پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • ماجرای عجیب مردی که حامله شد +عکس

  مجموعه : اخبار گوناگون

  ماجرای عجیب مردی که حامله شد +عکس

  ماجرای عجیب مردی کــه حامله شد +عکس

  شاید عجیب باشد کــه جریان بارداری یک مرد را بشنوید اما باید بدانید کــه این امر در موارد خاصی ممکن خواهد بود. ماجرای امروز را بخوانید تا بیشتر متوجه شوید. حاملگی در بین مردان ترنس امری معمول و شایع اســت. اما برای جیسون بارکر کــه خود، فیلمی در مورد تجربه شخصی اش ساخته اســت، تجربه دیگری اســت: این لحظه سرشار از لذت و شادی اســت و این اولین باری بود کــه توانستم بگویم بله من این بدن را دوست دارم، واقعا دوست داشتنی ست

   

  پائولا کوکوزا در مصاحبه ای در گاردین از داســتان زندگی جیسون بارکر مرد ترنسی می گوید کــه حاملگی و به دنیا آوردن فرزند را تجربه کرده اســت:

   

  حاملگی در بین مردان ترنس امری معمول و شایع اســت. برای جیسون بارکر کــه خود، فیلمی در مورد تجربه شخصی اش ساخته اســت مسیر زندگی وی را تغییر داد.در صحنه پایانی فیلم او در شرق لندن در اســتخری در حال شنا کردن اســت. صفحه نمایش آبی رنگ می شود و بارکر مثل یک ستاره در آب می رقصد؛ با لباس شنای طرح هاوایی و شکمی کــه گنبدی شکل اســت.

   

  این اولین نمایش از تجربه او در فستیوال فیلم لندن خواهد بود. “این لحظه سرشار از لذت و شادی ست و این اولین باری بود کــه توانستم بگویم بله من این بدن را دوست دارم، واقعا دوست داشتنی ست”.

   

  بارکر زن به دنیا آمد. او بیست سال پیش یعنی در 26 سالگی تریسی را ملاقات کرد. آنها امیدوار بودند کــه یک خانواده تشکیل دهند، اما داســتان تریسی متفاوت بود او قدرت این را داشت کــه شریک خود را باردار کند. بنابراین بارکر تخمدانش را حفظ کرد. بعد از آن هردو دوربینی خریدند و شروع به ساختن فیلمی از زندگی خود کردند. به زودی آنها صاحب یک فیلم و یک بچه شدند. بارکر بعد از سه سال مصرف تستسترون را متوقف کرد و عمل برداشتن رحم خود را به تعویق انداخت.

   

  بارداری در میان مردان تراجنسی به طور چشمگیری رواج دارد. سالی هاینز اســتاد دانشگاه لیدز کــه مسئولیت یک پروژه تحقیقاتی سه ساله را به عهده دارد می گوید: در انگلستان تعداد زیادی از مردم به وبلاگ ها و انجمن های حمایت‌گر آنلاین دسترسی دارند و سوالات خود را در مورد مراقبت های بهداشتی دوران بارداری می پرسند. بنابراین وقتی مردم چیزی را زیاد مشاهده می کنند آن را یک امر ممکن تلقی می کنند.

   

  در انگلستان سازمان ثبت احوال هیچ آماری از جنسیت پدر و مادرهایی کــه بچه دار می شوند نمی دهد حتی سازمان سلامت همگانی هم این آمار را اعلام نمیکند.

   

  به گزارش نیک شو، روزنامه سان و ایندیپندنت، هایدن کراس را به عنوان اولین مرد باردار معرفی کردند. بعد از آن به زودی آنها مجبور شدند کــه مرد باردار دیگری با نام اسکات پارکر را معرفی کنند.با این حال بارداری مردان ترنس به عنوان یک پدیده نوظهور هنوز پذیرفته شده نیست. همانطور کــه هاینس می گوید: گذر از آ به ب کار ساده ای نیست. بارداری به هیچ وجه توقف نیست بلکــه بخشی از یک سفر طولانی و پیچیده اســت.

   

  فیلم با پیام های درهم آمیخته ای شروع می شود.جیسون در شلواری کتانی راه راه ظاهر می شود. نوعی از لباس مادران باردار در سال 1970. وقتی از او می پرسم چرا به این قراردادهای زنانه متوسل شده اســت، می خندد و می گوید: بدن شما بسیار بزرگ می شود و چیزی برای پوشیدن ندارید. خرده فروشان لباس های بارداری به مردان تراجنسی فکر نمی کنند. تریسی یکبار به برند نیو لوک رفت و یک شلوار بارداری خرید کــه گلدوزی شده بود. پس مجبور شد همه گلدوزی ها را با دست بشکافد.

   

  دوران بارداری بارکر شبیه به زندگی کسی کــه فقط اندام چاقی دارد، گذشت، زیرا کسی فکر نمی کرد کــه او حامله باشد، کسی در اتوبوس جایش را به او تعارف نمی کرد و کسی مراقب احوالش نبود. در یک کلاس مراقبت های بارداری وقتی کــه معلم می خواســت بخشی از بدن افراد باردار حاضر در آنجا را (برای انجام آزمایش) لمس کند او امتناع نکرد. البته مردی کــه کنار دست او نشسته بود با آرنج به او زد و گفت: ما مجبور نیستیم معذب باشیم رفیق!

   

  بارکر تا جایی کــه یادش می آید در آن دوران اندام مناسبی نداشت. او در فیلم به پسرش می گوید حالا تو اینجایی و من دیگر نمی خواهم به این چیزها فکر کنم.آسان اســت کــه بارداری مردان ترنس را به عنوان یک اختلال جنسی تصور کنیم. الکسیس هافلینگ محقق و دانشجوی پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا کسی کــه خودش را تراجنسی می داند،می گوید:من از اغلب مردم در طول بارداری شان توقع رفتارهای نابهنجار با بدن هایشان داشتم.

   

  چندسال پیش او با مردان ترنسی کــه باردار بودند مصاحبه کرد و متوجه شد کــه بعضی از آنها با بدن هایشان حس خوبی ندارند. البته بعضی از آنها احساس قدرت بیشتری می کردند و بعضی از آنها احساس چاق بودن بیش از حد نسبت به قبل داشتند .

   

  بارکر فکر میکند کــه هرکسی باید هویت جنسی خود را بدون توجه به آن حفظ کند. او می گوید من یک مرد هستم و باردار اما هنوز یک مرد هستم و این شکم یک مرد باردار اســت .اما برای من این تجربه ای متفاوت و شگفت انگیز اســت.

   

  بارکر می گوید کــه به طور طبیعی یک فرد دوجنسیتی اســت: “من در مورد جنسیتم در زندگی همیشه جدی بوده ام. این چیزی اســت کــه شما باید به آن متعهد باشید.”. او می گوید بارداری مثل تماشای مسابقات دو اســت. او حسی سرشار از خوشحالی و شگفت‌زدگی دارد.
  به همان شیوه ای کــه بارکر برای همنوعان خود در برابر ترس از ترنس ها در میان غریبه ها می ایستد او مجبور اســت از بدن حامله خود در مقابل حسی کــه از نابرابری دارد محافظت کند: “من از این بدن دفاع می کنم. این بدن زیباســت به خاطر آن چه کــه انجام می دهد. این بدن همه چیز مربوط به فرزندم بود”

   

  جای تعجب دارد کــه بارکر در دوران بارداری اش کمتر احساس مرد بودن داشته باشد اما او می گوید: این تجربه دورانی فوق العاده دوست داشتنی برایم بوده اســت.

   

  بارکر می گوید کــه می خواهم از شما یک سوال شخصی بپرسم؛وقتی مردم درباره تخمک گذاری دوباره صحبت می کنند خیلی آزار دهنده اســت.اینطور نیست؟این خیلی بد اســت چون هیچ کدام از ما دوست نداریم کــه فکر کنیم توسط هورمون هایمان اداره می شویم. این درست اســت اما من باید بگویم کــه بازهم این قابلیت (تخمک گذاری) را دارم.

   

  او و تریسی می دانستند کــه یک بچه دیگر نمی خواهند اما برای مدتهای مدید بارکر با سایه ای از یک کودک زندگی کرد. “من همیشه به این فکر می کنم کــه چطور تصادفا باردار شدم و هیچ کس نمی دانست.ما نفهمیدیم کــه چطور اتفاق افتاد و این چیزی شبیه به معجزه بود”.

   

  او هرگز جراحی هیسترکتومی را انجام نداد و 15 سال اســت کــه تستسترون مصرف نکرده اســت.در حال حاضر هنوز هیچ کتاب راهنمای بارداری برای مردان ترنس وجود ندارد. قبلا یک یادداشت تحت عنوان “مادر کجاســت؟” منتشر شده کــه شامل داســتان هایی از یک پدر ترنس به نام ترور مک دونالد (کــه در کانادا با فرزندان 3 و هفت ساله اش زندگی میکند ) اســت. او در فیس بوک گروهی در زمینه بارداری مردان ترنس راه اندازی کرد.

   

  اما مک دونالد فرزندانش را خودش شیر داده اســت و اولین داوطلب ترنس در گروه حمایت از تغذیه با شیر مادر شد اگرچه در ابتدا به او گفتند کمک به او برای آن ها مناسب نیست.

   

  یکبار در بیمارستان پرستاران بارکر را مادر صدا کردند اما این تنها قضاوت اشتباهی ست کــه او می تواند به یاد بیاورد. مک دونالد می گوید کــه از تجربه ملایم و همواری کــه بارکر با پرستارانش داشته اســت بسیار شگفت زده اســت. اگرچه ثبت کردن تولد هم یک مانع بود اما بارکر هیچ انتخابی نداشت مگر اینکــه به طور رسمی مادر پسرش شود.

   

  او در این باره می گوید: این واقعا دیوانه کننده اســت.گرچه غالبا والدین از این چالش های اداری آزاد شده اند اما در واقع نقش پدری تنها با یک بچه در متن جامعه بیشتر از یک مرد حامله جلب توجه میکند. بارکر یک نویسنده اســت اما او اولین مراقب فرزندش هم هست. “به خاطر دارم کــه در اتوبوس فرزندم گریه می کرد و زنی در آنجا فریاد زد کــه: آن طور کــه فکر می کنی آسون نیست درسته؟ (منظورش نگهداری از بچه اســت.) و من یکمرتبه با حالتی شوک گفتم کــه شریک زندگی ام دو هفته بعد از تولد بچه به سرکار برگشته اســت.

   

  پسر کوچک آنها کــه اکنون هشت سال دارد در حالی بزرگ شده اســت کــه درک درستی از خانواده اش دارد. از زمانی کــه به دنیا آمده اســت اغلب این داســتان را مثل قصه ای قبل از خواب در گوشش خوانده اند.او گاهی اوقات پدرش را به خاطر اینکــه جنسیت خود را به رخ می کشد سرزنش میکند. روزی درباره هری پاتر گفتگو می کردند و پسرش می خواســت بداند کــه اگر بارکر بخواهد یکی از شخصیت های داســتان هری پاتر باشد کدام را انتخاب میکند. بارکر پاسخ داد: هاگرید، یک غول بزرگ پشمالو. پسر با قدردانی گفت کــه خب البته همینطور اســت، شما قبلا ریش داشته اید!

   

  البته فیلم به یک جرقه نیاز دارد برای اینکــه جایی کــه شروع شد پایان یابد. بارکر زمانی کــه داشت فیلمش را ادیت می کرد دائم نگران این موضوع بود کــه این یک فکر وحشتناک اســت کــه کسی فکر کند جنسیت من درمان شده اســت. برای تریسی شریک سرسخت او همه چیز درست پیش می رود. کسی کــه چشمهایش حتی با وجود برداشتن سینه به خاطر سرطان هنوز می درخشد. او در هر شرایطی می تواند بدرخشد.

   

  او می گوید: «من فکر می کنم این فیلم درباره آسیب پذیری اســت» و این تعجب آور اســت کــه این جمله را از او می شنویم برای اینکــه کیفیتی کــه او می خواهد در فیلم نشان بدهد انعطاف پذیری اســت.البته کــه هر دو اینها باهم اتفاق می افتند و داســتان بارکر درباره هردو موضوع اســت و رشد شخصی کــه می تواند حاصل به دنیا آوردن یک انسان باشد. او نه تنها مرزهای جهان اطرافش را به چالش کشید بلکــه به شناخت بیشتر از خودش هم دست یافت.

   

  مطالب بیشتر:

  از واژن این زن حامله جنین خرگوش بیرون آمد +عکس

  زنی کــه در حین بارداری رابطه جنسی داشت و دوباره حامله شد

  احتمال باردار شدن دختر باکره با پرده بکارت سالم

  بهترین پوزیشن جنسی برای باردار شدن خانم ها

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •