فال و طالع بینی

معرفی انواع رایج ترین فال و طالع بینی ها در سراسر جهان

معرفی انواع رایج ترین فال و طالع بینی ها در سراسر جهان

معرفی انواع رایج ترین فال و طالع بینی ها در سراسر جهان

علم ماوراء الطبیعه یا ماورای دنیا،،، شکی در اون نیست که واقعی هست. می دونید، آدم وقتی به دنیا و ساز کارش نگاه می کنه، وقتی عمیق به همه چیز فکر می کنه می فهمه که همه چیز اینجا نیست، میبینه اینجا هم یک جایی هست مثل فضای مجازی، کم عمر و بی ثبات… من خودم هر روز غروب می ایستم و به این دنیا و آدماش نگاه می کنم و می بینم هیچ چیز اینجا موندنی نیست، زمان جدا سریع می گذره و آدم ها چقدر تند تند میان به این دنیا و از اون درب هم هر روز از این دنیا هم میرن.

 

ایمان دارم به اینکه سرنوشت همه ی ما آدم های دنیا در کتاب محفوظ خدا و فرشتگان پاک و بی مانندش نوشته شده، اما این به این معنی نیست که ما از خودمون اختیار نداریم! نه! ما اختیار داریم و هر دقیقه که تصمیمی می گیریم، و کاری می کنیم آینده هم عوض میشه، تنها چیزی که تغییر نمی کنه زمان مرگ ماست. در این بین هم ممکنه شما بخواید در مورد یک موضوع اطلاعاتی رو به صورت ماورایی به دست بیاورید و یا اینکه بدونید در آینده نتیجه اون چی میشه.

معرفی انواع رایج ترین فال و طالع بینی ها در سراسر جهان

در جهان روشهای مختلفی برای فال گرفتن موجود هست و ما قصد داریم تو این پست برخی از اونها رو به صورت مختصر معرفی کنیم. البته این رو به یاد داشته باشید که آینده ما در دستان خود ماست، آینده ما اقتضایی هست که با اعمالی که انجام میدیم، چه نیک و چه بد، در سرنوشت و آینده ما رقم می خوره و جوابش بر میگرده، فال بینی فقط یک راهنمایی هست برای اینکه بدونیم که چه کاری باید بکنیم.

 

سرنوشت خوانی با الفبای رون rune

الفبای باستانی آلمان و اسکاندیناویا از رون ها تشکیل می شده و بعدها در امور جادویی مختلف و فال گیری مورد استفاده قرار گرفته. معمولا اونها روی سنگ حک میشن و بیشتر توسط افرادی قابل فهم هستن که با اساطیر آلمان آشنایی داشته باشن. مفاهیمی که از این فال به دست میاد معمولا گنگ هستن و هر کسی توانایی تفسیر اونها رو نداره.

 

فال چای و قهوه

فال قهوه رو همه باهاش آشنایی دارید. در مورد فال چای میان از چای هایی که برگ بزرگ دارن استفاده می کنن (مثل ارل گری و نه انواع هندی که کوچک هستن). وقتی چای تموم میشه و نوشیده میشه اون رو سه دور می چرخونن تا باقی مانده چای به الگوی خاصی در بیاد. سپس میان و به صورت شهودی شکل به دست اومده رو تفسیر می کنن.

 

مثلا اگر شکل چمدان اومد یعنی سفر و … که اینها علامتهای هستن که بین همه همون معنی رو میدن. ممکنه خودتون بر اساس شناختی از خودتون دارید معانی دیگه برای اون در بیارید که با روحیاتتون بیشتر سازگاره.

 

فال گرفتن با استخوان حیوانات

این نوع یکی از قدیمی ترین و معروف ترین انواع فال هست و به طرق مختلفی گرفته میشه. برای مثال شمن ها میومدن استخوان حیوان رو تو آتش مینداختن و بر اساس ترکهایی که برمیداشت الگوهایی رو مطابق با جوابشون پیدا میکردن. یا برخی میومدن روی استخوانهای کوچک نمادهایی رو رسم میکردن و سپس استخوانها رو پرت میکردن و بر اساس الگویی که به دست میومد فال می گرفتن.

 

فال گرفتن بر اساس اعداد

یکی از روشهای رایج فال گرفتن استفاده از اعداد هست که در فرهنگهای مختلف به صورت گوناگونی دیده میشه. برای مثال در اسلام به صورت جفر هست. علاوه بر اون هر عدد دارای معنای روحانی خاصی در برخی از سبکهای فال گرفتن هست و بر طبق عددی که به دست میاد معنای مربوطه استخراج میشه.

 

فال تاروت

استفاده از کارت های تاروت در کشورهای غربی بسیار رایج هست و برخی اون رو روشی برای آینده بینی می دونن ولی اون هم مثل خیلی از فالهای دیگه بیشتر برای راهنمایی و مشورت دادن و پیش بینی جزئی نتیجه بر اساس نیروهایی که در کار هستن می باشد. کارت های تاروت ۷۸ عدد هست و ۲۲ تای اونها کارت اصلی و ۵۶ تای اونها کارت فرعی هستند. البته انواع آسان تر اونها هم دیده میشه و به کارتهای کمتری نیاز داره.

 

یی چینگ

منشا فال یی چینگ از کشور چین هست. این فال هم مثل تاروت برای مشورت گرفتن و اینکه آیا نتیجه فلان کار خوب میشه یا نه مورد استفاده قرار میگیره. یی چینگ از معدود فالهایی هست که توسط مشاهیر بزرگی چون کنفسیوس و یونگ تمجدید شده.

 

فال گرفتن با پاندول

اگر می خواهید سوالهایی رو از ضمیر ناخودآگاهتون بپرسید که جوابش با بله و خیر مشخص میشه در این صورت فال گرفتن با پاندول به شما پیشنهاد میشه. برای ساخت پاندول می تونید از یک تکه تخ و سنگ و یا هر چیز دیگه ای استفاده کنید. سپس انتهای نخ رو در دست تون بگیرید و سنگ از انتها آویزان باشه.

 

با خودتون قرار بذارید که مثلا اگر سنگ به سمت عقربه های ساعت چرخید یعنی بله و برعکسش یعنی خیر. سپس سوالاتتون رو از ضمیر ناخودآگاهتون بپرسید تا از طریق این روش بهتون جواب بده.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا