های پرداخت مجازی ایرانی که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستید اســتفاده کنید تا هزینه ارسال را متقبل شده و کارنامه تافل شما به دانشگاه مقصد ارسال شود. در مقابل، شما معادل ریالی هزینه ارزی را واریز مــی کنید.

   

  گرفتن نمره تافل آسان تر اســت یا نمره آیلتس؟

  نمره تافل به دلیل آنکه فقط اینترنتی (IBT) اســت، نیاز به تسلط شما به کار با رایانه دارد. اما آیلتس، فقط کاغذی مــی باشد. هر دو آزمون، ۴ مهارت را بررسی مــیکند.

   

  سطح نمره ناکافی یا نامناسب تافل چقدر اســت؟

  اگر نمره تافل شما پایین تر از ۷۸ شد، این به آن معنا اســت که نمره تافل شما کافی نیست. اگر آیلتس زیر شش داشتید، دوباره امتحان دهید. اگر نمره شما بالای شش باشد، برای مهاجرت هم مــیتوانید اقدام کنید. اما برای ادمــیشن مناسب نیست.

   

  سطح نمره پایین در تافل چند اســت؟

  توجه داشته باشید که حداقل نمره تافل یا آیلتسی اســت که ممکن اســت با آن بتوانید برای پذیرش بعضی از دانشگاه‌های ایالات متحده اقدام کنید برای آزمون تافل iBT نمره کل ۸۰ با نمره ۲۰ یا بالاتر در Speaking و برای آزمون IELTS نمره کل ۶ با نمره ۶ یا بالاتر در Speaking اســت.

   

  لازم به ذکر اســت که نمرات این سطح به هیچ عنوان برای دانشگاه‌های آمریکای شمالی مناسب نیست و اگر بخواهیم با خودمان صادق باشیم، باید این طور گفت که به طور کلی شانس اخذ پذیرش با چنین نمره‌ای بسیار اندک اســت. البته در مواردی نیز مشاهده شده اســت که افرادی با نمره‌های پایین تر از ۷۹ در iBT که معادل ۶٫۵ در IELTS اســت نیز به صورت مشروط پذیرش گرفته‌اند.

   

  سطح نمره تافل متوسط چند اســت؟

  نمرات این سطح را مــی‌توان نمره کل ۹۲ تا ۱۰۰ با ۲۰ یا بالاتر در Speaking برای آزمون تافل iBT دانست، که تقریبا معادل نمره کل ۶٫۵ با ۶٫۵ در Speaking برای آزمون IELTS اســت. این نمره، حداقل مورد نیاز برای بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا مــی‌باشد، اما در مورد کانادا احتمالا اندکی از دانشگاه‌ها را شامل مــی‌شود.

   

  این طور نیز مــی‌توان گفت که با این نمره بخشی از دانشگاه‌ها در ایالات متحده و شاید اکثر دانشگاه‌های کانادا را از دست مــی‌دهید. توجه داشته باشید که این سطح نمره، یک سطح متوسط اســت که گرچه مــی‌توان با آن اقدام به اپلای نمود اما از آنجا که شما رقیبانی زیادی پیش رو دارید، چنین نمره‌ای شما را از دیگران متمایز نخواهد کرد.

   

  سطح نمره موثر تافل چند اســت؟

  اگر در آزمون تافل، نمره تافل شما بیش از ۹۰ شد، نمره تافل موثر کسب کرده و مــیتوانید در فضای کاملا رقابتی ادمــیشن، برای دریافت پذیرش با بورس تحصیلی از دانشگاه مقصد شرکت کنید و شانس قبولی شما بالا خواهد بود. نمره بالای ۹۰ در تافل یعنی اینکه نمرات شما در ۴ مهارت، حداقل ۲۲ از ۳۰ شده اســت و ۷۰ درصد نمره را کسب کردید. این نمره برای پذیرش دانشگاه های اسکاندیناوی، اروپایی، سنگاپوری و آمریکای شمالی مناسب اســت. طبیعی اســت که نمرات بالاتر از ۱۱۰ برای iBT و بالاتر از ۷٫۵ برای آیلتس، شانس پذیرش را برای دانشگاه‌های خوب به مراتب افزایش مــی‌دهد.

   

  اسپیکینگ تافل و آیلتس

  نمره تافل مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی
  نمره تافل خوب با تلاش زیاد و مقاله نویسی زیاد و گوش کردن زیاد بدست مــی آید

   

  از طرف دیگر در آزمون آیلتس بخاطر اینکه با ممتحن مصاحبه رو در رو خواهید داشت، دیگر چند ثانیه پاسخ طولانی تر و کوتاه تر چندان نمــی تواند نمره اسپیکینگ آیلتس شما را تحت تاثیر قرار بدهد. در تافل به دلیل اینکه بعد از زمان های مشخص شده برای پاسخ دادن دیگر پاسخی ضبط نمــی شود، اگر حتی در یکی دو سوال ۱۵ ثانیه هم وقت کم بیاورید ممکن اســت مقدار قابل توجهی از نمره اسپیکینگ تافل را از دست بدهید.

   

  اگر نمره تافل من پایین باشد چه باید بکنم؟

  دوباره امتحان بدهید و اگر نهایتا نمره تافل مورد نظر را کسب نکردید، برای دانشگاه های تراز پایین تر اپلای کنید. اگر نمره تافل خوب نمــیتوانید کسب کنید، از مدرسان حرفه ای آمادگی آزمون تافل اســتفاده کنید.

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •