معرفی کشورها و شهرها

مالدیو بهشت گمشده زمین، میعادگاه دونفره های رویایی عاشقانه

مالدیو بهشت گمشده زمین، میعادگاه دونفره های رویایی عاشقانه

مالدیو بهشت گمشده زمین، میعادگاه دونفره های رویایی عاشقانه

مالدیو کشوری در جنوب آسیا است که به بهشت گمشده روی زمین مشهور است، سواحل رویایی این کشور برای ماه عسل زوج ها و برگزاری مراسم ازدواج گزینه بسیار مناسبی است. مالدیو را می‌توان کوچک‌ترین کشور قاره آسیا نامید؛ دین رسمی این کشور اسلام اســت و کسی در مکان‌های عمومی اجازه ندارد ادیان دیگر را تبلیغ و یا پیروی کند. در گذشته دریا نوردان فراوان از کشورهای ایران، هند و عرب‌ها به این جزیره سفر کرده‌اند.

 

این مجمع الجزایر شامل بیش از 1000 جزیره کوچک و بزرگ مرجانی اســت که تنها 200 عدد از آن‌ها دارای ولیکن مسکونی اســت و حدود 600 کیلومتر تا خشکی هندوستان فاصله دارد. اقتصاد این کشور هم بر پایه ماهی گیری و کشاورزی اســت و البته عمده درآمد آن‌ها از صنعت توریست اســت.

 

مالدیو جزیره‌هایی را به صورت اختصاصی برای گردشگری مهیا کرده و از آنجا که طبیعت و دریای فوق‌العاده‌ای در این جزایر موجود اســت سالیانه میلیون‌ها نفر از سراسر جهان برای گذراندن یک تعطیلات آرام‌بخش به مالدیو سفر می‌کنند.

 

بهترین زمان سفر به مالدیو

مالدیو بهشت گمشده زمین، میعادگاه دونفره های رویایی عاشقانه

با توجه به وضعیت جغرافیایی این کشور باید انتظار داشته باشیم که در بیشتر وقت ها مالدیو گرم و خشک باشد. البته زمستان‌ها این منطقه در جریان آب و هوایی متفاوتی قرار می‌گیرد و بارش‌های فراوانی در آن رخ می‌دهد و به علاوه دریا هم به حالت نا آرامی در می‌آید. بهترین زمان سفر به مالدیو می‌تواند در فصل پاییز و یا بهار باشد تا هم هوا در آنجا مناسب باشد و هم با بارندگی‌ها مواجه نشوید.

 

بهترین سواحل مالدیو

Hulhumale: اینجا یکی از برترین سواحل مالدیو برای آفتاب گرفتن اســت، وجود آبی تمیز و شفاف پیش روی شما و شن‌های سفید و نرم و داغ ساحل می‌تواند تجربه‌ای بینظیر از قدم زدن در کنار ساحل را برای شما فراهم سازد. یکی از ویژگی‌های این ساحل وجود چند هتل با قیمت مناسب در اطراف آن اســت که می‌توانید در آن‌ها مستقر شوید.

مالدیو بهشت گمشده زمین، میعادگاه دونفره های رویایی عاشقانه

فاصله این ساحل تا فرودگاه بین المللی مالدیو تنها 2 کیلومتر اســت. اینجا غواصی کردن یکی از لذت بخش ترین کارهایی اســت که به شما پیشنهاد می‌شود.

 

Veligandu: این ساحل در یک جزیره کوچک ولی گران قیمت قرار دارد. ولی نکته خوب این اســت که اینجا را می‌توان یکی از ارزان‌ترین سواحل مالدیو دانست که در عین حال امکانات مناسبی هم در اطراف آن موجود اســت. سواحل این جزیره از جمله مکان‌های رمانتیک در مالدیو می‌باشد.

 

Reethi: در ساحل رتی می‌توانید به بهشت سلام کنید، وقتی که ترکیبی از دریای زیبا، ماسه‌های سفید و درختان نخل درون جزیره را می‌بینید حتماً شگفت زده خواهید شد. در این ساحل می‌توانید اقامتی در حد کلاس جهانی داشته باشید که نظیر حس آرام‌بخش آن را در هیچ جا تجربه نخواهید کرد. انواع تفریحات آبی و ورزش‌های ساحلی در این ساحل برقرار اســت.

مالدیو بهشت گمشده زمین، میعادگاه دونفره های رویایی عاشقانه

Nika: آفتاب، ماسه، آب درخشان و سکوت… هیچ چیز بهتر از ترکیب این‌ها برای گذراندن یک تعطیلات دو نفره نیست چنانچه می‌خواهید با همسر خود چند روز با آرامش و دور از زندگی شلوغ شهری را در مالدیو بگذرانید، ما ساحل نیکا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شما از فرودگاه تا ساحل فقط 30 دقیقه فاصله دارید.

 

Baros: این جزیره دارای چندین ساحل خصوصی اســت که می‌توانید خود را تنها در آن بیابید..! بهترین مکانی اســت که می‌توانید با همسر خود به اینجا بیایید و کاملاً راحت باشید از ویژگی‌های ساحل باروز می‌توان به نزدیک بودن به فرودگاه، افق دید وسیع و زیبا، شن‌های سفید و آب درخشان آن نام برد. امکانات خوبی در اطراف آن موجود اســت از جمله رستوران‌ها، کافه، بار و غیره.

مالدیو بهشت گمشده زمین، میعادگاه دونفره های رویایی عاشقانه

4 فصل: چنانچه اولین بار اســت که به مالدیو سفر می‌کنید، برترین انتخاب شما می‌تواند ساحل 4 فصل مالدیو باشد. آب‌وهوای دائماً خوب این ساحل که در بخش شمالی کشور مالدیو قرار گرفته اســت یکی از ویژگی‌های مهم این ساحل به شمار می‌رود. طی نظر سنجی‌هایی که از توریست‌ها به عمل آمده این ساحل جز 5 ساحل برتر کشور مالدیو انتخاب شده اســت.

مالدیو بهشت گمشده زمین، میعادگاه دونفره های رویایی عاشقانه

Bioluminescent: ولی عده‌ای از مردم هستند که ساحل را در شب دوست دارند، چنانچه شما از آن دسته هستید پس نگران نباشید زیرا مالدیو یکه گزینه فوق‌العاده را به شما ارائه خواهد داد. ساحلی منحصر به فرد که شب‌ها درخشان می‌شود و ترکیبی از صدا، نور آبی و ستارگان یک صحنه سورئال را پدید می‌آورد که در کمتر مکانی روی کره زمین قابل مشاهده اســت.

 

شما می‌توانید با یک هواپیمایی دریایی به این ساحل برسید و یک فرود جالب را روی آب تجربه کنید. اقامتگاه‌های خوب و متعددی هم در نزدیکی ساحل موجود اســت که امکاناتی چون سالن ماساژ، رستوران، بار، قایق سواری و غواصی را به شما ارائه می‌دهند.

 

آشنایی با مناطق دیدنی‌های مالدیو

مالدیو بهشت گمشده زمین، میعادگاه دونفره های رویایی عاشقانه

مسجد جمعه: همان گونه که گفتیم مردم مالدیو مسلمان هستند، بزرگ‌ترین مکانی که برای عبادت در آن جمع می‌شوند مسجد بزرگ جمعه اســت که حتی بزرگ‌ترین مسجد جنوب شرقی آسیا هم محسوب می‌شود. ظرفیت این مسجد بیش از 5000 نفر اســت و در سال 1984 افتتاح شده اســت. این مسجد درست در پشت ساحل ماله و پارک Jumhooree واقع شده اســت.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا