سلامت پوست و مو

معجزه سرکه سیب برای لطافت پوست و مو

معجزه سرکه سیب برای لطافت پوست و مو

سرکه سیب برای پوست و مو بسیار مفید است، امروز طرز استفاده از سرکه سیب برای درخشان تر و لطافت پوست و مو را داریم. سرکـه سیب طبیعتا خاصیت ضدقارچ، ضدباکتری و ضد التهابی دارد. همچنین دارای آلفا هیـدروکسی اسیـد و استیک اسیـد مي باشد. به همين دلیل با ایجاد تعادل در سطح پی اچ، پوست را لایه برداری مي کند. حال این پست را بخوانیـد تا ۱۰ شیوه استفاده از سرکـه را بیاموزیـد.

 

پاک کننده لوازم آرایش

معجزه سرکه سیب برای لطافت پوست و مو

درست است کـه مي توانیـد برس های آرایشی کثیف را با آب و صابون بشوییـد اما برای ضدعفونی کردن آن ها از محلول سرکـه و آب استفاده کنیـد.

 

جلوگیـری از آفتاب سوختگی

با استفاده از لیفی کـه در داخل محلول { یک فنجان سرکـه و ۴ فنجان آب } کرده ایـد از تاول جلوگیـری کنیـد. این ترکیب به دلیل خاصیت ضدالتهابی پوست را از تورم، قرمزی و سوختگی ها محافظت مي کند.

 

ماسک سم زدای سرکـه

معجزه سرکه سیب برای لطافت پوست و مو

برای تهیه این ماسک ۱ قاشق چایخوری سرکـه سیب و ۱ قاشق چایخوری خاک بنتونیت را در هم مخلوط کنیـد. سرکـه پوست را لایه برداری کرده و PH را تنظیم مي کند. خاک بنتونیت نیز ناخالصی ها را از منافذ پوست مي گیـرد.

 

سرکـه بوی پا را مي گیـرد

معجزه سرکه سیب برای لطافت پوست و مو

سرکـه سیب نوعی ضدقارچ است به از بین بردن بوی بد پاها کمک خواهدکرد. یک فنجان سرکـه را با چهار فنجان آب مخلوط کنیـد. پس از اینکـه ۵ دقیقه پاها را داخل آن قرار دادیـد دیگر بوی بد نخواهند داد.

 

درمان خارش پوست

معجزه سرکه سیب برای لطافت پوست و مو

1 فنجان سرکـه سیب را داخل وان حمام بریزیـد تا خاصیت ضدالتهابی آن خارش پوست را کـه به دلیل اگزما و پسوریازیس ایجاد شده اند بهبود بخشد.

 

موهای درخشان

معجزه سرکه سیب برای لطافت پوست و مو

سرکـه سیب همچنین مي تواند به عنوان یک پاک کننده برای تميز کردن هر محصولی کـه برای موهایتان استفاده مي کنیـد باشد. ۵ قطره سرکـه سیب با آب سرد مخلوط کرده و پس از اینکـه موها را کاملا شستیـد روی موها و کف سر بریزیـد. همچنین مي توانیـد برای درخشندگی موها بگذاریـد سرکـه روی آن بماند.

 

پوست را از سر تا پا صاف و نرم کنیـد

اسیـد سرکـه، منافذ پوست را تنگ کرده و خشکی پوست را از بین مي برد. پس سرکـه فقط برای صورت مفیـد نیست. چند قطره روی بدن یا داخل کرم دست بریزیـد تا تمام قسمت های پوست بدنتان را روشن کند.

 

سرکـه خاصیت پاک کننده دارد و منافذ پوست را منقبض مي کند

معجزه سرکه سیب برای لطافت پوست و مو

سرکـه سطح PH را متعادل مي سازد و برای پوست های چرب نقش انقباضی دارد. ترکیب نصف سرکـه و نصف آب را قبل از مرطوب کننده روزانه به عنوان شاداب کننده پوست استفاده کنیـد. سرکـه سیب همچنین به دلیل داشتن آلفا هیـدروکسی اسیـدها پوست را لایه برداری مي کند.

 

از بین بردن شوره سر

معجزه سرکه سیب برای لطافت پوست و مو

سرکـه سیب خاصیت ضد قارچ دارد بنابراین مي تواند شوره های سر را برطرف کند. خودتان شامپوی پاک کننده سر را با ترکیب آب و سرکـه در داخل یک آب پاش بسازیـد.

 

و در آخر هم درمان التهابات ناشی از استفاده تیغ

در ابتدا پد پنبه ای را آغشته به سرکـه کنیـد و روی پوست ملتهب بمالیـد تا شدعفونی شود. خاصیت ضد التهابی سرکـه سرخی قسمت های ملتهب را مي گیـرد و پی اچ اسیـدی نیز موهای داخل پوست مانده را از بین مي برد.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا