جامعه شناسی,روان شناسی

مفصل درباره پریود شدن مردان و علایم آن

مفصل درباره پریود شدن مردان و علایم آن

مفصل درباره پریود شدن مردان و علایم آن

شاید تیتر پریود شدن مردان کمی تعجب برانگیز به نظر برسد اما حقیقت دارد، مردان هم در طول ماه روزهایی را دارند که از لحاظ روانی اصلا در اوضاع مناسبی نیستند. بعضی اوقات آقایان در یک وقت مخصوص در هر ماه بدخلق می شوند که این پرسش برای ما پیش می آید که آیا آقایان هم پریود می شوند؟ در صورتی که از لحاظ رفتاری صحبت کنیم، بله. متخصصان تحقیقات زیادی در این مورد انجام داده اند تا بفهمند که چرا آقایان بعضی اوقات به گونه ای رفتار می کنند که گویی دچار سندروم پیش از قاعدگی شده اند.

 

در هنگام پریود در آقایان چه اتفاقی می افتد؟

پریود در آقایان یا سندروم تحریک پذیری آقایان موجب می شود بیشتر از پیش عصبی و بد خلق باشند. همینطور آقایان در این دوره به شدت مضطرب و افسرده هستند و دچار اعتماد به نفس خیلی پایین می شوند.

 

هنگامی که یک مرد پریود می شود چه کار کنیم؟

در صورتی که بد خلقی مردتان مشکل ساز شده با او حرف بزنید و نگرانی خود را بروز دهید و به علاوه با دکتر مشورت کنید. دکتر می تواند با ارائه بعضی راهکارها، از جمله تغییر در رژیم غذایی، توصیه هایی برای کاهش استرس، داروهای هورمونی یا دیگر درمان ها به بهبود شرایط کمک کند.

 

در صورتی که شوهر شما خیلی بد خلق شده و شما فکر می کنید در حال گذراندن دوره پریود خود است یا سندروم تحریک پذیری مردانه را می گذراند، بهتر است کمی او را به حال خود رها کنید و با وی مهربانتر باشید تا این دوره بگذرد.

 

البته آقایان سندروم قبل از قاعدگی را به شکلی که رحم و تخمک برای باروری آماده شوند، تجربه نمی کنند. ولی بعضی آقایان دچار PMS یا سندروم پیش از قاعدگی مردانه می شوند که IMS نامیده می شود.

 

IMS مخفف عبارت Irritable Male Syndrome و به معنای سندروم تحریک پذیری مردانه هست. این سندروم به خاطر افت قابل توجه تستسترون testosterone در بدن مردها هست. تستسترون هورمونی است که باعث احساس قدرت و جذابیت در آقایان می شود.

 

سندروم تحریک پذیری مردانه در هر وقتی رخ می دهد و اغلب با تغییر در سطح هورمون تستوسترون همراه است. ولی اغلب میزان تستوسترون در اول صبح در بالاترین سطح و در انتهای روز در کمترین سطح خود است.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا