پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • معرفی برند فیلا FILA محبوب برای ورزشکارها

  مجموعه : دنیای مد،نکات لباس،عطر،فشن

  معرفی برند فیلا FILA محبوب برای ورزشکارها

  فیلا برند محبوب جهانی است که در زمینه اسپرت بهترین پوشاک را ارائه می کند، امروز ما به طور مفصل به این برند می پردازیم که مطمئنا برای شما نیز نام آشنا است.برند فیلا که نام تجاری محصولات هلدینگ فیلا کره جنوبی اســت از محبوب ترین و پرطرفدارترین برندهای تولید پوشاک ورزشی در جهان اســت. مدیر عامل فیلا یون سو یون (Gene Yoon) اســت و دفتر مرکزی هلدینگ فیلا در سئول کره جنوبی اســت.

   

  تاریخچه برند فیلا

  در سال 1911 برادران فیلا در شهر کوچکی در ایتالیا یک کارخانه تولید پارچه برای مردم محلی راه اندازی کردند. برادران فیلا هیچگاه فکر نمي کردند که روزی این کارخانه پارچه بافی به یکی از مشهورترین برندهای ورزشی در جهان تبدیل شود.

  معرفی برند فیلا FILA محبوب برای ورزشکارها

  برادران فیلا به دنبال تولید پارچه های با کیفیت و زیبا برای مردم محلی بودند. برادران فیلا در سال 1923 شروع به تولید لباس های با کیفیت بافتنی کردند.

   

  در ابتدا لباس های بافتنی فیلا در شهر بیه لا در ایتالیا معروف شد ولی رفته رفته محصولات آن ها در تمام کشورشان به شهرت رسید. در این سال آن ها رسما برند فیلا را به ثبت رساندند.

   

  در سال 1942 کمپانی فیلا با شرکت Fratelli Fila ادغام شد و تا 1972 موفقیت های زیادی بدست آورد به گونه ای که در این سال درآمد آن به بیش از یک ميلیارد لیر رسید و بیش از 250 کارمند داشت.

   

  در واقع موفقیت بی نظیر فیلا مدیون انریکو فراچی اســت. او که در سال 1968 به عنوان مدیرعامل فیلا انتخاب شد. به منظور رقابت با برندهای نایکی و ریبوک تولیدات فیلا را بر روی کفش و لباس های ورزشی متمرکز نمود.

   

  فراچی تا سال 1979 مدیرعامل فیلا بود. برند فیلا اولین برند ورزشی اســت که حمایت از تنیس بازان را بر عهده کرفته اســت. فیلا با حمایت از Bjorn Borg توانست به شهرت جهانی دست یابد. بورگ با پوشیدن لباس های فیلا توانست 11 عنوان قهرمانی بدست آورد.

   

  در دهه 1970 و 1980 فیلا حمایت بسیاری از تنیسورهای موفق جهان را بر عهده داشت. اما با آن وجود هنوز هم محبوبیت برندهای نایکی و ریبوک سایه سنگینی بر روی موفقیت های فیلا بود.

   

  برند فیلا حامي تنیسورهای مشهوری چون jennifer capriati، Monica Seles، Bjorn Borg،Boris Becker بوده اســت.

  معرفی برند فیلا FILA محبوب برای ورزشکارها

  در دهه 1980، 80 درصد از سهام فیلا توسط یک شرکت تولید پارچه ایتالیایی خریداری شد. فیلا دهه 80 را با موفقیت طی کرد ولی در پایان این دهه به دلیل یک سری از اشتباهات اقتصادی و مدیریتی دچار بحران شد.

   

  شرکت SNIA BPD برای فرار از این بحران مجددا انریکو فراچی را به عنوان مدیر عامل فیلا انتخاب نمود. فراچی توانست تا پایان دهه 80 فیلا را از بحران خارج کند.

   

  همچنین در سال 1994 ستاره لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا ( لیگ NBA آمریکا) گرانت هیل (Grant Hill) با کفش های فیلا در جام جهانی بسکتبال 94 شرکت کرد. او در این مسابقات به عنوان بهترین بازیکن تازه کار انتخاب شد.

   

  با این موفقیت هیل اســتقبال مردم از کفش های بسکتبال فیلا افزایش یافت. این شهرت باعث شد تا تولید کفش های فیلا افزایش یابد و عرضه کفش های این برند از 14 درصد از فروش سالانه در سال 1990 به 60 درصد در سال 1995 رسید.

   

  حمایت فیلا از آلبرتو تومبا (Alberto Tomba) اسکی باز تیم ملی ایتالیا در دهه 90 آغاز رقابت جدی فیلا با نایکی و ریبوک بود. شهرت فیلا نه به دلیل تولید کفش های ورزشی، بلکه به دلیل اســتفاده از رنگ و هنر در لباس های ورزشی تنیسورهاســت که لباس های آن ها را از یکنواختی خارج کرده اســت.

   

  در دهه 90 فیلا شروع به تولید لباس های ورزشی برای سایر رشته های ورزشی مثل فوتبال و همچنین بیس بال نمود. در انتهای دهه 90 دوباره مشکلات مالی فیلا شدت گرفت و عمده دلیل آن عدم موفقیت فیلا در بازارهای آمریکا بود.

   

  در ژانویه 2007 تمام سهام شرکت فیلا توسط فیلا کره جنوبی خریداری شد و حق تولید تمام محصولات فیلا به این شرکت واگذار گردید.

   

  همانطور که در ابتدا بیان شد برند فیلا بیشترین شهرت خود را از حمایت تنیسورهای مشهور جهان به دست آورده اســت و البته شهرت آن به دلیل تولید کفش های باکیفیت اســت.

   

  همکاری مانکن ایرانی و برند فیلا

  معرفی برند فیلا FILA محبوب برای ورزشکارها

  حميد فدایی مانکن مشهور در سال 2016 همکاری با هلدینگ فیلا را آغاز نمود. او به عنوان مدل در تبلیغات فیلا حضور داشته اســت.

   

  مدیر عامل فیلا

   

  در حال حاظر مدیریت هلدینگ فیلا بر عهده یون سو یون (Gene Yoon) اســت. از سال 2007 دفتر مرکزی این هلدینگ در سئول واقع شده اســت. یون در سال 1991 به عنوان مدیر عامل فیلا کره جنوبی انتخاب شد. او در ابتدا مالک 10 درصد از سهام فیلا کره جنوبی بود.

  معرفی برند فیلا FILA محبوب برای ورزشکارها

  آقای یون در سال 2007 تمام سهام هلدینگ فیلا را خریداری کردند و برند ایتالیایی فیلا به برندی کره ای تبدیل شد. یون سو یون کتابی با عنوان The Reason Why I Get نوشته اســت که آمار فروش آن نشان از موفقیت و محبوبیت این کتاب دارد. او از مردان موفق کره جنوبی اســت.

   

  برند فیلا که در ابتدا در ایتالیا تاسیس شد. با حمایت از تنیسورهای معروف و تولید کفش های ورزشی با کیفیت و زیبا به شهرت جهانی رسید. این برند که همواره رقیب اصلی برندهای نایکی و ریبوک بوده اســت. با افزایش بحران های اقتصادی در سال 2007 به فیلا کره جنوبی واگذار شد و دفتر مرکزی آن اکنون در سئول واقع شده اســت.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •