پزشکی و بهداشتی

مکمل کراتین چیست؟ کدام کراتین بهتر است؟

مکمل کراتین Creatine چیست؟ کدام کراتین بهتر است؟

کراتین یک پروتئین سنتز شده است و مو و ناخن پستانداران از کراتین ساخته شده است. این پروتئین در بدن انسان به طور طبیعی وجود دارد و سوخت ماهیچه ها و عضلات را در بدن تامین می کند که بیشتر مصرف کنندگان این ماده ورزشکاران هستند تا قدرت عضلانی بیشتری داشته باشند.این ماده در گوشت قرمز و ماهی وجود دارد که با رساندن سوخت اضافی به عضلات، باعث مقاومت و عملکرد بهتر عضلات شده و از خستگی می کاهد. اما باید بدانید این مصرف کراتین خالی از مضرات هم نیست.

 

بعد از مصرف کراتین در بدن چه اتفاقی می افتد؟

مکمل کراتین چیست؟ کدام کراتین بهتر است؟

کراتین وقتی وارد بدن می شود باعث افزایش سنتز پروتئین و هم چنین باعث جذب آب و املاح دیگر به همراه جذب آمینو اسید ها در عضلات می شود که در نتیجه هم اتفاقی که می افتد باغث افزایش قدرت بدنی می شود و در نتیجه فرد می تواند تمرینات سخت را بهتر و با قوای بیشتری انجام دهد که این کار باعث افزایش حجم عضلات می شود.

 

کدام کراتین بهتر است؟

مکمل کراتین چیست؟ کدام کراتین بهتر است؟

باید بدانید که همه مکمل های کراتین یکی نیستند. بهترین مکمل کراتین، کراتین مونو هیدرات است که بهتر است از شکل پودری آن استفاده شود.برای جذب بهتر کراتین می توانید کراتین پودری را با آب میوه مصرف کنید زیرا آب میوه با بالا بردن انسولین بدن، باعث جذب بهتر کراتین در عضله ها می شود.

مکمل کراتین چیست؟ کدام کراتین بهتر است؟

برای این که تشخیص دهید پودر کراتینی که دارید چه کیفیتی دارد به این نکته توجه کنید که در هنگام حل کردن در آب، آیا پودر به راحتی حل می شود و یا همیشه قسمتی از آن در لیوان ته نشین می شود. اگر پودر به راحتی حل شد، کراتین شما کیفیت خوبی دارد اما اگر حل نشد و ته نشین شد به شما توصیه می کنیم که از برند دیگری استفاده کنید.

 

جالب است بدانید که کراتین تنها برای قوای جسمانی بدن مفید نیست بلکه این ماده عملکرد مغز را نیز بهبود می دهد. کسانی که در جذب کراتین از مواد غذایی مشکل دارند از مشکلات عصبی نیز رنج می برند که باید از مکمل های کراتین استفاده کنند تا پیام ها به درستی به مغز برسند.

مکمل کراتین چیست؟ کدام کراتین بهتر است؟

اگر شما فردی هستید که به سلامتی خود اهمیت زیادی می دهید و می خواهید کراتین را به صورتی طبیعی تر وارد بدن خود کنید، می توانید با اضافه کردن گوشت گاو و ماهی بیشتر به برنامه غذایی تان، این ماده را دریافت کنید.

 

 

کراتین قیمت،خرید کراتین،بهترین نوع کراتین،آیا کراتین چاق کننده است،گلوتامین،زمان مصرف کراتین،کراتین خون

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا