پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • معرفی برترین رسانه های تصویری جهان

  مجموعه : اخبار گوناگون

  معرفی برترین رسانه های تصویری جهان

  معرفی برترین رسانه های تصویری جهان

  رسانه های تصویری با کیفیت زیادی در جهان وجود دارد که انتخاب از میان آن ها دشوار است اما با در نظر گرفتن ملاک هایی ما بهترین آن ها را برای شما انتخاب کرده ایم.اگر از شما بپرسند یک رسانه بزرگ خارجی را نام ببرید چه خواهید گفت؟ اغلب تان بی بی سی را مثال می زنید. بعضی های تان یاد خبرگزاری رویترز می افتید و برخی دیگر یادی از نیویورک تایمز می کنید.

   

  این البته روایت خوشبینانه ماجراست. بدبختی آنجاست که برخی در پاسخ به این سوال، از «من و تو» یا GEM حرف بزنند ولی نه! بیایید جدی باشیم.می خواهیم از غول های رسانه ای جهان حرف بزنیم. از شرکت هایی که قرار بود درآمدشان در فهرست درآمدهای کشورهای جهان قرار گیرد، آنها بیش از 120 کشور جهان پول در آورده بودند.

   

  از تلویزیون ها و روزنامه هایی که به معنای واقعی کلمه قدرت اقناعی دارند و هر کدام می توانند به اندازه یک واحد دانشگاهی درس کسب و کار و تجارت را به ما بدهند. فهرست 7 بنگاه رسانه ای جهان روبروی شماست. از لیست سال 2015 فوربس استخراج شده است. آن لیست البته 10 شرکت را نام برده ولی ما سه شرکت که بیشتر زیر ساخت رسانه ای را آماده می کردند و مثلا ماهواره اجاره می دادند و در محتوا دخالتی نداشتند را حذف کردیم. حاصل این فهرست هفت تایی است.مدو نکته در این فهرست جالب است. یکی اینکه جز برخی از اسامی، باقی نام ها برای مان آشنا نیست .

   

  گویا ما خیلی از جریان اصلی کسب و کار رسانه ای جهان دور افتادیم و بیشتر در وادی رسانه هایی هستیم که با خبرهای شان در زندگی ما اثرگذار هستند. نکته دوم اما مدلی است که امروز در کشور ما هم پرطرفدار است. مدل گره زدن فروش اینترنت با تولید محتوا از طریق ایجاد رسانه های اینترنتی؛ کاری که در ایران خدمات دهندگان اینترنتی دارند با تاسیس تلویزیون های درخواستی یا همان VOD انجام می دهند.

   

  نکات دیگری هم البته هست، مثل نقش شهر نیویورک به عنوان شهر موسس اغلب این شرکت ها یا قدمت برخی از آنها که به حدود 90 سال پیش باز می گردد. با این حال جای غصه هم وجود دارد که بعضی از این شرکت ها حدود 10 سال از صداوسیمای بعد از انقلاب و حدود 30 سال از رادیو و تلویزیون در ایران جوان ترند ولی کیلومترها جلوتر از رسانه های سمعی و بصری ما قرار دارند.

   

  لیست برترین رسانه های بزرگ و برتر جهان:

  1. کامکست

  معرفی برترین رسانه های تصویری جهانشرکت کامکست (COMCAST) بزرگ ترین شرکت رسانه ای جهان از لحاظ درآمد است. این شرکت حدود 53 سال پیش و به طور دقیق در 7 تیر 1342 در می سی سی پی آمریکا توسط سه شریک تاسیس شده است. بیشترین میزان سهام این شرکت هنوز هم در دست یکی از این شرکا یعنی خانواده روبرتز است. مهم ترین شبکه رسانه ای که در حال حاضر در مالکیت این شرکت است،شبکه NBC است. درآمد شرکت در سال 2015 بالغ بر 74 میلیارد دلار، سود خالص معادل 8.16 میلیارد دلار و مجموع اموال این شرکت 166 میلیارد دلار بوده است. در دسامبر سال 2016، 153 هزار نفر برای این شرکت کار می کردند.

   

  2. والت دیزنی

  معرفی برترین رسانه های تصویری جهانشرکت والت دیزنی که معمولا با عنوان دیزنی شناخته می شود در این فهرست در جایگاه دوم قرار گرفته است. این شرکت در 23 مهر ماه 1302 در کالیفرنیای آمریکا تاسیس شده است. موسس آن برادران دیزنی بودند. درآمد این شرکت در سال 2015 بالغ بر 52.4 میلیارد دلار بوده و سود خالص آن معادل 8.3 میلیارد دلار بوده و جمع اموال آن 88 میلیارد دلار است. در سال 2014، 180 هزار نفر برای این شرکت کار می کردند.

   

  3. فاکس قرن بیست و یکم

  معرفی برترین رسانه های تصویری جهانموسسه فاکس قرن بیست و یکم در جایگاه سوم قرار دارد. این موسسه یکی از دو شرکتی است که بعد از انحلال شرکت نیوز کورپوریشن به دلیل رسوایی مجله این نشریه در سال 2013 تاسیس شد. (توضیح این رسوایی مربوط به شنود تلفن برخی از افراد من جمله قربانیان متروی لندن توسط نشریه نیوز آو د ورلد بوده است) نیوز کورپوریشن خود در سال 1979 یعنی 1357 تاسیس شده بود و مالک آن رابروت مرداک بود. ردآمد این شرکت 29 میلیارد دلار، سود خالص آن 8.3 میلیارد دلار و جمع اموالش 50 میلیارد دلار بوده است. تعداد کارمندانش هم 20 هزار و 500 نفر است. فاکس نیوز و نشنال جئوگرافیک دو رسانه مهمی هستند که فاکس در اختیار دارد.

   

  4. تایم وارنر

  معرفی برترین رسانه های تصویری جهانتایم وارنر، چهارمین شرکت بزرگ رسانه ای جهان است. این شرکت رد 10 ژانویه 1990 یعنی 26 سال پیش تاسیس شده است. شبکه HBO و CNN مهم ترین اموال آن هستند. درآمد این شبکه 28 میلیارد دلار، سود خالص آن 4 میلیارد دلار و مجموع اموالش 64 میلیارد دلار بوده است. 25 هزار نفر هم برای آن کار می کردند.

   

  5. سی بی اس

  معرفی برترین رسانه های تصویری جهانسی بی اس در رده بندی فوربس، رده هشتم را دارد ولی ما به شرحی که گفتیم آن را در رده پنجم قرار می دهیم. این کمپانی در 18 سپتامبر 1927 یعنی 26 شهریور 1306 تاسیس شده است. این شرکت 13 میلیارد دلار درآمد دارد و سود خالص آن 1.4 میلیارد دلار است.

   

  6. ویاکام

  معرفی برترین رسانه های تصویری جهانویاکام شرکت دیگری است که در این فهرست قرار دارد. مالک این شرکت در واقع میلیاردری به نام سامنر دراستوم است. این شرکت در 3 می 1971 یعنی 13 اردیبهشت 1351 در نیویورک تاسیس شده است. شبکه ام تی وی مشهورترین دارایی رسانه ای ویاکام است. درآمد این شبکه در سال 2013 معادل 14 میلیارد دلار و جمع اموال آن 34 میلیارد دلار بوده است.

   

  7. اسکای برودکستینگ

  معرفی برترین رسانه های تصویری جهانو بالاخره یک شرکت غیر آمریکایی. اسکای بزرگ ترین و پیشروترین بنگاه رسانه ای در اروپا است. این بنگاه رسانه ای 30 هزار کارمند در سال 2015 داشته است. این شرکت 2 نوامبر 1990 توسط رابرت مرداک تاسیس شده است. درآمد آن 10 میلیارد پوند و سود خالص آن 2 میلیارد دلار بوده است. نکته جالب توجه که بهانه نگارش این مطلب هم بود این است که رابرت مرداک تاکنون حدود 40 درصد از این شرکت را در دسته داشته اما اخیرا تلاش خود برای خرید 60 درصد دیگ راین اسکای را نیز آغاز کرده است.

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

  *

  code

 • مطالب پربازدید
 •