پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • مفصل درباره اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار

  مجموعه : موفقیت و پیشرفت

  مفصل درباره اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار

  مفصل درباره اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار

  این روزها در زمینه بازاریابی نام اینفلوئنسرها زیاد شنیده می شود. کسانی که در اینستاگرام فعالیت های بسیار خوبی را شروع کرده اند و سود عاید خود و کسب و کارها می کنند. یک معامله سه سر سود برای خودشان،کسب و کار و مشتری ها! اینفلوئنسر مارکتینگ (یا بازاریابی تأثیر گذار) شاخه‌ای از بازاریابی اســت که بر روی اشخاص خاصی از جامعه (یا اســتایل خاصی) متمرکز ميشود. این نوع از بازاریابی اشخاصی که بر روی خریداران بالقوه تأثیر ميگذارند را تشخیص داده و به فعابیت‌های بازاریابی حول این اینفلوئنسرها جهت ميدهد

   

  هنگامیکه یک اینفلوئنسر محتوایی تولید ميکند خود را به عنوان یک خریدار بالقوه یا شخص ثالث نشان ميدهد و محصول را گواهی ميکند. اشخاص ثالث حتی در زنجیره تأمین هم وجود دارد (خرده فروشان، تولیدکنندگان و غیره) یا ميتوانند به اصطلاح اینفلوئنسرهای ارزش افزوده باشند (مانند روزنامه نگاران، فرهنگیان، تحلیلگران، مشاوران حرفه‌ای و غیره)

   

  بیشتر مباحث در موضوع تأثیر اجتماعی بر محور مقبولیت و اطمینان در محیط اجتماعی قرار دارد، همانطور که در کتاب رابرت سیالدینی آمده اســت: تأثیر گذاری یعنی علم و تمرین. در زمینه بازاریابی تأثیرگذار، تأثیر کمتر در مورد اســتدلال یا اجبار به یک دیدگاه خاص اســت و بیشتر در مورد ظهور تعامل‌های بین احزاب مختلف جامعه ميباشد. تأثیر اغلب معادل دفاع اســت اما ممکن اســت گاهی منفی باشد و به همین ترتیب به مفاهیم رقیبان و متفکران نیز مرتبط ميشود.

  مفصل درباره اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار

  اینفلوئنسر مارکتینگ به دو زیر بخش تقسیم ميشود: درآمد حاصل از اینفلوئنسر مارکتینگ و هزینه (پرداخت) در اینفلوئنسر مارکتینگ درآمد حاصل از مارکتینگ ناشی از عدم پرداخت یا روابط موجود با اینفلوئنسرها یا محتوای شخص ثالث که توسط تبلیغ اینفلوئنسر رشد اجتماعی داشته اســت ميباشد. پرداخت در کمپین‌های بازاریابی مؤثر ميتواند به صورت حمایت، تبلیغات ابتدایی یا پیام‌های رضایتمندی باشد و ميتواند در هر نقطه از محتوا ظاهر شود. بودجه‌ها به طور گسترده‌ای متفاوت هستند و معمولاً بر اساس درآمد مخاطبان اســت.

   

  برخی از بازاریابان از تبلیغات تأثیرگذار (اینفلوئنسر مارکتینگ) به منظور ایجاد اعتبار در تجارت، برخی برای ایجاد ایجاد گفتگوهای اجتماعی حول برند خود و عده‌ای دیگر برای فروش انلاین یا فروش در فروشگاه‌ها برای محصولات خود هستند. بازاریاب تأثیرگذار همچنین ميتواند به بازاریابی محصولات و خدمات متنوع بازاریابی بپردازد، که بر اعتبار کسب شده در طول زمان تأثیر ميگذارد؛ بنابراین، ارزش بازاریابی تأثیرگذار را ميتوان با روش‌های مختلف اندازه‌گیری کرد. بعضی از بازاریاب‌ها ارزش رسانه‌های تولید شده (EMV) را اندازه‌گیری ميکنند، برخی دیگر نرخ تأثیرگذاری را دنبال ميکنند، و برخی هزینه بابت اقدام (CPA) را دنبال ميکنند.

  مفصل درباره اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار

  بازاریابی تأثیرگذار ارزش خود را از ۳ منبع به دست ميآورد:

  دستاورد اجتماعی: اینفلوئنسرها ميتوانند از طریق کانال‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها به میلیون‌ها مشتری دسترسی پیدا کنند.

   

  محتوا اصلی: اینفلوئنسرها محتوای اصلی و اغلب مؤثر بازاریابی را برای مارک تولید ميکند.

   

  اعتماد مصرف‌کننده: اینفلوئنسرها روابط قوی با مخاطبان خود برقرار ميکنند که اعتماد خاصی نسبت به نظرات متفکرانه دارند.

   

  چطور ميتوان صاحبان نفوذ (INFLUENCERS) را پیدا کرد؟

  این نفوذ ممکن اســت در هر کسی وجود داشته باشد و لزوماً فرد صاحب نفوذ یکی از مشاهیر نیست. هر چند برای بازاریابی کالاها اغلب از مشاهیر اســتفاده ميشود، زیرا در نظر عموم مردم بسیار قابل احترام و به علاوه بسیار در معرض دیدند. در واقع وقتی فردی مشهور از محصولی اســتفاده ميکند، با احترامی که نزد مردم دارد، مهر تأییدی بر کیفیت آن محصول میزند.

   

  در سالهای اخیر بلاگرها، اینستاگرامرها و نویسندگان فضای مجازی نیز به دسته افراد تاثیرگذار پیوستند، چون قابل اعتمادند و از وفاداری مخاطبانشان برخوردارند. وقتی یک بلاگر محصولی را معرفی ميکند، تأثیرش از تبلیغات به شکل سنتی بسیار بیشتر اســت. شرکت ها ميتوانند با بهره‌گیری از افراد صاحب نفوذ از بدبینی و سوءظن حاصل از پیام‌های تبلیغاتی مستقیم و به قول معروف گل‌درشت مصون بمانند. برای پیدا کردن آنها کافیست چرخی در شبکه های اجتماعی بزنید اما ارتباط با آنها کار آسانی نیست.

   

  تبلیغات در اینستاگرام با شیوه INFLUENCER MARKETING

  یکی از دلایل مهم اســتقبال عموم از شبکه های اجتماعی، حضور پررنگ و جذاب همین افراد مشهور و محبوب شان در این رسانه هاســت. یک فرد صاحب نفوذ از یک شبکه اجتماعی نظیر اینستاگرام به عنوان یک تریبون و رسانه شخصی اســتفاده می کند. ایده ها، افکار، دغدغه ها و زندگی روزمره او مورد توجه عموم مردم اســت و بی واسطه با هواداران خود در ارتباط اســت.

   

  تبلیغات در اینستاگرام توسط افراد تاثیرگذار (Influencers) یک اســتراتژی هوشمندانه و یک تصمیم درست اســت اما چالش ها و سختی های خود را دارد که اگر درست اجرا نشود تاثیرات سوء آن نیز به شدت مخرب خواهد بود.

  مفصل درباره اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار

  چه کسانی از افراد تاثیرگذار اســتفاده می کنند؟

  بر اساس گزارش Word Of Mouth Marketing Association برندها به طور متوسط روزانه 3.3 میلیارد بار در آمریکا منشن می شوند. افراد در فضای مجازی درباره همه چیز صحبت می کنند، از میان وعده های غذای گرفته تا ماشین های صنعتی. هر کسب و کاری صرف نظر از صنعتی که در آن فعالیت می کند با ایجاد بحث و گفتگو درباره محصولاتش می تواند منفعت زیادی ببرد.

   

  کسب و کارهای کوچک می توانند از اســتراتژی های آنلاین کم هزینه و ارزان برای ارتباط با اینفلوئنسرها اســتفاده کنند. یک رستوران تازه تاسیس می تواند از مشتریان وفادار خود درخواســت کند تا نظرات و نقد و بررسی های خود در مورد رستوران را به صورت آنلاین منتشر کنند یا یک کمپانی طراحی فضای سبز می تواند یک وبلاگ راهنمای باغبانی راه اندازی کند. اینفلوئنسرمارکتینگ همان قدر که در سطح محلی موثر اســت می تواند در سطح بین المللی هم کارآمد باشد.

   

  کسب و کارها و کمپانی های بزرگتر از اســتراتژی های جامع تر و گسترده تر اینفلوئنسرمارکتینگ اســتفاده می کند که می تواند در پلتفرم های مختلف بسط پیدا کند. این کمپانی ها می توانند شراکت و همکاری پرهزینه با سلبریتی ها و یا برندهای دیگر داشته باشند تا موقعیت و جایگاه محصول خود را بالا ببرند. برای مثال یک شرکت تولید کننده نوشابه انرژی زا که می خواهد در میان مخاطبان جوان تر بازاریابی کند را در نظر بگیرید. آنها می توانند اسپانسر مسابقات اسنوبرد شوند

   

  و بین رقابت کنندگان نوشیدنی رایگان توزیع کنند. این روشی اســت می تواند مخاطبان جوانی را جذب کند که روی دوستان و همکلاسی هایشان نفوذ دارند. این شرکت ها باید در کنار حفظ روابط خود با اینفلوئنسرهای موجود به اینفلوئنسر مارکتینگ به عنوان راهکار و روشی مداوم و جامع نگاه کنند که همیشه باید مدنظر داشته باشند.

   

  چند نمونه از اینفلوئنسرمارکتینگ

  La Cense Beef: برای آموزش مشتریان و بالابردن سطح آگاهی آنها در مورد مزایای گوشت گاو علف خوار، این تولید کننده گوشت یک وبسایت راه اندازی کرده اســت که اطلاعاتی کلی درباره جنبش پایدار کشاورزی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. علاوه بر این از وبلاگ نویسانی که در مورد غذا می نویسند و روی خریداران متخصص گوشت تاثیرگذار هستند هم اســتفاده می کنند. با آسان کردن روند تحقیق و نوشتن درباره مزایای این برند برای وبلاگ نویسان، La Cense Beef توانسته پیام موردنظرش را درباره این برند منتشر و پخش کند.

   

  Barilla Pasta: این کمپانی بسته های «آشپزخانه آزمایشی» را که شامل پاســتا، سس، و دیگر محصولات باریلا بود و گیرندگان برای برگزاری یک مهمانی شام به آن نیاز داشتند برای آنها ارسال کرد. گیرندگان با اســتفاده از این بسته ها شام مهمانی خود را آماده و برای دوستانشان سرو کردند و عکس ها و تصاویر واقعی از این ملاقات و شام را در وبسایت منتشر کردند. این روشی بود تا به صورت ارگانیک پیام و کلام موردنظر درباره پاســتای باریلا منتشر و پخش شود. عکس هایی که در وبسایت منتشر شدند برای ساخت یک تبلیغ قابل باور که مشتریان واقعی باریلا را نشان می دهد مورد اســتفاده قرار گرفتند.

   

  General Motors: این کمپانی سازنده اتومبیل وبسایت ویژه ای راه اندازی کرد که دسترسی به آن تنها محدود به مشتریانی بود که دانش، تاریخچه و دلبستگی و وفاداری عمیقی به جنرال موتورز داشتند و به اصطلاحا ” GM Insiders” بودند. این وبسایت اخبار، آفرها و پیشنهادات ویژه و اختصاصی را منتشر می کرد. با در نظر گرفتن این سرویس ویژه برای این بخش از مشتریان احساساتی و طرفدار برند، جنرال موتورز می توانست آنها را به صحبت کردن درباره اتومبیل های این برند با دوستان و خانواده تشویق کند.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •