مهارت های زندگی

معرفی مراکز فروش گل و گیاه در تهران | بازار گل دائمی

معرفی مراکز فروش گل و گیاه در تهران | بازار گل دائمی

در هر جای تهران که باشید اگر قصد خرید گل و گیاه و لوازم مربوط به آن را دارید باید بدانید که بازارهای گل در شرق ، غرب و مرکز تهران برای مراجعین تدارک دیده شده است که کامل وبزرگ هستند و هر گلی بخواهید در آن جا پیدا می کنید. این بازارها از لحاظ قیمت هم به صرفه هستند.

 

بازار گل و گیاه امام رضا (شرق تهران – اتوبان امام رضا)

معرفی مراکز فروش گل و گیاه در تهران | بازار گل دائمی

بازار گل و گیاه امام رضا یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین بازار گل‌ها در تهران است که بیشتر فروش عمده دارند. در این بازار می‌توان انواع گل و گیاه و درختچه‌ها را خریداری کرد. مثل تمام بازار‌های گل این بازار نیز در صبح بسیار زود کار خود را آغاز کرده و تقریباً از ساعت سه و نیم الی چهار نیمی از مغازه‌ها و غرفه‌ها شروع به چیدن مغازه‌هایشان و گل‌ها می‌کنند و آماده‌ی فروش می‌شوند. اما تفاوت بزرگی که این بازار با دیگر بازار‌های گل این است که تقریباً تا ساعت ۱۱ کار به اتمام می‌رسد و بازار بسته خواهد شد.

 

در این بازار که متشکل از دو خیابان و پنج کوچه و چند پارکینگ مخصوص کارکنان می‌باشد علاوه بر گل و گیاه، خاک، بذر، درخت، کود، درختچه، انواع لوازم باغبانی و گلدان و بسیاری از لوازم تزئینی مرتبط نیز به فروش می‌رسد.

 

آدرس بازار گل و گیاه امام رضا: جاده‌ی خاوران بعد از شهرک مشیریه به نام بازار بزرگ گل و گیاه خاوران نیز مشهور است.

 

بازار گل محلاتی تهران (شرق تهران – بزرگراه محلاتی خیابان زمزم)

معرفی مراکز فروش گل و گیاه در تهران | بازار گل دائمی

بازار گل محلاتی یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین بازار گل‌های تهران می‌باشد. عمده تفاوت این بازار با بازار گل امام رضا این است که در بازار گل محلاتی علاوه بر عرضه‌یعمده‌ی گل برای گل فروشی‌های بزرگ در سراسر تهران و نیز حومه، اقلام موجود در این بازار به صورت جزئی و شاخه‌ای و تکی نیز به فروش می‌رسد.
بازار گل محلاتی نیز از ساعات ابتدایی روز قبل از طلوع خورشید حتی شروع به کار می‌کندو تا ۱۲ ظهر ادامه‌ی فعالیت می‌دهد. در این بازار انواع گل و گیاه، درختچه‌ها، کود، تجهیزات باغبانی، گل‌های شاخه بریده و انواع کاکتوس و ساکولنت‌ها به فروش می‌رسد. همچنین لوازم گل آرایی و گل‌هایمصنوعی نیز در این بازار یافت می‌شود.

 

آدرس بازار گل محلاتی تهران: بازار گل محلاتی در بزرگراه محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم، پایین‌تر از دادگاه خانواده واقع شده است.

 

بازار گل شهید فکوری (غرب و مرکز تهران – میدان آزادی)

معرفی مراکز فروش گل و گیاه در تهران | بازار گل دائمی

بازار گل شهید فکوری بازار گل و گیاه غرب تهران است. بازار گل شهید فکوری همانند همه‌ی بازار‌های گل از ابتدای سپیده دم آغاز به کار می‌کند می‌کند و تانزدیکی‌های ظهر ادامه به کار می‌دهد. بازار گل و گیاه شهید فکوری علاوه بر عرضه‌یگل‌های شاخه‌ای و دسته‌ای که در تمام بازار‌های گل عمومیت دارد نظیر گل‌هایمریم، رز، داوودی، ژربرا و …. در زمینه‌های دیگری نیز به عرضه محصولات مختلف مشغول است. از این دسته می‌توان اشاره داشت به، درخت‌ها و نهال‌های میوه، گیاهان زینتی، کاکتوس‌ها، گیاهان بیرونی، انواع بذر‌های سبزیجات، خوراکی و گل‌های آپارتمانی و بسیاری از گیاهان موجود در بازار و مرسوم در ایران. علاوه بر این‌ها می‌توان به دیگر اقلام موجود در این بازار نظیر گلدان‌های تزئینی، لوازم گل کاری و باغبانی و بسیاری از کالاهایمرتبط با گل و گیاه اشاره کرد. نکته‌ی قابل توجه بر خلاف دیگر بازار‌های گل نظیر بازار گل محلاتی و همچنین بازار گل و گیاه امام رضا این است که بازار شهید فکوری دارای پارکینگ اختصاصی برای عموم بوده و پذیرای مشتریان و بازدید کنندگان گرامی است.

 

آدرس بازار گل شهید فکوری: ابتدای جاده مخصوص کرج بعد از میدان آزادی

 

بازار گل شهید لشگری (جاده مخصوص کرج)

معرفی مراکز فروش گل و گیاه در تهران | بازار گل دائمی

این بازار گل در اردیبهشت ماه سال 97 افتتاح شد و قرار است مجموعه 1800 متری بازی و تفریحی هم در کنار آن ساخته شود. تنوع گل در این بازار خوب است و برای مشتریان غرب تهران گزینه مناسبی به شمار می رود.

 

آدرس: کیلومتر ۸ شهید لشگری (جاده مخصوص)، به سمت کرج بعد ازادگان، زیر گذر شهرک استقلال (دکتر عبیدی)، ورودی اختصاصی بازار گل و گیاه شهید لشگری

 

بازار گل و گیاه بهشت زهرا (جنوب تهران – اتوبان بهشت زهرا)

معرفی مراکز فروش گل و گیاه در تهران | بازار گل دائمی

یکی از بازار‌های فعال در زمینه گل و گیاه در تهران می‌باشد. این بازار نیز مانند همه‌یبازار‌های از ابتدای صبح شروع به کار می‌کند، اما تمایز این بازار با سایر بازار‌ها از جملهبازار گل و گیاه محلاتی و بازار گل امام رضا این است که این بازار بیشتر فعالیت می‌کند و ساعات بیشتری دایر است. البته بیشتر فروش این بازار در پنج شنبه‌ها و جمعه‌ها کهبهشت زهرا بسیار شلوغ است صورت می‌پذیرد. در این بازار انواع گل‌ها مانند گل مریم، داوودی، گلایل و نظیر این‌ها نام برد. دیگر اقلامی که در این فروشگاه به فروش می‌رسدمی‌توان به درختچه‌ها، نهال‌های کاج و … و همچنین شمشاد و دیگر گیاهان یافتمی‌شود.

 

آدرس بازار گل و گیاه بهشت زهرا: اتوبان بهشت زهرا بعد از صالح آباد

 

بازار گل و گیاه غرب تهران (شهید آبشناسان)

معرفی مراکز فروش گل و گیاه در تهران | بازار گل دائمی

بازار گل و گیاه غرب تهران بازار دیگری در غرب استان تهران علاوه بر بازار گل شهید فکوری است. بازار گل غرب تهران در ۶ سالن مجزا از هم، همه‌ی اقلام گل و گیاه اعم از گل‌های عمومی بازار نظیر ژربرا، مریم، داوودی، لیلیوم و … گیاهان بیرونی و گیاهان زینتی، درختچه و به نسای، کاکتوس و لوازم باغبانی و لوازم مرتبط با آن را اعم از خاک و کود و بذر و … را دارا می‌باشد. ساعات کار این بازار از صبح زود تا ۸ الی ۹ شب می‌باشد. این بازار دارای پارکینگ می‌باشد.

 

آدرس بازار گل و گیاه غرب تهران: بزرگراه شهید آبشناسان

 

 

مطالب بیشتر:

معرفی آدرس بهترین مراکز خرید مانتو در تهران

معرفی آدرس مرکز خرید کفش تهران خیابان فردوسی و باغ سپهسالار

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا