پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • مجله خودرو : نسل جدید شورلت کوروت، سوپرکار دو میلیون دلاری لوتوس

  مجموعه : دنیای خودرو

  مجله خودرو : نسل جدید شورلت کوروت، سوپرکار دو میلیون دلاری لوتوس

  در مجله خودرو امروز نگاهی خواهیم داشت به برترین خودروهای تولید جدید از کمپانی های برتر دنیا

  مجله خودرو : نسل جدید شورلت کوروت، سوپرکار دو میلیون دلاری لوتوس

  تغییر برای پیروزی

  شورلت نسل جدید مدل کوروت را با تغییرات زیاد و با امید به رقابت نزدیک‌تر با ماشین‌های اسپرت اروپایی نظیر پورشه، فراری و مک‌لارن به بازار عرضه خواهد کرد.از سال ۱۹۵۳ که اولین نسل کوروت ساخته شد، موتور همیشه در جلوی ماشین قرار داشت. اما شورلت در ساخت نسل هشتم سنت‌شکنی کرده و موتور را پشت صندلی راننده قرار داده اســـت.با قرار گرفتن موتور در وسط، وزن بین جلو و عقب ماشین تقریبا مساوی تقسیم شده و گرانیگاه به وسط منتقل ميشود. در نتیجه ماشین چابک‌تر و فرمان‌پذیری‌اش بهتر ميشود.

  مجله خودرو : نسل جدید شورلت کوروت، سوپرکار دو میلیون دلاری لوتوس

  شورلت ميگوید مدل جدید کوروت را برای اســـتفاده روزمره ساخته اســـت

   

  یکی از ضعف‌های ماشین‌های موتور-وسط جای کم برای سرنشینان اســـت. شورلت اما ميگوید کوروت جدید از راحتی چیزی از نسل قبلی کم ندارد و ميتوان از آن به طور روزمره اســـتفاده کرد.کوروت جدید با الهام از جت‌های جنگنده و ماشین‌های مسابقات فرمول یک طراحی شده اســـت.با اینکه بخش‌هایی مثل چراغ‌های عقب یادآور مدل‌های پیشین کوروت اســـت، اما ماشین از فرم سنتی ماشین‌های اسپرت آمریکایی فاصله گرفته و بیشتر به رقیبان اروپایی‌اش شبیه شده اســـت.موتور ماشین هشت سیلندر اســـت و ۴۹۵ اسب بخار نیرو تولید ميکند. شورلت ميگوید شتاب صفر تا صد کیلومتر مدل تقویت‌شده کوروت کمتر از سه ثانیه اســـت. این اعداد برای رقابت با ماشین‌هایی نظیر پورشه ۹۱۱ کافی خواهد بود.پیش‌بینی ميشود در آینده مدل‌های قوی‌تری از کوروت تولید شود که بتواند مدل‌هایی از فراری و مک‌لارن را به چالش بکشد.

  مجله خودرو : نسل جدید شورلت کوروت، سوپرکار دو میلیون دلاری لوتوس

  ظاهر ماشین با الهام از جت‌های جنگنده طراحی شده اســـت

   

  در شصت سال گذشته کوروت به عنوان نماینده ماشین‌های اسپرت آمریکایی شهرتی جهانی داشته، اما هرگز نتوانسته خارج از بازار آمریکا جایگاهی هم‌سطح با این شهرت پیدا کند.جنرال موتورز، مالک شورلت، ميداند که با تغییرات زیاد در نسل جدید، بخشی از طرفداران سنتی این ماشین را از خود دور خواهد کرد. با این حال این کارخانه امیدوار اســـت بتواند خریداران جوان‌تر را در سراسر جهان به این ماشین جلب کند.تولید نسل جدید کوروت از زمستان امسال آغاز خواهد شد. قیمت پایه آن زیر ۶۰ هزار دلار اســـت و پیش‌بینی ميشود مدل‌های قوی‌تر ماشین با قیمت بالای صد هزار دلار فروخته شود.

  مجله خودرو : نسل جدید شورلت کوروت، سوپرکار دو میلیون دلاری لوتوس

  این اولین مدل لوتوس تحت مالکیت جیلی، خودروساز چینی اســـت

   

  بازگشت ۲۰۰۰ اسب بخاری

  لوتوس با رونمایی از یک سوپرکار الکتریکی، اولین مدل جدید خود پس از یازده سال را نمایش داد.لوتوس، اگرچه از نام‌های معتبر در صنعت خودرو و مسابقات اتومبیلرانی اســـت اما نتوانسته به اندازه شرکت‌های دیگر انگلیسی نظیر مک‌لارن و آستون مارتین از بازار ماشین‌های اسپرت سهم داشته باشد.این شرکت حالا تحت مالکیت جیلی، خودروساز چینی اســـت و با سرمایه‌گذاری گسترده شرکت مادر قصد دارد مجموعه‌ای از مدل‌های جدید از جمله یک مدل شاسی‌بلند تولید کند.ایویا (Evija) اولین مدلی اســـت که تحت مالکیت جیلی ساخته خواهد شد. این ماشین ۲۰۰۰ اسب بخاری چهار موتور الکتریکی دارد که ميتواند سرعتش را در کمتر از سه ثانیه به صد کیلومتر در ساعت برساند.

  مجله خودرو : نسل جدید شورلت کوروت، سوپرکار دو میلیون دلاری لوتوس

  چهار موتور الکتریکی ایویا ۲۰۰۰ اسب بخار نیرو تولید ميکند

   

  حداکثر سرعت ماشین بیش از ۳۲۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده اســـت و لوتوس ميگوید ماشین با هر با شارژ تا ۴۰۰ کیلومتر حرکت ميکند.با اینکه ایویا بیشتر با توجه به نیاز‌های آیرودینامیک و مهندسی شکل گرفته، اما ظاهری خیره‌کننده دارد. به ویژه عقب خودرو با دو تونل هوا و چراغ‌های خطی، فرمی منحصر به فرد دارد که آن را از رقبایش کاملا متفاوت کرده اســـت.داخل ماشین ساده طراحی شده و ترکیب بینابینی از یک ماشین مسابقه‌ای و یک ماشین لوکس اســـت.قیمت پایه ایویا یک میلیون و ۷۰۰ میلیون پوند (حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار دلار) اســـت و تنها ۱۳۰ دستگاه از آن ساخته ميشود.

  مجله خودرو : نسل جدید شورلت کوروت، سوپرکار دو میلیون دلاری لوتوس

  فرمان ایویا با الهام از ماشین‌های مسابقات فرمول یک ساخته شده اســـت

   

  در بین نام‌های قدیمی در خودروسازی، لوتوس اولین کارخانه‌ای اســـت که برای ساخت یک سوپرکار از قوای محرکه الکتریکی اســـتفاده ميکند.با اینکه اســـتفاده از موتورهای الکتریکی هر روز بیشتر ميشود، سازندگان خودروهای اسپرت معتقدند توانایی باتری‌ها هنوز به سطحی نرسیده که پاسخگوی نیاز یک سوپرکار باشد.باتری‌های ایویا در پیست اتومبلیرانی تنها هفت دقیقه دوام ميآورد. اگرچه لوتوس ميگوید با شارژرهای سریع ميتوان باتری‌ها را در ۱۸ دقیقه شارژ کرد و با پیشرفت شارژرها این زمان کمتر هم خواهد شد.

   

  این اولین باری نیست که لوتوس قصد دارد خود را از یک خودروساز کوچک به بازیگری جهانی در صنعت خودرو تبدیل کند. این شرکت ده سال پیش، با سرمایه کارخانه مالزیایی پروتون قصد داشت با عرضه پنج مدل جدید نام خود را احیا کند؛ برنامه‌ای که به شکست انجامید و کارخانه را تا مرز ورشکستگی پیش برد.

  مجله خودرو : نسل جدید شورلت کوروت، سوپرکار دو میلیون دلاری لوتوس

  چرخ‌های پروتین ميتواند مستقل از یکدیگر تا ۳۶۰ درجه بچرخند

   

  اختراع دوباره چرخ

  یک شرکت انگلیسی به نام پروتین چرخ‌هایی ساخته که علاوه بر جا دادن یک موتور الکتریکی ميتوانند مستقل از یکدیگر تا ۳۶۰ درجه بچرخند. این فن‌آوری به ماشین‌های الکتریکی این امکان را ميدهد تا به راحتی در فضاهای کوچک در شهرها حرکت کنند.این چرخ‌ها هفته گذشته در تاکسی خودران نمایش داده شد که توسط شرکت ملی خودروهای الکتریکی سوئد (NEVS) ساخته شده اســـت.موتور الکتریکی هر چرخ بیش ۱۰۷اسب بخار نیرو تولید ميکند و فنر‌های روی چرخ ميتوانند ارتفاع ماشین را هم‌سطح پیاده‌رو پایین بیاورند تا مسافران به راحتی سوار و پیاده شوند.

   

  شرکت ملی خودروهای الکتریکی سوئد بازمانده کارخانه ساب، خودروساز مشهور سوئدی اســـت که در سال ۲۰۱۲ ورشکست شد. این شرکت اکنون مالک چینی دارد و در چین بر اساس یکی از مدل‌های ساب، یک ماشین الکتریکی تولید ميکند.شرکت پروتین ماه گذشته به این مجموعه سوئدی-چینی پیوسته اســـت.

  مجله خودرو : نسل جدید شورلت کوروت، سوپرکار دو میلیون دلاری لوتوس

  کانسپت ۱۹-۱۹ به مناسبت صد ساله شدن سیتروئن ساخته شد

   

  در چند قدمی آینده

  سیتروئن ميگوید نسل بعدی مدل‌هایش را با الهام از کانسپت اخیر این کارخانه با چرخ‌هایی بزرگ خواهد ساخت.این فرم نخستین بار در کانسپت ۱۹-۱۹ نمایش داده شد که به مناسبت صدمین سال تاسیس کارخانه فرانسوی ساخته شده اســـت.لیندا جکسون، مدیر سیتروئن، در مصاحبه با هفته‌نامه انگلیسی اتوکار گفته اســـت حوصله مردم از فرم‌های کنونی ماشین سر رفته و وقت آن رسیده که ماشین‌ها با شکلی تازه ساخته شود. به گفته این مدیر انگلیسی، چرخ‌های بزرگ فرصتی برای معرفی فرمی تازه به مشتریان فراهم ميکند.

   

  چرخ‌های ۳۰ اینچی کانسپت ۱۹-۱۹ به طراحان این امکان را داده تا بدون نیاز به افزایش ارتفاع ماشین، صندلی‌ها را تا حد یک ماشین شاسی‌بلند بالا ببرند. با این چرخ‌ها فاصله ماشین تا کف زمین هم بسیار بیشتر از شاسی‌بلند‌ها اســـت.چرخ‌های بزرگ همچنین برای قراردادن موتورهای الکتریکی فضای بیشتری دارد، اما راحتی سواری ماشین با این چرخ‌ها کمتر اســـت. برای یافتن راه حلی برای این مسئله سیتروئن با کارخانه لاســـتیک‌سازی گودیر (Goodyear) همکاری ميکند.

   

  کانسپت ۱۹-۱۹ تصویری از خودروهای سیتروئن در سال ۲۰۳۰ را نمایش ميدهد اما مدیران سیتروئن ميگویند مدلی با چرخ‌های بزرگ را پیش از این زمان به بازار عرضه خواهند کرد.خاویر پژو، مدیر تولید سیتروئن، ميگوید این کارخانه قصد دارد با نسل بعدی مدل‌های خود اســـتانداردهای موجود خودروسازی را به چالش بکشد.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •