دکوراسیون و چیدمان

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

رنگ لاکچری رزگلد این روزها حسابی پرطرفدار شده ، از رنگ گوشی گرفته تا لباس و مدل مو و دکوراسیون منزل همه مي خواهند رنگ رزگلد را به کار ببرند. امروز به شما خواهیم گفت که چطور مي توانید به زیبایی هرچه تمام تر رنگ رزگلد را در دکوراسیون استفاده کنید.

 

انتخاب رنگ هایی برای وسایل فلزی بسیار فراتر از رنگ های متداولی مانند نقره ای است. مسی، طلایی و رنگ گرم برنجی که با هم ترکیب مي شوند، رنگی مي سازند که انتخاب را سخت تر مي کند. رزگلد همه چیز اطراف ما را، از طلا و جواهر گرفته تا گوشی های تلفن همراه، دربرگرفته است و مي تواند دکوراسیون منزل نیز را متحول کند. دکوراسیون رزگلد درخشندگی ملایم و لطیفی به اطراف مي بخشد و چشم و روح را هم خسته نمي کند.

 

اما رنگ رزگلد مي تواند اندکی ترسناک هم باشد. طیف صورتی رنگ آن مي تواند رنگی ناشناس و غیر متداول در مصنوعات فلزی باشد، که اندکی هماهنگی و سازگاری با سایر اجزای مبلمان را تحت تأثیر قرار داده و آنها را از هماهنگی خارج مي کند. واضح است که برای بسیاری از مردم این رنگ طیف رنگی مورد علاقه برای وسایل خانه نیست، اما هنگامي که این رنگ را با رنگ مناسبی کنار هم ست کنید، این رنگ گرم طبیعی مي تواند انتخاب های زیادی برای دکوراسیون منزل در اختیارتان قرار دهد.

 

مکمل رزگلد در دکوراسیون : صورتی روشن

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

با برنده آشکار این جفت سازی آغاز مي کنیم، صورتی. وقتی به هماهنگی رنگی با رزگلد مي رسیم، ترکیب رزگلد و صورتی عقدشان در آسمان ها بسته شده است. از همه اینها که بگذریم بهتر است رزگلد را رز صورتی بناميم. هنگامي که صورتی متالیک را به دکوراسیون اتاقی با رنگ های صورتی غیر متالیک اضافه مي کنیم، درآميخته شدن دو رنگ و بازی رنگی که با هم مي سازند، منجر به تولید لایه ای درخشان و خاص قمي شود.

 

در اینجا مثال روشنی از این آميختگی را مي بینید. در این اتاق کودک آینه ای رزگلد، نقطه ای مرکزی در تقابل با رنگ سفید به همراه صندلی صورتی ساخته است. بافت های متضاد در تقابل رنگ های نزدیک به هم، مي توانند باعث افزایش استفاده از رنگ های ساده در اتاق شوند.به بیان ساده، رنگ های صورتی و خاکستری همراه آویزهای رنگ رزگلد، به طرزی زیرکانه در اتاق خواب طراوت ایجاد مي کنند.

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

راهنمایی طراحی: هنگامي که از رنگ های صورتی و رز گلد استفاده مي کنید، از بافت هایی با رنگ های متضاد فلز با سطوح سخت براق استفاده کنید. این کار باعث انحراف دید از سطوح خشن فلز شده و نمایی ملایم تر به اتاق و اجزای داخل آن مي دهد.

 

مکمل رزگلد در دکوراسیون : آبی فیروزه ای

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

آبی فیروزه ای ترکیبی کامل و غیر منتظره ای با رزگلد مي سازد. کیفیت تسکین دهندگی و طراوت رنگ آبی به رنگ های گرمي مانند رزگلد اجازه تلألو داده اما تقابل تضادهای رنگی آن تا اندازه ای که انتظار مي رود، شدید یا ناسازگار نیست. اساساً آهنگ رنگ های سبز و زرد باعث بالا رفتن آهنگ رنگ هایی طلایی مانند رزگلد شده و رنگ های درخشانی مانند رنگ های خورشید برای ما ایجاد مي کنند.

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

راهنمای طراحی: هنگامي که رنگ های رزگلد و آبی را با یکدیگر ترکیب مي کنیم – به عنوان مثال در آشپزخانه – آهنگ گرمي از رنگ ها روی چوب ساخته مي شود و با تضادی که با رنگ سفید مي سازد، منجر به گرم تر شدن رنگ رزگلد شده و سایه روشنی از رزگلد و آبی را به وجود خواهد آورد.

 

مکمل رزگلد در دکوراسیون : خاکستری براق

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

بعد از صورتی، خاکستری از رنگ های متداولی است که با رنگ رزگلد بسیار خوب هماهنگ مي شود. این ترکیب به خصوص در قطعات بزرگ باعث جذب شدن عناصر تند و قرمز رنگ رزگلد مي شود. بعد از نارنجی، رنگی مانند رزگلد اندکی نارنجی تر و پر هیاهوتر به نظر مي رسد. در تضاد با آن ها، رنگ خاکستری پس زمينه ای زیبا و شیک مي سازد که اجازه مي دهد جنبه های ظرافت و زیبایی رنگ رزگلد درخشنده و نمایان شود.

 

سعی کنید در سرتاسر اتاق از طیف های مختلف رنگ خاکستری را با عناصر رزگلد استفاده کنید. از روشن تا تیره، هر قطعه ای که به این رنگ انتخاب شده باشد لایه ای از جذابیت را در فضا ایجاد خواهد کرد. چنانچه از بافت متفاوتی استفاده مي کنید، مي توانید از سایه روشن های متفاوت قطعات رزگلد استفاده کنید.

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

راهنمای طراحی: همکاری سایه ها و طیف های متفاوتی از خاکستری با رنگ هایی به روز مانند صورتی مي تواند باعث درخشش و نمایانی بیشتری در رنگ های رزگلد استفاده شده در اتاق شود.

 

مکمل رزگلد در دکوراسیون : آبی نفتی

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

اگر به دنبال رنگ بیشتری هستید اما همچنان مي خواهید که رنگ ملایم و روشنی مانند طیف خاکستری را برای اتاقتان داشته باشید، آبی نفتی را امتحان کنید. مانند خاکستری، آبی نفتی یا آبی دودی، هنگامي که کنار رزگلد استفاده مي شود، رنگی ملایم به نظر مي رسد. خنکی رنگ آبی به طیف صورتی رز گلد اجازه مي دهد درخششی خاص و بدون رزق و برق عجیب داشته باشد.

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

راهنمای طراحی: رنگ سفید رنگی خارق العاده برای لوازمي است که آبی دودی و رزگلد هستند. در این عکس مي توانید ترکیب سردی رنگ آبی و گرمي رنگ رزگلد را با اضافه شدن اندکی هیجان بصری در کنار لوازم سفید رنگ ببینید.

 

مکمل رزگلد در دکوراسیون : سفید

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

به عنوان یک قانون کلی، سفید رنگی بسیار عالی برای پس زمينه رنگ های رزگلد است، مخصوصاً هنگامي که مي خواهید رزگلد ستاره توجهات در اتاق باشد. در این صورت و با در نظر گرفتن هماهنگی رنگ ها، سفید رنگی کامل برای جلب توجه نبوده و اجازه مي دهد رز گلد درخشش خاص خودش را داشته باشد. در نتیج دیوارهای متین با درخششی خورشید گونه خواهید داشت که بسیار جلب توجه خواهند کرد.

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

راهنمای طراحی: اگر سفید یا بژ رنگ های غالب اتاقی است که مي خواهید لوازم رزگلد در آن داشته باشید، مي توانید از اشکال و بافت هایی متفاوتی با رنگ سفید استفاده کنید. آرایش سفید رنگ اجازه مي دهد رنگ رزگلد در فضا حس شده و وسایل رنگ دار شما را همچنان رنگی باقی نگه دارد.

 

مکمل رزگلد در دکوراسیون : چوب

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

چوب ترکیبی مناسب برای رنگ رزگلد است. وقتی مي خواهید دکوراسیون خود را با رزگلد بسازید، به مبلمان چوبی و رنگ آن ها خوب نگاه کنید، نه به بافتی که دارند. رنگ گرم چوب مکمل رزگلد است. بافت خاص و طبیعی چوب هم احساس ملایم تری از طیف فلزی رزگلد منتقل خواهد کرد.

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

راهنمای طراحی: برای زندگی بخشیدن به وسایل چوبی، سعی کنید فقط یک وسلیه با رنگ رزگلد به آن اضافه کنید. مقدار کمي رنگ بسیار اثر بخش خواهد بود و آنچنان که نشان داده شده مي بینید که کوسن های صورتی رنگ چقدر در فضای این عکس تغییر ایجاد کرده اند.

 

مکمل رزگلد در دکوراسیون : مشکی مات

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

برای یک ست با وقار، زیبا و رویایی همراه لوازم رزگلد، به فکر دیوارها، مبلمان یا وسایل بزرگ به رنگ مشکی باشید. سایه روشنی که رنگ مشکی با هر رنگ براقی ایجاد مي کند، بر خصیصه فلز گونه و متالیک رزگلد تاکید بیشتری ایجاد مي کند.وقتی از رنگ مشکی برای وسایل خود استفاده مي کنید، توجه داشته باشید فقط وسایل کوچک با رنگ رزگلد مي توانند تأثیر شگرف در تقابل با رنگ مشکی ایجاد کنند. استفاده از وسایل بزرگی با این رنگ مي تواند منجر به فضایی شلوغ و پر همهمه شود.

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

راهنمای طراحی: در اینجا صندلی های انحنادار چرمي مشکی و کوسن ها، تضادی جالب با رنگ گرم رزگلد اطرافشان به وجود آوردند.

 

مکمل رزگلد در دکوراسیون : سرمه ای

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

سرمه ای با خیلی از رنگ ها ست مي شود. این آبی تیره کلاسیک واقعیت رزگلد را حفظ مي کند. سرمه ای نیز مانند مشکی و خاکستری با جذب نور زمينه آبی، درخشش ذاتی رز گلد را بدون زرق و برق اضافی نمایان مي کند.

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

راهنمای طراحی: وقتی مي خواهید رزگلد را با رنگ های کلاسیکی مانند آب تیره استفاده کنید، مقداری کمي از آن به دکوراسیون خود اضافه کنید. در این اتاق خواب آبی، مي توانید ببینید چطور فقط یک عنصر رزگلد توجه شما را به خود جذب کرده و اجازه نمي دهد توجه چندانی به سایر عناصر (مانند تخت خواب) بیندازید.

 

مکمل رزگلد در دکوراسیون : زرد روشن

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

برای یک پالت آفتابی از ترکیب رنگ زرد با لوازم رزگلد استفاده کنید. رنگ ها و طیف های روشن طلایی که در رنگ زرد وجود دارد، اجازه مي دهند درخشش طبیعی بیشتری از رنگ رزگلد داشته باشیم و جذابیت بیشتری در محیط به وجود آوریم. مانند ترکیب آشنای زرد و نارنجی، هر طیف و سایه ای از رنگ زرد به خوبی با رنگ رزگلد ست مي شود.

 

وقتی که رنگ های زرد و رزگلد را با هم استفاده مي کنید، برای پس زمينه رنگی طبیعی در نظر بگیرید. این عکس مثالی کامل و بی نقص از چگونگی کار رنگ خاکستری است که درخشش با اجزایی کوچک زرد را نشان مي دهد. قاب ها و قطعات تریینی رزگلد مکملی هستند که بدون در بر گرفتن کل جذابیت اتاق، به آن ها درخشش مناسبی ارائه مي دهند.

معجزه استفاده از رنگ رزگلد در دکوراسیون

راهنمای طراحی: سعی کنید مقداری آبی روشن به وسایل زرد و رزگلد خود اضافه کنید. تعداد کمي لوازم آبی باعث ملایم شدن تم زرد مي شود. با این کار تاثیر رنگ رزگلد در وسایل فلزی شما ثابت نگه داشته مي شود.

 

مطالب بیشتر:

دکوراسیون

خانه ای با دکوراسیون مدرن و المان های ایرانی در محله سهروردی

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا