جامعه شناسی,روان شناسی

مردان شیفته زنان زیبا می شوند یا زنان باهوش؟

مردان شیفته زنان زیبا می شوند یا زنان باهوش؟

مردان شیفته زنان زیبا می شوند یا زنان باهوش؟

زنان باهوش جذابیت خاص خود را دارند، اما چهره زیبا نیز می تواند هر مردی را به خود جذب کند، حال سوال این جاست که کدام ویژگی در نزد آقایان از محبوبیت بیشتری برخوردار است؟ چه شما یک زن باشید چه مرد حتما در بسیاری مواقع به این موضوع فکر کرده اید که زیبایی یک زن برای یک مرد بیشتر جذاب است یا هوش او! حتما در بسیاری از مواقع هم در یک سردرگمی عجیبی فرو رفته‌اید و هردوی این معیارها را خواستنی ارزیابی کرده‌اید.

 

نتیجه نهایی پژوهشی که اخیرا توسط محققان دانشگاه نورث‌وسترن و دانشگاه اینسبروک انجام گردید، نشان داد که مردان این روزها کاملا متوجه هستند که در زنان چیزهایی جدای از ظاهر وجود دارد که میتواند آنها را جذابتر نشان دهد. چنین تغییری در طرز فکر مردان لازم بود و مدتها قبل باید رخ میداد. در این مطلب به این سوال پاسخ داده میشود که مردان جذب کدام زنان میشوند : زنان باهوش یا زنان زیبا؟

 

طبق پژوهش‌ها مردان نهایتا جذب هوش زنان می‌شوند تا زیبایی

 

به گزارش نیک شو، زمانیکه پای داشتن یک رابطه‌ طولانی در میان باشد مردان در کشورهایی که طرفدار تساوی جنسیتی هستند، مانند فنلاند یا ایالات متحده، بیش‌تر جذب زنانی میشدند که باهوش و تحصیل‌کرده بودند، تا زنانی که جذاب و زیبا دیده میشدند. درین کشورها زنان نیز به دنبال همین ویژگی ها در مردان بودند، اما با توجه به صحبت‌های آلیس ایگلی، استاد روان شناسی و عضو هیات علمی در موسسه‌ تحقیقات سیاست

مردان شیفته زنان زیبا می شوند یا زنان باهوش؟

زیبایی زنان یکی از ملاک های مهم جذابیت است اما به اندازه باهوش بودن تاثیرگذار نیست

 

در دانشگاه نورث‌وسترن، همیشه همین‌طور بوده‌است. “زنان همیشه برای موفقیت و هوش مردان ارزش قائل بوده‌اند، زیرا این‌ها ویژگی‌های یک سرپرست خوب خانواده است. موضوع جدید این است که این روند در مورد احساس مردان نسبت به زنان نیز در حال توسعه است. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد هر دو جنس برای هوش و تحصیلات ارزش بیش‌تری نسبت به گذشته قائل هستند.”

 

در حقیقت، بخش‌های دیگر این مطالعه نشان داد تغییر مفهوم جذابیت میتواند تاثیر بسزایی روی گرایش در حال دگرگونی جامعه و تغییر دادن روابط و هنجارهای فرهنگی داشته باشد. مثلا این مطالعه کشف کرد که زوجهای دارای ذهنیت سنتی‌ تر هنوز هم معتقد هستند که مرد باید توانایی پول درآوردن را داشته باشد و زن باید توانایی نگه داری از بچه و خانه و زندگی را داشته باشد. اما طرز فکر بیشتر زوجها تغییر کرده‌است (۷۰ درصد از زنان در خانواده‌ها عضوی از نیروی کار هستند)، و امروز آن ترجیحات کلیشه‌‌ای و پیش پا افتاده قدرت خود را از دست داده‌اند و دیگر ریشه‌دار و درونی نیستند.

 

ایگلی عنوان می کند این تغییر ایجاد شده در آن چه که آقایان میخواهند، خبر خوبی برای زنان است: “این تغییرات به زنان اطمینان میدهد که برای ویژگی‌هایی غیر از زیبایی مورد ارزش و احترام قرار میگیرند. هوش، تحصیلات و درآمد زنان عناصری هستند که حداقل برای روابط طولانی مدت ارزش دارند.”وی هم چنین در یک بیانیه‌ مطبوعاتی میگوید این روند جدید مردان را کمک میکند کمتر روی پول تمرکز کنند. “مردان نیز به نوبه‌ خود کمتر نگران کسب ثروت خواهند بود و بیشتر به فکر ظاهر و مهارتهای درونیشان خواهند بود.” برابری جنسیت سبب بروز چنین چیزهای خوشایندی در جامعه خواهد شد.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا