سلامت پوست و مو

راه های درمان موخوره بدون کوتاهی

راه های درمان موخوره بدون کوتاهی

راه های درمان موخوره بدون کوتاهی

بـه چنـد شاخه شدن یک تار مـو، مـوخوره مـی گوینـد که در آخر باعث ضعیف شدن مـو مـی شود. یکی از درمـانـهـای اصلی کوتاهی مـو مـی باشد.اما راه های دیگری هم وجود دارد که بدون کوتاهی از شر موخوره راحت بشیم. در ادامه به آن می پردازیم.

 

دلایل ایجاد موخوره چیست:

خیلی از افراد دچار موخوره می شوند ولی به این موضوع توجه نمی کنند و این واقعا برای سلامت مو بسیار مضر است و بعد ها متوجه می شوند که موها آسیب دیده است و واقعا سخت میشه جبران کرد.در ادامه با دلایل موخوره بیشتر آشنا شوید.

 

افرادی که زیادی از سشوار و اتوی مو استفاده می کنند.

شانه زدن موهای خیس

خانم هایی که از گیره و سنجاق سر به طور مداوم استفاده می کنند.

خانم ها معمولا آب بدنشان کم است و کم آبی بدن هم یکی از دلایل موخوره می باشد.

اگر زیر نور خورشید به طور مداوم قرار بگیرید

خانم هایی که از رنگ و محصولات شیمیایی به طور مداوم استفاده می کنند.

افرادی که از شامپوهای نامناسب مو استفاده می کنند.

در انتخاب برس موی خود دقت کنید.

مداوم در معرض آلودگی هوا و مواد شیمیایی قرار نگیرید

دوش آب داغ نگیرید به شدت موها را ضعیف می کند.

افرادی که به طور مداوم از ژل های مو و تافت استفاده می کنند.

راه های درمان موخوره بدون کوتاهی

پیشگیری از ایجاد موخوره

بهترین و سریع ترین راه درمان و پیشگیری کوتاه کردن مو می باشد و خانم ها و آقایون بهتر است هر ماه یا سه ماه یک بار به آرایشگاه بروند و موهای خود را نوک گیری کنند.متاسفانه بسیاری از دختر خانم ها به این موضوع توجه نمی کنند.در صورتی که با اندکی توجه می توانید موهای سالمی داشته باشید.

راه های درمان موخوره بدون کوتاهی

مـاسک مـوز را حتمـا امتحان کنـید

راه های درمان موخوره بدون کوتاهی

راه های درمان موخوره:

هر چند که دچار موخوره شده اید اما می توانید با راه کارهایی از پیشرفت موخوره جلوگیری کنید.البته بهترین راه درمان کوتاهی است و بعد از کوتاهی راه کارهای زیر را دنبال کنید تا موی سالم داشته باشید.

راه های درمان موخوره بدون کوتاهی

استفاده از روغن‌ها برای جلوگیری از موخوره

موخوره معمولا برای افرادی موهای خشکی دارند بسیار شایع است زیرا چربی های طبیعی مو از بین رفته و پوست سر خشک شده و آب کافی ندارد و باعث ایجاد موخوره می شود.شما می توانید از روغن های گیاهی مثل روغن زیتون و بادام تلخ استفاده کنید. طریقه استفاده به این صورت است که کف دست را به روغن آغشته کنید و به ریشه موی خود بمالید.

راه های درمان موخوره بدون کوتاهی

ماسک گیاهی برای موها تهیه کنید

خب طریقه استفاده به این صورت است که دو قاشق غذا خوری روغن زیتون و دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل و مقداری آووکادوی باهم مخلوط کنید تا بهصورت پوره در بیایید بهتر است کمی با بخار آب روغن ها روکمی گرم کنید.و بعد به مدت 30 دقیقه به ساقه ی موها بزنید و بعد با آب ولرمک بشورید.

 

در انتخاب شامپو دقت کنید

در انتخاب شامپو دقت کنید تا حاوی الکل نشود زیرا الکل موجود در شامپو باعث خشکی مو می شود و موخوره ایجاد می کند.سعی کنید از شامپوهایی با مواد طبیعی و گیاهی استفاده کنید.

 

سعی کنید موهایتان در فضای منزل خشک شود

سعی کنید زمانی که دوش گرفتید برای خشک کردن موها از سشوار استفاده نکنید و در ابتدا بزارید تا موها در فضای طبیعی خشک شود و بعد سرم مو استفاده کنید و بعد از سشوار برای خشک کردن استفاده کنید البته از گرمای شدید سشوار استفاده نشود.زمانی که شما از سرم مو استفاده می کنید یک مقاومتی در برابر گرما ایجاد می کند و باعث می شود که موهای شما آسیب نبیند.

 

ماسک تخم مرغی تهیه کنید

سعی کنید هر از گاهی از این ماسک استفاده کنید و واقعا معجزه می کند در موهای شما.طرز تهیه آن به این صورت است که زرده تخم مرغ را جدا کنید و با 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و حدود 30 دقیقه روی سر خود قرار دهید و بعد با شامپوی غیر الکی بشورید و بعد به حالت طبیعی خشک کنید.

راه های درمان موخوره بدون کوتاهی

بـیشتر مـواظب اتوی مـو باشید

 

موخوره را جدی بگیرید!

متاسفانه بسیاری از افراد به این موضوع توجه نمی کند و بعد ها به این موضوع پی می برند که واقعا دیگر دیر شده است و دیگر راه کاری وجود ندارد برای درمان این موضوع. پس به سلامتی خود اهمیت دهید.و هر چند ماهی موهای خود را کوتاه کنید.

 

سعی کنید از برس پلاستیکی استفاده نکیند.

 

سعی کنید از شامپوهای طبیعی استفاده کنید.

 

 

مطالب بیشتر:

روش های تقویت رشد موها بعد از اصلاح کردن

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا