پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • مهارت ذهن خوانی را با این روش ها یاد بگیرید

  مجموعه : جامعه شناسی,روان شناسی

  مهارت ذهن خوانی را با این روش ها یاد بگیرید

  خواندن ذهن افراد می تواند یک مزیت بسیار عالی در افراد باشد کــه در زندگی شخصی و کاری از آن اســتفاده می کنند و تقربا همیشه می دانند افراد دیگر در ذهنشان چه می گذرد. خب حالا باید بدانیم کــه ذهن خوانی را چگونه یاد می گیرند؟ خواندن ذهن افراد (ذهن خوانی) یک شگرد و حقه نیست بلکــه مهارتی اســت کــه بیشتر افراد موفق در آن اســتاد هستند.

  مهارت ذهن خوانی را با این روش ها یاد بگیرید

  درین مطلب  با نیک شو همراه شوید تا روشهایی برای تمرین ذهن خوانی یاد بگیریم

  اگرچه بنظر میرسد تله‌پاتی یا ارتباط ذهنی یک قدرت برتر و ماورایی اســت، اما خواندن ذهن یک نفر دیگر واقعاً یک مهارت اســت کــه می‌توان آموخت.از پیش‌خوانی نیازهای یک مشتری تا دانستن چگونگی نزدیک شدن به رئیس‌تان، می‌تواند با پرورش بینش باطنی تان از آن‌چه دیگران برای آن‌ها ارزش قائل هستند، کمک مفیدی به پیشرفت و ارتباطاتتان کنــد.

   

  لورن ماینر، مدیر پشتیبانی شرکت دسیژن تول باکس میگوید، “افراد ذهن اندیش یا ذهن‌خوان همیشه در زندگی و کار موفق‌تر هستند.” افرادی کــه دارای عملکرد بالا و درآمدهای افسانه‌ای هستند همیشه باهوش‌ترین آدم‌ها نیستند؛ بلکــه کسانی باهوش‌ترین هستند کــه با دیگران در تماس‌اند و ضریب هوش هیجانی (EQ) بالایی دارند.

   

  ماینر می‌گوید آدم‌ها دائماً علایمی از فکرشان را ارسال می‌کنند، کــه می‌توان با تمرین و ممارست به خواندن آن ها اشراف پیدا کرد. به زعم وی، “وقتی پیام‌هایی را دریافت می‌کنید در واقع می‌گویند شما در همان صحنه هستید. این‌ها سرنخ‌هایی هستند کــه به شما می‌گویند عقب بروید و تغییر مسیر بدهید. وقت تغییر گفت و گو یا تغییر رویکردتان اســت.”لورن میگوید ۵ روش وجود دارد کــه با آن‌ها می‌توان ذهن یا فکر یک نفر دیگر را خواند یا دست کم حدس‌های عالمانه زد- و روابط کاری و تجاری بهتری را ساخت.

   

  ۱.با تفاوتهای نسلی شروع کنید

  شناخت نسل یک نفر می‌تواند به شما بینشی از چگونگی افکار او بدهد. ماینر می‌گوید این همان لنزی اســت کــه آن‌ها با آن به زندگی می‌نگرند.وی می‌گوید، “تفاوت های نسلی جذاب هستند. هزاره‌ای‌ها اغلب پشت رایانه‌ها پنهان می‌شوند و ذهن‌شان را با توئیتر و بلاگ‌نوشته‌ها به رشته‌ی سخن درمی‌آورند. آن‌ها به ارتباطات رو در ور بها نمی‌دهند. از طرف دیگر نسل بعد از جنگ جهانی دوم دوست دارند شخصا با شخصی دیگر حرف بزنند.”

   

  ماینر می‌گوید شناخت نسل یک نفر به شما کمک خواهد کرد بهترین راه را برای نزدیکی به او و ایجاد یک رابطه شناسایی کنید، از نظر ماینر، “اگر ما با یک هزاره‌ای( نسل بعد از ۲۰۰۰) یک معامله را انجام دهیم می‌دانیم نیازی نداریم بلیط پرواز بخریم و برای یک میزگرد برنامه‌ریزی کنیم. چون آن‌ها یک ارائه از طریق رایانه را ترجیح می‌دهند.”

   

  ماینر هم‌چنین می‌گوید نسل‌ها درواقع چیزهای متفاوتی هستند. مثلا هزاره‌ای‌ها به دنبال نتایج سریع هستند. او می‌گوید، ” وقتی با آن‌ها حرف می‌زنیم، درباره‌ی فرایندهای سریع و اثبات شده حرف می‌زنیم. اما نسل بعد از جنگ جهانی دوم یا بومرها محافظه‌کارتر هستند. وقتی با آن‌ها حرف می‌زنیم شمرده‌تر صحبت می‌کنیم، و درباره‌ی هر چیزی مثل امنیت و ریسک حرف می‌زنیم.”

   

  ۲.کلیدهای اضطراری را بشناسید

  راه دیگر گفتن این کــه افراد به چه چیز فکر می‌کنند فکر کردن به مشکلات یا نیازهای آنان اســت، کــه متضمن پرسیدن سوالات درست اســت. ماینر می‌گوید مهم اســت کــه یک رابطه‌ی شخصی برای دانستن آن‌چه مهم می‌دانید برقرار کنید.

   

  او می‌گوید،” چه چیز احساسات آن‌ها را برمی‌انگیزد؟ مناطق امن آن‌ها کجا هستند؟ شما باید گوش‌های بزرگ و دهان کوچک داشته باشید.”” شما باید گوش‌های بزرگ و دهان کوچک داشته باشید.”ماینر معتقد اســت کــه از گفت و گوهای از پیش طراحی شده اجتناب کنید و به یک رابطه به صورت یک مباحثه وارد شوید. به نظر او، “سوالات باز بپرسید کــه به آن شخص اجازه بدهد قوت‌ها و چالش‌های‌اش را به اشتراک بگذارد.

   

  یا شما داســتان‌هایی را بازگو کنید کــه برای دیگران انجام دادید. آدم ها ۹ بار از هر ۱۰ بار موافق خواهند بود کــه آن‌ها موضوعی یکسان هستند، کــه این کمک می‌کنــد فهم بهتری از نیازهای آن‌ها داشته باشید.”

   

  ۳.شخصیت‌ها را در نظر بگبربد.

  توجه به شخصیت کمک می‌کنــد ویژگی‌های افراد را مشخص و مشاهده کنید و بر آن اساس پی ببرید کــه آدم‌ها در مقام اشخاص چه کسانی هستند و چه چیز برای آن‌ها مهم اســت.ماینر می‌گوید کــه خودش خیلی تخیل‌گرا اســت، و وقتی آدم‌ها به صورتی روشمند ایده‌های‌شان را مطرح کنند او به خوبی توجه می کنــد و تشخیص می دهد.به گفته‌ وی، “به تیمم آموختم کــه وقتی پیش من می‌آیند آماده باشند از ابتکارات و ایده‌های‌شان با اعداد پشتیبانی کنند. اگر این کار را نکنند، قطعا حواسم به آن‌ها نخواهد بود و از جلسه‌ی بعد هم خبری نیست.”

   

  بدنبال سرنخ‌هایی در شخصیت یک نفر با توجه به خصوصیات و اطناب کلام باشید. مثلا فردی کــه ترجیح می‌دهد سلطه‌جو باشد ممکن اســت دائما دست‌اش را تکان دهد. ماینر می‌گوید افرادی کــه شوخ هستند اغلب طعنه و کنایه را به سخن‌شان وارد می‌کنند. از این نشانه‌ها برای شناسایی ارزش های اخلاقی و رویکردهای آنان اســتفاده کنید.

   

  ۴.بدنبال ارتباطات غیرکلامی باشید

  رفتار غیرکلامی نیز اهمیت دارد، و ماینر توصیه می‌کنــد به نشانه‌های زبان بدن دقت کنید. اگر فردی خم شده اســت، مشغول گوش کردن اســت. اگر کسی به عقب تکیه داده اســت یا سرش برگشته اســت به آنچه شما می‌گویید توجه‌ای دارد. لحن صدا نیز می‌تواند سرنخ‌هایی به دست دهد. مثلا اگر فردی با صدایی یکنواخت پاسخ می‌دهد، مفهوم و صحبت شما را نگرفته اســت و علاقه‌ای ندارد. اگر وقتی صحبت می‌کنید به شما نگاه میکنــد و نزدیکتر می‌شود، در بیان شما چیز باارزشی را می‌بیند.

   

  ۵ .شنونده‌ی خوبی باشید.

  و در آخر ، گوش کنید یک نفر چه می‌گوید و نیز چه نمی‌گوید. با این کــه سخت اســت اما وقتی گفتگو با تلفن انجام میشود به نظر ماینر یک صدای مشتاق و حواس جمع بسیار واضح و متمایز اســت. هم‌چنین وقتی یکی بی‌توجه و خنثی اســت مشخص میشود. وی میگوید، ” لحن صدای‌شان تغییر می‌کنــد یا شما آه و ناله می‌شنوید، مهم اســت کــه یک گوش پرورش یافته داشته باشید تا بتوانید به خوبی صداهای فرعی را بشنوید.”“مهم اســت گوشی پرورش‌یافته داشته باشید تا بتوانید به خوبی صداهای فرعی را بشنوید.”

   

  ماینر میگوید هر چیز مهم یا متضمن احساس و هیجان نباید با ایمیل گفته شود. او می‌گوید به جایش تلفن را بردارید. ایمیل‌ها برای انتقال معنی واژگان افتضاح و مهیب هستند. آنها می‌توانند مانع واقعی برای درک باشند”.‌

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •