پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  مجموعه : اخبار گوناگون

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  خشونت و آدم کشی در برخی از کشورها امری بسیاری عادی است. مردم افغانستان دیگر به حملات انتحاری و کشته شدن هموطنان خود عادت کرده اند و دیگر با شنیدن نام انفجار و انتحار مو بر تنشان سیخ نمی شود. Verisk Maplecroft سازمانی است میزان خطر و ریسک را در جهان ارزیابی می کند. به تازگی این سازمان لیستی از خطرناک ترین کشورها با بالاترین نرخ خشونت را ارائه کرده است. در دسته بندی این لیست انواع عوامل منجر به خشونت از جمله قاچاق مواد مخدر، گروگان گیری، اخاذی، دزدی و غیره در نظر گرفته شده است.

   

  کشورهای ناامن رتبه بندی شده اند و به هر کدام از این کشورها از ۱۰ ( کم خطر ) تا ۰ ( پر خطر ) نمره ای داده شده. مسلم است که خطرناک ترین کشورها را در خاورمیانه، آفریقا و آمریکای لاتین می بینیم. در کشورهای خاورمیانه جنگ قدرتهای جهان باعث نا امنی و خشونت شده، در آفریقا فقر و دولت های بی رحم و آمریکای لاتین نیز به لطف ماده مخدر به کانونی از خشونت تبدیل شده است.

   

  می خواهید با این ۱۳ کشور آشنا شوید؟ پس لیستی که در ادامه می آید را ببینید:

   

  ۱۳- نیجریه: ۲٫۳۷ – بزرگترین اقتصاد آفریقا در این سال ها گام های بزرگی برداشته است، اما با شیوع گروه تروریستی بوکوحرام و شورشیانی مانند انتقام جویان دلتای نیجر خشونت و تهدید در این کشور به قوت خود باقی مانده است.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ۱۲- کلمبیا: ۲٫۳۱ – کلمبیا یکی از گذرگاه های مواد مخدر به آمریکا است. بخش قابل توجهی از کوکائین دنیا را این کشور تولید می کند. شیوع گسترده باندهای مواد مخدر این کشور را فوق العاده نا امن کرده است.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ۱۱- لیبی: ۲٫۳۰ – بعد از فروپاشی رژیم معمر قذافی در سال ۲۰۱۱، خلاء قدرت در لیبی ظهور کرد و همچنین این کشور بستری برای فعالیت های گروه تروریستی داعش شد.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ۱۰- پاکستان: ۱٫۹۸ – تنش های سیاسی و دینی پاکستان را فراگرفته و این کشور پیوسته مورد اقدامات تروریستی قرار می گیرد.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ۹- سومالی: ۱٫۷۵ – سومالی یکی از بی ثبات ترین کشورهای جهان و بر اساس برخی معیارها یک کشور شکست خورده است. یکی دیگر مواردی که در سومالی بسیار شیوع یافته دزدی دریایی است. دزدان دریایی این منطقه اقیانوس آرام را نا امن کرده اند. همچنین سومالی مرکز گروه تروریستی ملغب به الشباب نیز هست.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ۸- السالوادور: ۱٫۵۵ – این کشور در قلب آمریکای مرکز واقع شده است. السالوادور به دلیل جنگ بین باندهای تبهکار و خرید و فروش مواد مخدر تبدیل به جایی خطرناک شده است. کمتر از ربع قرن است که جنگ داخلی خونین ۱۲ ساله در این کشور به پایان رسیده.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ۷- ونزوئلا: ۱٫۴۶ – مانند کلمبیا، ونزوئلا یکی از مسیرهای ورود مواد مخدر به آمریکا است. اقتصاد این کشور به علت سقوط قیمت نفت در سال ۲۰۱۴ تقریبا سقوط کرده است، در نتیجه کمبود غذا عدم وجود امکانات اولیه مردم را تحت تاثیر خود قرار داده. تمام این موارد روی هم رفته باعث افزایش خشونت در این کشور شده.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ۶- هندوراس: ۱٫۴۴ – در سال ۲۰۱۵، نرخ قتل در هندوراس به ۶۰ در ۱۰۰٫۰۰۰ نفر رسید، که یکی از بالاترین نرخ ها در جهان است. این کشور زیر سلطه گروه های خشن خیابانی قرار دارد از جمله مارا سالواتروچا و باریو ۱۸ که از قدرتمند ترین های آنها هستند.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ۵- سوریه: این کشور بر اثر جنگ بین گروه های تروریستی و دولت بشار اسد تکه تکه شده است. سوریه به دلیل فعالیت های وحشیانه تروریست ها با بحران انسانی بزرگی مواجه است. از زمان آغاز بحران سوریه تا به حال بیش از نیم میلیون نفر در این کشور کشته شده اند. حضور داعش در کنار دیگر گروه های تروریستی اوضاع را بدتر هم کرده.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ۴- عراق: ۱٫۱۹ – بیش از ۱۰ سال از جنگ عراق می گذرد و هنوز این کشور در آتش بحران می سوزد. بزرگترین مشکل عراق در حال حاضر حضور داعش در این کشور است. کشورهایی مانند آمریکا و اسرائیل از دلایل اصلی به وجود آمدن افراطی هایی مانند داعش هستند.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ۳- مکزیک: ۱٫۱۷ – از آنجا که مکزیک قطب قاچاق مواد مخدر از جنوب آمریکا به شما آمریکا حساب می شود به شدت درگیر خشونت است. با کاهش بودجه نیروهای امنیتی، زوال در امنیت کلی این کشور دور از انتظار نیست. با کاهش امنیت سرمایه داران این کشور در خطر اخاذی، دزدی و گروگان گرفته شدن قرار می گیرند.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ۲- گواتمالا: ۰٫۷۲ – مانند السالوادور و هندوراس، گواتمالا کشوری در آمریکای مرکزی است که مملو شده از تولید کنندگان و قاچاق چیان مواد مخدر. در سال ۲۰۱۵ گزارش شد که گواتمالا هفته ای ۹۱ قتل به خود می بیند.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

  ۱- افغانستان: ۰٫۷۱ – بر اساس آمار Verisk Maplecroft افغانستان بالاترین نمره خشونت را دارد. این کشور همچنان توسط گروه تروریستی طالبان در حال ویرانی است و به تازگی داعش نیز به جمع تروریست های این منطقه پیوسته. در کنار خشونت موجود به خاطر حضور تروریست ها باید به تولید و خرید و فروش هروئین نیز اشاره کردو وجود مواد مخدر بر درگیری ها و افزایش خشونت تاثیر دارد.

  ناامن ترین و خشن ترین کشورهای جهان

   

  بدونیم

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

  *

  code

 • مطالب پربازدید
 •