پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • این نشانه ها می گویند زندگی تان در حال تلف شدن است

  مجموعه : موفقیت و پیشرفت

  این نشانه ها می گویند زندگی تان در حال تلف شدن است

  این نشانه ها می گویند زندگی تان در حال تلف شدن است

  ما فقط یک بار به دنیا می آییم، این نکته ای است که همه ما در طول زندگی باید بارها و بارها در ذهن مرور کنیم چراکه باید درست زندگی کنیم و آن را تلف نکنیم. در کودکی دوست داشتید چه کاره شوید؟ آیا در جوانی به آن رویا دست یافته اید؟ برای افرادی که پاسخشان به سوال دوم منفی بود خواندن این ۱۳ نشانه را که زندگی را بر پایه آن ها گذرانده اند توصیه می کند. به شما هم پیشنهاد می کنم این نشانه ها را بخوانید. پس از خواندن و درک آن ها کمی خوش حال تر خواهید شد.

   

  منطقه راحتی خود را ترک نمی کنید

  زندگی در منطقه راحتی بسیار آسان است. در واقع هنگامی که به یک رستوران آشنا می روم غذای همیشگی را سفارش می دهم. نه به خاطر این که از تست کردن غذای جدید ترس داشته باشم بلکه به خاطر این که آن غذای همیشگی را دوست دارم. این مورد که ذکر کردم مرتبط به منطقه راحتی که می خواهم درباره آن بگویم نیست.

   

  موضوع بحث من ریسک هایی است که زندگی را پیشرفت می دهند. به خاطر داشته باشید که بین ریسک و ریسک محاسبه شده تفاوت وجود دارد. در همه ریسک ها امکان مرگ را دارند اما در یک ریسک محسابه شده همه جنبه ها را سبک و سنگین می کنید و سپس یک عمل برنامه ریزی شده را انجام می دهید.

   

  طوری زندگی می کنید که دوست ندارید

  موفقیت را می توان بر اساس سطح شادی آدم ها بررسی کرد. آیا شما خوشحال هستید؟ اگر نه می بایست چیزی را در زندگ یخود تغییر دهید. حتی احساس رضایت هم دال بر زندگی تمام و کمال نیست. زندگی می بایست لذت بخش باشد. پس اگر از زندگی لذت نمی برید تغییراتی ایجاد کنید که زندگی شما را به سمت بهبودی بکشاند.

   

  چنانچه شما هر کدام از این نشانه ها را دارید ناامید نشوید. در عوض تغییرات در زندگی ایجاد کنید. اولین تغییر این است که باور “من نمی توانم” را به فراموشی بسپارید. بیشتر اوقات مشکلات شما همان افکار خود شما هستند. از همین اکنون شروع کنید. افکارتان را تغییر دهید تا زندگی را تغییر داده باشید.

   

  به اندازه کافی استراحت نمی کنید

  من پزشک نیستم اما کتاب هایی خواندم که در آن ها درباره اهمیت خواب نوشته اند. می توانم در این مورد ۲۰ صفحه بنویسم. خواب برای سلامت آدم یک مسئله کاملا حیاتی است. اگر به علت مشغله زیاد نمی توانید استراحت کنید یا عادت دارید که تا نزدیک صبح بیدار بمانید می بایست تجدید نظری در عادت های خود بکنید.

   

  از بدن خود مراقبت نمی کنید

  به همان اندازه که خواب برای سلامتی اهمیت دارد، غذا و ورزش نیز همینطور است. می دانم همه این چیزهایی که ذکر می کنم شما می دانید. داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل و ورزش دادن بدن تاثیرات سلامتی بیشتری نسبت به کاهش وزن دارد زیرا بر روی نگرش های ذهنی و سلامت کلی بدن تاثیر می گذارد.بنابراین نگاهی به برنامه غذایی و سطح فعالیت هایتان بیندازید تا تغییرات کوچکی برای بهبود زندگی خود ایجاد کنید.

   

  به تلفن همراه اعتیاد دارید

  تلفن همراه ها ابزارهایی هستند که هنگام استفاده ما را مجذوب خود می کنند. صحیح است که وسیله ای سرگرم کننده است اما به این بیاندیشید که تمام وقتتان را با آن هدر می دهید، به این بیاندیشید در تمام روابطتان تاثیر منفی می گذارد زیرا آن را مرکز توجه خود قرار می دهید. مثلا با خانواده سر میز نهار نشسته اید اما مشغول نت گردی می باشید.

   

  (( شما می توانید این وقت پرارزش را با افراد دوست داشتنی در خانواده بگذرانید. یا اینکه برای آینده خودتان برنامه ریزی کنید )).

   

  پول را خرج چیزهای بی اهمیت می کنید

  تمام ما از زمان کودکی می دانیم که بین “نیاز” و “خواستن” تفاوت وجود دارد. کسانی هستند که حتی قادر به پرداخت اجاره نیستند اما ابزار تجملاتی خود را دارند. نیازهای ما در این دنیا برای زندگی بسیار معدود هستند. غذا، آب، سرپناه و عشق چند نمونه از نیازهای ما هستند. باقی چیزها اضافی هستند.

   

  (( توجه کنید و ببینید بیشتر بابت چه چیزهایی پول خرج می کنید. آیا می توانید کمی صرفه جویی کنید؟ شاید بتوانید کمی از پولتان را برای روزهای آتی پس انداز کنید )).

   

   

  برای آینده هیچ برنامه ای ندارید

  صحیح است که در لحظه حال زندگی کردن خیلی خوب است اما گاهی اوقات لازم است که به جلو نگاه کنید و بدانید کجا می خواهید بروید.اگر هدف و برنامه ای نداشته باشید مثل قایقی می مانید که بی هدف در اقیانوس شناور است و امید دارد که به جای خوبی برسد. اما شما نمی توانید این کار را انجام دهید.

   

  (( می بایست یک راهنمای مرحله به مرحله برای آنچه که می خواهید به دست آورید بسازید. درست مثل GPS می ماند می بایست یک GPS درونی داشته باشید که شما را راهنمایی کند )).

   

  وقتتان را با کسانی می گذرانید که به پیشرفت شما کمکی نمی کنند

  معاشرت با افرادی که به شما حس بهتر بودن نمی دهند کار بسیار آسانی است. اما اگر این کار را ادامه دهید راکد خواهید ماند. من آن ها را هیولاهای انرژی خوار می نامم. آن ها حرارت زندگی را از شما می گیرند و هیچ چیز مثبتی به شما نمی دهند. پس بهتر است وقت خود را با آدم هایی بگذرانید که رشدگرا هستند.

   

  همیشه با خودتان مصاحبههای منفی دارید

  مصاحبه با خود می تواند زندگی را بسازد یا نابود کند. چه بیاندیشید که می توانید یا این که نمی توانید، در هر صورت حق با شماست. اگر به خودتان بگویید آنقدر باهوش نیستید که بتوانید پیشرفت کنید و یا کار جدیدی را آغاز کنید حق با شماست. اگر به خودتان بگویید و باورتان این باشد که برای تغییر و تلاش در زندگی خسته هستید حق با شماست.

   

  باورتان هر چه که باشد همان می شوید و هر چه به خودتان بگویید به واقعیت مبدل می شود. بنابراین مراقب باشید که به خودتان چه می گویید. زیرا این افکار شما هستند که زندگی شما را می سازند.

   

  احساس کسالت و بی روحی می کنید

  آیا برای هر چیزی شور و اشتیاق دارید؟ خیلی ها را می شناسم که اشتیاقی به زندگی ندارند. می بایست چیزی در زندگی باشد که از آن لذت ببرید. بنابراین هرچیزی که به شما هیجان می دهد را کشف کنید و به آن بیشتر بپردازید.

   

  زیاد شاکی بوده اید

  آدم های زیادی را می شناسم که همیشه از زندگی ناراضی هستند و هیچ گاه نشده که آن را به زبان نیاورند. آیا شما هم یکی از آن ها هستید؟ آیا از شغلتان شکایت می کنید؟ از رئیس، حقوق، همسایه ها و حتی همسرتان؟ اگر اینطور است پس در واقع هیچ کاری انجام نمی دهید تنها انرژی منفی از خود ساطع می کنید.

   

  (( گرایش منفی هیچ چیزی را عوض نمی کند و فقط باعث می شود شما ثابت بمانید. تلاش کنید افکارتان را تغییر دهید و درمورد چیزهای تحسین برانگیز در مورد زندگی خودتان حرف بزنید نه در مورد چیزهایی که دوست ندارید )).

   

  ذهن را تغذیه نمی کنید

  اگر به عنوان یک آدم هیچ رشدی نمی کنید و چیزی یاد نمی گیرید پس کاملا راکد هستید. درست مثل یک حوضچه خاموش و بی حرکت که روی آن را کثیفی پر کرده باشد.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •