پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • مخالفت مجلس با محدود کردن فروش آزاد اسید در کشور!!!!!!!!!

  مجموعه : اخبار اجتماعی و سیاسی

  مخالفت مجلس با محدود کردن فروش آزاد اسید در کشور!!!!!!!!!

  مخالفت مجلس با محدود کردن فروش آزاد اسید در کشور!!!!!!!!!

  قوانین مربوط به اسیدپاشی مورد بازنگری مجدد قرار گرفت و برای اسیدپاش ها مجازات جدید در نظر گرفته شد که جای امید دارد اما مجلس طی اقدامی به مخالت با محدود کردن فروش اسید پرداخت تا همچنان هرکسی به طور آزادانه بتواند اسید بخرد و این ماده خطرناک در دسترس همگان باشد. یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با محدود کردن دسترسی آسان به خرید و فروش اسید مخالفت کردند.

   

  ارائه مدرک هویتی برای خرید اسید ، مجلس مخالفت کرد!

  در جریان بررسی اصلاحات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی، طیبه سیاوشی پیشنهادی را برای محدود کردن خرید و فروش اسید مطرح کرد و گفت: “براساس این پیشنهاد کسانی که می‌خواهند اسید بخرند باید مدارک هویتی ارایه دهند و این ماده نباید به سهولت در دست افراد قرار گیرد”.

   

  خانم سیاوشی نماینده مردم تهران یک فیلم کوتاه دو دقیقه ای را از قربانیان اسیدپاشی در صحن مجلس به نمایش گذاشت که موضوع آن سهولت دسترسی به اسید بود.

  مخالفت مجلس با محدود کردن فروش آزاد اسید در کشور!!!!!!!!!

  علیرغم تلاش این نماینده و شکایات قربانیان اسیدپاشی، نمایندگان با ۶۸ رای موافق، ۱۰۲ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع با این پیشنهاد مخالفت کردند.

   

  تا کنون پنج ماده از ۷ ماده طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان در جلسه علنی مجلس مورد موافقت نمایندگان قرار گرفته است. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸، ماده های ۳، ۴ و ۵ طرح تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن را بررسی و در نهایت تصویب کردند. یک روز پیش از آن نیز ۲ ماده دیگر از این طرح به تائید نمایندگان مجلس رسیده بود.

   

  اسید، یکی از معدود محصولاتی است که بازار خرید و فروش آن در کشور هرگز از رونق نیفتاده است. علاوه بر سهولت دسترسی و تهیه اسید در بازارهای ایران، نبود قوانین پیشگیرانه کافی نیز بر تداوم جرمی تحت عنوان “اسیدپاشی” موید شده است.

   

  دقت کنید ، 102 نفر از کسانی که در مجلس حضور دارند مخالف خرید و فروش محدود اسید هستند! گویا این افراد نمی دانند که اسید چه خطراتی می تواند برای جامعه داشته باشد ، اگر پای فرزندان خودشان هم به حملات اسیدپاشی بیفتد ، باز هم مخالفت می کنند؟! آیا کمی تفکر ، رحم و مروت ، عدالت ، انسانیت در وجود این 102 نفر نیست؟! گویا نیست!

  مخالفت مجلس با محدود کردن فروش آزاد اسید در کشور!!!!!!!!!

  ابراز تعجب رییس انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی از مصوبه اخیر مجلس

  اسید خطرناک تر است یا گوشت یخ زده برزیلی؟!

  «دکتر سیدکمال فروتن» رییس انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی از مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی درباره اسیدپاشی با ابراز تعجب از رای نیاوردن پیشنهاد خانم «طیبه سیاوشی برای محدود کردن خریدو فروش اسید گفت: « عجیب است چنین پیشنهادی در مجلس رای نیاورده است! در ماههای اخیر دیده ایم که به واسطه کمبود ارزاق عمومی در کشور، حتی خرید گوشت یخ زده برزیلی و شکر دولتی نیز با محدودیت مواجه بوده و افراد برای خرید باید کارت ملی خود را ارائه می کردند. حال چگونه است که ماده خطرناکی مانند اسید که قاعدتا مصرف کننده های محدود و مشخصی دارد، به سهولت در دسترس است و مجلس شورای اسلامی نیز برای دسترسی به آن محدودیت خاصی ایجاد نمی کند و با آن مخالفت می کند؟! قطعا دسترسی آسان به اسید یکی از دلایل بروز آسان این خشونت است.»

   

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح دوشنبه در جریان بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان آن، مصوبه‌ای را به تصویب رساندند که بر اساس آن، اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی، فساد فی‌الارض محسوب شده و بر اساس قانون مجازات اسلامی به اعدام محکوم خواهد شد.

   

  به گفته «دکتر فروتن» منوط کردن مجازات سنگین برای عاملان اسیدپاشی به این نکته که با قصد ارعاب و ایجاد ناامنی باشد، دست متخلفان را باز می گذارد و از این پس افرادی که به دنبال انجام این عمل غیر انسانی باشند، به سادگی می توانند با اسیدپاشی در منزل یا مکان های خلوت و غیر عمومی، موضوع را در حد یک انتقام گیری شخصی تنزل داده و با بیان مطالبی مانند: «خشم آنی» و «عصبانیت لحظه ای» از اتهام قصد ارعاب و ایجاد ناامنی فرار کرده و حداقل مجازات را نصیب خود کنند حال آنکه این عمل ننگین (اسیدپاشی) به هر صورتی و در هر درجه ای، باعث نابودی زندگی و آینده فرد قربانی می شود.

   

  فروتن در ادامه با بیان این مطلب که «افرادی که به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی اقدام به اسیدپاشی می کنند، معمولا شناسایی نمی شوند» گفت: «در موضوع اصفهان که اسیدپاشی چنین جنبه ای داشت، متاسفانه عوامل آن هنوز شناسایی نشدند و قطعا افرادی که با نیت های اینچنینی اقدام به اسیدپاشی کرده و خواهند کرد، برای فرار از اتهام افساد فی الارض برنامه ریزی خواهند کرد و معمولا به دام نمی افتند تا چنین اتهامی متوجه آن ها شود و بهتر بود قانون گذاران به جای ایجاد اسثتناءهای اینچنینی، همه افراد جنایتکار را تابع یک قانون می دانستند.»

  مخالفت مجلس با محدود کردن فروش آزاد اسید در کشور!!!!!!!!!

  مخالفت مجلس با محدود کردن فروش آزاد اسید در کشور!!!!!!!!!

  مرضیه ابراهیمی تلاش بسیاری کرد تا قوانین مربوط به اسیدپاشی در ایران با عدالت اجرا شود

   

  مطالب بیشتر:

  دختر زیبای قربانی اسید پاشی در اصفهان ازدواج کرد

  معمای حل نشده اسید پاشی های اصفهان پس از سه سال

  مرضیه ابراهیمی ،دختری که هنوز هم زیباست

  مجازات مفسد فی الارض | اعدام و قطع دست و پای اسید پاش 

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •