بهداشت زنان

موهای زائد اندام تناسلی را با چی بزنیم؟ | 7 راهکار عالی

موهای زائد اندام تناسلی را با چی بزنیم؟ | 7 راهکار عالی

موهای زائد اندام تناسلی را با چی بزنیم؟ | 7 راهکار عالی

همه ما می خواهیم کــه اندام تناسلی مان همیشه سالم و تمیز باشد تا هم از نظر بهداشتی تمیز باشیم و از نظر جنسی بهترین به نظر برسیم. امروز به شما بهترین روش های از بین بردن موهای زائد اندام تناسلی را معرفی می کنیم. تابستان کــه از راه می‌رسد، بهترین راه برای خنک شدن این اســت کــه خیلی ساده موهای ناخواســته را حذف کنید. از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی در طول تابستان می‌تواند دردسر بزرگی باشد. مو موجب عرق کردن فرد شده و احساس ناراحتی نیز با خود به همراه دارد. بنابراین، بهتر اســت از شر آن خلاص شوید. و زمانی کــه پای حذف موهای ناخواســته به میان می‌آید، روش‌های خانگی بهترین گزینه برای شما هستند.

 

اســتفاده از روش‌هایی کــه برای پوست ملایم هستند، نکته‌ای اســت کــه باید در نظر داشته باشید زیرا در این صورت شاهد واکنش روی پوست‌تان نخواهید بود. برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی ، بسیاری از افراد شیو کردن را انتخاب می‌کنند، چرا کــه در مقایسه با روش‌های دیگر فرایند سریع‌تری اســت.

موهای زائد اندام تناسلی را با چی بزنیم؟ | 7 راهکار عالی

از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی

با این حال، هنگامی‌کــه شیو می‌کنید، زمینه را برای رشد موهای زیرپوستی مهیا می‌کنید کــه اصلا حالت خوشی ندارد. بنابراین، بدون لحظه‌ای تردید آن دستگاه یا ابزار شیو را دور بیندازید و به سراغ روش‌های خانگی بروید. در این نوشتار مجموعه‌ای از راه‌های از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی را گردآوری کرده‌ایم. با ما همراه باشید!

 

قبل از آن‌کــه برخی از این روش‌های خانگی از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی را امتحان کنید، باید موهای‌تان را با تیغ بتراشید. حتی اگر برای حذف موها وکس انداختن را انتخاب کرده‌اید، آن را پیش از شروع روش‌های درمانی خانگی انجام بدهید. همچنین مهم اســت کــه یک آزمایش پچ انجام بدهید تا ببینید کــه آیا به هر یک از این درمان‌های خانگی برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی آلرژی دارید یا خیر.

 

۱. مخلوط شکر

در یک کاسه 3 قاشق غذاخوری شکر، آب یک لیمو و عسل را بریزید. تمام این مواد را با هم مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را به صورت برعکس در ناحیه‌ی تناسلی بمالید تا موهای این ناحیه ضعیف شوند. این یکی از بهترین راه‌های طبیعی یا درمان‌های خانگی برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی اســت.

موهای زائد اندام تناسلی را با چی بزنیم؟ | 7 راهکار عالی

۲. آرد نخود

تمام چیزی کــه برای انجام این روش حذف مو نیاز دارید یک فنجان آرد نخود، نمک و کمی آب اســت. تمام این مواد را با هم مخلوط کنید و ترکیب حاصل را هر روز در این ناحیه به کار ببرید تا موهای آن ضعیف شود. با این وجود، اثرگذاری این ترکیب برای حذف موها مستلزم زمان زیادی اســت، اما هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.

 

۳. ترکیب عسل و شکر

این درمان خانگی برای کسانی کــه موهای زبر و ضخیم ندارند، اثرگذار خواهد بود. دو قاشق غذاخوری عسل را با 1 قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید. سپس ترکیب به دست آمده را در منطقه‌ی تناسلی اســتعمال کنید. از یک نوار برای حذف ترکیب از روی پوست اســتفاده کنید.

 

۴. وکس آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا و عسل با هم مخلوط کنید. سپس ترکیب حاصل را گرم کنید. هنگامی‌ کــه گرم شد، آن را در ناحیه‌ی تناسلی بمالید و از یک نوار برای حذف ترکیب و مو از روی پوست اســتفاده کنید. این ترکیب یکی از بهترین روش‌های خانگی برای حذف موی ناحیه‌ی تناسلی اســت.

 

۵. عسل و لیمو

اگر مستعد جوش روی پوست ناحیه‌ی تناسلی هستید، برای جلوگیری از این مشکل، لیمو اســتفاده کنید. در یک کاسه، عسل و لیمو را با هم مخلوط کنید، ترکیب حاصل را گرم کنید و سپس آن را به عنوان موم برای پاک کردن موهای زائد اســتفاده کنید. بهترین زمان اســتفاده از این ترکیب پس از اولین تراشیدن موهای زائد اســت.

 

۶. ترکیب سیب‌زمینی و عدس

ترکیبی از سیب‌زمینی و پودر عدس آماده کنید. کمی عسل هم به مخلوط اضافه کنید و آن را گرم کنید. ترکیب سفت و غلیظی آماده خواهد شد کــه آن را به عنوان موم برای از بین بردن موهای ناحیه‌ی تناسلی اســتفاده کنید. این یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای حذف موی زائد این ناحیه اســت.

موهای زائد اندام تناسلی را با چی بزنیم؟ | 7 راهکار عالی

۷. جوی دوسر و عسل

اگر می‌خواهید فقط از مواد و روش‌های خانگی برای حذف موهای ناحیه‌ی تناسلی اســتفاده کنید، این یکی از بهترین گزینه‌ها اســت. جوی دوسر و عسل را با هم مخلوط کنید و سپس به عنوان موم خانگی برای حذف موهای ناخواســته در ناحیه‌ی تناسلی اســتفاده کنید.

 

اقدامات لازمی کــه پس از این روش‌ها باید انجام بدهید

همیشه اطمینان حاصل کنید کــه این ناحیه را پس از حذف موها با یخ ماساژ دهید. این کار کمک می‌کند تا منافذ پوست بسته شوند و هر گونه عفونت پوستی را کاهش می‌دهد.

 

شستشوی واژن

چند جور محلول شستشوی واژن وجود دارد کــه می توانید در خانه تهیه کنید. این روش‌های حفظ نظافت واژن کمک خواهد کرد کــه ناحیه‌ی تناسلی‌تان تر و تازه و دور از همه‌ی عفونت‌ها مانند STD، UTI و غیره بماند.

 

هرگز از اسکراب اســتفاده نکنید

بسیار مهم اســت کــه اسکراب را در این ناحیه‌ی حساس اســتفاده نکنید، زیرا ممکن اســت عفونت یا خارش در آن رخ بدهد چرا کــه پوست آن نرم و حساس اســت.

 

مطالب بیشتر:

چگونه موهای زائد ناحیه تناسلی را از بین ببریم؟

همه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهم

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا