بارداری و زایمان

معرفی بهترین روش ها برای انجام سقط جنین در خانه

معرفی بهترین روش ها برای انجام سقط جنین در خانه

معرفی بهترین روش ها برای انجام سقط جنین در خانه

سقط جنین کاری است که بسیاری از زوج ها مجبور به انجام آن می شوند، امروز ما به شما روش های خانگی برای انجام این کار را معرفی می کنیم. بعضی وقت ها بارداری می‌تواند در بدترین زمان ممکن رخ بدهد. حتی امکان دارد در نتیجه‌ی یک سوء استفاده باشد، یا می‌تواند تهدیدکننده‌ی زندگی زن باشد. به هر دلیلی، و در مواقع زیادی به منظور یک زن پایان دادن به دوره‌ی بارداری امکان دارد یک ضرورت باشد.

 

اتخاذ تصمیم به منظور پایان دادن به بارداری نمی‌تواند سخت‌تر از خود این اتفاق باشد. در صورتی که زن یا زوج چنین قصدی داشته باشند، داشتن اطلاعات دقيق در مورد چگونگی روند و شیوه‌ی انجام آن مفید خواهد بود. در نهایت، مادر یا زوج باید به منظور کنار آمدن با عواقب این کار مشاوره بگیرند.

 

در این مقاله، ما شیوههای قابل اطمینانی را به منظور‌تان گردآوری کرده‌ایم که به کمک آن‌ها می‌توانید به طور طبیعی و در خانه جنین را سقط کنید. در صورتی که شیوههای زیر را به منظور سقط جنین در زمان مناسب و به شیوه‌ی درست انجام دهید، بدون هیچ گونه عارضه‌ای، نتایج مورد نظرتان را به شما می‌دهد. این شیوهها باید قبل از اتمام ۱۰ هفته حاملگی انجام شوند.

 

سقط جنین در نیم ساعت در خانه

تمرینات سنگین به منظور پایان دادن به بارداری ناخواسته

روزهای اولیه‌ی دوران بارداری معمولا بسیار حساس هستند و به همین دلیل وقتی که جواب آزمایش بارداری‌تان مثبت است، دکتر به شما فهرستی می‌دهد از کارهایی که باید انجام بدهید و کارهایی که نباید انجام بدهید. تمرینات سنگین عبارتند از درازنشست یا کرانچ، تمرینات متناوب با شدت بالا، پرس شانه‌ی بالای سر، ورزش‌های شدت بالا و اسکوات عمیق در میان سایر انواع اسکوات.

 

به منظور تحریک سقط جنین با استفاده از تمرینات ورزشی، روی تمرینات سنگین، از جمله دویدن روی پله‌ها به سمت بالا و بلند کردن وزنه، تمرکز کنید. هر گونه فعالیتی که باعث می‌شود روی پشت‌تان دراز بکشید، غواصی اسکوبا و یوگای داغ به صورت روزانه و به مدت دست کم دو هفته یا تا زمانی که نتیجه مطلوب حاصل شود، کمک‌کننده است.

 

فعالیت‌های فیزیکی که به سقط جنین منتهی می‌شوند

به زنان باردار توصیه می‌شود که حواس‌شان به فعالیت‌های بدنی خود، مخصوصا در دوازده‌ی هفته اول باشد. اگر چه زنان باردار در تمام دوران بارداری باید از خودشان مراقبت کنند ولی سه ماه اول خیلی مهم است. در صورتی که شما و شریک زندگی‌تان هنوز به منظور داشتن فرزند آماده نیستید و می‌خواهید با استفاده از شیوههای طبیعی جنین را سقط کنید، از ترفندهای قید شده در ادامه‌ی مطلب استفاده کنید.

 

رابطه‌ی جنسی

هر کسی به دنبال نزدیکی جنسی با شریک زندگی‌اش است، و مقاومت در برابر این میل در طول اوایل دوران حاملگی بسیار دشوار است. ولی انجام رابطه‌ی جنسی در دوران بارداری توصیه نمی‌شود. در صورتی که قصد دارید جنین را سقط کنید، انجام رابطه‌ی جنسی یک درمان طبیعی است که می‌تواند به شما کمک کند که به هدف مورد نظرتان برسید.

 

تنها کاری که باید بکنید این است که در هفته‌های اولیه‌ی دوران بارداری با همسرتان رابطه‌ی جنسی داشته باشید. ارگاسم منظم در زنان باعث به سقط جنین به صورت خود به خودی می‌شود.

 

آب داغ به منظور سقط جنین به طور طبیعی

یک حمام داغ یا گرفتن دوش با آب داغ می‌تواند دقیقا همان چیزی باید که پس از یک روز طولانی نیاز دارید. با این حال، آن‌چه اغلب مردم نمی‌دانند این است که دوش گرفتن یا حمام کردن با آب داغ می‌تواند باعث سقط جنین شود. نظریه‌ی پشت این واقعیت این است که دوش یا حمام با آب گرم باعث افزایش دمای بدن شما می‌شود.

 

وقتی که شما حامله هستید، بدن شما حدود ۳۰٪ بیش از حد معمول کار می‌کند. افزایش دمای بدن به چیزی بیش از ۱۰۲ درجه‌ی فارنهایت (یا ۳۸ درجه‌ی سانتی‌گراد) در حین بارداری خطرناک است. وقتی با آب داغ دوش می‌گیرید یا حمام می‌کنید، بدن را در حالت بحرانی قرار می‌دهید.

 

سیستم بدن تصمیم می‌گیرد بر تنظیم درجه حرارت بدن مادر تمرکز کند تا این‌که سلامت جنین را ترجیح بدهد. در صورتی که طی یک دوره‌‌ی ۲ هفته‌ای به طور مرتب با آب داغ دوش بگیرید یا حمام کنید به نتیجه‌ی مورد نظرتان دست خواهید یافت. این روش سقط جنین کاملا بدون خطر و طبیعی است.

 

پونه به منظور سقط جنین

پونه بر دو نوع است؛ پونه‌ی آمریکایی و پونه‌ی اروپایی. پونه یکی از گیاهان دارویی بسیار قدرتمند است. هر فردی که این گیاه را مصرف می‌کند باید بسیار مراقب باشد زیرا گفته می‌شود که حتی امکان دارد سبب مرگ شود. این گیاه دارویی به همان اندازه که خطرناک است، فایده‌ی زیادی هم در درمان بسیاری از بیماری‌ها دارد.

 

پونه از دهه‌ی ۱۸۰۰ به منظور درمان برونشیت، پنومونی (سینه‌پهلو)، سینوزیت و سایر مشکلات تنفسی، درد معده، گاز، اختلالات روده، مشکلات مربوط به کبد و کیسه صفرا، نقرس، زخم دهان و نیش‌های سمی استفاده شده‌است. پونه به علاوه به عنوان یک دافع حشرات روی پوست استفاده می‌شود و در حیوانات خانگی به عنوان دافع کک و ساس استفاده می‌شود.

 

پونه یک جنین‌کش خطرناک هم هست

این گیاه دارای ترکیبی است به نام پولگون که باعث انقباض رحم و خونریزی می‌شود. برگ‌های تازه یا خشک پونه هر دو می‌توانند به منظور تهیه‌ی چای جهت سقط جنین مورد استفاده قرار بگیرند. ۲۰ قطره عصاره‌ی پونه را در یک فنجان آب گرم بریزید. بیش از ۴ فنجان از این ترکیب را در روز و به مدت پنج روز یا تا زمانی که خونریزی شروع شود، مصرف کنید.

 

تحت هیچ شرایطی نباید از روغن معطر پونه به طور خوراکی استفاده کنید زیرا بسیار سمی است. هرچند بعضی از اشخاص توصیه می‌کنند که روغن معطر این گیاه را روی بدن‌تان استعمال کنید، ولی لطفا دقت کنید که اثر روغن معطر پونه برابر با مصرف ۵۰ تا ۷۵ گالن چای پونه است.

 

دوز مشخص شده به منظور مصرف این گیاه دارویی را رعایت کنید. پونه به منظور کلیه‌ها و کبد مضر است و هر کسی که مشکلات کلیه و کبد دارد، نباید از این گیاه استفاده کند.

 

دقت کنید که:

= این گیاه دارویی را داخل واژن استفاده نکنید، زیرا امکان دارد کشنده باشد.

 

= مصرف مقادیر بیش‌تر از دوز مشخص توصیه نمی‌شود، چون امکان دارد چندین عوارض جانبی داشته باشد.

 

= این گیاه دارویی به منظور زنان مبتلا به اختلالات ادراری توصیه نمی‌شود.

 

قرص آسپرین به منظور پایان دادن به بارداری ناخواسته

مصرف آسپرین به منظور سپری کردن یک بارداری سالم و بدون خطر اکیدا ممنوع است. در صورتی که می‌خواهید بارداری ناخواسته‌تان را پایان بدهد، پس استفاده از آسپرین می‌تواند یک راه‌حل به منظور شما باشد.

 

روش استفاده از آسپرین به منظور پایان دادن به بارداری ناخواسته:

قرص‌های آسپرین را حدود ۵ تا ۶ بار در روز بین ۲ تا ۸ هفته‌ی حاملگی مصرف کنید و البته آن را با مواد گرم مانند زنجبیل، دارچین، قهوه، انجیر و غیره ترکیب کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که جنین را سقط کنید. شیوههایی که در بالا ذکر شد، درمان‌های خانگی موثری به منظور سقط جنین به طور طبیعی هستند.

 

شما باید با دکتر صحبت کنید تا در مورد مقداری که به منظور شما خطری ندارد مخصوصا در مورد گیاهان دارویی مطلع شوید تا به این ترتیب از بروز هر گونه عارضه‌ای در آینده جلوگیری کنید. چرا که مصرف بیش از حد بعضی از گیاهان امکان دارد باعث به مشکلات بزرگی در آبستن شدن زنان شود.

 

روغن پامچال شب به منظور انجام سقط جنین

روغن پامچال شب یکی از پرطرفدار ترین روغن‌های موجود در جهان به منظور آروماتراپی است. این روغن اثرات آرام‌بخش و ملین ملایمی دارد که سبب آرامش بدن می‌شوند. دانه‌های پامچال شب به میزان فراوانی اسید گولی لینولنیک دارند که اسیدهای چرب امگا -۶ و مسئول تولید پروستاگلاندین هستند. پروستاگلاندین در حفظ جریان خون روان در تمام بدن، کاهش فشار خون بالا و کلسترول، از بین بردن التهاب و حفظ ایمنی بدن در سطح مطلوب مفید است.

 

روغن پامچال شب به علاوه به منظور شل کردن عضلات دهانه رحم و آماده شدن رحم به منظور خروج نوزاد در طول زایمان استفاده می‌شود. غلظت کافی روغن پامچال شب در اطراف دهانه‌ی رحم می‌تواند سبب سقط جنین شود. روغن پامچال شب کاملا بدون خطر است. دوز مورد نیاز به منظور القاء سقط جنین به صورت قطعی مشخص نیست.

 

شما می‌توانید از آن استفاده کنید تا زمانی که به نتایج مورد نظرتان برسید. روغن را در ناحیه‌ی دهانه‌ی رحم استعمال کنید، به این ترتیب که محتویات ۴ تا ۵ کپسول را روی یک تامپون خالی کنید و تامپون را به مدت یک شب داخل واژن‌تان بگذارید. در عین حال، ۲ تا ۳ قرص را با آب بخورید تا غلظت روغن پامچال شب در بدن شما افزایش یابد.

 

ماساژ

ماساژ یک عمل بسیار آرامش‌بخش و تسکین‌دهنده است که بدن شما را کاملا آرام می‌کند. ولی ماساژ شکمی در دوران بارداری می‌تواند خطرناک باشد. به این ترتیب در صورتی که باردار هستید و به دنبال شیوههای طبیعی به منظور پایان دادن به بارداری‌تان هستید، ماساژ یکی از شیوههای توصیه شده به منظور سقط جنین است که می‌توانید انتخاب کنید.

 

شیوه‌ی ماساژ دادن بدن به منظور القاء سقط جنین:

= در همان اوایل دوره‌ی بارداری هر روغنی که دوست دارید را بردارید و به طور منظم اطراف شکم خود را با آن ماساژ دهید.

 

= جهت ماساژ باید مدام رو به پایین باشد که به این ترتیب جنین آزاد شود و در نتیجه سقط رخ بدهد.

 

= با فشار مناطق اطراف استخوان لگن را ماساژ بدهید. در این مورد هم جهت ماساژ باید رو به پایین باشد.

 

دارچین به منظور سقط جنین در خانه

دارچین یکی از پرطرفدار ترین ادویه‌های جهان است. این ادویه به شیوه‌های مختلفی از جمله به منظور تهیه‌ی غذاها، دسر و شکلات، دستور‌العمل‌های زیبایی، داروها و کرم‌ها و بسیاری دیگر استفاده می‌شود. دارچین در درمان‌های آروماتراپی نیز نقش بسیار مهمی دارد. دارچین یک ادویه‌ی پیچیده است که ترکیبات زیادی دارد. این ترکیبات عبارتند از:

 

ویتامین C، ویتامین E و نیاسین، اسیدهای چرب، کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌ها، کولین، اسید پانتوتنیک و پیریدوکسین، منگنز، روی و آهن و دی‌ساکارید است. این ادویه به علاوه پتاسیم، کلسیم، منیزیم، فسفر و سدیم، سینولیلدهید، اوژنول، روغن‌های معطر، رزین، تانن و نشاسته دارد.

 

به سبب ماهیت پیچیده‌ای که این ادویه دارد، دلیل توانایی آن به منظور سقط جنین اصلاً مشخص نشده‌است. اطلاعات موجود نشان می‌دهند که مصرف دارچین در طول بارداری، عضلات رحم را منقبض می‌کند. گفته می‌شود که این انقباض‌ها باعث به سقط جنین می‌شوند.

 

روش استفاده از دارچین به منظور سقط جنین:

به منظور سقط جنین به طور موفقیت‌آمیز و با کمک دارچین، شما باید آن را نه در فرآیند پخت و پز بلکه به طور مستقیم و خام استفاده کنید.

 

= دارچین را به صورت پودر بخورید و بعد از آن کمی آب بنوشید.

 

= به علاوه می‌توانید آن را به صورت مكمل که در بازار موجود است، مصرف کنید. مصرف به صورت مکمل خطری ندارد، زیرا در مقادیر مناسبی بسته‌بندی شده است.

 

دقت کنید که:

= دارچین پس از سقط جنین نیز کمک قابل‌توجهی به فرد می‌کند، زیرا در روند درمان و رفع خونریزی بیش از حد تاثیر مثبت دارد.

 

= اصلاً در دوز خیلی بالا دارچین را مصرف نکنید زیرا امکان دارد عوارض جانبی داشته باشد.

 

دانه‌های کنجد با عسل و آب

دانه‌های کنجد سرشار از مواد مغذی هستند. آن‌ها به میزان فراوانی کلسیم، اسیدهای آمینه، پروتئین، آهن و ویتامین B، C و E دارند. مزایای دانه‌های کنجد به منظور سلامتی عبارتند از: درمان یبوست از طریق شل کردن مدفوع و دور نگه داشتن آنفولانزا و سرماخوردگی از شما.

 

یک واقعیت در مورد دانه‌های کنجد که چندان شناخته شده نیست توانایی آن‌ها به منظور سقط جنین است. دلیل دقیق این‌که چرا آن‌ها می‌توانند چنین تاثیری داشته باشند، در حال حاضر ناشناخته است.

 

روش استفاده از دانه‌های کنجد به منظور سقط جنین:

به منظور سقط جنین به شیوه‌ای طبیعی دانه‌های کنجد را می‌توان به شیوههای زیر استفاده کرد:

 

= به منظور پایان دادن به بارداری، یک مشت دانه‌ی کنجد بردارید و آن‌ها را به مدت یک شب در آب خیس بگذارید. صبح ترکیب را صاف کنید و آب آن را بخورید. این کار را هر روز به مدت یک هفته انجام دهید.

 

= راه دیگری به منظور استفاده از دانه‌های کنجد جهت سقط جنین این است که آن‌ها را سرخ کنید. وقتی که آماده شدند، آن‌ها را با مقدار مساوی از عسل مصرف کنید.

 

= شما به علاوه می‌توانید دانه‌های کنجد را در طول روز به غذاهایی که می‌خورید بیافزایید. دوز دقیقی به منظور مصرف دانه‌های کنجد وجود ندارد، ولی از آن‌جایی که مصرف آن‌ها به میزان زیاد خطری ندارد، می‌توانید تا زمان رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه این دانه‌ها را مصرف کنید.

 

 

2.5/5 - (33 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا