جدیدترین اخبار مشاهیر

مدونا از تجاوز مدیران به زنان خواننده پرده برداشت

مدونا از تجاوز مدیران به زنان خواننده پرده برداشت

مدونا از تجاوز مدیران به زنان خواننده پرده برداشت

مدونا خواننده جنجالی آمریکایی از یک حقیقت تلخ در دنیای خواننده ها پرده برداشت. وی گفت که زنان خواننده وقتی به شهرت می رسند باید برای اجرای کنسرت ها و انتشار آلبوم های خود تن به رابطه جنسی با مدیران دهند.مدونا لوییس خواننده آمریکایی صاحب سبک راک وقتی جایزه بهترین زن سال آمریکا را از مجله بیلبورد دریافت کرد افشاگری جالبی درباره جایگاه زنان هنرمند در آمریکا مطرح کرد که همه هواداران و مردم آمریکار را شگفت زده نمود. مدونا پس از دریافت جایزه خیلی صریح از شرایط سخت و حقارت آمیز هنر زنان در امریکا پرده برداشت.

 

به گزارش نیک شو، او با ادبیاتی تحقیر آمیز خود را “پادری” صدا کرد و وقتی حاضران شگفت زده شدند به موضوع اصلی پرداخت. او گفت وقتی که زنان در آمریکا خواننده می شوند همه مسئولان به فکر تجاوز کردن به آنان هستند که اگر به خواسته آن ها تن ندهی خبری از فروش آلبوم و کنسرت نخواهد بود.مدونا به موضوع اصلی پرداخت، یعنی تبدیل‌شدن زنان خواننده در آمریکا به یک شیء زیبا و سرگرم‌کننده که هیچ کس از آنها اندیشیدن نمیخواهد.

مدونا از تجاوز مدیران به زنان خواننده پرده برداشت

مدونا از تجاوز مدیران به زنان خواننده پرده برداشت 

این خواننده مشهور آمریکایی از خاطرات تلخ خود در ابتدای فعالیت هنری گفت، یعنی زمانی که در ۱۹۷۹ به عنوان یک جوان ۲۱ ساله وارد بازار هنری نیویورک شد، تجربیاتی از چاقوکشی و تجاوز به او روی یک پشت بام و حمله به منزلش تا رفتن به آتلیه مجلات هرزه‌نگار «برای امرار معاش» و از رویارویی با توهین به ویژه پس از گسترش اینترنت تا «آزار و سوءاستفاده بی‌امان» که در طول فعالیت هنری‌اش بعنوان زن تحمل کرده است.

 

مدونا سپس واقعیتی که با آن روبرو شده بود را توضیح داد:
«اوایل کارم، جنسیت برایم مهم نبود. فقط می‌خواستم خواننده باشم…. فکر می‌کردم قاعده و محدودیتی (مرتبط با جنسیت) وجود ندارد. اما اشتباه می‌کردم.»این خواننده آمریکایی گفت یک بار خودش را با پرینس، خواننده مرد مقایسه کرده و به این فکر کرده که چرا پرینس مجبور نیست«لباس توری و کفش پاشنه‌بلند بپوشد،‌ رژ لب بزند و پشت خود را تکان دهد؟!».

 

و به خود پاسخ داده
«او یک مرد است. آنجا بود که برای اولین بار یه این حقیقت پی بردم که زنان به اندازه مردان آزادی ندارند. احساس می‌کردم فلج شده‌ام. مدتی طول کشید تا بتوانم خودم را جمع کنم و با این زندگی بسازم.»

 

او نتیجه گرفت
«بله. اگر مرد هستید قاعده‌ای برای شما نیست اما اگر زن هستید باید تابع قواعد بازی باشید. میپرسید کدام بازی؟ این که می‌توانید زیبا و بامزه و جنسی باشید اما ادای باهوش‌ها را در نیاورید. از خودتان نظر نداشته باشید، یا دست کم نظری نداشته باشید که خلاف وضعیت موجود باشد.یعنی به شما اجازه می‌دهند که مثل فاحشه‌ها لباس بپوشید و مردان مثل یک شیء با شما برخورد کنند اما اختیار این فاحشگی (مردانه‌پسند) را ندارید و به هیچ وجه نباید تخیلات جنسی زنانه را ترویج کنید. باید همان چیزی باشید که مردها از شما می‌خواهند.»

 

او که ۵۸ سال از عمرش می‌گذرد گفت قاعده دیگری هم برای زنان وجود دارد «نباید سن تو بالا برود!» درواقع خوانندگان زن در آمریکا از میانسالی با چالش‌های بیشتری نیز مواجه می‌شوند اینکه سن شما بالا برود، یک گناه محسوب می‌شود.دائماً به شما انتقاد می‌کنند، تهمت می‌زنند و به هیچ وجه اجازه نمی‌دهند در رادیو بخوانید.» او خود را به دلیل اینکه با وجود این شرایط و خلاف بسیاری از خوانندگان دوام آورده است، یک انسان خوشبخت دانست.

مدونا از تجاوز مدیران به زنان خواننده پرده برداشت

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا