پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • نحوه تشخیص پرده بکارت غربالی +عکس

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  نحوه تشخیص پرده بکارت غربالی +عکس

  نحوه تشخیص پرده بکارت غربالی +عکس

  اگر خانم ها و آقایان بدانند که چند نوع پرده بکارت وجود دارد و اطلاعات کامل درباره شکل و پاره شدن آن داشته باشند ، شاید بتوان بسیاری ازحرف و حدیث ها را از بین برد. در ادامه این مطلب کلیتی درباره‌ی پرده‌ی بکارت،چگونگی شکل‌گیری آن، علل پارگی پرده بکارت، انواع پرده بکارت و همچنین نحوه‌ی تشخیص نوع آن گردآوری شده و ازميان انواع پرده بکارت به پرده بکارت نوع غربالی یا مشبک به صورت اختصاصی و کامل پرداخته شده اســت. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این باره کسب کنید

  نحوه تشخیص پرده بکارت غربالی +عکس

  پرده بکارت به بافت یا غشای نازکی (لایه ای از جنس پوست) مي گویند که ورودی مهبل زن را به صورت ناقص مي ‌پوشاند. پرده بکارت جزو بخش خارجی اندام جنسی زنان اســت.

   

  • Hymen، نام علمي پرده بکارت بوده و به معنای پوست یا پرده که از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان God Hymen گرفته شده اســت.

   

  به چه کسی باکره می گویند؟

  از دیدگاه های مختلف مفهوم باکرگی متفاوت است. از نظر پزشکی به دختری باکره می گویند که پرده بکارتش سالم باشد. بنابراین حتی اگر پرده بکارت او به یک علت طبیعی و بدون دخول آلت ، مانند وارد شدن یک شی در واژن به صورت تصادفی ، پاره شود ، آن شخص دیگر باکره نخواهد بود.

   

  از نظر فقهی به دختری باکره می گویند که پرده بکارت او سالم باشد. با این توضیح که وقتی اولین نزدیکی و دخول صورت گرفت دیگر دختر باکره محسوب نمی شود ، ولو پرده بکارت وی از نظر علمی سالم بماند و هیچ آسیبی نبیند.از نظر قضایی و قانونی دختری باکره است که سابقه ازدواج ثبت شده نداشته باشد.بنا بر این به محض این که اولین ازدواج وی ثبت شود ، وی دیگر دوشیزه نخواهد بود ، حتی اگر از نظر علمی و فقهی پرده بکارت وی سالم باشد. همچنین حتی اگر پرده بکارت دختری سالم نباشد و در عین حال سابقه ازدواج برای وی ثبت نشده باشد ، از نظر قانونی باکره خواهد بود.

  محل قرارگیری پرده بکارت

  بسیاری تصور مي کنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتی که اینطور نیست. پرده بکارت، در ورودی دهانه واژن قرار دارد و به سادگی قابل رویت و تشخیص اســت و در برخی نیز در عمق ( حدود یک سانتیمتر داخل تر) اســت و مشاهده آن به طور معمول امکان پذیر نیست. به همين دلیل، دخول های بسیار سطحی نیز ممکن اســت منجر به آسیب به پرده بکارت شوند.

   

  چگونگی شکل گیری پرده بکارت

  در مراحل اولیه رشد جنین مونث، هیچ دهانه ورودی به واژن وجود ندارد. لایه باریک بافتی که در این مرحله واژن را مي پوشاند، قبل از تولد به طور ناقص تقسیم مي شود، این لایه بعدها پرده بکارت را به وجود مي آورد.

   

  در هنگام تولد دختران با یک غشائ پرده ای شکل نازک بدنیا ميایند که با افزایش سن وتحولات هورمونی درحال تغییر وضخیم شدن ميشود.

   

  در صورتیکه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور کامل صورت گیرد، موجب مي شود بعضی زنان به طور مادرزاد، پرده بکارت نداشته باشند. تعداد افرادیکه به طور مادرزادی پرده بکارت ندارند، کم بوده و این نوع پرده بکارت، در معاینه، با پرده بکارت پاره شده، توسط پزشک یا ماما افتراق داده مي شود.

   

  بعضی دیگر پرده بکارت شان بدون سوراخ اســت، درحالیکه برخی دیگر پرده بکارت بسیارضخیمي دارند که ممکن اســت برای پاره کردن آن ،کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده بکارت مي نامند.

   

  پرده بکارت برای هر دختری نوع خاصی دارد و در انواع مختلف مي باشد. هر پرده از نظر ضخامت و مقدار خونریزی نیز با هم متفاوت اســت.

  انواع پرده بکارت

  انواع پرده بکارت عبارتند از :

  – پرده بکارت بسته (مسدود یا بدون منفذ)

  – پرده بکارت مثلثی

  – پرده بکارت نوع حلقوی (قابل اتساع و غیرقابل اتساع)

  – پرده بکارت نوع هلالی

  – پرده بکارت نوع تیغه ای (پل دار یا دو تکه)

  – پرده بکارت نوع غربالی (مشبک)

  – پرده بکارت نوع زبانه دار

  – پرده بکارت نوع دندانه دار

  – عدم وجود پرده بکارت به طور طبیعی

  – پرده بکارت بسیار سخت و سفت

   

  روش تشخیص نوع پرده بکارت

  برای دیدن پرده بکارت باید جلوی آینه بنشینید و پاها را کاملا باز کنید و بعد با دو انگشت شصت و انگشت اشاره لبه های فرج را کاملا باز کنید و با چراغ قوه نور به داخل بیاندازید که به سادگی قابل مشاهده اســت.

   

  پرده ی بکارت به شکلی اســت که خود شخص به تنهایی قادر به معاینه نیست و در مواردی که ناشیانه این عمل انجام گیرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد.

   

  در مواردی هم ممکن اســت به علت قرار گرفتن پرده بکارت شخص در ورودی ترین قسمت واژن، افراد بتوانند خودشان آن را ببینید، ولی تشخیص اینکه پرده بکارت چه نوعی اســت بر عهده پزشک متخصص اســت.

   

  توصیه مي شود که برای معاینه ی پرده بکارت خود به ماما و پزشک زنان مراجعه نمایید. (18 سالگی سنی اســت که دختر جوان اولین چک آپ خودش را باید پیش یک پزشک یا ماما انجام بدهد)

   

  همانطور که در قسمت بالا خواندید پرده بکارت انواع مختلفی دارد و با انواع آن به اختصار آشنا شدید. در ادامه پرده‌ی بکارت نوع غربالی را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

   

  پرده بکارت غربالی یا مشبک

  پرده غربالی که با پرده یکارک مشبک یا نیز عنوان مي‌شود، پرده ای اســت که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن دارای چندین روزنه و سوراخ سوراخ اســت. این سوراخ‌ها معمولاً ریز هستند. در این نوع پرده امکان خون ریزی پریودی وجود دارد.

  نحوه تشخیص پرده بکارت غربالی +عکسپرده بکارت غربالی (مشبک)

   

  انواع پرده بکارت از نظر جنس

  پرده بکارت از نظر “جنس” دو نوع اســت:

  • پرده بکارت ارتجاعی: که حین دخول پاره نمي‌شود، اما کش مي‌آید و معمولاً خونریزی ندارد. فردی که با پرده ارتجاعی دخول داشته، اما خونریزی ندیده اســت، باید بداند، در معاینه امکان تشخیص دخول وجود دارد. چون درست اســت که پرده پاره نشده اســت اما کش آمده و ظاهرش تغییر پیدا مي‌کند.

   

  • پرده بکارت غیر ارتجاعی: یعنی پرده‌ی بکارت قابلیت کش آمدن ندارد و با پارگی از بین مي‌رود. پرده‌های بکارت غیر ارتجاعی، حتماً خونریزی خواهند داشت.

   

  جنس پرده‌ی بکارت غربالی

  در پاسخ به سوال آیا پرده بکارت غربالی مي تواند از نوع ارتجاعی باشد باید گفت خیر. پرده بکارت غربالی (مشبک) غیر ارتجاعی اســت.

   

  علائم و تشخیص پاره شدن پرده بکارت چیست؟

  پارگی پرده بکارت مي‌تواند کاملا بدون علامت باشد. گاهی اوقات خونریزی رخ مي‌دهد که مي‌تواند از چند قطره تا خونریزی شدید باشد. گاهی درد خفیف تا شدید وجود دارد ولی در کل درد یا خونریزی معیار مناسبی برای تشخیص پارگی پرده بکارت نیست و فقط با معاینه مي‌توان در مورد آن نظر داد.

   

  در معاینه‌ای که توسط پزشک متخصص متبحر انجام مي‌شود، سائیدگی‌ها، پارگی‌ها و گاهی کبودی‌های پرده بکارت مشخص مي‌شود و گاهی بر اساس همين علائم مي‌توان قدیمي یا جدید بودن زمان دخول جنسی را هم مشخص کرد و به همين دلیل اســت که در موارد تجاوزجنسی، توصیه مي‌شود هرچه زودتر معاینه پرده بکارت صورت بگیرد تا شاید بتوان در مورد زمان اتفاق نیز نظر داد.

   

  عوامل موثر در پاره شدن پرده بکارت

  – برخی فعالیت‌ها مي‌تواند سبب آسیب و یا پارگی پرده بکارت شوند از جمله :

  – ورزش‌های سنگین

  – جابه‌جا و یا بلند کردن وزنه و وسایل سنگین

  – ضربه‌های شدید در منطقهٔ مهبل (مانند لگد خوردن)

  – داخل کردن شیء خارجی به داخل مهبل مانند انگشت

  – تصادف

  – عملهای لگنی وخیم

  – عمل جنسی که همراه با ورود آلت جنسی به مهبل باشد

   

  مطالب بیشتر:

  تشخيص سالم بودن بكارت توسط خود فرد +عکس

   

   

  5/5 - (4 امتیاز)

  نظرات این مطلب

  ناشناس در تاریخ فروردین 11, 1400 20:26
  سلام وقت بخیر لطفا کمکم کنید من چندین ماه و دفعات بسیاری خود ارضایی مالشی انجام دادم و خیلی پشیمونم بکارت هلالی داشتم ولی الان کامل از بین رفته یعنی دهانه واژن کامل مشخصه و سوراخه دوبار هم خونریزی کمی همراه‌ ترشحات بعد از ارگاسم داشتم یعنی ارگاسم شدن ب دفعات زیاد بکارت رو از بین میبره؟؟؟؟ میخاستم ببینم دکتر میتونه تشخیص بده چطوری از بین رفته یا فقط میگه رابطه داشتی لطفا کمک کنید خیلی روی زندگیم تاثیر منفی گذاشته و مدام نگرانم

  admin در تاریخ فروردین 12, 1400 10:00
  سلام دوست عزیز ، راستش پرده بکارت با مالش از بین نمیره مگر این که خیلی خشن این کار انجام بشه که خیلی احتمالش کمه ، خونریزی شما ممکنه به دلایل دیگری باشه ، اما حتما باید توسط پزشک زنان چک بشین.

  س در تاریخ فروردین 12, 1400 20:15
  سلام من میخوام با خود ادمین خصوصی صحبت کنم

  بهناز0000 در تاریخ فروردین 13, 1400 02:57
  سلامخوببن من۲۴ سالمه من خود ارضایی با فشار اب داشتم البته نمیدونستم ک چیه فقط حس خوبی بهم میداد من کلا اعتیاد پیدا کردم ب این عمل من چیزی داخل نکردن و رابطه ای هم نداشتم ول وقتی بکارتمو چک میکنم شکل هیچ کدوم از عکسها نیس مثلا ی سوراخه ک ب سمت کیلستور ی شیار داره و با زور زدن قطرش ب اندازه سر انگشت میشه نمیدونم اسیب دیده بکارتم یا ن

  admin در تاریخ فروردین 13, 1400 11:26
  سلام دوست عزیز لطفا از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید.

  admin در تاریخ فروردین 13, 1400 11:31
  سلام ، میتونید از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید برای ارتباط با ادمین.

  زیبا در تاریخ خرداد 14, 1400 12:35
  سلام من با نامزدم رابطه داشتیم ولی فقط با انگشت نه دردی احساس کردم نه خون اومد ولی انگشت تا ته داخلم بود ینی پرده من ارتجاعی؟احتمال داره بکارتم از دست داده باشم ولی نفهمم؟

  admin در تاریخ خرداد 15, 1400 00:50
  سلام ، به احتمال زیاد بکارت اگر پاره بشه با خونریزی همراه هست که شما نداشتید ، نگران نباشید.

  مبینا در تاریخ مرداد 1, 1400 02:21
  سلام اگر آب به واژن بخوره پرده بکارت پاره میشه
  لطفا راهنمایم کنید

  admin در تاریخ مرداد 3, 1400 00:31
  خیر

  ناشناس در تاریخ مرداد 5, 1400 12:34
  سلام من ازجلورابطه داشتم ولی فقط درحداینکه سرشوواردکنه یکم دردداشتم ولی چون توآب بودم درزیادی حس نکردم ولی فقط سرش بوددرحدیکم بعدازجلوآیینه نگاکردم پردم ک ازنوع حلقویه سوراخش یکم پاره شده بودیعنی پردم پاره شده؟

  admin در تاریخ مرداد 6, 1400 00:53
  با سلام ، امکان آسیب دیدن بکارت شما وجود داره.

  زهرا در تاریخ تیر 23, 1401 11:49
  سلام وقتتون بخبر من با نامزدم دفع آوا رابطه معقدی اونم ن بطور کامل فقط سر آلتش بزور فشار داد بعد چند دقیقه خون روشن رنگی دیدم و پرنیه ام زخم شده آیا اون خونی ک بعد رو واونم دیدم همون بوده یا پرده بکارتم زدا شده توروخدا جواب بدید

  admin در تاریخ تیر 23, 1401 13:01
  سلام باید به پزشک مراجعه کنید

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •