بهداشت زنان

معرفی انواع نوار بهداشتی خوب و ضد حساسیت

معرفی انواع نوار بهداشتی خوب و ضد حساسیت

معرفی انواع نوار بهداشتی خوب و ضد حساسیت

بهداشت اندام های جنسی یکی از ضروریاتی است که هر کسی باید آن را رعایت کند، و این موضوع برای خانم ها به خصوص در دوران قاعدگی از اهمیت بیشتری برخوردار است. نوار های بهداشتی و انواع آن برای جلوگیری از پخش و نفوذ عفونت ها و خونی که از بدن زن خارج می شود مورد استفاده قرار می گیرد. البته استفاده از نوارهای بهداشتی جهت بهداشتی نگه داشتن دستگاه تناسلی و جلوگیری از عفونت نیز الزامیست. در گذشته نوارهای بهداشتی مانند امروز وجود نداشت و معمولا از پارچه ها و یا پنبه استفاده می کردند اما امروزه نوارهای بهداشتی طوری طراحی شده اند که راحت ترین و بهترین شرایط ممکن را با استفاده از الیاف استریل با مواد جاذب که مایعات را جذب می کند و شکلی سبک و کم حجم، فراهم می آورند.

 

انواع لوازم بهداشتی جهت استفاده در دوران عادت ماهیانه:

1. نوار بهداشتی یکبار مصرف:

معرفی انواع نوار بهداشتی خوب و ضد حساسیت

این مدل از نوار بهداشتی ها رایج ترین چیزیست که بیشتر افراد از آن استفاده می کنند و در انواع بلند، مسافرتی ( نازک) و مخصوص شب وجود دارند. این نوع پد ها ممکن است برای بعضی افراد موجب حساسیت های پوستی شوند که در این صورت بهتر است از نوع پنبه ای آن استفاده کنند و یا انواع آن را امتحان کنند تا نوعی که برای شان مناسب است را پیدا کنند.

 

2. پدهای چند بار مصرف ( قابل شستشو ):

معرفی انواع نوار بهداشتی خوب و ضد حساسیتاگر شما یکی از طرفداران محیط زیست هستید پس حتما طرفدار استفاده از این نوع پدهای بهداشتی نیز خواهید شد زیرا به راحتی از تولید این زباله جلوگیری می کند. جالب است بدانید که این نوع پد ها را شما می توانید در خانه برای خود بسازید، کافیست در اینترنت جستجو کنید تا طرز ساخت آن را ببینید. نگران نباشید، ساخته دست شما نیز مانند دیگر نوار های بهداشتی عمل خواهد کرد و به راحتی با شستشو تمیز می شوند و جای نگرانی برای شما نمی گذارند. اگر پوست حساسی دارید که واکنش بدی به نوار های بهداشتی دیگر دارد، می توانید با استفاده از پارچه هایی که سازگاری بیشتری با پوست تان دارند نوار بهداشتی خود را بسازید. علاوه بر همه این ها، شما با این کار در هزینه های خود هم صرفه جویی کرده اید.

 

3. فنجان قاعدگی:

معرفی انواع نوار بهداشتی خوب و ضد حساسیت

این محصول نیز مانند پدهای قبلی که قابل شستشو بودند، دوست دار محیط زیست هستند. شکل فنجان قاعدگی مانند یک قیف است که در زمان قاعدگی در داخل واژن قرار می گیرد و به این صورت خون هایی که قرار است از بدن خارج شود در این قیف جمع می شود و و پس از آن شما می توانید آن را خارج کرده، شستشو دهید و دوباره آن را در واژن بگذارید. جنس فنجان قاعدگی معمولا سیلیکون است و شاید احساس کنید که استفاده از آن سخت است اما سختی استفاده از آن فقط در چند بار اول است. زمانی استانداردی که برای خالی کردن فنجان قاعدگی تعیین شده حدود هر 10 ساعت یک بار است.

 

4. نوار بهداشتی تینکس:

معرفی انواع نوار بهداشتی خوب و ضد حساسیت

نوار بهداشتی تینکس در واقع شورتی است که شما از آن به عنوان نوار بهداشتی استفاده می کنید که خود دارای پد است و مواد جاذب نیز دارد. این شرت ها نیز استفاده از نوار بهداشتی های دیگر را کاهش می دهند. اگر میخواهید از این شورت ها در روز هایی که خون ریزی زیادی دارید استفاده کنید به شما پیشنهاد می دهیم که هم زمان از یک فنجان قاعدگی هم استفاده کنید.

 

5. نوار های بهداشتی معمولی: این نوار بهداشتی را روزانه استفاده کنید.

 

6. نوار بهداشتی بالدار: این نوع نوار بهداشتی در دو طرف خود چسب هایی دارد که به لباس زیر متصل می شود و باعث راحتی بیشتری می شود.

 

7. نوار بهداشتی مشبک ( شبانه ): تفاوت این نوع نوار بهداشتی با انواع دیگر این است که قدرت جذب بالاتری دارند و به همین دلیل برای شب بسیار مناسب هستند.

 

8. نوار بهداشتی روزانه: این نوع را معمولا در روزهای پایانی قاعدگی که خون ریزی کم است استفاده می کنند.

 

9. نوار بهداشتی پنبه ای و مصنوعی: این نوار بهداشتی به دلیل ایجاد نکردن حساسیت های پوستی، برای خانم ها با پوست حساس بهتر است.

 

10. نوار بهداشتی معطر: استفاده از این نوع نوار های بهداشتی می تواند ریسک باشد زیرا در معطر کردن آن ها گاهی از مواد طبیعی استفاده می شود و گاهی هم نه.

 

11. نوار بهداشتی های کوچک: این نوار بهداشتی ها را بهتر است برای روز های آخر دوران قاعدگی و به عنوان پد لکه بینی استفاده کنید.

 

مدت زمان پریود: مدت زمان پریودی برای هر فردی با فرد دیگر متفاوت است اما زمان متوسط و معمول آن یک هفته است که البته میزان خون ریزی هم متفاوت است.

 

مدت زمان تعویض نوار بهداشتی: زمان استاندارد برای تعویض نوار بهداشتی 4 ساعت است. یعنی شما بدون در نظر گرفتن میزان خون ریزی، حداقل هر چهار ساعت یک بار باید نوار بهداشتی خود را تعویض کنید تا دچار مشکل های عفونی،بیماری، بوی بد و خارش و سوزش در آن ناحیه نشوید.
در زمان تعویض بهتر است قبل از گذاشتن پد جدید، خوب بشویید و پس از خشک کردن، از پد جدید استفاده کنید.

 

زمان مناسب تعویض نوار بهداشتی | انواع نوار بهداشتی

خانم های به دلیل حساسیت بالایی که باید در بهداشت اندام تناسلی خود رعایت کنند، بهتر است از میان انواع نوار بهداشتی، چیزی متناسب با میزان خون ریزی خودشان استفاده کنند. زمان استاندارد برای تعویض نوار بهداشتی هر 4 ساعت یک بار است که مرتب باید انجام شود. در ادامه با ما همراه باشید با انتخاب مناسب ترین نوار بهداشتی:

 

زمان پریود شما چقدر است؟ مدت زمان پریود برای هر فردی با فرد دیگر متفاوت است اما زمان متوسط و معمول آن یک هفته است که البته میزان خون ریزی هم متفاوت است.

 

انواع نوار بهداشتی:

نوار بهداشتی بال دار و ساده

نوار بهداشتی مشبک ( شبانه )

نوار بهداشتی معمولی روزانه

نوار بهداشتی پنبه ای و مصنوعی ( برای پوست های حساس )

نوار بهداشتی معطر

نوار بهداشتی کوچک ( مخصوص لکه بینی در روز های آخر دوران قاعدگی )

 

مدت زمان تعویض نوار بهداشتی:

زمان استاندارد برای تعویض نوار بهداشتی 4 ساعت است. یعنی شما بدون در نظر گرفتن میزان خون ریزی، حداقل هر چهار ساعت یک بار باید نوار بهداشتی خود را تعویض کنید تا دچار مشکل های عفونی،بیماری، بوی بد و خارش و سوزش در آن ناحیه نشوید.

معرفی انواع نوار بهداشتی خوب و ضد حساسیت

تامپون پریودی:

تامپون ها از تیوپ هایی از نخ ساخته شده اند. طرز کار این تامپون ها به این صورت اس که معمولا فرد با یک هدایتگر پلاستیکی آن را داخل واژن قرار می دهد و خون به تامپون جذب می شود و سپس آن را به وسیله نخی که در زیرش دارد می توان از واژن خارج کرد. البته لازم به توضیح است که بعضی از تامپون ها هدایتگر پلاستیکی را ندارند و باید با انگشت وارد واژن شوند.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا