جامعه شناسی,روان شناسی

مولفه ای مهم تر از ظاهر در جذاب به نظر رسیدن

مولفه ای مهم تر از ظاهر در جذاب به نظر رسیدن

مولفه ای مهم تر از ظاهر در جذاب به نظر رسیدن

مطمئنا اولین ملاکی که  افراد برای جذاب بودن به ذهنشان می آید،ظاهر است. بله ظاهر مهم است،اما نه به مهمی نحوه ابراز احساسات  که افراد را جذاب می کند. چگونه به نظر رسیدن شخصیت است که جذابیت شما را تعیین می کند. در ادامه درباره نحوه ابراز احساسات و تاثیر آن در جذابیت بحث می کنیم. وقتی حرف جـذابیت به مـیان مـی آید اولـین چیزی که به ذهنمان می رسد و قادر به کنترل آن نیستیم ظاهر آدم هاست و دومین مولفه که در درجه دوم اهمیت قرار دارد شخصیت است. اما دانشمندان عامل دیگری را که نقشی کلیدی در میزان جذابیت افراد دارد کشف نموده اند.

مولفه ای مهم تر از ظاهر در جذاب به نظر رسیدن

به گزارش نیک شو، در یکی از تحـقیقات انـجام شـده از شـرکت کـنندگان خواسته شد یک ویدئو کلیپ که در آن زنان احساسشان را به روش های متفاوتی بیان می کردند را تماشا کنند. در نتیجه مشخص شد زمانی که آقایان احساسات زنان را بهتر درک میکردند آن ها را جذاب تر می دیدند. بنابراین هر چه احساس تان را بیشتر ابراز کنید و آسان تر درک شود جذاب تر خواهید بود.

 

این پژوهش توسط سیلک آندرس پروفسور علوم اعصاب عاطفی و اجتماعی در دانشگاه لوبک آلمان انجام شده است. محققان هم از شرکت کنندگان پرسیدند که چه کسی جذاب تر است و هم میزان فعالیت مغز آن ها را بررسی و اندازه گیری کردند.زمانیکه شرکت کنندگان از احساس یکی از زنان اطمینان خاطر داشتند قسمتی از مغزشان که مسئول ارزیابی جذابیت افراد است فعالیت بیشتری داشت.

مولفه ای مهم تر از ظاهر در جذاب به نظر رسیدن

پژوهش دیگری نیز در این باره انجام شد و به نتایج مشابهی رسید. در این پژوهش به جای ویدیو کلیپ تعدادی عکس از زنان و مردانی که احساسات مختلفی را نشان می دادند به شرکت کنندگان نشان داده شد. در این عکس ها کسانی که احساس زیادی را نشان نداده بودند جذابیت کمتری داشتند.

 

تاثیرگذاری بیشتر

لبخند جادویی بر لب
هر وقت که نمیدانید چگونه باید احساس تان را ابراز کنید لبخند بزنید. لبخند صمیمیت و دوستانه بودن شما را نشان می دهد و دیگران احساس کنند می توان به شما نزدیک شد حتی اگر زیاد احساس تان را ابراز نکنید.

 

زبان رایج
تلاش کنید از زبان رایج فردی که با او صحبت می کنید استفاده کنید. بعنوان مثال اگر او معمولا عبارت “اوه خدای من” را به کار می برد شما نیز گاهی اوقات این عبارت را به کار ببرید تا آن احساس شگفتی خودتان را ابراز کرده باشید. وقتی از زبان رایج او استفاده کنید بهتر میتواند احساس شما را بفهمد.

 

حرکات دست

هیچ گاه قدرت دست ها را دست کم نگیرید. یادتان باشد که افراد معمولا هنگام بحث و گفتگو با دست هایشان این کار را انجام می دهند. به یاد داشته باشید که رهبران کاریزماتیک چگونه از دستهایشان استفاده میکنند.با دست ها خیلی چیزها را می توان ابراز کرد. عصبانیت، رنجش، عصبی شدنف شگفت زده شدن و… همیشه سعی کنید دست ها آزاد باشند تا بتوانند در هوا به رقص درآیند. مردم هر چه بهتر منظورتان را برسانید بیشتر میتوانند شما را درک کنند.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا