دانستنی های جنسی

میل جنسی زنان بیشتر است یا مردان؟

میل جنسی زنان بیشتر است یا مردان؟

میل جنسی زنان بیشتر است یا مردان؟

یک مسئله ذهن بسیاری از مردان و زنان را درگیر می کند آن هم اندازه میل جنسی در زن و مرد است ، خیلی ها می گویند که مرد لذت و تمایل جنسی بیشتری دارد و برخی هم می گویند که میل جنسی زن خیلی بیشتر از مرد است. میل به رابطه جنسی در زنان و مردان وجود دارد، اما نوع و شدت آن ممکن است در حالت کلی متفاوت باشد.

میل جنسی زنان بیشتر است یا مردان؟

آیا میل جنسی در مردها قوی تر از زنان است؟

تحقیقات زیادی نشان داده اند که با اینکه میل جنسی آقایان بیشتر از خانم ها نیست، اما قابل مشاهده تر و صریح تر است. در واقع میل جنسی در خانم ها پیچیده است ، برای همین بیشتر به آقایان توجه می شود.

 

هفت الگوی میل جنسی در خانم ها و آقایان

لازم به توضیح است، یادتان باشد که ممکن است کسانی با این الگوها تفاوت داشته باشند.

 

مردها بیشتر به رابطه جنسی فکر می کنند

دکتر لومان گزارش می دهد که اکثریت مردهای بالغ زیر 60 سال حداقل یکبار در روز به رابطه جنسی فکر می کنند. اما فقط یک چهارم خانم ها به این میزان روزانه درمورد رابطه جنسی فکر می کنند. مردان سریع تر و آنی تحریک می شوند در حالیکه تحریک شدن زنان زمان بر و پیچیده تر است.

میل جنسی زنان بیشتر است یا مردان؟

مردها حریصانه تر دنبال رابطه جنسی هستند

در حالت کلی مردان در ابتدا ، اواسط و سال ها بعد از ازدواج ، رابطه جنسی بیشتری نسبت به همسرشان می خواهند. حتی اوقاتی که رابطه جنسی امکان پذیر نیست ، به دلیل پریود یا بارداری یا موارد دیگر اما مرد همچنان ممکن است درخواست رابطه جنسی کند. اگر فضا در اختیار نباشد مردان ممکن است دست به خودارضایی هم بزنند ، چیزی در خانم ها کمتر از مردان مشاهده می شود.

میل جنسی زنان بیشتر است یا مردان؟

عوامل اجتماعی و فرهنگی

فرهنگ می تواند تاثیر زیادی در میل جنسی خانم ها و آقایان داشته باشد ، تحقیقات نشان داده که زنانی که بیشتر به کلیسا می روند تمایل به رابطه جنسی کمتری دارند.

 

خانم ها خیلی بیشتر از آقایان در تصمیمات خود درمورد رابطه جنسی تحت تاثیر همسالان خود هستند. خانم هایی که تحصیلات بالاتری دارند، فعالیت های جنسی متنوع تری را تجربه کرده اند. اما سطح تحصیلات در آقایان تفاوتی ایجاد نمی کند. خانم ها نسبت به آقایان تناقض بیشتری در اظهار ارزشهای خود درمورد رابطه جنسی قبل از ازدواج دارند. اما چرا تمایل جنسی در خانم ها به نظر کمتر است و بیشتر تحت تاثیر قرار دارد؟ برخی می گویند این مسئله به قدرت بیشتر مردها در جامعه مربوط می شود، یا به انتظارات جنسی متفاوت تر مردها در مقایسه با خانم ها.

 

زنان درانتخاب شریک جنسی بسیار دقیق هستند چون آن ها هستند که بارداری را تحمل می کنند و بعدا باید از بچه مراقبت کنند. در مقابل مردان شریک زندگی می خواهند که بتواند رابطه دوام داری داشته باشد و از بچه ها به خوبی مراقبت کند.

 

مردان با چشم شان تحریک می شوند و خانم ها با احساسات شان ، بنابراین موقعیت مکانی و احساسی هم در تحریک شدن و میل جنسی تاثیرگذار است.

 

تفاوت ارگاسم در مردان و زنان

برای مردها به طور متوسط چها ردقیقه از زمان داخل شدن تا ارضاء طول می کشد اما این مدت برای خانم ها 10 تا 11 دقیقه است، البته اگر به ارگاسم برسند. این یک تفاوت دیگر بین زن و مرد است، یعنی چند وقت یکبار در طول رابطه جنسی ارگاسم می شوند. درمیان مردان 75% گزارش میدهند که همیشه به ارگاسم می رسند و این میزان برای خانم ها 26 درصد است.

 

 

مطالب بیشتر:

با این خوراکی ها میل جنسی تان را افزایش دهید

میل جنسی زنان و دختران بیشتر از چیزی است که مردان فکر می کنند

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا