پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  مجموعه : جامعه شناسی,روان شناسی

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  با مطالعه می توان در هر زمینه ای بهترین بود، چه در زمینه زندگی شخصی و چه در زمینه کاری، مطالعه باید در کارهای ثابت روزمره ما گنجانده شود. موفق ترین افراد جهان در هر زمینه ای، چه باور کنید و چه باور نکنید، با مطالعه پله های پیشرفتشان را طی کرده اند، البته در جامعه ما سرانه مطالعه به ازای هر شصت سال یک صفحه است!!! اما می توانید از همین الان مطالعه و کتاب خوانی را شروع کنید. قسمت هایی از یک تحقیق را آورده ایم که ثابت می کنــد مطالعه فعالیتی است بسیار مفید. نگاهی به این مطلب بینــدازید و دریابید که چرا خوانــدن کتاب می توانــد بهترین تصمیمی باشد که تا به حال گرفته اید.

   

  مطالعه به ما در ساختن دنیایی بهتر کمک می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  کتاب خوان های فعال همیشه نسبت به افرادی که مطالعه نــدارنــد فعالیت های خیریه و داوطلبانه بیشتری دارنــد. مطالعه از ما انسان های خوبی می سازد که همیشه آماده کمک و یاری به نیازمنــدان هستنــد.

   

  مطالعه از شما یک سخنور خوب می سازد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  هر چه بیشتر داستان بخوانید داستان گوی بهتری خواهید شد. افرادی که مدام در حال مطالعه هستنــد بهتر می داننــد که چگونه اطلاعات زائد و غیرضروری را هنگام بازگویی داستان حذف کننــد و چگونه بر روی تمام شنونــدگان تاثیرگذار باشنــد. این افراد در کانون توجه قرار دارنــد.

   

  مطالعه بر روی مجرمان تاثیرات مثبت می گذارد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  مطالعه میزان تکرار جنایت در میان زنــدانیانی که دوره های سوادآموزی را در زنــدان با موفقیت گذرانــدنــد ۳۰ درصد کاهش داده است.

   

  مطالعه به یادگیری بیشتر کودکان در مدرسه کمک می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  بچه هایی که قبل از مدرسه مطالعه می کردنــد و در کل مطالعه را دوست دارنــد یادگیری بهتری در مدرسه دارنــد. آن ها نه تنها در خوانــدن بلکه در ریاضیات و تمامی علوم بسیار موفق هستنــد.

   

  مطالعه کمک می کنــد که با مشکلات مالی مقابله کنید

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  بر اساس آمار سواد ۴۳ درصد از افرادی که سواد خوانــدن و نوشتن نــدارنــد در مقایسه با ۴ درصد انسان های باسواد در فقر به سر می برنــد.

   

  خوانــدن کتاب با صدای بلنــد روابط شما با کودکتان را تقویت می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  روانشناسان اذعان داشته انــد که اگر با صدای بلنــد برای کودکانتان داستان بخوانید روابط خاصی با آن ها ایجاد خواهید کرد. بنابراین سعی کنید بیشتر برای کودکانتان کتاب بخوانید. البته ناگفته نمانــد که تلویزیون و هر فعالیت دیگری نمی توانــد به این انــدازه تاثیرگذار باشد.

   

  مطالعه بیخوابی را درمان می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  ثابت شده است که مطالعه یکی از موثرترین راه ها برای آرامش و آمادگی برای خواب می باشد. نور موبایل و تلویزیون به مغز می گوینــد که اکنون زمان بیدار شدن است در حالی که خوانــدن کتاب در نور کم تاثیر کاملا متفاوتی دارد زیرا مغز تشخیص می دهد که اکنون زمان استراحت است.

   

  مطالعه از ما انسانی لطیف و مهربان می سازد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  هنگامی که کتابی را مطالعه می کنید به خصوص کتاب های داستان، از نظر احساسی به عمق داستان می روید و ارتباط احساسی با قهرمانان داستان برقرار می کنید. مطالعات نشان داده است افرادی که از نظر احساسی با داستان ارتباط برقرار می کننــد در دنیای واقعی انسان های مهربان و دلسوزی هستنــد.

   

  مطالعه کارکرد مغز را تقویت می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  تحقیقات نشان داده است که ما انسان ها پس از مطالعه باهوش تر می شویم.چنــد روز پس از پایان کتاب مغز ما تغییرات مثبتی را نشان می دهد. دانشمنــدان دریافته انــد که بهبود در کارکرد مغز به دلیل ارتباطات شدید در مغز و تغییرات عصبی است که در حافظه عضلانی ایجاد می شود.

   

  مطالعه افسردگی را از بین می برد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  بر اساس یکی از تحقیقات اخیر مطالعه یکی از بهترین شیوه ها برای مبارزه استرس است. در این تحقیق بیمارانی که از کتاب راهنمای خودخوان برای از بین بردن استرس استفاده می کردنــد زودتر از افرادی که به کارشناس مراجعه می کردنــد توانستنــد استرس را در خود کاهش دهنــد.

   

  مطالعه انسان را جذاب تر می سازد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  مطمئنا یک انسان باهوش و تحصیلکرده برای دیگران جذابیت بیشتری دارد. شخصی که بتوانــد در هر حیطه موضوعی بحث کنــد توجه ها را به سمت خود جذب می کنــد و مورد تحسین دیگران واقع می شود.

   

  مطالعه به هدفمنــدی و غلبه بر مشکلات کمک می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  هر چه بیشتر مطالعه کنیم بیشتر خودمان را در قالب قهرمانان کتاب ها می بینیم و مدل های رفتاری آن ها به زنــدگی خود منتقل می کنیم. این بدین معنی است که با دنبال کردن مثال های یک کتاب خوب انگیزه پیدا کردن عشق و رسیدن پیدا خواهید کرد.

   

  مطالعه انسان را اجتماعی می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  افرادی که مطالعه می کننــد انگیزه بیشتری برای شرکت در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی گوناگون دارنــد.

   

  مطالعه توانائی های حافظه و تفکر را تقویت می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  هر زمان که مطالعه می کنید در واقع ذهن را تعلیم می دهید.وقتی با کلمات جدیدی مواجه می شوید مفهوم آن را کشف می کنید و در حافظه کوتاه مدت ذخیره می کنید. تحقیقات ثابت کرده انــد که مطالعه، زوال را در قوه ادراک شخص کاهش می دهد. افرادی که ذهن را با مطالعه برمی انگیزنــد بهتر می تواننــد مغز را زنــده نگه دارنــد.

   

  مطالعه دایره لغات را بالا می برد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  هنگام مطالعه با کلماتی مواجه می شوید که به طور معمول به کار نمی برید. حتی کلماتی که اصلا قبلا به گوشتان نخورده است و معنی این کلمات را از محتوی متن کتاب متوجه می شوید. بنابراین مطالعه نه تنها دایره لغات شما را بیشتر می کنــد بلکه دانش و ادبیات شما را نیز تقویت می کنــد.

   

  مطالعه مهارت های نوشتن را تقویت می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  هنگامی که مطالعه می کنید به طور ناخودآگاه شیوه نوشتاری نویسنــده را تقلید می کنید. همانطور که موسیقیدان جوان تحت تاثیر ژانر خاصی قرار می گیرد شیوه نویسنــدگی شما نیز تحت تاثیر کتاب هایی قرار می گیرد که مطالعه می کنید.

   

  کتاب خوان ها از سلامت جسمی بیشتری برخوردارنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  تحقیقات ثابت کرده است افرادی که عاشق مطالعه هستنــد بیشتر ورزش می کننــد و با اشتیاق تر از کسانی هستنــد که به شیوه های دیگری اوقات فراغت خود را می گذراننــد. کتاب خوان ها زمان بیشتری را در باشگاه می گذراننــد بنابراین از سلامت بیشتری برخوردارنــد.

   

  مطالعه به شما کمک می کنــد شیوهن فکر و دوستانه تر باشید

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  ادبیات و داستان ذهن را به ایده ها و افکار جدید باز می کنــد و افق فکری را وسیع تر می سازد.

   

  مطالعه به یادگیری زبان های خارجی کمک می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  افرادی که عادت به مطالعه دارنــد چیزهای جدید را خیلی سریع تر و ساده تر یاد می گیرنــد. این پدیده در یادگیری زبان های خارجی بیشتر مشهود است.

   

  مطالعه بر توانائی های شنیداری تاثیرات مثبت دارد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  مطمئن باشید یا نه، مطالعه می توانــد بر توانائی های شنیداری تاثیر بگذارد و فهم کلمات و گرامرهای جدید را آسان تر می کنــد. اگر با صدای بلنــد مطالعه کنید این تاثیر قوی تر می شود.

   

  مطالعه خلاقیت را تقویت می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  تصاویر رنگی با متن های ساده تاثیرات مثبتی بر خلاقیت و مهارت های هنری کودکان می گذارد.این تاثیر بر روی جوانان نیز مشهود است.

   

  مطالعه از بیماری آلزایمر زودرس جلوگیری می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  افرادی که به خوانــدن کتاب و حل جدول کلمات متقاطع علاقه دارنــد کمتر مبتلا به بیماری آلزایمر می شونــد. مغز هم ماننــد اعضای دیگر بدن نیاز به ورزش دارد و بهترین ورزش برای آن مطالعه می باشد.

   

  مطالعه استرس را کم می کنــد

  مطالعه کنید تا همیشه بهترین باشید

  زمانی که استرس دارید ترجیح می دهید چه کارهایی انجام دهید؟ پیاده روی کنید؟ یا موسیقی گوش دهید؟ محققان دانشگاه ساسکس اطمینان داده انــد که در مواقع استرس باید مطالعه کرد. تحقیقاتی که انجام داده انــد نشان داده است که مطالعه در مقایسه با موسیقی، پیاده روی و حتی قهوه بهترین شیوه برای غلبه به استرس است. افرادی که مورد آزمایش قرار گرفته بودنــد با مطالعه به مدت ۶ دقیقه توانسته بودنــد استرس خود را کاهش دهنــد.

   

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •