دانستنی های جنسی

مرد در رابطه جنسی لذت بخش چه نقشی دارد؟

مرد در رابطه جنسی لذت بخش چه نقشی دارد؟

مرد در رابطه جنسی لذت بخش چه نقشی دارد؟

مردان در رابطه جنسی همانقدری سهیم هستند کـــه خانم ها، اما در این میان برخی از نقش ها در رابطه جنسی بین زن و مرد فرق می کند. در این مطلب به وظایف مردان در رابطه جنسی می پردازیم. هیچ عاملی سریعتر و قاطع‌تر از هفت رفتار مخرب (انتقاد، سرزنش، گله و شکایت، باج، مقایسه، غرغر، تهدید) رابطه جنسی را از بین نميبرد.

 

به گزارش نیک شو، در سلسله مقالات طلاق عاطفی بر اساس تئوری انتخاب؛ گفتگو و ارتباط موثر به عنوان یکی از ضروری‌ترین عوامل بهبود رابطه‌های آسیب دیده بین زوجین بررسی شد. تا زمانی کـــه زوجین نتوانند به گونه‌ای درست و سازنده با هم گفتگو کنند به ادراکات، نیازها و خواسته‌های خود نزدیک نخواهند شد و حاصل آن چیزی جز همین سردی و بی تفاوتی و طلاق عاطفی نیست.

 

حال طی دو مقاله، به بررسی یکی دیگر از عوامل مهم و مؤثر در روابط زوجین اشاره ميپردازیم: رابطه جنسی . عاملی کـــه برخی پژوهشگران آنرا نود درصد یک زندگی رضایت بخش و مطلوب ميدانند.

مرد در رابطه جنسی لذت بخش چه نقشی دارد؟

رابطه جنسی، با توجه به پررنگ بودنش در دوران نامزدی و ابتدای ازدواج، با گذشت سالها کم کم افول ميکند و همین امر، سبب دوری زوجین از هم ميگردد. رابطه جنسی پس از گذشت ده سال از ازدواج، سیر نزولی میابد، به گونه‌ای کـــه ممکن است یک یا دوبار در هفته انجام شود کـــه اصلاً شباهتی به رابطه مصرانه و عاشقانه اول ازدواج ندارد.

 

تئوری انتخاب معتقد است: “این کاهش کشش جنسی بعد از ازدواج، به علت به کارگیری کنترل بیرونی (در مقالات ابتدایی توضیح داده شد) از سوی یک یا هردوی زوجین در مقابل همسر خود است. هیچ عاملی سریعتر و قاطع‌تر از هفت رفتار مخرب (انتقاد، سرزنش، گله و شکایت، باج، مقایسه، غرغر، تهدید) رابطه جنسی را از بین نميبرد.”

 

در این مقاله، به بررسی نقش مرد نوع نگاه او به این قضیه و وظایفش در امور جنسی ميپردازیم.

 

نقش مرد در رابطه جنسی

برای داشتن یک رابطه جنسی موفق مرد باید بتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند. مردان بر خلاف زنان نميتوانند یک رابطه را سرهم بندی کنند. شاید یکی از بزرگترین نگرانی‌های شوهری کـــه دچار طلاق عاطفی شده و دلش ميخواهد رابطه خود با همسرش را حفظ کند نگرانی در مورد عملکرد جنسی خود است.

مرد در رابطه جنسی لذت بخش چه نقشی دارد؟

سوالی کـــه اضطراب ميآورد

اکثر مواقع این فکر از ذهن مرد ميگذرد کـــه “آیا این بار ميتوانم به گونه‌ای عمل کنم کـــه هر دو راضی باشیم؟” این سؤال برای مرد اضطراب ایجادمی کند و بالطبع عملکرد او را تضعیف مينماید.

 

واکنش مرد در کاهش اضطراب

بسیاری از مردان متأهل برای رفع این نگرانی از داشتن رابطه جنسی اجتناب ميکنند. در واقع ترجیح ميدهند نه ریسک کنند، نه چیزی را از دست بدهند. همسر چنین مردی شاید متوجه این اضطراب بشود اما معمولاً راه مقابله با آن را نميداند.

 

واکنش زوجین در مقابل این اضطراب

زن و شوهر هر دو در این مواقع ترجیح ميدهند حرفی نزنند. از نگاه زن بهترین راه این است کـــه غیرفعال و راضی باشد زیرا هرقدر پرتوقع‌تر باشد بر اضطراب و نگرانی مرد ميافزاید. بسیاری از مردان صبر ميکنند تا پروستاتشان پر شود تا از لحاظ جسمی توانایی عملکرد بهتری داشته باشند ولی این انتظار، تعداد دفعات رابطه را کاهش ميدهد و این واکنش زوجین آنها را به اتفاقی به مراتب بدتر ميانجامد.

 

نتیجه واکنش زوجین

در مقابل این اضطراب زن خود را کم توقع نشان ميدهد و مرد تداد دفعات رابطه را کمتر مينماید و نتیجهٔ این واکنش زوجی پدیده‌ای به نام زود انزالی است کـــه برای مرد اضطراب بیشتری می آوردو برای زن دلسردی بیشتر.

 

رابطه جنسی ایده آل

اگر مردی بخواهد سال‌های متمادی با یک همسر رابطه خشنود داشته باشد باید به همسرش حمایتی از سر مهر و دلگرم‌کننده نثار کند. اگر زن شخصیتی پرشور دارد برای اطمینان از اینکـــه شوهرش به او توجه دارد نیازمند یک رابطه جنسی عاشقانه صبور و محبت‌آمیز است. مرد نیز برای اطمینان از موفقیت در عملکردش حین و بعد از هم‌خوابگی به تحسین و تمجید زیادی از طرف همسرش نیاز دارد و چنانچه مواقعی موفق نشود زن باید با عشق و حمایت و دلگرمی بسیار او را مطمئن سازد کـــه ” اشکالی ندارد و هیچ‌کس در تمامی زمینه‌ها نميتواند بی‌عیب باشد.”

 

زن به‌هیچ‌وجه نباید دست به رفتارهای مخربی چون سرزنش و انتقاد بزند زیرا زمانی کـــه شروع به این رفتارها نماید بر ناتوانی شوهرش خواهد افزود.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا